Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

lukin
9. pro 2007

Já mám z 8600 Kč 7500 🙂

spurka
10. pro 2007

Ahoj holky,já jsem byla na neschopence hned od začátku těhotenství a teď úplně zírám,že jsou nějaké kontroly a vycházky.Teď už mi jde mateřská,ale celou dobu jsem se pohybovala podle libosti a ani doktor nic neříkal o nějakých vycházkách. 🙂

adriana1
10. pro 2007

Tak sem přišla z úřadů. Na sociálce mi to nedoplatějí a na ůřadu práce jelikož sem předchozí rok studovala tak nevědí jest-li mi vůbec něco dají. Matěřská co je půl roku je stejně jako nemocenská. Bych podle nich měla mít 4700 i matěřskou a to apsolutně nejde utáhnout.

helenapce
11. pro 2007

Ahoj,
já jsem doma od 8 týdne, doktor mi neschopenku zrovna nadšeně nepsal, i když jsem byla na rizikovým pracovišti, pořád mlel, že mi zaměstnavatel musí poskytnout náhradní práci. Vycházky mám omezené dopoledne od 11 do 13 a odpoledne od 15 do 17. Nemám odvahu se ho na to vůbec ptát. Ve všední dny to dodržuju, ale o víkendu to dost flákám. Doufám, že ve státních službách přesčasy o víkendu nedělaj. Zatím na mě nikdo nebyl, tak dobrý...

sius
11. pro 2007

Ono podle me taky zalezi jak se clovek ozve. Sam muj doktor mi rekl, ze je tehotnym obcas zle a ze nam nemuze poroucet v kolik hodin jit ven.
Navic jsme resili i to, ze uz jedno dite doma mam a tomu se taky musim venovat. Takze neni mozny nejaky vychazky dodrzovat. Je to proste o lidech, nekterej doktor dela dulezityho a jinej se snazi nam co nejvic vyjit vstrict🙂

michlas
11. pro 2007

Ahoj všem 🙂 ,docela jste mě dostaly.Nevěděla jsem,že když máte v těhotenství neschopenku tak jsou vycházky různé.Vždyť přece nikdo neví jestli vám zrovna v čase vycházky nebude špatně.Budete si muset lehnout a pak,už se ten den nedostanete ven?Já mám neschopenku od 11týdne
a vycházky od 8 do 20hodin.To mi přijde jako rozumná doba.A do teď jsem si myslela,že to mají všichni stejně.Nedokážu si představit,že bych celou tu dobu co jsem doma chodila ven jen v určitou dobu.Vždyť to není jako zlomená ruka.Celou tu dobu mám problém s tvrdnutím bříška a tak chodím na procházku,když je mi zrovna dobře. 😉

adriana1
12. pro 2007

Ahoj tet sicchodím jak si ven.Jinak mám napsané vycházky 2h dopoledne a 2h odpoledne.Už hodněkrát sem se ptala doktorky na vycházky a prej mi víc nemůže dát. Zatím nikdo nepřišel tak snad nikdo ani nepříde

nikusa
12. pro 2007

Ahoj holky. Jsem v 7.týdnu a jsem týden na rizkovým a budu min. do 12. týdne. S největší pravděpodobní budu doma celou dobu. Vycházky mi napsali 10-12 a pak 14-16. Když jsem se ptala, jestli to nejde jinak, tak mi sestra sdělila, že je to tak daný a jinak to nejde. Snažím se to +/- hodina dodržovat, ale to jen pro to, že mám polehávat a delší courání mi ani nedělá dobře. Je to ale pěkně na nic, protože když bych chtěla zajet za manželem do práce na oběd, tak oběd bývá zrovna v mezičase 12-13-14. Ale nějak se s tím netrápím, večer chodíme normálně do kina a říkám si, že pokud by na mě přišla kontrola, mám připravené výmluvy:
- spala jsem
- nefungoval zvonek
- byla jsem zrovna na kontrole u doktora nebo v lékárně (...akorát bude potřeba se s ním domluvit...)
- jak už tady řada z Vás psala, v době vycházek mi bylo špatně, tak jsem šla jindy

Manžel mi pořád říká, že kontroly chodí na udání nebo na simulanty a těhotenství se moc nasimulovat nedá 😀 . A taky si říkám, že tady v Praze toho mají kontroloři asi tolik, že by to byla fakt blbá náhoda, kdyby vyhmátli zrovna mě. Na malém městě to mají holky určitě horší. Nehledě na to, že se tam všichni znají. Není možné ani nikde moc courat, protože vždycky Vás potká někdo, kdo ví, že máte neschopenku, třeba milá kolegyně 😖

kacka.va
12. pro 2007

no, abych pravdu řekla, moc tohle téma nechápu 😉. Kdo je na rizikovém, tak asi nějaký důvod to má, že nemůže chodit celé dny po venku, protože ono dlouhé chození nic moc, když by měl člověk odpočívat. Spíš nechápu to omezení vycházek u těch, které jsou na nemocenské kvůli tomu, že jejich práce neumožňuje, aby pracovali v těhu. Nechci se tu nikoho dotknout, protože nevím, z jakého důvodu jste na neschopence, ale jak už jsem někde psala, že někteří doktory prostě rozdávají neschopenky na potkání, tak pak se mamči nesmí divit, že je něco za něco. 😉

many
12. pro 2007

no já ji mám kvůli práci tak mám vycházky od 7.00 do 20.00 😀

kacka.va
12. pro 2007

many 🙂 no tak to pak můžeš běhat celý den, to je dobře.

many
12. pro 2007

😀 😀 😀 tak tak 😉

many
12. pro 2007

stejně moc ven ale nechodím,protože je zima,abych neonemocněla 😉 v létě by to bylo jiný 😉 ale zase v létě už budu vozit 😀

lukin
12. pro 2007

nikusa: Ale to, že nezvonil zvonek kontrola nebere v úvahu. Četla jsem to na jejich stránkách, takže to jako výmluva nefunguje.

many
12. pro 2007

ale já slyšela ,že uznají,že jsi spala a neprobudil tě zvonek,tak to prý dělá hodně lidí a jde to 😉

martinka79
15. pro 2007

Zajímavé,ale domnívám se, že ani jedno by nefungovalo ani spaní a nefunkční zvonek. Já nechodím do práce z důvodu nebezepčnosti prostředí a nákazy a samozřejmě s tím souviselo zhoršení zdrav. stav těhu. Mám vycházky omezené a docela mám obavy,a by yna mne nepřišly. Nějak to přežiju než nastoupím na mateřskou.Ale chápu, že omezenost vycházek je kravina a to z jakéhokoliv hlediska.

lenkabu
15. pro 2007

Jako výmluva nefunguje ani zvonek ani spaní 😉 Já teda spím tak tvrdě že zvonek klidně přeslechnu,ale nedělám si iluze že bych to někde vysvětlila. Naštěstí už v lednu nastupuju na mateřskou.

martinka79
15. pro 2007

Ani já bych zvonek neslyšela: ovšem brát to jako podmět k obhajobě rozhodně ne. Tak si to užij za nás.

many
15. pro 2007

ale tady to prý tak funguje,tak nevím 😒 ale říkal to přímo jeden doktor mojí sestře,když jí kontrola přišla 😉 že se má vymluvit na tady to 😉

martinka79
15. pro 2007

🙂 tak to je dobře. Já bych to asi u nás moc neriskovala.
je pravda jiný kraj jiný mrav a to stejné i´je i s lékaři. 😎

mery.luu
15. pro 2007

many- jakou máš zdravotní pojištovnu? U nás takové dlouhé vycházky doktoři nedávaj, protože prej jdou po nich pak pojištovny...

jupii
15. pro 2007

ahojky ja jsem na neschopence uz od zacatku druheho mesice ted jsem v 29tydnu a chodim si ven jak se mi zlibi🙂tohle oni tak nekontrolujou takze nemej vubec strach!!!

many
16. pro 2007

mery.luu - metal alianz (teď nevím jak se to přesně píše) 😀 ale jinak jak jsem na začátku byla měsíc bez vycházek,tak mě sestra varovala,že kontroly chodí hodně,tak ať si dám bacha 😉 tak asi jak kde 😉

mery.luu
16. pro 2007

many - aha tak to je asi nějaká vaše regionální pojitovna? Takovou zdravotní poj. neznám... Já jdu zase zítra k dr. tak jsem zvědavá jestli mi už vycházky napíše, jsem na nemocenské teprve týden..

many
16. pro 2007

to je normální pojišťovna 😉 tak jak všeobecná,nebo vojenská 😉 ........

many
16. pro 2007

Metal-aliance 😉

alianka
7. led 2008

ahoj holky, ja jsem taky doma cca od 8tt (od pulky zari). Mam vychazky 10-18h. ze zacatku jsem to dost uzkostlive dodrzovala a ted se musim priznat, ze uz min. hlavne vecer se mi obcas stane, ze se vratim domu pozdeji a pres Vanoce jsem byla dva tydny u nasich a proslo to (tuk tuk). Doktor mi rikal, ze psat neomezene vychazky vubec nemuze. Slysela jsem, ze prej kazdy doktor musi dohodnout s pojistovnou, jake vychazky muze psat a neomezene pise jen ten, kdo si to vylozene vydupal a nejak dobre zduvodnil. tak tezko rict jak to je. ale stve me to, ptz jsem byla zvykla jezdit k rodicum zhruba co dva tydny na vikendy a ted nemuzu :( a kdyz uz jedu, mam spatny pocit a jsem nervni esi mi neprisla kontrola 😠

makak21
7. led 2008

Ahoj holky. Tak já jsem doma cca od 8tt...a v kolnce vycházky mám doktorem napsáno "výcházky dle potřeby bez omezení" 🙂 Žádné od-do...a mám klídek 🙂

kukuli
7. led 2008

Ahoj holky, ja jsem v 27tt a na neschopence tyden.Pracuju ve skolstvi a uz jsem nejak nezvladala ty stresy,bylo by to na ukor miminka,tak jsem si radeji rekla o neschopenku.Dr. byl v pohode,vubec nic nenamital a sam mi rekl,ze pokud napise rizikove tehotenstvi, tak se nemusim obavat zadnycj kontrol.Rizikovky pry nenanvstevuji,takze jsem v klidu a pohybuju se jak muzu a jak potrebuju.

meni
7. led 2008

ahoj kukuli, no asi jak kde, na kamarádku která je také na rizikovce čtvrtým měsícem už dvakrát přišla kontrola. Já jsem doma od minulého týdne, vycházky mám od 11do 17, dopolední čas dodržovat budu, ale ten večerní většinou ne, ještě jsem neslyšela o tom, že by kontrola přišla takhle večer.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru