Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

marci
25. čer 2008

Hm, takže kromě bráchy od jitdan, který měl kontrolu v těhu 2x 😀 na nikoho jiného zdá se zatím kontrola nepřišla 🙂

scharfinka
25. čer 2008

Holky, ja byla na PN od 12 tt - kvuli silnym nevolnostem a zvraceni, no a navic, kdyz jsem rekla doktorovi, ze pracuju jako terenni pracovnice....To se totiz nekdy nedalo prodychat....Zhruba ve 4. mesici nevolnosti presly, ale neschopenku uz mi nechal. Vychazky jsem mela od zacatku od 10-18, doki je sam od sebe napsal tak dlouhe. Sice me sestricky v ordinaci varovaly, ze obcas zajde kontrola i na tehu, ale k nam za celou tu dobu nikdo nikdy nedosel. No a co se tyka tech neomezenych vychazek, tehotne kamaradce zas doktor rekl, ze podle noveho zakona neomezene byt nemuzou...no ale zas spousta jinych kocek je ma...No a napsal ji dve hodiny dopoledne a dve odpoledne, pry ji to musi stacit a kdyz je ji spatne, tak nikam chodit nema....Zkousela ho ukecat, tak ji zacal vyhrozovat tim, ze ji neschopenku uplne zrusi a bude........tak mi reknete, co je to mezi doktorama za neporadek....

jitdan
25. čer 2008

marci: mám ráda vtipné lidi a ty jsi to moc hezky napsala 😀
Brácha už snad porodil a dá pokoj 😅

smolinek
25. čer 2008

scharfinka: asi záleží na doktorovi. Některý to asi moc žerou, ale kontroly většinou posílá zaměstnavatel a pak taky,když je někdo stále nemocnej a nemá to podložený a k tomu bere příspěvky, ale to je spíš u těch sociálně slabších.

ilci: tak to bych šla asi hned od začátku na nemocenskou. Já dojíždim do práce jen pár kiláků a to natřásání v tramvaji mi bohatě stačí a s tím vstáváním tě teda obdivuju, jelikož já teď nejsem schopná vstát z postele ani kolem sedmé a to jsem na začátku 😀

jitdan
25. čer 2008

scharfinka: to je docela síla....
O co těm doktorům jde?
Když nechtějí dát neomezené vycházky, tak by byly dobré ty od 10-18, jako jsi měla ty....
Ty 2 hodiny ráno a 2 hodiny odpoledne jsou na nic.... ☹

scharfinka
25. čer 2008

No prave, doktori by si meli uvedomit, ze tehulka se musi ridit svym aktualnim stavem-kdyz je ji zle, tak asi nikam nepujde, i kdyz je cas vychazek, no a kdyz by zas potrebovala nebo chtela nekam vyrazit, tak nemuze, kdyz ji tak blbe napisou vychazky......

z359
25. čer 2008

Tak to asi opravdu bude pravda, jak mi říkal můj doktor, taky mi tvrdil, že omezený vycházky jsou zrušený, ale prý je dávají doktoři v nemocnicích, ty prý nikdo tolik nehlídá, já mám naštěstí taky vycházky 10-18 ty 2h dopo a 2h odpo to bych se asi zbláznila.

Jinak já jsem doma již od 7tt, kdy jsem byla poprvé u doktora, řekl, že mi je napíše až budu chtít a jelikož mám blbou práci, kde je spousta stresu a těžkých věcí(jsem kuchařka), tak jsem chtěla hned a on mi je bez problému dal. Čekám dvojčata, ale dal by mi jí určitě i kdybych čekala jen jedno, taky jsme se chvíli snažili než se nám to povedlo a tak jsem nechtěla nic riskovat

smolinek
25. čer 2008

z359: ahoj, nebylo ti tam špatně? Tolik výparů,to bych asi nepřežila. Mně stačilo ucítit jen namazanej chleba a měla jsem co dělat abych se nepozvracela

mesulka
25. čer 2008

Holky já když jsem byla těhotná, tak mi dr. řekla, že se dává max. 8h denně, ale že mi dá ze začátku jen 5h a pak to můžeme zvyšovat 😕 Říkala jsem si, že jsem nebývala nemocná, byla jsem spolehlivá zaměstnankyně, tak na nemá důvod na mě kontrola dojít. Jela jsem na týden na dovolenou na druhý konec republiky, vůbec nic jsem neřešila. No a dva dny před nástupem na mateřskou a ukončením neschopenky u nás zazvonil kontrolor 😅 Naštěstí jsem byla doma, protože venku pršelo, jinak bych určitě byla venku. Tak se na mě podíval a řekl, že už stejně budu brzo rodit, že už nepřijde a přeje mi rychlý porod 🙂 No to mi bylo ale prd platné, když mi za dva dny končila neschopenka, že. Tak nevím, jestli ho někdo poslal úmyslně, nebo si vybírají náhodně pacienty...Ale podle mě je blbost kontrolovat těhulky, vždyť těhotenství není nemoc! Můžou všechno dělat jak normální zdraví lidi, jen mají prostě větší pupek 😀

z359
25. čer 2008

mě nebylo špatně vůbec, jen jednou v noci z pečenýho kuřete, jinak já ani pořádně nevím, že jsem těhotná, nemám žádný problémy, jen občas trošku nechutenství, ale to není nijak vážné nebo hrozné a mě to jedině prospěje 🙂

smolinek
25. čer 2008

z359: já bych zas potřebovala nějaký kilčo nabrat, ale nevolnosti už snad ustoupí a já se vrhnu na ledničku 😀

holly1
27. čer 2008

teda popravdě, musím se usmívat. Mesulka, když píšeš, že těhotenství není nemoc a těhu holky můžou dělat všechno jak normální lidi, tak mi z toho logicky vyplývá, že tedy není důvod, aby těhu měly nemocenskou a můžou tudíž chodit do práce (jako normální zdraví lidi jak doslovně píšeš). Takže proč jste potom doma??? Já když chodím do práce, přicházím domů okolo 18 hodiny (vstávám v 5.45), vařím večeři a nějaké ty domácí práce. Pak je osm večer a mně se ani nesní, že bych za ten den stihla jen sama něco pro sebe nebo si něco mohla přes den zařídit. Takže vy jste doma, máte pro sebe spouuuuustu času a ještě se vám nelíbí, že máte jen omezený počet hodin na zařizování a užívání venku? Já nemám vůbec žádný. Je mi dopředu jasné, že můj postoj tady nevzbudí příliš potěšené reakce, ale je něco na tom, co jsem napsala, nepravda?? Jen pro úplnost - nemluvila jsem tady o holkách, které mají rizikové těhu nebo velké zdravotní potíže. Ty stejně asi dodržování vycházek neřeší. Fakt se mi tohle moc nelíbí.

spetra
27. čer 2008

Ahoj holly,
já třeba do nedávna chodila do práce stejně jako ty. Pak jsem byla nucena nastoupit na nemocenskou kvůli amniocentéze. A můj doktor to vzal tak, že když už jednou mám neschopenku, tak nech pěkně odpočívám, že se do práce ještě nachodim a vypadá to tak že budu doma do konce těhotenství. Když člověk chodí do práce je ale mnohem víc svobodný, je mezi lidma, může přes víkend zajet k rodičům (což pokud je máš přes celou republiku o vycházkách nezvládneš, můžes se zajet podívat na kočárek, nábytek pro mimi, chodit na kurzy). Takhle můžeš akorát koupit rohlíky.... ☹

marci
27. čer 2008

Holly a co ti brání být na neschopence taky? Proč si stěžuješ, že na sebe nemáš čas - vždyť sis to vybrala sama chodit do práce, ne?

holly1
27. čer 2008

spetra - to je pravda, ale to, že jsi doma, je tvoje volba, doktor tě asi nenutí. Takže pokud chceš jet na dovolenou nebo za rodiči, je ale lepší chodit normálně do práce.

marci - ale já si nestěžuju, jak píšeš, vybrala jsem si tenhle způsob a je to moje volba a s holkama, co jsou doma, bych neměnila (samozřejmě vím, že pokud chci, je to otázka jedné návštěvy lékaře a jsem doma taky, ale díky); říkám, že se mi nelíbí "váš" přístup, protože ve srovnání s pracujícími holkami máte toho času opravdu nesrovnatelně. Myslím, že za 4 hodiny se dá v pohodě jít na kurz (já ho ale opravdu nestíhám) nebo na cvičení i okouknout kočárek (já zatím okukuju maximálně po internetu)

marci
27. čer 2008

Holly pokud máš vycházky 2 hodiny dopoledne a pak 2 hodiny odpoledne - bydlíš na vesnici a cesta do města ti zabere hodinu, tak uznej že nic nevyřídíš 🙂
Ale to je jedno, každý si to udělá tak, jak je to pro něj nejvýhodnější.
Mě zaměstnavatel umožnil pracovat z domu i když jsem na neschopence, takže se taky až tak úplně neflákám a jsem mu prospěšná....a vycházky ty už delší dobu neřeším, protože bych se z toho zbláznila

evamik
27. čer 2008

Holly, panebože, vždyť už tu holky psaly, že mají třeba vycházky v době, kdy je jim špatně, a pak se bojí třeba jít... Ale to je jedno, jak píše Marci, každý si to udělá jak chce, ale Tebe fakt nechápu!

mesulka
27. čer 2008

A holly co když těhulka pracuje v prostředí, které není vhodné pro těhotnou ženu(např. kvůli výparům, fyzicky těžká práce...)? A jinak je úplně zdravotně v pořádku, jen prostě chce ona i doktor chránit dítě, aby se nic nestalo?
Já jsem jen napsala svou zkušenost, nechci se hádat 😉 Ale prostě jen bych neodsuzovala těhulky kvůli neschopenkám 🙂

luc.ija
27. čer 2008

Bože,jak já se po tom,co jsem si tu přečetla pár příspěvků,stydím!Pracovala jsem ve výrobě pet lahví,kde byl nadměrný hluk,výpary škodící mimču v bříšku a při práci musela být dotyčná osoba opravdu rychlá,honem utíkat ke stroji,než se celý zasekne,opravit to a rychle běžet zpátky,než bude zával,dělat palety,což nebylo zrovna fyzicky lehoučké.Takže je jasné,že jsem byla hned od začátku těhu na nemocenské,i když mi vůbec nic nebylo.Vycházky jsem měla odpoledne,od 14-19hodin.Takže na rozdíl od jiných těhulek úplně luxusně.Ale stejně,někdy jsem holt potřebovala ven dopoledne,ráno se psem a tak.Tak jsem šla a se sestřičkou se domluvila,že kdyby náhodou,tak jí dám vědět a ona jim potvrdí,že jsem byla u ní pro vitamíny.Proč bych měla sedět doma jak cvičená opička a čekat na hodinu,kdy budu moci opustit svou klec jen proto,že mám práci,kterou v těhu vykonávat prostě nemůžu?

evamik
27. čer 2008

Já myslím, že žádný normální člověk nemůže tohle odsuzovat! 😉

jaja257
27. čer 2008

Trochu Vam sem vpadnem. Myslim si, ze niekedy nie je ina moznost ako zarucit aspon trochu kludu sebe a babu ako ist na PN. Takze nikoho neodsodzujem, lebo kazdy vie najlepsie sam co potrebuje a kedy to potrebuje. Ja sama o nej vazne uvazujem.
Holy zavidim ti , ze mas tolko energie, ze vladzes a este ti zavidim, ze podla vsetkeho mas pracu kde sa nemusis ani namahat a ani stresovat alebo mas super nadriadenych.

mesulka
27. čer 2008

luc.ija - opravdu se styď!!! 😀 😀 😀

beruska2x
29. čer 2008

holky opavdu jsem rada ze jsem konecne na materske a nemusim to resit ale hlavu jsem si z toho nedelala - nebyla jsem dlouho doma na PN jen asi 7 tydnu, ale myslim ze kazdy je soudny a ani pripadna kontrola z toho nebude delat konec sveta, ale neznam osobne nikoho koho by v tehu kontrolovali...

z359
30. čer 2008

holly1: jsou opravdu rozdíly v tom, kdo musí být v těhu na PN, kdyby mi nebylo dobře, nebo by byli miminka ohrožená, tak bych ležela doma a žádné vycházky bych neřešila, ale jelikož mám opravdu práci, kterou dělat nemůžu, tak nechápu, proč bych měla být jak vezeň, kterého na chvíli vypustí a pak zase zavřou. A to, že ty děláš takhle dlouho v práci, za to my nemůžem, ale docela ti závidím, že máš tak skvělou práci, že jí můžeš dělat i v těhotenství, protože to znamená, že tam máš pohodičku

evaviki
30. čer 2008

z359 mas pravdu v tom, ze je rozdiel, ked je niekto PN kvoli tazkej praci, alebo kvoli zdravotnym problemom.. Ja som z toho druheho dovodu a teda vychadzky moc neriesim, aj tak, ked viac chodim, je mi dost zle.. Takze sedim pekne zavreta doma. Ale myslim, ze ak nemozes byt v praci, kvoli prostrediu, zamestnavatel by ta mal preradit na inu poziciu, ktoru zastavat mozes.. I ked suhlasim s tym, ze ak ti nic nie je, je blbe mat vychadzky obmedzene, ale chapem aj druhu stranu..

jaja257
30. čer 2008

evaviki: mas pravdu v tom ze zamestnavatel by mal brat ohlad na tvoj stav, avsak ja som priam ukazkou toho, ze sa to nedeje.Som ucitelkou. Ucim matematiku a doteraz som ucila anglictinu. Avsak na buduci rok mi riaditelka povedala ze budem ucit telesnu, ( budem akurat 6., 7., a 8. mesiac TT) a okrem ineho som alergicka na prach, roztoce a v telocvicni je toho vela. Na moj argument, ze ved som tehotna reagovala,ze nejaky zakon XY hovori, ze mozem ucit telesnu aj ked nie som telocvikar a ked som tehotna. A anglinu vraj ma ucit neda, lebo sa im nechce po mojom odchode menit rozvrh a ze by to bolo zle pre deti. A co moje dieta? Som pevne rozhodnuta, ze aj ked nebudem mat problemy( dufam, ze nebudem) nenastupim a pojdem na PN. Mozno ma teraz niekto odsudi, ale je mi to uplne jedno.

evaviki
30. čer 2008

Ahoj jaja,
ja ta neodsudzujem, to skor tu kravu riaditelku.. A nemyslim si, ze mozes ucit telesnu, asi by som ju poprosila, nech ti ten zakon ukaze.. pretoze podla mna ta nemoze len tak preradit a este k tomu na narocnejsiu pracu..

ilci
30. čer 2008

jaja, tak to je fakt "super" ředitelka !!

zipik
30. čer 2008

Ahojky, já mám PN částečně proto, že jsem úplně ze začátku měla problém, a hlavně proto, že dělam 12hod a 24hod. služby, což je docele náročné a hlavně musím byt po celou dobu použitelná a "ve střehu".

Jaja: ty musíš vědět jak se cítíš a když ti v práci nevajdou vstříc, tak bych klidně na PN šla a vůbec bych se neohlížela, protože mimčo musí být na prvním místě, alergie apod.péak nejdou vzít zpátky. Každopádně držím pěsti🙂.

Jinak já vycházky mám i dopo, ale to je mě stejně blbě, tak se ploužím po domě a odpo mám 15 - 17,ale nějak na hodiny nekoukám, když potředuji a je mi dobře, tak jdu ven 😉

leniska
30. čer 2008

Ahoj holky, taky jsem na nemocenske od zacatku tehotenstvi, mam dedicnou nachylnost k trombofilii a tak mam rizikove tehu...je to v pohode, jen si musim jednou denne pichnout injekci...ja chodila k jedne doktorce a ta mi dala nemocenskou bez vychazek a tak jsem si zacla hledat noveho doktora..jelikoz jsem si rekla, ze to je hloupost..presla jsem ke skvelemu doktorovi, ktery mi dal vychazky od 9 rana do 12, pak mi s usmevem rekl, ze si mam jit navarit dobry obidek, na chvili si schrupnout a odpoledne mi to dal od 14-20:00..tak jsme spokojena..
tak se nebojte si rict, oni muzou psat ty vychazky..a tehotenstvi neni nemoc..ja i kdyz mam takove vychazky, tak kdyz potrebuju tak jdu pryc kdykoliv behem dne ataky na hodiny vubec nekoukam.. 😉
tak papa 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru