Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

jaul
16. bře 2008

drobecci: Tak oni me nevyhazuji z pracovniho pomeru, jen musim odejit na tu neschopenku.. 😅 😖 ☹

holly1
19. bře 2008

Ahoj, mám dotaz - kdy je těhotenství rizikové? Na neschopence nejsem a ani po ní netoužím, jen mě zajímá, zda moje těhotenství nemůže být taky rizikové.

theresa
19. bře 2008

Například těhotenství po IVF je bráno jako rizikové.

holly1
19. bře 2008

a po prodělaném potratu nebo zamlklém těhotenství taky?

septim
20. bře 2008

Ahoj Dagino:drzim pesti at se vam IVF povede. Ja Jsem po nem a cekame dvojcata. Ja jsem dostala neschopenku posledni tyden stimulace a mam ji do tedka, a to jsem 13 tyden. Pry ji budu mit az do konce a vychazky mam neomezene.

zmz
20. bře 2008

Ahoj Dagino, ty myslím chodíš do Sanusu do HK. Já jsem tam chodila také a vycházky mi napsali od 8,00 do 18,00 .

coryna
20. bře 2008

holly1 - po potratu nebo zaml.těhotenství je taky rizikové, nebo alespoň já to tak mám.

marci
11. čer 2008

Holky obnovuji tohle téma s blížícím se létem🙂 A chci se zeptat jak jste řešili neschopenku, když jste chtěli v létě někam na dovolenou? Mě říká doktorka ať normálně jedu, že na těhotné kontrola nechodí (to jsou slova doktorky, ne moje 🙂 Ale přesto mám pořád neschopenku - vycházky 2 x 2 hodiny (ty jsou dle jejich slov jen formální). Jak jste to řešily vy? Riskly jste to?

ilci
11. čer 2008

tak já mám neschopenku od včerejška a dr mě důrazně upozorňoval, ať dodržuju vycházky 😉
mám je teda od 10 do 16h
taky prý kvůli PN musím chodit časteji na kontroly, že by to před posudkovou neobstálo 😒

lukin
11. čer 2008

marci: Doktorka je asi trochu mimo, ne? Odkud vzala, že na těhotné kontrola nechodí? Samozřejmě že chodí. Však i tady v diskuzi bylo plno holek, kterým přišla. Nemocenská jako nemocenská, a je jedno, že se jedná o těhotnou.

scharfinka
11. čer 2008

marci:trosku se divim, ze Ti neco takoveho doktorka rekla...me zas upozornovali na to, ze ted kontroly chodi uz aj na tehotne, tak si mam davat pozor....mam ale docela dobreho doktora, ktery mi vychazky napsal od 10 - 18 hodin. za to ted nevim, jak to vyresit - nasi odjizdi na dovolenou a potrebujou, aby se jim nekdo postaral doma o kytky a zviratka, takze se tam na tyden nastehuju......ovsem, jak prijde kontrola do meho bydliste, nevim, jak jim to vysvetlim....:( spis budu doufat, ze neprijdou, pristi tyden v patek nastupuju uz na materskou, tak by nemuseli...jak to vlastne chodi, kontroly posila zamestnavatel?

marci
11. čer 2008

Pokud chceš třeba změnit místo nemocenské měla bys to oznámit doktorovi a ten ho změní a oznámí na sociálce. Já se na to doktorky včera ptala - jestli to mám tak udělat když budu chtít jet třeba k našim - ale ta se jen zasmála, řekla že je to zbytečné ať jedu, že na těhotné chodí kontroly jen když je tam pošle lékař (to ona nedělá) nebo když je tam pošle zaměstnavatel. Jsem z toho taková nesvá. Nerada porušuji nějaká pravidla, ale sedět doma se mi taky celé léto nechce 😒

urbi
11. čer 2008

ahoj holky, já dostala vycházky 8-10 a 16-18 - sorry, ale to se fakt nedá, volala jsem přímo na sociálku, na oddělení těch, co chodí na kontroly a sama mi řekla, že na těhotné nechodí - jen třeba v případě, že půjdou k němu do baráku, ale že by apriori šli na těhuli, že ne.... netvrdím, že to je tak všude, ale tam, kam jsem volala, tak jo.... - tak si vyberte ..

lukin
11. čer 2008

marci: I z OSSZ přece chodí. Sami to píšou na svých stránkách. Doktorka je fakt mimo.

marci
11. čer 2008

Urbi vycházky mám v podstatě podobné, pro mě jsou k ničemu, protože bydlím na vesnici a dostat se do města a zpět mi zabere víc než 2 hodiny a kde je čas na to si tam něco vyřídit?? Takže na ně tak nějak kašlu, protože chodím každý týden na předporodní kurz - s cestou mi to zabere celé odpoledne. Mě i doktorka řekla, že kontroloři teda fakt nemají potřebu chodit po těhotných, protože je jich málo a zaměřují se na jiné typy lidí

marci
11. čer 2008

Ilči na kontroly ke gyndr. chodím pořád co 4-5 týdnů. I lístek na peníze k 30.6. mi vypsala už včera 😀

ilci
11. čer 2008

no vida, tak já jdu za 14dní 😀

helcah
11. čer 2008

No tak mě taky Dr. říkala, že na těhotný kontrola nechodí a opravdu neznám nikoho, na koho by v těhu přišla. Ale chápu že se to někdo bojí riskovat. A co takhle říct doktorce o vycházky neomezeně? To by nenapsala? Pak by asi byla vyřešená i ta dovolená.

marci
11. čer 2008

Helco a ty máš neomezené vycházky?
Já doktorce říkala, co dělat když chci někam jet - odpověď - klidně jeďte, na těhotné kontrola nechodí.
Je pravda, že teda nechápu proč nenapíše neomezené 😒
Jinak by mě taky zajímalo zda je tu někdo koho opravdu kontrola nezastihla v těhu doma a jak to vyřešil. Opravdu nikoho takového neznám. Neznám teda ani nikoho takového na koho by v těhu kontrola přišla (a byl doma).

evamik
11. čer 2008

Mně taky dr. řekl, že na těhotný nechodí... A neznám fakt žádnou těhotnou, kt. by kontrolovali... Já vycházky vůbec nedodržuju.

helcah
11. čer 2008

no mě dala automaticky vycházky neomezeně. První měsíc jsem měla bez vycházek, protože tam byl nějaký problém, kvůli kterému jsem musela být doma a pak jsem jí řekla jestli mi napíše vycházky a napsala bez omezení

helcah
11. čer 2008

a moje kamarádka dostala taky vycházky neomezeně a chodí k jiný Dr., a to je doma kvůli předčasnýmu otevírání

coryna
11. čer 2008

Ahoj, jsem ne neschopence od úplného začátku a kontrola na mě nebyla ani jednou. 😉

acinka
11. čer 2008

Možná to bude blbost se ptát, ale...já sem původně byla na neschopence u obvodní, ta mi napsala na neschopenku nějaký ten kod...ale byla jsem tam kvůli tomu, že jsem chytla nějakou virozu od dětí ze školky...do práce jsem se už nevrátila, neschopenka se převedla na gyndu, ale kod zůstal stejný...mě by právě zajímalo, jak to s těma kodama je...jako jestli na sociálce jsem vedená jako těhotná nebo jak to je? Protože jako "těhotná v prac. neschopnosti" bych se nějakýho porušování vycházek moc nebála, ale jestli tam mám nějaký kod, že jako mám chřipku, tak bych se jako bála...teda vlastně se bojím a vycházky dodržuju...i když vlastně nikam moc nechodím, páč bydlím taky na vesnici, sice 4 km od města, ale i tak to do města budem zabere moře času....

meni
11. čer 2008

Tak teda jsem na nemocenské od ledna, a poprvé na kontrolu přišli asi před měsícem o půl šesté večer, podruhé před týdnem kolem půl jedenácté dopoledne. Absolutně tedy neplatí, že na těhotné nechodí. Na jednu mou kamarádku před dvěma lety za celých 7 měsíců na kontrolce nikdo nepřišel, naopka jiným chodí. Jinak mám vházky11 do 17 hodin.

helcah
11. čer 2008

Acinka ...no to teda nevím, mě po čase doktorka ten kod změnila, tak se ji na to zeptej. Ale myslím, že to musela někam uvádět, aby o tom sociálka věděla, že jsi doma kvůli těhu a ne viroze. Když přechází neschopenka z jednoho doktora na druhého tak máš taky jednu neschopenku ale sociálka musí být informovaná.

acinka
11. čer 2008

Já si taky říkám, že to snad takhle pak oznámili, no ale raději se při příští kontrole zeptám, díky 😉

mirka19
11. čer 2008

Acinko, jen jsem zahlídla tvůj příspěvek, nevím jak dlouho jsi na neschopence, ale s určitýma diagnozama můžeš marodit jen určitou dobu. Kdyby si měla nahlášenou chřipku, dávno by tě revizák poslal do práce. Dávají si bacha, aby si náhodou někdo moc dlouho nepoležel doma. Jelikož u doktorů dělám, něco o tom vím. Divila bych se, kdyby si to měla jinak. Teď už jsi doma určitě jako těhule. 🙂

acinka
11. čer 2008

Už jsem dlouho doma, počítám dva měsíce! Tak to je dobrá uklidňující zpráva, děkuji moc! 😉

slunickooo
11. čer 2008

Mirko - můžu se zeptat??? Já mám neschopenku od ledna 2008 - jako kod ted z hlavy nevím, ale mám to jako neplodnost, ale už jsem otěhotněla ated jsem doma na rizikovým, ale kod mi nikdo nezměnil (přecházela jsem s neschopenkou z HK ze Sanusu ke svému gynekologovi do Jičína). Mám si teda příště říct, aby mi změnil diagnozu????

moc dík za opdověd 😉 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru