Nespavost v těhotenství. Měl to někdo?

betuse
17. únor 2012

Ahoj holky, moc prosím za rady či zkušenosti. Jsem v 7 tt těhotenství a už asi 10 dní jsem se nevyspala. Ať jsem sebe víc unavená , ne a ne usnout , a když už tak jsem za hoďku vzhůru, budím se 10x za noc a to každý den. Ráno brzy vstávám do práce a tam jsem poté k nepoužití. Měl to také někdo? Díky.

coufii
6. dub 2012

@betuse Ahojda...tak koukám že na tom nejsem sama...taky už asi od 7tt nemůžu pořádně spát...Když si představim že už 10 týdnů sem pořádně nespala...Přes den to jo, to bych spala od oběda do večera...Ale v noci mám šílený problémy...Ještě jsem nevymyslela nic co by zabralo...Takže s tebou akorát soucítím.. 😖 ta únava je fakt šílená..

yesu
1. kvě 2012

Hlásím se taky jako nespavec 😖 je mi horko, pořád mám žízeň, díky tomu chodím snad co dvě hodiny na záchod, pak nemůžu usnout, protože si nemůžu najít žádnou vhodnou polohu a přetáčím se z jednoho boku na druhej!to teda je trénink!!!

pet.honey
2. kvě 2012

holky já čekám dvojčátka a taky velmi špatně spím a když už, tak mi to připadá jako polospánek, takové lehké spaní, kdy vše slyším. Docela mi pomáhají homeopatika, která se v těhu můžou, ověřovala jsem si to pořádně. Nevím, zda sem můžu napsat název, tak kdyby jste měly zájem, napište mi zprávu. Přeju více odpočinku!

nesluka
12. kvě 2012

Vyzkousej homeopatika, v tehotenstvi ti urcite neublizi, a pomohou🙂

http://svethomeopatie.cz/cs/83-mate-problemy-s-...

majinka1981
13. kvě 2012

Já jsem taky noční strašilka 😀 pořád chodím na wc a převaluji se. Je to fakt votravný ☹ Probudím se ve dvě a usnu v pět nebo se vzbudím ve čtyři a to už neusnu vubec. V poledne už spím u oběda 😀 Zkoušela jsem nespat přes den, ale to mi to taky neovlivní. Spíš si připadám víc vyspalá než v noci ☹

sariel
13. kvě 2012

Já to mám celé těhotenství. Od začátku. Vždy se okolo 3-4 hodiny probudím s potřebou na wc a pak nemůžu někdy až do ráda usnout. Je to otravné. Obzvlášť, když pak nemám celý den možnost si na chvilku lehnout.
Asi se už trénuju na noční vstávání k malé. 🙂

bjoucik.15
7. čer 2012

ahoj, nejhorší je celou noc nespat, tak 5x jít na wc a ráno vstávat do práce. A nejlepší na tom je že děláte buď to 9hod, nebo 12tky a 12dní v kuse, takže odpočinek pak žádný. To už musím volit dovolenou na jeden den abych se pořádně vyspala ☹

missymici
8. čer 2012

Ahoj maminky,...jak řešíte noční spaní,když vas bolí záda? Na záda trpím od prvniho trimestru,mam skoliozu...ale ted posledni tri noci je ta bolest ukrutna,nemužu déle nez 5 minut spat v jedne poloze. Začne me bolet v kříži a nutí mě to menit polohu.Ale moc na výber nemam,jelikoz na zádech se mi špatně dýcha,i kdyz mam podložene záda a halvu,...na pravem boku me to docela boli,kdyz se otočím,...citim píchavý pocit v břichu a vždy me to vzbudi ,trvá to si 2minuty...nejlip se mi spí na levém boku,ale nevydržím dlouho kvůli bolesti zad.Pripadam si jak hypochondr....ale nevim jak to vyřešit,...pak ráno jsem jak guma a neschopna něco dělat,jen bych spala.
Nemate nejake triky.....jak to vylepšit?

veruska007
8. čer 2012

@betuse Ahoj, byla jsem těhotná 3x a měla jsem to vždycky. Jakmile jsem otěhotněla, nemohla jsem usnout, když už jsem usnula, kolem půlnoci jsem se vzbudila a usínala jsem až kolem páté, ale jen o víkendu, jinak jsem musela vstát do práce. Bylo to utrpení. v mp3 přehrávači jsem měla nahrané knížky a ty jsem poslouchala celých 9 měsíců. V prvním těhotenství jsem dokonce byla expertem na historii, Toulky českou minulostí jsem slyšela asi 3x 😉

beruska24.9.
8. čer 2012

@missymici - asi to moc nepomůže, ale spávala jsem v takové ´´divné´´ poloze 😀 lehla jsem si na bok, za záda jsem si nahrnula deku (peřinu) a pak se na ni jakoby nakulila (nebo jak to napsat). takže jsem vlastně nespala ani na boku, ani na zádech, ale něco mezi tím 😉 v 1. těhotenství jsem spala ´´jen´´ 5.tý a 6.tý měsíc, jinak jsem trpěla ´´nespavostí´´, ve 2. těhotenství jsem trpěla bolestí zad celé těhotenství a když už se mi podařilo usnout, tak jsem byla každou chvíli vzhůru a chodila ke starší. pořád doufám, že jednou (snad to do důchodu stihnu 😝 😀 ), se konečně ´´normálně´´ vyspím 😎

jancip
8. čer 2012

@beruska24.9. To byla jedna z mých oblíbených poloh taky🙂

jancip
8. čer 2012

@missymici Když jsem ležela na boku, tak jsem si ho podkládala polštářkem vyplněným kuličkami. Nevím čím to, ale pomáhalo to na bolest kyčlí i zad, navíc to na něm klouzalo, tak se mně dobře otáčelo. Nebo jako úlevovou polohu jsem měla s pomocí kojícího polštáře. Udělala jsem si z něho obrácené účko a lehla jsem si břichem na něho (to břicho bylo v díře, tak jsem si na něm vlastně neležela). To mi také pomáhalo na záda.

luciemeli
8. čer 2012

Ahoj já to měla o.k celý těhu a v posledních pár týdnech se prostě nevyspím...mám aktivní miminko no...jak si lehnu do hajan tak se vzbudí a začne být aktivní...Takže noc na houby...a ráno se cítím ospalá...to už se malej vyčerpá a chrápe taky tak já taky zalomím...celou noc procestuju na záchod a z5 do postele...Nu ráda spím na boku 😀 a dělá mi to dobře když si podložím nohy a bříško 😀

pet.honey
9. čer 2012

holky, já čekám dvojčátka a taky hooodně špatně spím, jdu na záchod třeba ve 2 hod a už nezaspím... částečně mi pomáhají homeopatika, ověřovala jsem si to a můžou se v pohodě, dávám si jen na noc

petrasek009
30. zář 2015

taky nemůžu holky 14 dnů spát jdu22,15 a usnu nejdřív 2-3 ....do toho vstávám 5,40 do práce, takže boj:(( do toho nějáké uzkosti udajně z hormon.změn....:(( zkouším vše možné, heřman.medunku, pivo, mlíko med, sedalia sirup už jsem zoufala:(( chodím jak matoha a po práci pro malýho do školky a jsme k.o.

petrasek009
30. zář 2015

@pet.honey jaká bereš?mě doporučovali gelsemium nebo tak nějak ale pak mi dali v lékarně sirup sedalia...tož to chci změnit nějak extra nepomáhá je tam totiž více složek homeopat tak asi proto ...

teteka89
25. únor 2016

Ahojky holky, taky mam ten samý problém jsem v 10tt a celý den v práci jsem unavená a když přijdu domu tak nic. Jdu si vetšinou lehnout už kolem 8-9 ale usnu až v 10 a kolem 2 až 4 jsem vzhuru vyspaná jak rybička a čučím do zdi hrozné. Newim si už rady myslela jsem že to muze byt i vitaminama ktere beru v tehotenstvi, tak jsem je na týden vysadila a bylo to furt stejný. Dočetla jsem se totiž že když má žena víc kyseliny listove v tehotenstvi trpi nespavosti. Doufam ze to brzy prejde a budu spat v pohode nez se to maly narodi. Jinak to bude asi noční ptak protoze jsem furt vzhuru v noci.

mama4tata
13. bře 2016

Ahojky, taky mám ten problém...kdyby jste chtěly, koukněte na můj blog. Ať to brzo všechny zvládneme 🙂

elis16
29. bře 2016

zdravím 🙂 taky patřím do klubu nočních nespavců ☹ nemám problém usnout, ale když mě pak v noci vzbudí nucení a wc, tak to pak nezaberu i 3 hodiny ☹ u mě tedy zabírá, nechodit v noci na wc, ale to se lehko řekne 🙂

saja13
9. čer 2017

Ahoj taky to resim sla sem spat v 1 rano a v pul treti wc a uz neusnu ,menzes nikde ,cekam do zitra pak zkusim testik

biedronka10
9. čer 2017

Ahoj, tak ja uz nespim ty posledni 2 mesice. Jdu spat kolem 23:30 protoze nemuzu usnout, resp. mam poledne nechce se mi driv spat, pak se ale v 01:30 vzbudim a jsem vhlzhuru do 4:00, pak vytuhnu ale v 6:00 jsem vzhuru. Ze zacatku to bylo strasne, ale nejak se ted telo chova, ze pres den stejne neusnu. Doporucuji na noc pit hodne hermankovy caj a medunkovy. Nezachrani uplne ale je to o hodne lepsi.

chimneysweeper1
9. čer 2017

Ja nespala v 1.trimestru, v noci jsem cumakovala do tmy nekolik hodin. Pak uz jsem spala dobre az do porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru