Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

alleycats
4. únor 2009

Tak i já se s vami chci podělit .Jsem od začátku těhotenství na PN, nemám sice rizikov.těhu, ale nějaké problémy mám.Doktor mi napsal vycházky od 10-12 a od 14-16 😠 při změně obvodního lékaře (tak nějak jsme nebyli schopni spoolu normálně mluvit) jsem si šla pro kartu, bohužel mimo vycházky a ejhle kontrola, samozřejmě jsem se to dozvěděla až druhý den, když přišli znovu.Okecala jsem to, že jsem nebyla doma, šla jsem pro kartu, jsem těhtná, nevím kdy mi bude dobře abych mohla chodit na vycházky přesně v určeném čase...dohodli jsme se snad, ale co příště???Nová doktorka mi ovšem vycházky napsala úplně stejně, na otázku ,zda by mi aspoň ty 4hodiny denně co mám, mohla spojit dohromady, že pry nemůže, že tak to maj od sociálky a pod...A tak se ptám, jsou všichni doktoři takovýhle exoti??nebo je to jenom na Mělníku??To že má někdo neomez. vycházky zahrál jak???protekcí??ptala jsem se snad každého doktora co mám, a připadám si fakt hrozně ☹ Ten týden co jsem si obíhala a měnila lékaře, byl fakt stresující a ještě klopit hřbet a ptát se na vycházky. V pátek si jedu do Prahy koupit těhu jeansy a myslíte, že mi budou nějaký dvě hodiny stačit?ani hovno...takže upřímně,i když mě kontrola už jednou načapala( nevím kdo mě udal, myslela jsem že nechoděj), tak na nějaký vycházky s..u 😠 om,luvte ,že jsem tak sprostá, ale štve mě to

jmisa
4. únor 2009

Já mám vycházky dle potřeby napsaný automaticky, o nic jsem žádat nemusela ani nikoho přemlouvat.

mar26
4. únor 2009

alleycats - můj Dr. mi napsal neomezené...respektive sestřička, protože těhulím je takhle dává všem. Vůbec jsem si o ně něříkala a pak to tam viděla napsané. A jít to tedy musí, když to odesílají i na sociálku...tu část pro socku,kde ty vycházky jsou taky. Prostě někteří doktoři ale tvrdí,že to nejde...taky nechápu proč!

mar26
4. únor 2009

Vyjádření MZČR:

Posuzování dočasné pracovní neschopnosti (dále jen PN) je upraveno vyhláškou Ministerstva práce a sociálních věcí č.31/1993 Sb., ve znění platných předpisů. V ní je stanoveno, že PN posuzuje ošetřující lékař. Ten podle § 4 odst.4 uvedené vyhlášky : „v legitimaci a hlášení příslušné okresní správě sociálního zabezpečení vyznačuje den příštího lékařského ošetření a rozsah a dobu vycházek práce neschopného občana. Lékař oznamuje změnu rozsahu a doby vycházek práce neschopného občana příslušné okresní správě sociálního zabezpečení; rozsah a dobu vycházek však může změnit nejdříve ode dne následujícího po dni, kdy tuto změnu oznámil příslušné okresní správě sociálního zabezpečení.“

Ve vyhlášce není stanoven žádný časový rozsah vycházek proto, že je plně v kompetenci ošetřujícího lékaře podle závažnosti zdravotního stavu práce neschopného určit jejich rozsah, event. je vůbec nepovolit. Doporučujeme proto, aby se dotyčná pacientka s žádostí o informaci, zda jsou při jejím onemocnění vycházky možné, případně proč ne, obrátila na svého ošetřujícího lékaře.

MUDr. Stanislava Pánová, ředitelka odboru zdravotních služeb MZČR, 3.4.2008, www.mzcr.cz

daska11
4. únor 2009

Ahojky. Když jsem měla těhu posledně(zamlk.těhu v říjnu,)tak jsem měla vycházky neomezené. Teď jsem konečně zase zapadla,ale doktor mi napsal vych.taky trhané po dvou hod. Moc nechápu smysl,ale stihnout se toho rozhodně moc nedá. Jak ve vězení:vyvětrat kolem baráku a na celu. Taky mně to štve. Hlavně že doporučují pohyb a procházky.

achalteke
4. únor 2009

Alleycats úplně s tebou souhlasím, taky mám omezený a v pátek jdu na kontrolu a budu vyžadovat, aby mi je změnil na neomezený. Nemůžu jet ani na chalupu nic 😖

achalteke
4. únor 2009

a jak jsi psala taky na to celkem kašlu a nedodržuju, ale štve mě to z principu 😢 a až jednou přijdou a nebudu doma no tak ať mi třeba zkrouhnou nemocenskou no, se nebudu furt omezovat

alleycats
4. únor 2009

Je to teda k naštvání, a kór když tu čtu , že některé mají vycházky neomezené a ani si o ně nemusejí říkat.Obvodačka mi sice řikala, že se nemusim o kontrolu nijak starat, že můžu říct, že jsem byla u ní...ale copak se můžu takhle na ni pořád vymlouvat??je tak hodná, že mi třeba na víkend může napsat ,,volno", jako když bych potřebovala někam jet, ale abych tam pořád chodila a dovolovala se....Myslíte, že když to nenapíš obvoďačka, zařídí to sociálka???Nechce se mi jít k obvodačce a odvolávat se na paragrafy, že jsem to četla na netu 😢 Tak já nevim, jde asi jen o to si tady postěžovat 😒 vážně záleží na doktorovi

glumy
4. únor 2009

Tak já se přidám. Měla jsem od 9tt taky neschopenku a vycházky jen od 15 do 18 hodin, což je tedy dost málo. Naštěstí za celou dobu nikdo nepřišel, vycházky jsem samozřejmě nedodržovala, myslím, že je zdravější jít se projít a ne sedět doma. Dokonce jsme byli na týden mimo ČR, ale to jsem se docela bála 😀

gingerlady
4. únor 2009

Já taky o neomezené vycházky nemusela říkat. Byla jsem na neschopence ještě dřív, než jsem otěhotněla a to jsem měla omezené, ale jakmile jsem šla k obvodní, hned je změnila na neomezené.

krista
20. únor 2009

nika01 • Dnes v 10:50
Zdravim moc vsechny, taky bych se rada na neco zeptala a poradila se s vami. Mam velmi narocnou praci, doktorka rekla , ze napise rizikove tehotenstvi , ale jen 4 hodiny vychazek denne! Mate s tim nekdo zkusenost? mohu zadat delsi vychazky? existuji neomezene? Nedovedu si predstavit byt doma 4 mesice a nemoct pomalu ven. Moc dekuju za rady.

janulle22 • 1d • Dnes v 11:37
niky ja teda nevim odkud si, ale kamoska taky byla na neschopence a ven chodila neomezene... tehu neni nemoc...nevim...ale pripada mi to divny....ale zkus se podivat ro sekce paragrafy tam mozna neco najdes... 😉

janulle22 • 1d • Dnes v 11:40
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

zkus to tady... treba ti tam vic poradi nez na volne diskuzi... 😉

jakoubka • 1d • Dnes v 11:42
ahoj.Já měla vycházky od 10 do 18 hodin

wacinka
20. únor 2009

ahoj já jsem na neschopence taky,ale mám omezené od 14-18 a doktor mi řekl, že to prostě jinak nejde. 😒

lenula.b
20. únor 2009

já jsem měla vycházky od 10 do 18, taky mi řekla, že to jinak nejde...
kamarádka měla neomezené, ale pak jí je najednou taky dal doktor jen od 10 do 18 a řekl jí, že musí...

petrsvetr
20. únor 2009

Ahoj já jsem taky na neschopence a mám vycházky od 6-12,12-22.

petra.a
24. únor 2009

petrsvetr...to Ti tam uz mohli dat vychadzky rovno nonstop 🙂

holky a to mate vsetky rizikove alebo co ze ste na neschopenke?

jmisa
25. únor 2009

No já jsem po IVF, takže tam je těhu bráno jako rizikové a pokud nechceš do práce, tak Tě tam nikdo nežene.

katulena
25. únor 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla na neschopence v těhu, teď už sem měsíc na mateřský. Vycházky jsem měla od 10 do 17hod. Nechápu to. Některý doktor napíše neomezené vycházky a mě řekl doktor, že to neexistuje...že to není možné. A přitom vím o mnoha případech, kdy těhulkám jejich doktor napsal neomezené vycházky.
Nevím, jak u vás to chodi, ale tady na mě nikdo za ty 4 měsíce nepřišel - naštěstí. Protože jsem to vůbec nedodržovala. To se ani nedá, když máte doma ještě jedno dítě. Mezi vánocema jsme byli týden u rodičů a v lednu týden na horách a naštěstí nic.
Těhule by měla mít hodně pohybu a sedět doma, to je to nejhorší, teda pokuď němá rizikový těhotenství, kvůli nějakým závažným zdravotním problémům. Já měla rizikový z toho důvodu, že jsem měl nevhodné zaměstnání a nemohli mě přeřadit na jinou práci.

mata1
25. únor 2009

ahojky, já jsem také na PN. Vycházky mám napsané od 8 do 20 h. Dr mi řekl, že od nového roku nemůže dávat neomezené. Měl prý kontrolu a ta mu to zakázala. 😠

petra123
25. únor 2009

Ahojky holky tak z mého okoli holky co byli těhulky tak od začatku byli doma bo dělali jako ja ve fabrice tak i ja bych byla hned na neschopence bop svojí práci bych jako těhule dělat nemohla a nevadilo by mi to at si říka kdo chce co chce a ke kontrolám nikdy mě kontrola nepřišla jak jsem byla doma se zády a tak nejdele 3 měsíce a ani jednou,a těhulkam kamaradkam ani jednou a to jak jsem napslaa byli doma od 5tt těhu.Tak bych se nebala jen ty první tydny a pak by mi to bylo jedno. 🙂 uživala bych si těhu🙂na které čekam jako na smilvání ☹

evinka
25. únor 2009

Ahoj, já jsem na neschopence od září a vycházky mám od 10-18 h. A kontrola tu ještě nebyla. Dr. mi povolila chodit cvičit, ale to cvičení je od 18.30 a vycházky mi neprodloužila, že delší nedává. Napsala si to do karty a pokud by bylo potřeba, tak mi prý potvrdí, že jsem cvičení měla schválený.

katmimi
25. únor 2009

ahojky,dovoluji si se připojiti-tak to teda je pro mě novina.já jsem 27tt a na neschopence jsem od začátku a od prvního dne mám vycházky neomezeny

sacvi
26. únor 2009

Holky já sem na neschopence od 7tt a vycházky mám 8-12, 13-18..jen mě štve ta hodina mezi 12-13 to jako nechápu. Bydlím na vesnici a dyž chci jet do města tak se mám asi na tu hodinu vrátit a pak jet do města zpátky..?! 😅 😒

luuucinda
26. únor 2009

Ahojky já jsem na nemocenské od záčatku roku a vycházky mám naštěstí neomezené, jak říkal můj doktor, těhotenství přece není nemoc... 😎

katulena
26. únor 2009

Holky, je vidět, že fakt záleží na doktorovi, jak se to kterýmu hodí. Je to zvláštní. Těhotenství opravdu není nemoc a když mamina nemůže vykonávat práci v těhu kvůli zátěži nebo prostředí, tak proč by měla sedět doma, že jo!! Ale opravdu bych se toho nebála a ven chodila. A pokud by opravdu ta kontrola přišla tak bych se s nima hádala!!

luuucinda
26. únor 2009

Je to tak záleží jen na doktorovi jak se k tomu postaví, ten můj je naštěstí chápající starší pán, takže nebyl problém s vycházkama a kdyby mi nechtěl dát neomezené vycházky tak bych se s ním hádala už v ordinaci, protože jako těhule nebudu celých 9měsíců sedět doma na zadku... 🙂

dutahlava
4. bře 2009

jasně záleží na doktorovi. Já je mám taky od 8:00 - 20:00. Nikde neni napsaný, že nemůžou být v kuse...

peta3
5. bře 2009

záleží sice na doktorovi, ale oni asi ty kontroly taky koukají, že ten doktor píše samé neopmezené vycházky a pak mu dělají nepříjemnosti. Já mám bohužel taky omezené - 9-12 13-17, jen v pátek neomezeně, kvůli dálkovému studiu a to si dala do poznámek (aby zdůvodnila neomezené vycházky - asi).
Zatím se to snažím dodržovat, i když ne vždy stoprocentně úspěšně, ale počítám že v dubnu , květnu už na to budu taky kašlat...

zanetik
12. bře 2009

Ahojky sice hledám do kolika hodin večerních může přijít kontrola,ale to kvůli příteli.
Já už jsem sice na MD, ale od začátku těhu jsem byla na neschopence na rizikovým a dr. mi hned napsal vyházky od 0-24h, takže neomezené, ale obvodní říkal, že ten nemůžu vzhledem k diagnozám který píše, aby mi to napsat gynekolog, že ten může, tak se nenechte odbít...přece nepůjdete na procházku když bude venku hnusně a vám není zrovna dobře, když za 2h svítí sluníčko a vám je líp, držím pěstičky ať se domluvíte 😉

mili84
17. bře 2009

Ahoj holky - buďtě rády, že máte vycházky jaké máte. Já jsem od začátku taky doma a vycházky mám 11-13 a 15-17, takže jsem na tom asi uplně nejhůř jak tak čtu...Je to pěkně na prd. Nevím, proč s náma zacházej jako s nemocnejma....

A ještě dotaz - co máte napsáno za diagnozu na PN v připadě rizikového těhu??

mili84
17. bře 2009

...a co byste řekly kontrole, kdyby vás načapala, resp. nenačapala, doma?? Jak byste se s nimi hádaly?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru