Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

heduskak
16. lis 2014

Ahojky holky, jsem na neschopence od 16.června a končí mi za pár dní nastupuji 26.11 na mateřskou dovolenou, za celou dobu jsem neměla ani jednu kontrolu 🙂

sulemina
16. lis 2014

já měla hned na začátku

happylenulka
19. lis 2014

tak já hlásím, že mě dnes navštívila paní ze sociálky. 12:50. jsem na neschopence od 15. října....

arien_black
2. pro 2014

holky, setkaly jste se s tím, že by přišli i o víkendu?

petule86
9. pro 2014

arien_black to by mě taky zajímalo.... Jsem na neschopence od 22.10. 😉

veru921
10. pro 2014

ahoj,, jsem na neschopence při rizikovým od 13.11. a kontrolu jsem měla 2.12. ve 12:40 a to mám vycházky od 13:00.. takže chodí.. bohužel

niky6784
13. bře 2015

Ahojky holky, já jsem na neschopence hned od začátku těhu, vycházky se snažím dodržovat, ale někdy vypadnu z domu krapet dřív...přijde mě to docela stresující, když je třeba ráno hezky, šla bych se projít, bývá mě dost zle a čerstvý vzduch mi pomáhá,ale musím čekat až do jedné a pak teprve můžu, jenže ted bývá hezky ráno a odpo třeba prší, no moc to soudruzi poslanci nedomysleli, u těhu by měly být vycházky neomezené si myslím...neříkám, že budu lítat někdo do noci, to by ani nešlo, většinou jsem v devět večer tuhá :D :D

rencatupa
18. kvě 2015
Uživatel rencatupa je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od rencatupa.

Já jsem se dr kdysi ptala, jestli by mi nedal neomezené vycházky, a odmítl. Přitom vím, že jiný to u těhotných dělá úplně běžně. ☹

xpila
18. kvě 2015

@rencatupa Neomezené vycházky jsou dávno zrušené, nyní jsou na max. 6 hodin denně.

punky
18. kvě 2015

@rencatupa od roku 2012 jsou zrusene neomezene vychazky...bohozel 😒

dencadenisa
4. čer 2015

Dobry den chtela jsem se optat uz jsem skoro rok na neschopence z pracovnim urazem ( ruka leve zapesti ) uz me nebavi chodit ven jen do 17hod jsou mozne neomezene vychazky ? po tak dlouhe dobe nebo jine reseni dekuji moc za odpoved 🙂

misimisi
6. čer 2015

@dencadenisa Prý to jde, ale musí to jít přes sociálku nebo posudkového lékaře. Podrobnosti nevím, ale je to asi zdlouhavé. Možná ale, s takovouhle diagnózou šance bude 😉

hanula11
27. črc 2015

Mně ted přišli na kontrolu na nemocenskou z OSSZ, docela dlouho už jsem doma, i když už ne při těhu.
Takže chodí, děvčata. 😉 😵

hanula11
27. črc 2015

@rencatupa, mně mudra řekla už v roce 2009 při posledním těhotenství, že vycházky napsat na víc jak 7 hod nelze, to je maxinun už dlouho. 🙂

xpila
27. črc 2015

@hanula11 Není to 7 hodin, ale 6. A neomezené vycházky jdou, ale musí to jít přes komisi.

hanula11
27. črc 2015

J@xpila - Mám od 9 do 12 (3hodiny) a od 13 do 17 (+4 hodiny), to je 7 HODIN.
A v těhu jsem to měla jen odpo o hodinu posunuté. 🙂. Ta komise je na OSSZ nebo přes posudkového lékaře?
Už to nechám asi být, i když mne ta pátá odpolední taky pěkně omezuje (a hlavně ostatní v rodině - manžela, dcerku).
V těhu mne to taky pěkně štvalo, těšila jsem se až konečně porodím, abych už nebyla doma "jako uvázaná".
Njn

katarinaruz
27. črc 2015

Ahojky holky ja jsem momentalne taky těhotná miminko cekame az 19.1.2016 a momentalne vybiram dovolenou a po dovolené nastupuji na neschopenku,neni to kuli tomu,ze bych uz nechtela chodit do prace,ale delam ve fabrice kde se letujeje,paji,pracuje s redidlem a kde jakyma rozpoustedli,v praci jsem vse nahlasila a sama personalni mi doporucila neschopenku z duvodu velkeho hluku,velke prasnosti...Do ted jsem chodila s tim,ze jsem chtela ukoncit prvni trimesrt,ale muzu rict,ze nekdy jsem byla opravdu rada,ze mohu domu dric nebo ze mi mistr umoznil jen jednu smenu do cca 10tt jsem trpela silenyma nevolnostma.Ted mam problemy s nizkym tlakem a proto jsem s dr domluvena na neschopence i kuli tomu,ze jsem prodelala operaci spodku...A bohuzel vychazky dostanu taky,neomezene pry byli,ale jelikoz toho nektere zeny vyuzivali nejsou..protoze pry kolikrat byli 2tt a vymyslely si a pak si litaly po hospodach a zabavach,,,,v to od zname co dela na socialce.Neomezene jsou jen pro Onkologicke pacienty...

nov.tere
27. črc 2015

@katarinaruz proč chceš být omezena vycházkama? Když můžeš být doma s překážkami na straně zaměstnavatele taky to tak mám dělala jsem s tmelem barvou acetonem a tahala těžký věci plus hluk a prach. Jiná práce pro mě není a nechtěla jsem být omezena vycházkama.

fifina86
27. črc 2015

@katarinaruz presne jak pise @nov.tere,pokud pro tebe nema zamestnavatel jinou praci,pak budes doma za 100% platu a bez vychazek.Tvuj problem neni na neschopenku 😉 Takze si zajdi na personalni a dones tam zadost o prerazeni (pokud cekas problemy,pak 2vytistene verze a jednu si nech potvrdit).

katarinaruz
12. srp 2015

@nov.tere protože mě řekli, že jiné řešení není a pokud nechci jít na neschopenku at dam výpověď. Fabrika není v dobrém stavu, a budou ji stehovat jinam... Tak se rádi někoho zbaví...

katarinaruz
12. srp 2015

@fifina86 tak jak jsem psala nov.tere bohužel nikdo se se mnou o tom nebaví bud chod nebo bud doma, ale tady žádné zákoníky neplatí... Holt i tak se k nam chovají...

nov.tere
12. srp 2015

@katarinaruz tak jsi měla jít oznámit to na BOZP a na pracak že nedodržují zákon. Navíc vyhodit tě nikdo v těhotenství nesmí.

starbucks
12. srp 2015

@katarinaruz ja byt tebou tak se biju... nidkoti neda nic zadarmo a navic dr by ti taky tu neschopneku dat nemusel (kdybys treba nemela takove problemy). Nahlasit na pracák a nenechat se odrbat.... mas primo ukazkove zaměstnání pro prekazky a jeste navic kdyz ti sami reknou ze pro tebe praci nemají...

nov.tere
12. srp 2015

@katarinaruz tak jsi měla jít oznámit to na BOZP a na pracak že nedodržují zákon. Navíc vyhodit tě nikdo v těhotenství nesmí.

nov.tere
12. srp 2015

@katarinaruz promiň odeslalo se mi to dvakrát.

katarinaruz
14. srp 2015

@nov.tere dobrý, ale to jsem nevěděla... No ted uz to řešit nebudem, sami jsme se pritelem dohodli, že je vidět ze jsem doma a v klidu nez v te pekárně kde na me ohledy nebrali, už i lip spim a vše... Ale moc dekuji za rady, skoda, ze jsem to tu nenasla hned nazacatku tehu...

mayyas
14. srp 2015

@katarinaruz Vidím, že máš TP až v lednu, to je dost dlouhá doba ještě... Jak píšou holky, rozhodně bych to řešila, nenech se od zaměstnavatele okrádat! Neschopenku Ti dr kdykoliv může ukončit a zaměstnavatel Tě na překážky se 100% mzdy poslat musí, když jinou práci pro Tebe nemá, a vyhodit Tě nesmí.

ty_na
14. srp 2015

@katarinaruz Přesně jak píše @mayyas 😉 Bohužel dneska dost lidí o tomhle neví a zaměstanavtel ti to sám samozřejmě neřekne 😉

nov.tere
14. srp 2015

@katarinaruz souhlasím s @mayyas máš ještě dost času a být celou dobu na 60% a omezena vycházkama a nebo být doma za 100% a neomezovat se kdy chci jít na procházku a tak podobně.

podinka1071
12. únor 2016

Já jsem také na PN ale ne že bych chtěla ale musela jsem neb u zvířat pracovat nesmím jako těhotná.Podávám žádost na komisi o neomezené vycházky ,Mám 2 malé děti vozím je do školky na kroužky a bydlím na vesnici a 6 hodin mi opravdu nestačí abych se jim mohla věnovat a nemuseli být zavřené doma.je to nesmysl 6 hodin když je žena ok a musí se starat o děti.Nemají právo mi bránit ve výchově a rozvoji dětí a nebo je vyzvednout dřív že školky když jim není dobře.Rozhodně budu bojovat .Jo a ty blbci taky na mě byli na kontrole a řekli mi že krom návštěvy mého lékaře jiné omluvenky neuznávají ani úřady,ani pohřeb ani nic jiného ani návštěvu u nemocné babičky aby ji člověk pomohl.Prostě nic a když pudu k zubaři musím to nahlásit obvoďákovi neb mu volají a zjišťují zda mám nahlášené návštěvy u jiných doktorů.Prostě podle mého názoru buzerace,když člověk nemá na výběr a má v péči děti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru