Neublíží miminku, když nemám chuť na jídlo?

marbo
12. črc 2011

ahoj, chtěla jsem se zeptat zda mimiminku nemůže ublížit, že teď když je vedro mám menší chuť k jídlu a tudíž jím málo. vezme si co potřebuje ze mě?

mami29
12. črc 2011

Miminko hubnout nebude spise ty. Ono te vysaje, vezme si co potrebuje. 😉

marinka
12. črc 2011

Záleží, jestli máš nějaké zásoby, ze kterých může brát 😉 On ten energetický příjem v těhu má být jen o trochu větší, než obvykle (vychází to asi tak na jeden jogurt navíc), ale nějak výrazně míň bys jíst neměla. Chápu, že v těch vedrech není na jídlo tolik chuť, ale zkus baštit nějaká lehčí jídla, přece jen tělíčko má zvýšenou potřebu vitamínů a minerálů, tak ať nechybí nic tobě, ani prckovi..A určitě by to chtělo zobat vitamínky, pokud víš, že jídlem nedodáš vše potřebné..

weri1
12. črc 2011

nemusíš jíst, mimi si vezme co potřebuje ale odneseš to ty...vlasy, nehty atd.

alena36
12. črc 2011

když jseš např. na dietě kvůli těhu cukrovce, taky jíš míň a mimi si veme co potřebuješ, ty zhubneš

hansed
13. črc 2011

Miminko si vezme z tebe, co potřebuje, ale odneseš to ty.... mě v těhle vedrech taky není moc do chuti, ale co si neodpustím je ovoce.... takže mám v misce melouna, nebo jím broskve apod., zkus si udělat třeba ovocný salát, zasytí, dodá energii a vychlazený z ledničky i osvěží 😉

aemmi
14. črc 2011

Já to ted mám taky tak, celý den bych jedla jenom melouna 😅 ale já už nabrala dost, takže myslím, že mám zásoby pro sebe i pro miminko 😀

maarina
14. črc 2011

ahoj holky 🙂 nechci vas strasit ale jist jen melouna je nebezpecne i pro zdraveho cloveka takze urcite jeste k tomu lehci stravu a doplnovat vitaminy a mineraly.... je to zvlastni ale meloun i kdyz ma v sobe hodne vody obsahuje nejakou latku ktera telo dvojnasob odvodnuje a zpusobuje pak problemy s ledvinama coz v tehotenstvi by nebylo dobre...rikal mi to muj dr.....takze rozhodne pestrou ale lehkou stravu 🙂

peroli
14. črc 2011

@marbo já si zase myslím že bys jíst měla... v tomhle horku už tak tělo ztrácí hromadu důležitých věcí natož když se stará ještě o jednoho človíčka navíc... 😉 😵 nemusíš žádný svíčkový, vepřo-knedlo-zelo atak podobně ale je hodně jídel který tě zasytí a dodají tělu to co potřebuje a nebudou v tom horku tak těžký a špatně stravitelný... co mě jen tak v rychlosti napadá tak:
-zeleninový salátek s kuřecím masem (stačí třeba i jen půlku kuřecího prsa, 3-4 cherry rajčátka, kousek okurky, pár listů salátu, 3 proužky papriky atak podobně..)
-studený polívky - třeba okurkovou, rajčatovou atak..
-těstoviny s nějak ochucenou zakyskou (já nevím... přidat do ní třeba jen pár lžic kečupu a italskou sůl)
-podusit na cibulce rýži a do toho přisypat hrášek (to si taky můžeš podle chuti nějak dochutit)
-nakrájet si na talíř rajčata, okurek, papriku a přikusovat k tomu v mikrovlnce na pár vteřinek nahřátou tortillu (a zase - tu můžeš namáčet v zakysané smetaně)
atd atd atd...
nemusíš ani žádný velký porce, stačí i o něco málo menší než je ještě dětská ani to do sebe nějak tlačit, prostě to jen tak pomalu ujídat ale určitě bys něco jíst měla.. 😉

brisalek
11. srp 2011

Ja jsem ta zenska co tloustne kdyz se podiva na hezkou kucharku, takzedrzim celozivotni dietu🙂. V tehu jsem si pridala jen vecer mleko(nekdy kakao navic). Muj jidelnicek byl asi : rano krajicek celozrneho chleba s malslem a sunkou, melta s mlekem a cukrem, obed maso se zeleninou nebo omacko a zeleninou bez prilohy, vecer zeleninovy salat se syrem... a to mleko jako druha vecere. Pribrala jsem skoro 18kg( pred tehu 180 cm a 69kg). Dcera mela 3950g a ja jsem v porodnici nechala jen 6kg.
Jak uz tady psaly vicekrat, mimi to neohrozi vezme si vse od tebe, takze to muze chybet nekdy spis tobe.
Jedine co doporucuju jez po porodu pri kojeni, ja jsem jedla jeste mene, abych ty kg zhubla a byla to hooodne velka chyba. Byla jsem nervozni, mela jsem deprese , mala hodne plakala a dnes si myslim, ze kdybych vic jedla urcite bych byla vic v klidu. I kdyz jsem na konci sestinedeli mela uz jen 3kg navic a ty pak v pohode zhubla, ale zase nabrala po skonceni kojeni. Myslim, ze to za to nestoji.
U tebe to neni spojeno se snahou nepribrat, takze si myslim, ze kdyz to trva jen par dnu ...tydnu nemuze se nic stat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru