Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

jmisa
30. pro 2008

Není to napsaný na tý neschopence?

Ohledně výplaty se na konci měsíce dává lístek na peníze.

jmisa
30. pro 2008

Jsem trochu hledala a mělo by to být "bez zbytečného odkladu". Upravovat by to měl nějaký pracovní řád, který ve firmě vydávaj odbory a je závazný a pokud nejsou odbory, tak by měl být vydán zaměstnavatelem.

U nás ve firmě musím doručit neschopenku do 3 dnů.

luccii
31. pro 2008

neschopenka se musi dorucit do 3 pracovnich dnu

vendulka
31. pro 2008

tak já jsem taky na NP a to už od 12/8 😀 a vycházky teda zrovna nedodržuji a už jsem na ně i úplně zapoměla 😀 , chodím si ven, jak se mi chce a jak potřebuji 😝
Jinak já jsem neschopenku doručila ještě ten den, kdy jsem ji dostala a koncem měsíce jezdím k mudr pro lístek na peníze a ten i vozím rovnou do práce, aby byl klid a zrovna pokecám s kolegama co je nového... 😀

andy17
31. pro 2008

ja jsem na neschopence od července a vycházky taky nedodržuji. Nejdřív jsme se bála, ale v těch vedrech bych stejně ven nešla a tak jsme chodila na večerní procházky, když už jsem měla po vycházkách. Jelikož mám vycházky odpol. znamenalo by to, že bych ani nemohla chodit na jogu pro těhotné, která byla dopolko. Ze začátku jsem taky hodně četla diskuze a snažila se zjistit, jak to je s kontrolama ze sociálky. Hlavně záleží na zaměstnavateli, zda na tebe kontrolu pošle. Co jsem mluvila s pěti kolegyněmi tak z pěti co byly na neschopence kontrola přišla na jednu a to hned ze začátku neschopnosti. Ostatní 4 kolegyně a i já jsme byly minimálně nebo třeba vůbec nemocné za předchozí léta v práci, tak je to asi taky možná důvod podle čeho choděj.
Neschopenku jsem zaměstnavateli doručila hned a lístek na peníze vždy ke konci měsíce. Vždy to vycházelo kolem mých kontrol, kolikrát mi ho vystavily i dřív, abych tam zbytečně nemusela jezdit 😉

marsulinka
2. led 2009

Ahoj holky, zajímalo by mě zda je možné, aby mi dal gynekolog neschopenku i v případě, podle mě stresové práce učitelky v MŠ, nejen, že se cítím unavená, ale hlavně práce je opravdu vysilující, pořád jsem na nohou a děti potřebují naprostou péči a pozornost, to ani nemluvím o tom, jak denně křičím a lítám sem a tam.A necítím se zrovna nejlépe, jsem sice teprve v 6. týdnu, ale i tak........Díky 🙂

petrach
2. led 2009

marsulinko pokud je tvuj dr. trochu človek a da se snim mluvit tak určite,musiš mu to jen řict tak jak pišeš..

ja mam nemocenku 2,5 mesice,rizikove tehu,vychazky od 7-19 hod. a zatim taky nic

marsulinka
2. led 2009

Ahoj, díky, tak v pondělí tam jdu, tak drž palečky🙂

luciejadr
3. led 2009

ahoj holky, tak hlásím, že jsem byla na neschopence dva měsíce a kontrola mi nepřišla. měla jsem vycházky od 8-18hod, večer jsem chodila na předporodní kurzy, těhu cvičení a tak a v pohodě, ale bála jsem se 😅 ted už mi začala mateřská, takže budu vklidu 😉
jen pozor na to,a by jste neměli nemocného souseda, na kterého by přišla kontrola, protože to oni si pak vyhledávají nemocné v okolí a navštíví i těhuli 😠

llucisek
3. led 2009

Ahojky, na neschopence jsem byla celé těhu a kontrola nepřišla... vycházky jsem měla od 8-18 hod, víceméně jsem je dodržovala, až na pár vyjímek, kdy jsem spala třeba u našich.

janca.k
3. led 2009

Ahoj holky, já teda na neschopence nejsem a těhule taky ne, ale stalo se mi, že když jsem měla na jaře 14 dní neschopenku a vycházky od 13-18, tak na mě ve 13 hod v sobotu došla kontrola, protože soused byl na neschopence a kontrolor šel na něho, takže je lepší vědět jestli v okolí není někdo taky na neschopence, na kámošku byla kontrola během těhu 2x a jenom proto, že sousedka byla na dlouhodobé neschopence. Pa pa

alleycats
3. led 2009

Ahoj, prosím i já o radu.Je to trošku z jiného soudku,ale též o neschopence.Od půly prosince jsem na neschopence,tedy až do 26.1.2009.protože je moje zaměstnání docela dost stresující, a vyčerpávající (skončila jsem díky němu u psycholožky), dostala jsem neschopenku(právě díky psych.), ovšem ,,jen" do 26.ledna.Všichni mí známí mi radí, ať si zajdu raději ke gynekoložce, že ta mi napíše neschopenku až do nástupu na mateřskou, stačí jen říct, že je mi špatně a zvracím.Upřímně, když bych nebyla tolik unavená, tak ani nevím ,že jsem těhotná.Žádné nevolnosti nejsou, ale do práce se vrátit nechci.Po té co jsem své gynekoložce naznačila své ,,problémy" (jako, že je mi stále špatně),dala mi plno rad, a že pokud se to nezmírní pošle mě do nemocnice, o tom, že by mě nechala doma se nezmínila.Vycházky mám napsané jen 2krát 2hod. denně, ale jak se můžu jít někam projít, když jen spim ☹ Poraďte ,myslíte, že bych měla změnit gynekoložku ještě teď v těhotenství? jsem v3měs.Děkuju za odpověď

jmisa
3. led 2009

Tak jí to řekni na rovinu, jsi unavená nepřiměřeně, stres, nevolnosti. Jen kvůli tomu Tě snad nikdo do nemocnice nepošle, co by tam s Tebou dělali.
Jinak změnit gynekologa můžeš kdykoli, tedy i v těhu.

luciejadr
4. led 2009

Alley, asi bych ji to řekla na rovinu. ona nemůže tušit, že by jsi chtěla být dobrovolně doma a mít méně peněz. ta moje mi taky vždycky poradila, jak si od toho či onoho poradit aby problémky přestali. a když mě pak nechávala doma, tak se málem ptala, jestli mi to nebude vadit.

alleycats
4. led 2009

No toho já se právě bojim, když tak poslouchám Vás i mé známé , jak jsou doktoři ochotní...a ta moje ,vrrr😠Práce mě bavila, dokud se tam nezměnilo vedení, teď je to tam fakt na palici. Mám obavu z toho, že až se 26.1ukážu v ordinaci, tak na mě uvidi jak jsem v poho a pošupajdim do práce, blbé je to, že bych se tam za pár dní-měsíců objevila možná znova, a na co zbytečně přerušovat neschopenku, žejo 🙄 Možná to zní i trošku vyčuraně 😅 ¨, ale konečně mám možnost si odpočinout z práce, a ještě se nervuju s blbou PN.Tak nevim jak ji to mam naznačit- říct.

sabs
4. led 2009

Ja byla na neschopence od unora 08, rodila jsem v kvetnu a mela jsem neomezene vychazky, dala mi je sama od sebe, ale treba kamaradka se ji zeptala, jestli ji muze dat neomezeny a tak ji je napsala, kdezto kolegyne mela vychazky 10-13 a pak 15-17...:(

smilena
4. led 2009

Já byla na neschopence téměř celé těhu a měla jsem jen dvě hodiny vycházek dopoledne a dvě odpoledne! Když jsem se ptala u gynekologa na neomezené vycházky, tak mi bylo řečeno, že nic takového není, že mi může napsat max. 4 hodiny denně. Musím řícet, že jsem je nedodržovala, protože to fakt nešlo. Nikam bych se nedostala, navíc přes léto jsem byla na chatě! Měla jsem teda občas trochu strach, ale prý kontroly chodí hlavně na udání z práce 😒 Je vidět, že někdo to má s vycházkami v pohodě a někdo se ještě stresuje, aby byl načas doma, ale myslím, že je to nesmysl takhle těhulky omezovat. Přeci i když mám rizikové těhu, neznamená to, že musím být pořád doma a ležet v posteli 😉

katka82
5. led 2009

Alleycas to máme podobný problém 🙂 já se taky do práce nechci vrátit práve kvůli stresu(hlavně ze strany vedení a šéfky se kterou jsem na pracovišti)a taky že nevydržím dlouho stát pak mi začne docela dost bolet břicho až mam někdy strach 😕 v pátek jdu na gyn ta tak to s ním chci probrat 😉
Jináč taky si myslím že gynekologa můžeš kdykoliv změnit 🙂

luccii
5. led 2009

ja nechapu, proc jsou nekteri doktori na vychazky pak skoupi! vzdyt nam pohyb svedci (a chuze nam svedci nejvic)
ja mam od osmi do osmi, neomezene pry nedava... ale rict, ze muze dat max. 4 h denne, je smileno samozrejme blbost

andreahrbacova
5. led 2009

hold já mám taky čtyři hodiny denně,a nic s tím nenadělám,ale nějak to nedodržuji

vov
5. led 2009

Holky, tak já jsem doma od poloviny prosince a vycházky nemám ☹ Když jsem se doktora ptala, řekl mi, ať ven klidně chodím, že kontrola nepříjde.... Takže to riskuji a chodím ven, neboť sedět zavřená v paneláku a jen se něčím cpát se mi moc nelíbí... Ale na další kontrole budu chtít uschopnit, i když jsem doma, neboť tělo protestovalo proti stresu v práci. Ale musím vydělat ještě nějakou kačku a navíc potřebuji být flexibilní a zajít si třeba občas zacvičit...

katka82
5. led 2009

Vov teda to je taky zajímavý přístup toto 😕 to jsem ještě neslyšela

vov
5. led 2009

Katko, souhlasím s Tebou, doktor je pohodář, boužel příchod kontroly neovlivní...

katka82
5. led 2009

No právě to už je fakt jednodušší Ti tam nějaké vycházky napsat 😉 já si o ně taky sama řekla-povídam abych mohla aspoň nakoupit 😀

jalka11
9. led 2009

Ahojky.. tak koukam že jsme na tom všechny uplne stejne.. je jsme na neschopence jenom od uterka ale jeste jsem ven ani nebyla.. mam 2h dopoledne a 2 odpoledne.. chci se jenom zeptat do ktery vecerni hodiny by kontrola mohla prijit??

kejdoska
9. led 2009

Ahojky, jsem na neschopence od října 08, na neschopence mám neomezené vycházky, doktorovi jsem si o ně nemusela říkat, napsal mi to tam automaticky s tím, že na těhotné stejně kontroly nechodí...

misi78
9. led 2009

ahojky, ja byla na neschopence dva mesice a ted mam dovolenou a pak jdu hned na materskou. Mela jsem vychazky od desiti do sesti. Nejak sem to nedodrzovala a nikdo neprisel. Ale vim ze kontroly obcas chodi. I na tehulky.

kajra
11. led 2009

Ahoj holky. Na těchto stránkách jsem poprvé. Mám podobný problém jako většina z vás tady. Pracuju jako zdravotní sestra. Takže na pracovišti mám spoustu bacilů ohrožujících moje miminko. Proto jsem si nechala napsat neschopanku. Narazila jsem však na vycházkách. Všechny moje těhotné kolegyně mají vycházky neomezeně, jenom já mám od 8 do 19. štve mě to, protože tak nemůžeme přespat ani u rodičů a ani nikam jet na prodloužený víkend nebo tak.Když jsem se ptala u doktorky jiné(kam chodí i ty moje kolegyně), byla na mě celkem nepříjemná, že ona už taky neomezené nevydává, že už se to prý nesmí.Tak jsem z toho teď trochu vystreslá. Máte pravdu v tom, že těhotná neznamená nemocná. Proto tuto buzeraci nechápu. 😒

andara
11. led 2009

Kajro, ja pracuju vustavu soc.pece a dostala jsem neschopenku hned.Ani jsem nic nerikala a doktorka mi napsala vychazky taky neomezene.Taky nechapu ty stanoveny vychazky, kdyz tehule maj chodit na prochazky a tak. 😒

andreahrbacova
11. led 2009

kajro,buď ráda,za takové vycházky,já je mám od 15-19takže žádná sláva

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru