Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

murynka
26. bře 2009

mandarinka ale někdo v Těhu fakt nemůže vykonávat to zaměstnání a co potom??má ohrožovat sebe i vytoužené miminko??? 😔 😔 😔 😔
pokud je někdo má měli by to mít všechny těhule a ne jedna tak a druhá tak..
a jak tu někdo zmínil nevolnosti si nevybíráme ☹ ☹ ☹

margitule
26. bře 2009

samozřejmě, ale to platí pro zdravého člověka. A i když těhotetnství není nemoc, tak je to jiný stav, a proto by zde měla platita jiná pravidla. Budu se držte příkladu té mé kamarádky. Že pracovat normálně nemůže je myslím jasné a to, že je pro mimčo procházka zdravá taky - jak jinak to chceš zařídit než neomeznýma vycházkama?

murynka
26. bře 2009

ale o tom tu můžeme polemizovat každá na to má jiný názor 😉 😉
já bych třeba pracovala ale když mě dr.nechce nechat tak se s ním mám hádat 😅 😅 a ohrozit tak něco co je vymodlené 🤐 🤐

murynka
26. bře 2009

zítra jdu ke své obvodní a můžu s ejí na to zeptat jak to vlastěně funguje 😉 😉

mandarinka
26. bře 2009

Murynko já už jsem to tady psala, pokud je důvod být v PN, je to v pořádku. Ale protože jsi v PN a ne na dovolené, holt jsou vycházky. Já nejsem proti tomu, aby kdokoliv, těhotná netěhotná byl na neschopence, jen je to podle mě prostě něco za něco - chodíš do práce, děláš si co chceš, jsi na neschopence - dodržuješ vycházky

Vem si situaci - chodíš do práce, kolegyně otěhotní a zůstane doma, protože si prostě zařídí neschopenku. Sama Ti řekne, že se jí nechce ráno vstávat a že má známou doktorku a proto je na PN, jiný důvod fakt není, těhotenství není rizikové, není jí špatně. Děláte v zaměstnání, kde je dost práce pro dvě a najednou tam zůstaneš sama, padáš na hubu, děláš přesčasy.... a večer jdeš urvaná z práce a potkáš kolegyni rozesmátou, v pohodě, ještě Ti barvitě vylíčí, jak vstává v 10 a celý den se nudí a proto vyráží až večer, kdy je zábava..... nebudeš vzteklá? Opravdu s tím budeš smířená a ani jednou Tě nenapadne, že když se večer fláká venku mohla by i makat?

andara
26. bře 2009

Tak holky ja mam PN od zacatku tehu,mam rizikovou praci a gyndarka mi automaticky napsala neomezene vychazky 😉 Asi zalezi na doktorovi. 😕

mandarinka
26. bře 2009

Tak buď ráda za několikaměsíční dovku placenou státem 😉

andara
26. bře 2009

mandarinko, jsem 😉 v práci bych už nevydržela, těhotenství bylo i vysvobození.Taky bylo vymodlené a pár problémků jsem měla, musela jsem zezačátku ležet 😔

mandarinka
26. bře 2009

Já Ti to fakt přeju a nezávidím, fakt ne...... a přeju Ti, abys miminko donosila, i když to už asi bude v pohodě, jak tak koukám na týdny 😉
Já to mám zase naopak, já bych ráda chodila do práce, jestli se zadaří a budu muset být doma....

andara
26. bře 2009

Mně by nevadilo chodit do práce,páč kolikrát se strašně nudím a mezi lidma by to bylo lepší a hlavně prací se pak nemyslí na různý hovadiny 😉 V práci jsem dělala keramiku, byla to moje radost a strašně mi chybí,ale zase dělala jsem vychovatelku v ústavu a máme tam agresivní klientky a jednu teda dost-hází po nás židle,stoly,popelníky a pere se,teď je to ještě horší, kolegyně choděj s modřinama od ní, no děs 😔 Jinak jsem tu práci měla i ráda.Ale chci si pak najíit něco jinýho,pokud to půjde. 🙂

mandarinka
26. bře 2009

Já mám taky práci ráda, no uvidím, pokud to půjde, tak budu chodit.... ale moc šancí si, že to ukecám, nedávám 😉

andara
26. bře 2009

proc budes muset byt doma? 😕 Mozna si to psala,ale necetla jsem.

margitule
26. bře 2009

no když já si myslím, že ten výše uvedený příklad se netýká problému vycházek, ale poblému známostí

mandarinka
26. bře 2009

Ale týká se problému vycházek....hele to je jedno, v tomhle se asi neshodneme, já na to mám svůj názor, který jsem tady prezentovala a víc k tomu nemám co dodat

mandarinka
26. bře 2009

Andaro jednak jdu na IVF, jednak mi je 40 a jednak je 2x potratila....

andara
26. bře 2009

Mandarinko-aha,tak preju hodne stesti 😉

mandarinka
26. bře 2009

Andaro já Tobě též 😉

margitule
26. bře 2009

no to se asi neshodneme...

vendy05
27. bře 2009

No tak holky, volala jsem na sociálku a nárok na to mám, ale stejně to musí napsat doktor, takže nevím co mám dělat, ona mi to prostě nenapíše a hotovo.... ach jo ☹ no nic.... budu celý těhu sedět zavřená doma, protože ani na chatu se nedostanu ☹

murynka
27. bře 2009

vendy fakt je ne to nárok?tak to u dr.nějak zkus...hele podle mě je to blbost sedět doma 🤐 já to rozhodně doržovat tak striktně nebudu 😝 😝

mandarinka
27. bře 2009

Vendy ještě je možnost (teda si myslím) nechat si přepsat na PN bydliště, prostě říct, že budeš marodit na chatě, protože doma bys byla sama, že tam přes léto bydlíte...

vendy05
27. bře 2009

Murynko fakt jo, však mi paní říkala, když se jí nelíbí neomezené, tak ať napíše třeba od osmi do osmi.... ale prostě doktorka píše tolik a na víc se nenechá přemluvit.... paní na sociálce, říkala, že bohužel s tím nikdo nic neudělá a že to od ní není rozumné držet těhotnou ve vězení.... ☹
No já to dodržovat asi teda budu muset, protože můj zaměstnavatel má sídlo asi tak 50 metrů od našeho baráku

Mandarinko, no když mi tam nejsme třeba týden, ale třeba víkend a nebo tam jezdím jen na sobotu....

vendy05
27. bře 2009

Murynko, teda abych to upřesnila, paní mi říkala, pokud můj zdravotní stav je naprosto v pořádku, netrpím žádnými problémi a jedná se vážně jen o neschopnost vykonávání zaměstnání v těhotenství, tak na to nárok mám, ale že prostě to píše doktor a jinde se stejně nedovolám, jedině pak před nějakou posudkouvou komisi, ale to říkala, že je steně na nic 😒

mandarinka
27. bře 2009

Vendy tak to holt asi budeš muset dodržovat..... podle mě na víkend bys na chatu mohla, to snad kontroly nechodí

vendy05
27. bře 2009

no já to spíš asi vyřeším jiným gynekologem, docela mě zklamala....

mandarinka
27. bře 2009

Tak záleží taky jakej ten gyndr jinak je, já bych ho třeba nevyměnila ani kdybych mě nechal zcela bez vycházek 😉 Protože je super, hodnějšího a lepšího doktora jsem snad neviděla

salikova
27. bře 2009

vendy:No je to teda nechutny od te tvoji doktorky..By ji ta ruka upadla,kdyby vychazky napsala neomezene?Si myslim,ze kdyz je nekdo NP kvuli rizikove praci,mel by automaticky dostat neomezene vychazky.Takhle akorat doplacis na to,co delas,stresujes se kontrolama a vubec-je to jako vezeni.Pride mi to jako trest za tehu.Asi bych taky zmenila doktora..A to je vazne tak neoblomna?

margitule
28. bře 2009

naprostý souhlas se Sali

vendy05
28. bře 2009

salikova, ano bohužel je, byla jsem s ní doteď moc spokojená, ale prostě tohle na mě moc, když vím, že si to dovolit můžou, že nevím z jakého důvodu mne chce věznit doma, tak nevím, přijde mi to uhozené... Přesně tak, já svoji práci nesmím vykonávat a proto na to doplatím domácím vězením....
No v pondělí obvolám pár gynekologů a holt zkusím hledat jinde, protože být x měsíců zavřená doma to mi přijde uhozené...

gumidek
28. bře 2009

Vendy, teda tohle mi přijde docela šílený. Byla jsem doma od 11.tt, sice s vycházkama, ale doktorka mi řekla, že na těhule stejně nechodí a pokud by náhodou přišli, tak jí mám zavolat, a napíše mi, že jsem byla u ní. Bavila jsem se s ní původně, že mi po měsíci napíše neomezený vycházky ofiko, ale nakonec jsem to neřešila. Dokonce jsem se na neschopence přestěhovala a už ani na sociálku neměnila bydliště.

Ale teda přístup tvojí doktorky je hodně divnej, bych snad radši hledala jinde.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru