Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

adriana1
22. lis 2007

můžou ti sebrat nemocenskou

lukin
22. lis 2007

Takže pokuta až do výše 20 000 je asi blud, že? Už ani nevím, kde jsem to slyšela.

janulevrtule
5. pro 2007

ahoj holky, ja delam v MŠ a jsem na zacatku druhého měsíce, ptala jsem se doktora, jestli neni rizikovy byt ve skolce(stresy, deti na vas skacou, hluk, nemoci, dojizdeni a vstavani v 5 rano atd.)no a doktor mi rekl,ze nejsem prvni ucitelka tehotna a smal se. na kontrolu jdu 27.12. tak se mu budu snazit naznacit, ze jsem unavena, busi mi srdce, hapruje tlak (to si nevymyslim) ale predem to vidim tak, ze moc neuspeju ☹ jetse delam dalkove VŠ a ucim se na zkousky, jsem vecne unavena, no uvidi se, ale myslim si, ze muj doktor jen tak rizikovy nedava ☹

krista
5. pro 2007

Janule tak příště třeba trochu zalži, že zvracíš, motá se ti hlava apod. Myslím si, že to máš opravdu náročné 😉

janulevrtule
6. pro 2007

ahoj kristi, no kdyz ja prave nevim, jestli mam lhat 😅 manzel mi to s mamkou taky rikaj, jenze na me kazdej pozna, ze lzu, ale jinak se toho rizikovyho asi nedockam, cekla jsem, ze to doktora trkne samotnyho ☹ ale nejvertsi sranda je to, ze jak jsem si to vcera v praci tak planovala, tak se mi zatocila hlava a udelalo zle, ze pro me musel prijet manzel autem a pak jsem spala a motala se celej vecer, no asi to vyresim v pondeli, dnes jsem se dobelhala do prace, zitra mam zkousku a v pondeli to poredsim zatim asi s obvodni...uvidime...

krista
6. pro 2007

Janule tak mu tohle celý řekni co se ti stalo 😉 A já teda nevím u kterýho Dr. jsi tu PN chtěla, ale jestli ti jí nechce dát gyn. tak jdi za obv. 😉

sius
6. pro 2007

Ahoj holky, necetla jsem tohle vlakno od zacatku, jen me zaujalo, tak snad tu nebudu psat neco co uz je tu naplano.
Prvni teho jsem cely dochodila, byla jsem porad ve stresu, nervy a malej byl hodne neklidnej, porad plakal a i ja byla vynervena. Ted jsem cely prosinec doma, jsem po amnio, takze to doma musim byt. Doktor mi napsal vychazky dle potreby...rikal ze mi nemuze prikazovat kdy chodit ven...tehotnym byva zle...a pak by se nedostaly dlouho ven🙂 No a uvazuju ze doma mozna uz zustanu...nevim...jsem zvykla porad pracovat, i kdyz jsem byla nemocna. Prace me bavi...ale nevim jestli za to ty stresy stoji. No jeste uvidim..🙂

gajma
6. pro 2007

Ahoj holky,
jsem v 6-7tt. Pracuju jako sekretářka, ale všechno mě tady štve někteří nadřízení mě hrozně štvou a stresují.Je na demnou7 lidí a já jsem jediný zaměstnanec. Takže mám někdy pocit, že nejsem v práci, ale v kocourkově. Začíná mě to čím dál víc štvát a stresovat. Do práce jezdim půl hodiny autobusem v6 ráno a odjíždím většinou až ve 4. Tak třikrát do měsíce jezdim až kolem deváte večer. a to i v něděli.
Zdravodně jsem zatim v pořádku žádné velké nevolnosti, sem tam mě bolí hlava hlavně v práci, jinak nic.
Myslíte že můžu dostat neschopenku už od tak ranného těhu, když jsem zdravotně OK?

holidayinn
6. pro 2007

ahoj gajmo: no jasne. Pokud dojizdis a mas stres, mohlo by to treba vest k nejakem problemum. Ja zase naopak musela sveho gynekologa prosit, aby me pustil do prace, protoze mam celkem klidnou praci a mohu pracovat z domu 🙂 Skoc si tam: bud praktik nebo gynekolog te mohou uschopnit, ja byla doma od 6 tt - 14 tt. 😝

lussinda
6. pro 2007

Gajmo, ja jsem doma od 8tt, takze doma muzes byt uz od zacatku tehotenstvi .. ale slabe jsem krvacela, hrozil mi potrat.. takze jsem mela od zacatku zdr. problemy - a stale se nejake objevuji .. ja byt tebou, jsem rada za zdravi a chodim do prace .. Ale je to ojedinele, zalezi, jak se citis ..

many
6. pro 2007

já jsem doma myslím od 6.týdne 😉

many
6. pro 2007

a vycházky od 7.00 do 20.00 😀 😀 😀

holidayinn
6. pro 2007

many a jaktoze mas takto neomezene vychazky??? 😝 Pry je Dr. nechteji moc davat, protoze na ne tlaci pojistovny. 😀

lenulin
6. pro 2007

No k těm vycházkám já jsem doma, protože pracuji v práci, kde se dělá s epoxidovými lepidly a né moc bezpečnými látkami jinak jsem naprosto ok, ale na vycházky jsem se neptala mám napsány od obvodního od 10 do 12 A od 14 do 17h, ale teď mě převedli na gyndu a nevím, jak to bude jelikož se mi nechce půl roku ztrávit doma jako rukojmí s vycházkami. No tak snad mi to napíšou.Docela ráda bych viděla i rodinu, která nebydlí zrovna blízko.

mery.luu
6. pro 2007

Ahojky,
mě bylo řečeno, že když je rizikový těhotenství, tak prej vycházky bejt nemůžou, protože mám být v klidu a né někde trajdat.... 😒 Že prej ani nemůžou být na rizikovým těhu vycházky, tak nevím.....Holky, vy co jste na nemocenské, jakou máte napsanou diagnozu? Je možné, že k povoleným vycházkám musí bejt na neschopence jiná dg??

many
6. pro 2007

holidayinn - tady u nás je holky mívají,možná protože nejsem na rizikovým,ale do práce chodit nemůžu a je mi úplně dobře 😉 jinak kamarádka z práce měla rizikový,tak měla vycházky jen 6h denně 😉

many
6. pro 2007

mery.luu - a co děláš za práci 😉 já dělala v rachotu a v prachu a tahala těžký 😉 se dřevem 😉 tak proto musím být už doma 😉

many
6. pro 2007

to bych tam raz dva přišla o mimi ☹

mery.luu
6. pro 2007

many-já pracuji v nemocnici na neurologii - takže samí ležáci...ještě dobírám dovolenou , ale od příštího týdne nastupuji nemocenskou...díky moc za rady 😉

cipin
7. pro 2007

Ahoj holky, jsem poprvé těhu - asi na začátku 6t, zjistila jsem to minulou neděli podle testu, ale pořád jsem slabě krvácela, tak jsem měla strach, že je něco špatně. Dneska jsem byla radši na gyndě, MUDr. říkala, že je vše, aspoň zatím OK, ale nechala mě na PN - vypadá to minimálně do konce prvního trimestru, takže asi měsíc a půl. No hlavně, aby se to udrželo...

melanykol
7. pro 2007

Ahoj holky,koukám,že je vás tu pár kolem června 2008.
Já jsem po několikátém IVF,loni jsem o mimčo přišla asi v 7tt,zjistilo se to v 10tt,je mi už skoro 38 let,pracuji ve strojírenské továrně,kde jsem tahala těžké ,je to tam samý smrad,olej ve vzduchu i na podlaze a i přesto mi můj gynek.řekl,že pokud budu po 13tt v pořádku,není důvod,aby mi nechal neschopenku.Prý na to měli seminář.Tak jsem ho změnila a snad mě nový dr nechá doma.
S tím nedodržením vycházek je to snad tak,že pokud tě nezastihnou doma mimo vycházek,tak ti vezmou nemocenskou za celý měsíc.Takže já to neriskuji a dodržuji vycházky od 13 do 17 hod.Zatím se bojím říct o víc,uvidím po novém roce. 🙂

gaba3
7. pro 2007

Ahoj těhulky 🙂 já jsem doma taky už asi od 7tt 🙂 Do 16tt nevolnosti a pak už mi zůstala kvůli dojíždění a stresu...Už jsem tady myslím psala, že na vycházky kašlu (mám je od 14:00-18:00) a za celou dobu na mě žádná kontrola nebyla 😉
Melanykol: S tou změnou je to super nápad, já musela taky změnit Dr. Bylo mi zezačátku hrozně zle, nízký tlak a omdlívala jsem a on mě hnal do práce 😠
S vycházkama mi Dr.vysvětovala, že neomezeně napsat nemůže kvůli pojišťovnám a myslím novému zákonu nebo co... A ty jsi z Jihlavy? já každý den do Jihlavy ze ZR dojížděla do práce...

yasmin07
7. pro 2007

Ahoj, tak já jsem doma od 22 týdne a na neschopnece mám napsané vycházky ,,dle potřeby". Zdá se mi, že to každý dr. píše tak, jak se mu chce a vůbec nechápu, proč by těhule měla mít vycházky od do 😒

melanykol
8. pro 2007

Ahoj holky,je mi jasné,že vycházky jsou podle, toho jaký je dr.Teď mi je to celkem jedno,stejně je venku ošklivě,ale na jaře bych asi chtěla víc.

martinka79
8. pro 2007

Tak vidím, že je to individuální. Já jako učitelka ve speciálním školství jsme nastoupila v 25týdnu na nemocenskou a s vycházkama se také potýkám. M8m docela obavy jsem srab. Netuším jaké dostanu jelikož týden jsme zcela bez vycházek a potom si má přijít. Jen vím že dg rizikové těhu. se nedává. Před 6ti lety ano a to byly neomezené vycházky. Teď nevím. chci na Vánoce k rodičům jelikož je máme 150km a to mi vycházky nestačí. Uvidím jak to dopadne. Ale díky za informace.

mery.luu
8. pro 2007

yasmin - ty máš opravdu v kolonce vycházky na neschopence napsáno dle potřeby?? To je nějaké divné...ale super. To mi asi u dr. neprojde... ☹

martinka79
8. pro 2007

mery.Juu:Nezoufej ani mně by to lékařka nenapsala a nenapíše. 🙂

lenulin
8. pro 2007

No tak pokud de o vycházky taky je nějak moc nedodržuji a kontrola na mě přišla, ale naštěstí jsem byla doma.Bylo to štěstí, ale u doktora si to radši zkusím zařídit na neomezeně přece kvůli tomu, že máme v práci špatné prostředí nebudu zavřená

martinka79
8. pro 2007

gaba3: Dovol mi tě pozdravit pocházím ze ZR. Moc krásné prostředí. Teď bydlím 6let v né tak úchvatné krajině. 😉

adriana1
9. pro 2007

Holky okolik máte mín. Já z 11tisíc čistýho mám 4700 nemocenskou

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru