Neštovice. Je nutné očkování, aby neonemocněl plod?

lucie.krajcarova
20. dub 2011

chtěla jsem se zeptat snažilek, jestli některá z vás NEMĚLA NEŠTOVICE? Mně totiž postrašil dětský doktor, že řádí a když je chytne malý a já od něj a budu těhotná, tak můžu nakazit i plod v břiše a může umřít.. já je asi fakt neměla, moji sourozenci jo, ale já to od nich nechytla. poradil mi, ať si nechám udělat vyšetření z krve na protilátky a pak případně se proti nim nechám naočkovat. ale to vyšetření stojí 1200!!!! a očkování prý 1300, akorát nevím, jestli jedna nebo dvě dávky 😕. Zatím jsem se nesetkala s nikým, kdo by na očkování šel. tak nevím, jestli jsem tak výjimečný případ... 😲 díky za zkušenosti.

veruska007
20. dub 2011

Asi jo 😉, my byli doma tři a měli jsme neštovice všichni. Nejlepší by bylo, abys je někde chytla 😉. Jestli jsi je prodělala či ne, to musíš mít v kartě u obvodního lékaře, snaž se to zjistit takto. V nejhorším bych šla na to očkování (ten test mi teda přijde zbytečně vyhozené peníze, když už, tak bych si tu stovku připlatila a máš na očkování), ale zrovna včera jsem četla, že nezajišťuje 100 % a celoživotní imunitu. Nicméně vzhledem k tomu, že máš staršího chlapečka, který bude pravděpodobně v dětském kolektivu, až budeš těhule, tak by to řešila... pravda je, že neštovice jsou pro těhule rizikové. No, nebo kdyby malý onemocněl, tak by ses musela na tři týdny odstěhovat 😉

hojda
20. dub 2011

Ahoj, já se taky chtěla nechat naočkovat, ale pak je doporučeno 3 měsíce neotěhotnět. Lepší je nechat si udělat ten rozbor a pokud jsi je neměla tak bych do toho šla. Já je chytla, když jsem byla s malým na očkování Hexou (do poradny mezi mimina tam nakráčelá paní s holčičkou s neštovicema, sestra na ní docela vyjela, že měli přijít na kontrolu dopoledne, jenže my nevěděli proč na ní byla tak ostrá, za tři týdny už jsem to věděla - neštovice) a malý je pak chytnul ode mne, takže to už mám vyřešeno přirozenou cestou🙂, ale průběh u dospělých bývá horší, takže očkování je opravdu dobré řešení! Jinak pokud už dítě máš, tak se dost často dostaneš do dětského kolektivu a tam je pravděpodobnost, že je chytneš dost velká. Nebezpečné je to pro dítě před porodem a v prvním trimestru!

hojda
20. dub 2011

@veruska007 V kartě u dr. to být nemusí, někdo může mít třeba jen dva pidipupínky, takže ani neví, že je už měl, proto je dobrý si na ty protilátky dojít.

hojda
20. dub 2011

@lucie.krajcarova Taky jsem slyšela, že ten rozbor stojí 300,- ale nevím jestli je to pravda.

evaje
20. dub 2011

Jo a taky není zaručené, že i když jsi je měla, a měla jen třeba ty dva pidipupínky, že je nedostaneš znova. Zrovinka včera jsem mluvila s jednou takovou, co je měla 2x 😒

lucie.krajcarova
autor
20. dub 2011

@veruska007 v kartě to opravdu nemám. ale jestli si je tělo neprodělalo, toť otázka...
@hojda jo taky bych si je mohla prodělat, ale když my se už snažíme... nechce se mi teď dělat pauza... ach jo.....

hojda
20. dub 2011

@lucie.krajcarova Je to o náhodě☹ třeba je dostat nemusíš, ale jak vidíš, tak stačí jednou zajít s malým k dr. a jsou doma☹. S tím přirozeným proděláním bych si to rozmyslela, fakt jsou z toho docela komplikace☹. Kamaráda skončila s totálně zjizveným obličejem☹ a to jsou jizvy hluboké, ty nemizí....

hojda
20. dub 2011

@lucie.krajcarova Ještě jsem k tématu neštovice a porod našla tento příběh ze života

http://www.porodnice.cz/porod-online-vanocni-pr...

lucie.krajcarova
autor
20. dub 2011

@hojda DÍKY, kdysi jsem to četla, ale teď je to znova aktuální. došlo mi, že když by malej chytl neštovice te´d, tak by to bylo dobré. nejhorší je to ve třetím trimestru..

hojda
20. dub 2011

@lucie.krajcarova ještě nějaké info tady, docela jsem toto téma studovala🙂 U prvního to člověk neřešil, ale u druhého už přemýšlí víc....

http://plane-nestovice.cz/nestovice-u-tehotnych...

kelisova
21. dub 2011

Téma se mě taky týká. Já neštovice zřejmě neměla, naši si to nepamatují a v kartě to nemám. Takže si asi zajdu na test a podle toho se nechám naočkovat. Četla jsem, že očkování stojí 1 500 Kč.

lucie.krajcarova
autor
21. dub 2011

@kelisova ty jo, a fakt jsi ochotná platit to vyšetření na protilátky? já silně uvažuju, že na to nepůjdu a hned se rovnou nechám naočkovat.

verbalinka
22. dub 2011

@lucie.krajcarova ahoj, dle meho laickeho nazoru, po prodelani nestovic kazdemu zustane aspon jizvicka na tele. pokud nic nemas, tak jsi je nejspis neprodelala a nech se rovnou ockovat 😉

kelisova
22. dub 2011

lucie - radeji si necham udelat test, nez do sebe zbytecne ladovat ockovaci latku. Se zdravim jsem si uzila dost a nebudu se bat, ze mi po ockovani bude blbe.
Jizva zustat nemusi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru