Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

berunka
30. čer 2008

leniska: ja mam taky dedicnou laidenskou mutaci,zatim si inekce nepicham,ale taky me to ceka. co se tyka vychazek,ja ani nevim jak je mam. jsem ale doma od 20.kvetna a ani jednou mi kontrola neprisla. na tehotne pry moc casto nechodi,zajimaji se o jine typy lidi nez tehulky. takze ja vychazky nejak neresim a jdu proste kdy chci 😉

terkaaa
30. čer 2008

Ahoj holky, jsem tu dnes poprvé a pečlivě jsem si přečetla vaše názory. Jsem v 17.týdnu a jsem 14 dní na nemocenské od své obvodní lékářky.Dělám ofociálně 12 hodin denně, ale jsem v práci většinou 14-16 hodin denně. Když jsem řekla svému doktorovi, že dělám 12, skočil mi do řeči a řekl, že podle zákoníku práce mě musí zaměstnavatel přeřadit na jinou práci, upravit pracovní dobu atd. nezmohla jsem se vůbec na žádnou odpověď, protože mě hrozně překvapil, jak k tomu přistoupil. Tak jsem šla k obvodní, ta hned ať jsem doma, ale v pátek musím dojít znovu ke gynekologovi a nenechat se odbýt a trvat na tom, že chci zůstat doma. V práci se to fakt nedá zvládnout, manžel je ze mě vyřízený, přijdu doma po třech dnech dvanáctek a pak další dva dny jen prospím....

spetra
1. črc 2008

tak já jsem se ptala u doktora jestli je nějaká možnost, abych mohla k rodičům na Moravu. Bylo mi řečeno že mám jet, že mi to prospěje. a kdyby náhodou přišla kontrola mám zavolat doktorovi a nějak se to prý vyřeší....

poupatko
2. črc 2008

Já jsem byla na nemocenský od třetího měsíce těhotenství, teď už jsem na mateřský a kontrola mi nepřišla ani jednou. Normálně jsem jezdila pryč i na delší dobu.

evaviki
2. črc 2008

Baby ja vam zavidim (v dobrom samozrejme). U mna predstava, ze sadnem do auta a pojdem napr. k rodicom do Blavy, alebo len na chatu (cca 100 km) je dost sialena.. V aute je mi zle a ked sa viac hybem, tak ma sialene boli brucho.. ☹ Takze uz mesiac sedim doma zavreta a nechodim ani na nakupy..

z359
2. črc 2008

evakiki: když mě na jinou pozici přeřadit nemůže, protože dělám v malým hotelu a tam jsou jen dvě pozice a to kuchařka a servírka a oboje je minimálně na 12h a tahání těžkých věcí se nevyhnu
Ale vůbec ti nezávidím, že nikam nemůžeš, ale hlavně, že bude mimčo zdravé 😉

evaviki
2. črc 2008

Tak to potom chapem, ze nie je ina moznost ako ostat doma.. Este ma napadlo.. Vraj sa daju uviest dve rozne adresy na neschopenku (vcera mi to hovorila svokra). Len neviem, ci je to pravda. Ale ak ano, bolo by to super riesenie pre tie, ktore lezat nemusite.. 🙂
Aj ja dufam, ze bude zdrave. Doktorka tomu sancu zrovna nedava, resp. mysli, ze nemam sancu dokoncit treti mesiac.. ☹ Ale nadej zomiera posledna 🙂

z359
3. črc 2008

evaviki: Nesmíš na to myslet, musíš věřit, že vše bude OK a hlavně být v klidu, bereš utrogestan nebo něco podobného na udržení? Držím ti palečky, aby ti to vyšlo. A v kolikátém týdnu jsi?

evaviki
3. črc 2008

z359: Dakujem.
Snazim sa byt kludna, len ma dost bolieva brucho, ani nesmiem chodit ☹
Beriem Utrogestan a Ascorutin. Aj ked uz nekrvacam, tak ho vraj mam uzivat ☹ Mala by som byt 8tt+6. Na kontrolu idem v utorok, tak uvidime..

z359
3. črc 2008

Tak ten utrogestan ti neublíží, tak je lepší, že ti ty prášky nechala, tím se nic nezkazí, jen ti to pomůže. Ten ascorutin neznám,ale doktoři těhotným nedávají prášky, které by mohli ublížit, tak se neboj. Tak to bych řekla, že už by to snad mělo být dobré i to, že už nekrvácíš by mělo být dobré znamení. Budu na tebe myslet a na dálku tě podporovat

apfele
3. črc 2008

Ahoj, jsem od 1.7. na PN a Dr. mi napsal vycházky dle mé potřeby. 😉

evaviki
3. črc 2008

Ahoj apfele,
a z akeho dovodu si na PN?

terkaaa
4. črc 2008

Tak jsem byla dnes u doktora, totálně změnil své chován,vítal mě pomalu s otevřenou náručí, neschopenku úplně sám prodloužil ani jsem mu nemusela říkat, vypadá to, že už do práce nepůjdu.

jasie
6. črc 2008

to smolinek: byla jsem na IVF - neúspěšně, cca přes 2 roky docházela do CAR... úprava cyklu, cysty, sledování.... Nakonec jsem těhu bez pomoci CARU 😀 Nemocenskou min. do 3 měsíce máme kvůli dlouho chtěnému těhotenství, rizikovému těhu, začalo špinění cca v 6tt., utrogestan 1-0-1, mám i cystu, ale do 3. měsíce se má zmírnit, vstřebat. Nařízen klidový režim, nenatahovat se, odpočívat podle potřeby.. Je fakt, že ráno od minulého týdne v těch horkách mi bylo dost špatně... ale to už se upravilo. Kolikrát než se proberu po ránu po tom utrogestanu, tak jsem ráda, že jsem doma a nemusím se štrachat do práce a soustředit se.. Taky mi vadí různé pachy, tak si to v busem neumím představit.

Vycházky se snažím dodržovat, byla jsem na nemocenské necelých 14 dní a někdo z práce se na mě ptal u dr. Kdy mám další kontrolu.. NO to mě teda fakt potěšilo ☹

Uvidíme, jak se budu cítit a hlavně co dr na prohlídkách mi sdělí. Ať všem je fajn a užíváme si to......!!!!!!!!!!

denisa31
27. črc 2008

Ahoj holky, jsem tady poprvé a mám taky dotaz ohledně nemocenské. Nemáte některá z Plzně zkušenosti s přístupem doktora Borna?? Mockrát díky🙂

barag
31. črc 2008

ahoj holky, přečetla sem si předchozí stránku, protože sem teď taky na PN. Nemám sice ani práci, kterou bych nemohla vykonávat a naštěstí ťuk ťuk ťuk zatím ani žádné problémy, ale přesto mám PN. a proč? před rokem a půl časný potrat- ani sem mrně nestačila vidět na UZ, letos v únoru biochemické těhotenství. navíc jsem po operaci št. žlázy a celoživotně beru náhradní hormony št. žlázy v tabletkách. malej bonbonek je ještě celiakie.dohromady
všechno a nic, mimčo se vyvíjí tak jak má, placenta nejeví žádné známky odlučování, žádné špinění. prostě jen jistota, jelikož se nezjistila žádná příčina těch předchozích problémů, jsem riziková pacientka.

nechci nic riskovat, samosebou sme šťastní, že nám to nakonec vyšlo, ale právě protože mi nic není (když teda nepočítám celodenní nevolnosti a nechutenství, který sou samy o sobě dost nepříjemný a nedovedu si představit, že bych se s nima trápila v práci, ale to by se i možná dalo vydržet..) no abych navázala- právě protže mi nic není, jen sem riziková pacientka a v kartě mám hrozící potrat, taky si nemyslím, že bych měla být otrokem těch 4 hodin vycházek co mám, když ne teď tak třeba od 4.měsíce, kdy mi jak doufám už bude líp.

jsem z vesnice a abych se dostala do nejbližšího města na nějaký kurz a zpětmi ty 4 hodiny fakt stačit nebudou, teď to ještě neřeším, ale do budoucna bych si vycházky určitě nějak rozšířila alespoň domluvou se sestřičkou. a nevim, proč bych měla mít z toho blbej pocit. určitě nebudu dělat něco¨, co by mělo naše malé ohrozit (20 km tůry apod.) ale zároveň nechci téměř rok strávit doma v totální izolaci. PN sem si nevybrala, protože já jsem takové problémy, kterými jsem si prošli fakt nevybrala dobrovolně. chovala sem se tak, aby to bylo nejlepší pro moje tělo připravující se na těhotenství a mimčo, ale nevyšlo to. a měla bych mít kvůli tomu blbej pocit vůči těhulkám, co jsou v práci? já je jen obdivuju, jestli to všechno zvládají např. i přes nevolnosti a zvracení, mají můj obdiv, ale za svým názorem ohledně PN si stojím

vojtisek2007
31. črc 2008

Ahojky všichni,
já teda nepřečetla celou diskuzi od začátku, tak nevím,jestli už to někdo nenapsal, ale já při druhém těhu před cca 2lety byla taky od začátku doma (po předchozích potratech) taky my nic nebylo, prostě projistotu - a gyndař mi napsal vycházky 24hod denně, tak mě to tak nějak udivuje, že máte vycházky omezené časově 😒

petua
3. srp 2008

Ahoj holky 😉,

tak já jdu zítra poprvý v těhu k doktoru (HCG jsem si nabrala v práci, takže vim, že jsem) a taky budu chtít napsat neschopenku hned od začátku těhotenství - pracuju v nemocnici na rizikovým oddělení. Tak nějak ale nevim, jak mu to podat, aby to nevyznělo tak, že jsem prostě "líná" 😅 😅 . Jak jste na to šly vy? Nevíte, jestli po mně bude chtít nějaký potvrzení z práce, že nekecam? 😝

petua
3. srp 2008

Nikdo nííc? 😅 😅 😕
😝

dasshha
4. srp 2008

Ahoj holky. Jsem těhu. Nevíte některá, jak to je když pobírám rodičovský příspěvek a mám rizikové těhotenství. Mohu pobírat i nemocenskou?

lestep
4. srp 2008

petua- zdravím tě. Také jsem pracovala v nemocnici na jipce. Když jsem byla poprvé těhu, tak jsem chodila asi týden do práce, co jsem zjistila, že jsem těhu. Dr. mě dovolenou, tak mě pak objednal ať přijdu. O víkendu jsem měla docela těžkou noční. Samý terminální stádia, rozpadajíící se rány na krku atd. Kolegyni jsem řekla, že jsem asi těhu. Vzala si ty těžší pacienty. jenže práce bylo stjeně až nad hlavu.V neděli po té noční jsem začala špinit a pak krvácet. V pondělí mě dr. potvrdil spontánní potart. Když jsem otěhotněla podruhé, tak mě dr. hned nechal doma. Kvůli riziku dalšího potratu..Vlastně už od 6 tt. Vůbec toho nelituju. Chráním sebe a své miminko. Nikdo nemá právo říct, že seš líná. Spíše je to nerozum vystavovat miminko takovému infekčnímu prostředí.Žádný potvrzení po mě nikdo něchtěl.ať se ti daří. 🙂

janculovi
12. srp 2008

ahoj holky,trošku sem si to tu pročítala a zajímala by mě jen jedna věc-když máte nemocenskou nebo ste měli a jen s vycházkama-přišla na vás nějaká KONTROLA? já jsem na nem od 4tt a mám omezené vycházky,DR mi tvrdí že žádné neomezené nebo na 24h nejsou-asi je spíš nechce dávat a je to podle Dr.,jenže já jedu na 3týdny do Anglie a mám starch že mi kontrola příjde.ikdyž mi každý říká že nechodí,tak jak to bylo u vás?

dagina
12. srp 2008

Ahojky, Janculovi, s těma neomezenýma vycházkama to jde, ale sama nechápu proč je dr. nechtějí psát 😖 , mít napsané vycházky když je největší vedro, a když je k večeru krásně, tak se musí dřepět doma ?! Prostě záleží na dr., ale napsat je mohou a několik holek je tady má. K těm kontrolám..., mám z velice dobrého zdroje, na těhule normálně kontroly nechodí..., pouze když si to vyžádá zaměstnavatel, nebo když je na tebe pošle jiná dobrá duše 😠 , třeba dobrá kamarádka 😒 .

lukin
12. srp 2008

janculovi: I na těhotné chodí kontroly. Jednou jsem to dokonce četla i přímo na jejích stránkách. Právě že si hodně těhotných myslí, že na ně kontrola nepřijde, protože jsou nemocné, ale to není pravda.

broskef
12. srp 2008

ahojky, holky, mně ty neomezené vycházky v CAR napsaly 😵 😵 😵 , což mi přijde fakt super!
takže to jde 😉
ahojky Dagi!
ale řikala jsem si, jak je realné na neschopence odjet do zahraniči????

lanka
12. srp 2008

Janculo - jestli máš obavy tak si vyběhej změnu pobytu v průběhu pracovní neschopnosti na sociálce.. Dr. ti změnu pobytu povolí na dobu 2 dnů max. Delší si pak musíš vyběhat. (bohužel nevím přesně kde a jak, ale Dr. ti už určitě poradí)

Mimochodem na neschopence jsem byla od 7tt bez vycházek a to až do konce 5měsíce. Pak jsem dostala 2+2 hodiny na projití. Až od 7-mého měsíce byly neomezené a to právě proto že jsem Dr. hlásila kdy doma nebudu a jeho to nebavilo zapisovat.
Kontrola tu za celou dobu nebyla ani jedna.
Ale po pravdě neriskla bych si to (to už je každého věc) 😉

mesulka
12. srp 2008

Ahoj holky. Na mě kontrola přišla dva dny před ukončením neschopenky 😒 Bylo to jen tak tak, protože normálně jsem v tu dobu nebývala doma, ale ten den rovnou pršelo, takže jsem náhodou doma byla. A sám kontrolor říkal, že na těhotné moc nechodí, že spíš na jiné pacienty, ale že si může zaměstnavatel přímo vyžádat, aby na těhotnou kontrola šla.
A ptala jsem se obvoďačky jak to bude, když pojedu na dovolenou a ona mi řekla,že změna místa pobytu jde jen na dva dny a pak bych si na zbytek musela zažádat na Okresní správě sociálního zabezpečení a vysvětlovat jim důvody...Tak jsem se na to vykašlala.

petua
12. srp 2008

Čaute holky,
tak já dopadla s neschopenkou úplně super, řekla jsem, že pracuju na rizikovým odd., doktor že OK a sestřička mi při vypisovaní automaticky napsala vycházky bez omezení 😵
Až na to, že je zatim absolutně nevyužívam, jelikož je mi zle 😖

berunka
12. srp 2008

holky ja jsem na neschopence od 20.kvetna,vychzky na neschopence rozepsane ani nemam a doktorka mi k nim nic nerekla a jeste mi ani jednou neprisla kontrola a to jsem treba od stredy do nedele nebyla doma a vikendy taky obcas travim mimo domov.ony ty kontroly na tehulky moc nechodi protoze vedi ze maminy porad chodi po nejakych doktorech.takze nemejte obavy 😉

janculovi
12. srp 2008

holky díky moc za info,no já nevím proč zrovna moje Dr celodení nebo neomezené vycházky nedává,já mám být od 12-14doma,jenže to mi je většinou trochu dobře tak jdu nakoupit nebo když se mi nechce vařit a musím nutně oběd valim na meníčko,ale kdyby přišla tak bych hned někam zašla,jenže jak budu pryč uplně tak mám strach ,náhoda je prostě blbec a já mám na takové věci smulu tak fakt nevím co budu dělat ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru