Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

murynka
8. dub 2009

dej si do vyhledávače výpočet nemocenské a ono ti to něco najde 😉

kukuca
8. dub 2009

už jsem koukala,našlo mi to tu kalkulačku, jsem z toho teda jelen,ale doma kouknu na pásku a propočítám to ,díky.

wacinka
8. dub 2009

první tři dny ti neplatí nikdo od 4 do 14 dne tě platí zaměstnavatel a pak už normálně stát. ale já mám normálně plat taky dobrej a nemocenská je katastrofa ☹

kukuca
8. dub 2009

Jé wacinko, jsem ze stejnýho okresu,taky bych spadala pod sociálku Blansko, byli už na tebe?A chodí kontroly odtud?a o kolik jsi spadla oproti svýmu platu?Asi blbá otázka,nemusíš odpovídat..

wacinka
8. dub 2009

jé tak to je dobrá náhoda. Jsem na neschopence od půlky ledna a ještě na mě nebyli, ale já se bojím když nemám vycházky někam chodit, tak raději sedím doma na zadku.
od toho 4 do 14 dne mi poslal zaměstnavatel 1368Kč a sociálka od 15 dne do 31dne mi poslala 5200Kč spadla jsem ze svého platu hodně dolů a brečela jsem kvůli tomu, protože máme půjčky.... Jsem teď zvědavá když už tenhle měsíc by měla platit jen sociálka kolik mi přijde.

kukuca
8. dub 2009

Uf,tak to je síla...My taky máme půjčky..No pokud mi tu neschopenku nebude doktor znova nutit tak zkusím chodit do práce co nejdýl..Měsíčně být o nějakých 6500 to je teda síla ☹

katula.ov
8. dub 2009

ahoj holky, na diskuzi Listopad 09 jsem již psala dnešní zážitek - takže se omlouvám,že se opakuji. Mám vycházky od 12-18. 12:45 jsem odešla z domu (do té doby jsem byla doma) a když jsem se vrátila ve schránce jsem našla "psaní" ze sociálky, že jsem nebyla doma (ale čas v kolik tam byli neuvedli). Když jsem tam volala,nikdo tam nebyl. Takže jsem velice zvědavá, co s nima zítra vyřeším. Moc by mě ale zajímalo, jestli přišli sami od sebe, nebo je poslal zaměstnavatel - to by bylo moc fajn 🙂)) ale to asi nezjistím, že ??

wacinka
8. dub 2009

já musím být doma chtěla jsem taky do práce, ale doktor mi to zakázal. Jsme závislá na autě bez auta se do práce nedostanu. A bohužel se mi dělá v autě špatně.. ☹ tak mi to pan doktor striktně zakázal ☹

kukuca
9. dub 2009

Holky tak jsem si počítala tu nemocenskou. Ale jsem z toho jelen a tak se zeptám rovnou.Zkrátka mám 16400 hrubýho a nemocenská za další měsíce(ne ten první co platí část zaměstnavatel a zbytek sociálka) mi to vyšlo na 9000, je to možný??Která to takhle zhruba máte můžete mi napsat?Třeba i do ip?Prosím.

murynka
9. dub 2009

ahojky holky já mám nějakých 17tis hrubého....jedna holčina z jiné diskuze mi spočetla že první měsíc od sociálky bych měla brát kolem 9tis.a další měsíce kolem 11 tis...tak uvidíme...

ale naštěstí mi na penězích njak nelpíme půjčku máme ale platíme jen 3tis.takže se to dá,ale chápu ty co mají půjčky atd je to otřes!! 😠

wacinka kolik bereš normálně?že jsi spadla na 5tis.?podle mě to bylo za tu půlku měsíce a ted budeš mít kolem 10 tis. 😉

kukuca
9. dub 2009

Vážně mury?Tak to máme podobnej plat..Kdybych měla tolik co ty,tak bych neriskovala jezdit do té práce, půjčky taky nemáme šílený,ale našetřit na výbavu není od věci :o)
A vážně ti to ta holka spočítala spolehlivě?Já totiž na pásce nemám ten průměr nemocenské,máme nic neříkající pásku,tak jsem se v tom plácala a dojít se zpetat na osobní by bylo jaksi průhledný 🙂

murynka
9. dub 2009

kukuca já nevím 😒 snad jo já to chtěla jen přibližně poněvadž jak říkám peníze neřeším 🤐
spíš možná bude lepší když zajdeš někam na sociálku aby ti to spočetli....
uvidíme ted budu brát plat od zaměstnavatele..14 dní jsme byla v Práci a 14 dní nemoc to počítám tak 13 tis.
a pak pošlu lístek na peníze na sociálku a uvidíme kolik to bude 😕 😅

jmisa
9. dub 2009

Tak já měla zkraje míň o 8 tisíc a teď asi o 3500.
Ale naštěstí jsem s tím počítala a byla jsem komerčně pojištěná, takže dostávám ještě¨nějaký peníze od pojišťovny komerční.

murynka
9. dub 2009

jmisa také jsem chtěla to pojištění ale řekli mi ža na rizikové těhu se to nevztahuje 😕 😕 😕

jmisa
9. dub 2009

Murynka, no záleží na pojišťovně. Já mám u Cardif pro vita, zprostředkovaný od spořky a tam se to vztahuje.

murynka
9. dub 2009

hmm právě od psořitelny to být mělo já se zcvoknu 😠
jak dlouho jsi brala o těch 8 méně??

jmisa
9. dub 2009

Murynko, to bylo ten první měsíc, kdy je tam nejmenší sazba, pak další to bylo o málo víc a další zase a po třech měsících se člověk dostane na maximální možnou sazbu.

murynka
9. dub 2009

jmisa moc děkuji 🙂

wacinka
9. dub 2009

murynka tak to jsi mě dostala já mám hrubého 16840Kč jsem pěkně v šoku. Asi se budu muset poptat, vypadá to že mě pěkně odrbali 😅

jmisa
9. dub 2009

Wacinka, ono to bude asi v pořádku. Mám dojem, že letos se tam nepočítaj zkraje už víkendy, takže je nemocenská v počátcích ještě nižší než třeba vloni.

jmisa
9. dub 2009

tady:
http://www.vypocet.eu/vypocet-nemocenske/

je to hezky vidět, jak ty částky rostou.

wacinka
9. dub 2009

jmisa děkuji moc jdu na to mrknout 😉

murynka
9. dub 2009

tak mě to spočetlo za měsíc dala jsme 30 kalendářních dní 8500 a dala jsme 16 tis.hrubého po 61 dnu se nemocenská zvyšuje na 341 kč..takže to bude víc 😉 je to taK?????

jmisa
9. dub 2009

Mury, jj, je to tak.

murynka
9. dub 2009

jmisa a ty víkendy se také počítají... 😕 😕
tak potom 61 dnu mi to vychází na 10 200 což jde a je to o 4 tis.dolů 😅

jmisa
9. dub 2009

Mury, já myslím, že až při dlouhodobé nemoci, takže snad od toho 61. dne, ale to si nepamatuju. Já začínala neschopnost v roce 2008 a tam byl víkend od počátku.

wacinka
9. dub 2009

já jsem koukala na to taky a jsem z toho jelen no uvidím jak mi přijdou peníze teď 😒

jmisa
9. dub 2009

ono to nemá smysl řešit, na neschopence je vždy míň peněz a s tím člověk musí počítat.

wacinka
9. dub 2009

já to musím vydržet ještě do konce května, pak si musím vybrat 40dní dovolené a pak rovnou na mateřskou 🙂

jmisa
9. dub 2009

Já mám dovči ještě 45 dní, tu si ale vyberu až po mateřské. Budu mít tak víc příjmu i s rodičákem. 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru