Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

karlajasmine
6. črc 2016

@hubaakuba Zalezi na tobe jak se citis, pokud by ti doma hrabalo z nudy tak si osobne myslim, ze je lepsi byt v praci... protoze dulezita je hlavne psychika zeny v tehotenstvi a pro extravertky je predstava sedet doma pekny utrpeni...ja jsem byla v praci az do 8.tydnu pred porodem..

andreaandrejka
6. črc 2016

@shi_sha Doktor v prvni rade musi mit duvod,tzn.zdravotni problem aby mohl PN vypsat. Jen tak,pokud ti nic neni,ti ji vypsat nemusi,to neni jeho povinnost. Za druhe to taky zalezi jaky dr.je,jak je ochotny. Nektery PN pise hned s cerstve pocuranym testem,nektery ma problem,i kdyz tehotna potize ma. To je dost individualni. Ja kdybych nemela prave ty zdravotni potize,tak chodim do prace az do nastupu na MD a to nesedim v kancelari.

shi_sha
6. črc 2016

Tak určitě záleží na doktorovi, a na práci. Já už třeba teď vím, do kdy chci být v práci a do nástupu na MD to nebude. Nevydržela bych tam, po psychické stránce, ani s mými zády.

hubaakuba
6. črc 2016

já svou práci miluju, fyzicky se to dá zvládnout a ač jsem váhově nepřibrala ani kilo, a jsem v 17tt naskočil mi pupek, že se v práci nemůžu dostat pro nic na poličku 😀 což se tomu směju.Ale jde tam spíše o psychyku. Nadřízení si nevidí do huby a pak jsou mnohdy protivní i nejlepší kolegové :( to jediné mi tam vadí. Některým řeknou, že musí zvládnout práci pro 2 i kdyby tam měli být přes čas a jiným dají k ruce 5lidí a to se většinu času dloubou v nose. Nechat si vypsat nemocenskou by pro mne nebyl problém, potíže by se na to našly. Ale dokud sama necítím že to nezvládám-doma zůstat nechci. A ano u nás doktor automaticky po plodovce nemocenskou vystavuje. Té jsem se naštěstí vyhla tak jsem svou práceschopnost trošku prodloužila 😀

agnes66
8. črc 2016

Ahojky zdravím Vás.Sice ještě těhotná nejsem ale měla bych na vás dotaz.Dělám těžkou práci a někde jsem četla že když otěhotním a firemní doktorka to zjistí,měla bych dostat náhradní práci od zaměstnavatele,ale pokud i to mi doktorka nepovoly,tak bych prej měla dostavát dorovnávání mzdy.Prosím nevíte o tom něco??Děkuji za odpověď ;)

aleks
17. črc 2016

@agnes66 - pokud Vás zaměstnavatel nemuze přeřadit na jinou práci,ktera odpovídá Vašemu zdravotnímu stavu (těhotenství), opravdu zůstáváte doma za 100 procent platu. Pokud by Vás převedl na pozici,ktera je méně placená,musi Vám dávat stejný plat,na jaký jste zvyklá.

juuulinka
26. črc 2016

Holky a co se stane když vas nechytnou doma??

andreaandrejka
26. črc 2016

@juuulinka Můžou ti dát pokutu, snížit nebo odebrat nemocenskou.

mignona
3. říj 2016

Lze mit vychazky 14-20 misto 13-19, nevite? Praha. Diky 🙂

luciferkaklaris
3. říj 2016

@mignona Těžko, vycházky se dávají od 7 - 19h

mignona
3. říj 2016

@luciferkaklaris Ok, dekuju, uz mi to pise i v jine diskuzi nekdo. Tak neva, 13-19 taky ok.

sovulka
15. říj 2016

Nevíte někdo, jestli jde nastavit vycházky každý den jinak? Třeba 4 dny od 8:00-14:00 a 1 den třeba 12:00-18:00, aby si mohl člověk něco vyřídit i odpoledne? Nebo to musí být každý den stejné?

svobodka86
7. pro 2016

Holky mám dotaz, mám vycházky od 13-19 hod. k lékaři dojíždím a a budu od něho odcházet po desáté.... nevadí když zůstanu ve městě až do té jedné, kdy mi začínají vycházky? Jak se toto řeší? Jsem na neschopence chvíli.

terry1512
7. pro 2016

@svobodka86 No pokud bys měla kontrolu tak na ten lístek co ti kontrola nechá ve schránce by měl doktor psát reálný čas kdy si odešla.+ nějaký čas na dojezd domů.Takže pokud zůstaneš ve městě vlastně mimo vycházku je to problém.

sovulka
8. pro 2016

Když přijde kontrola a nebudu doma, seberou mi celou nemocenskou, nebo jen na jeden měsíc? :D Snažím se být doma, ale třeba předporodní kurz, na který se chystám, mám až po vycházkách :( Nebo svátky vánoční, ráda bych navštívila i příbuzné, rodiče, sourozence.... Nechce se mi každá návštěva hlásit u mudr. ta by ze mě měla radost....

martinaatru
8. pro 2016

Holky vcera jsem dostala neschopenku a nejsem si jista jaka cast se dava zamestnavateli 😂 Neni nekdo kdo by poradil ? Vypada to na 3 ale nejsem si vubec jista.. Dale bych se Vas rada zeptala jestli mate ve vasi neschopence kolonku kam si vypisujete cislo uctu ? Ja tam nic takoveho nemam a prijde mi to velice divne... Kdyz jsem marodila v unoru s anginou 100% jsem to tam mela a tady nic , jeste to jsou nejake divne A4ky vubec se mi to nelibi, ale nechci vypadat jak hysterka... Dekuji za odpoved

hubaakuba
12. pro 2016

A4? Tak to neznam. Ja mela tu obyc a tam to bylo

chris_n
12. pro 2016

@sovulka predporodni kurz by mel byt omluva pri nepritimnist doma. Nechavala jsem si psat potvrzeni v porodnici

baskervile
13. pro 2016

@martinaatru Necháváš si jen tu se žlutým pruhem,kam lékař zapisuje kontroly.Ten lísteček kam se píše číslo účtu ti dá doktor a po 14 dnech nemocenské se posílá na sociálku (dej to zaměstnavateli,on to tam pošle).A na konci každého měsíce dostáváš od lékaře lístek na peníze,který nosíš do práce.Anebo to všechno odnes do práce a oni si vyberou to,co potřebují🙂)
Jinak gratuluji,jsme ve stejném týdnu😉

olucisek89
13. pro 2016

Holky můžu mí taky dotaz, už vám někomu přišly penízky za neschopenku tento měsíc?Spadám pod Prahu. Nijak bych to neřešila, ale jelikož se blíží vánoce a já ještě nemám dokoupené všechny dárky, tak už se nemůžu dočkat. Děkuji předem za odpovědi

baskervile
13. pro 2016

@olucisek89 Já jsem skoro do konce listopadu pracovala,neschopenku jsem měla posledních cca 10dní,takže mi to přišlo s výplatou.Ale mám pocit,že to chodí kolem 14.dne v měsíci

kami1984
13. pro 2016

@baskervile s výplatou Ti to přišlo proto, že prvních 14dnů to platí zaměstnavatel🙂

baskervile
13. pro 2016

@kami1984 Já vím🙂

drnkla
13. pro 2016

@olucisek89 Mně taky nemocenská ještě nepřišla. Jednou dorazila dokonce až 27.den v měsíci. Volala jsem na personální jak to a tam mi řekli, že sociálka má 30dní na vyplacení od dne doručení lístku na peníze. Opravdu to chodí různě a bohužel to může být až na konci měsíce.

sovulka
14. pro 2016

@olucisek89 já marodím od druhém poloviny října a zatím ani koruna :(

martinaatru
14. pro 2016

@baskervile děkuji nakonec jsme to pomocí 2 účetních vyřešila. Paní účetní mi říkala že za dobu její praxe cca 20 let se s takovou prasárnou nesetkala :D

baskervile
15. pro 2016

@martinaatru Jo jo,proč to dělat jednoduše,když se dá vše složitě😀

olucisek89
20. pro 2016

Holky už jsem opravdu naštvaná s tou pitomou neschopenkou, Vánoce za 4dny a peníze za měsíc listopad ze sociálky, stále nikde. Už jsem tam i volala a stále mi jen říkají, že to zpracovávají. Vždycky mám co dělat se udržet, abych je tam neseřvala.

katjja123
20. pro 2016

@olucisek89 a kdy obdrzeli neschopenku od zaměstnavatele? já jsem odevzdávala neschopenku v práci 30.11. a zaměstnavatel ji doručil na OSSZ až minulý týden, peníze mi tedy přijdou v termínu 30 dní od toho minulého týdne. Naštvaná můžu být jen na zaměstnavatele, že to neposlal dřív, OSSZ má ze zákona 30 dní ode dne doručení, takže pořád jsou v termínu i kdyby to tvůj zaměstnavatel odeslal hned 1.12. což ale určitě neodeslal.

winter
20. pro 2016

Holky, myslíte, že bude kontrola chodit i 25. a 26. 12. ??? Jsem ode dneška zcela nečekaně na neschopence a zatím jsem nedostala žádné vycházky. A právě na 25.12. a 26.12. jsme pozvaní k rodičům a tchánovcům na oběd. Tak nevím, jestli jim spíš nemám říct, aby s tím obědem přišli oni k nám 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru