Nevhodné potraviny v těhotenství. Znáte nějaké?

pavlakes
8. zář 2006

Ahoj budoucí maminky, chtěla bych tady vytvořit jakýsi seznam potravin nevhodných v těhotenství. Znáte nějaké? Já jsem slyšela, že těhotné nesmí pít mátový čaj. Víte ještě o něčem (samozřejmě drogy, kouření, alkohol - to je jasné).

dasha
8. zář 2006

Proteo: tak jsem koukala na ten med, opravdu jsem to cetla, ze se to nedoporucuje, ale jsou na to ruzne nazory. Je to kvuli tomu, ze med obsahuje spory botulismu, ktere jsou tak male, ze by se mohly prenest na miminko. Jsou na to dva nazory. Na jine web page jsem cetla, ze jelikoz nase traveni je jiz dobre fungujici a hlavne hodne kysele, coz nici vsechny spory, tak ze je OK jist med i v tehotenstvi. Ale urcite se nedoporucuje davat med novorozencum a batolatum. Tak jsem rada, ze jsem si to ujasnila. Urcite to bude v pohode, kdyz si sem tam nejaky ten medik doprejeme. Treba o te mate jsem cetla, ze se doporucuje na tehotenskou nevolnost - mint tea je pry nejlepsi. No a pak se v tom vsem vyznejte. ☹

vero
8. zář 2006

A co takhle Škodův bylinkový sirup? Já ho poslední dobou hodně používám do čaje místo medu. Myslíte, že je to s ním stejný? 😕

len
8. zář 2006

Vero, koukla bych na přesné složení... Popřípadě se poptala v lékárně, či kde ho kupuješ´ 🙂

protea
8. zář 2006

Dasho, já děkuji za upřesnění.
Takže všeho s mírou a budeme zdravé i naše děti.
Naše mámy asi tohle neřešili, co?
Prý s tím jídlem a pitím je to ještě horší, když se miminko narodí a mamča ho kojí to se pak nesmí prý skoro nic🙂
Tak to se máme na co těšit milé dámy

vero
8. zář 2006

Len, tak já to jdu prozkoumat. 😉

vero
8. zář 2006

Tak jsem našla složení toho sirupu: cukr přírodní, rafinovaný, bylinný výtažek jablečný ocet, voda. Tak to bude asi podobný jak med. 😒

len
8. zář 2006

No, jediný možný problém vidím v tom bylinném výtažku - z jakých je bylin? Jinak vše ostatní působí naprosto neškodně 😉

vero
8. zář 2006

Myslíš? 😅 To by bylo fajn. Existuje několik druhů sirupů - třeba jitrocelový, mateřidouškový, lipový, kaštanový apod. Takže bych řekla, že výtažky budou z těhle rostlin.

leniik1
8. zář 2006

A co tak kofola ve velké množství?Že bych se přeorientovala z džusu.Něco pít přece musím ne? 😀

vero
8. zář 2006

Leniiku, voda je voda. 😉 Kofola je asi stejná jak Cola a ta by se měla taky omezit. Jak je známo, Cola je pěkný svinstvo. Na čistění záchodů je asi nejlepší. 😀

len
8. zář 2006

Nejlepší a absolutně bezproblémová je prý čistá voda 🙂 I když mně osobně taky zrovna moc nejede 😀

Nemá kofola v sobě kofein? A určitě má v sobě (stejně jako džusy) hooodně cukrů, tudíž ve velkém množství se bude minimálně dost podepisovat na váze a stavu zubů 😉

leniik1
8. zář 2006

Colu nesnáším ale kofola tam je přece bylinkový sirup ne?Ovšem kofein ☹ Tak kolik denně?Nemůžu pít moc džusu ani mátový čaj který jsme pila i za studena, nemůžu kofolu tak co můžu?Nechci pořád vodu a minerálku dokola. 😖

leniik1
8. zář 2006

Len na váze určitě piju je 5 let 😀 Ale na zubech neee.Jo ale to pálení žáhy uhmm takže vždycky to má svoje pro a proti.Zase jsem skoro nikdy nebyla nemocná. 🙂

vero
8. zář 2006

Prý má kofole o třetinu nižší obsah cukru a o polovinu nižší obsah kofeinu. A neobsahuje kyselinu fosforečnou jako mnohé kolové nápoje. Tak to uvádí výrobce. Ale já bych radila ji omezit.
Já mám nejradši vodu nebo si ji trochu ochutím džusem. To je nejlepší pití na zahnání žízně. 😉

len
8. zář 2006

No, vodu, trochu minerálky, ovocné čaje (teplé nebo chlazené), čaj roibos, ředěné džusy... A ostatní "v přiměřeném množství" 😀

leniik1
8. zář 2006

Ovšem ne jen džusy to udělala tu váhu hodně ta čokoláda kterou jsem konzumovala ve větším množství byť jinak jsem nejedla moc. 😉 Ale kamarádka pije džusy jí jen 500gr čokolády denně někdy jen těch 5 čokolád za den žije jen z čokolády je hubená jak lunt tak to je bordel. 😀 A nic krom trošku akné sem tam a pár kazů nemá.Váží 50kilo a jí to tak už nějakých 8 let.Jen čokoládu když to vidím jak celou dobu co jsme spolu si nakupuje čokoládu a nic jiného v tašce nemá..Víte co je to tuku a calorií?Jak je možný že po tom netloustne ba naopak hubne?

dasha
8. zář 2006

Kofola ve velkem mnozstvi je moc sladka a take dalsi ingredience nejsou uplne nejlepsi, je tam moc kofeinu, coz zvysuje tlak a ma dalsi negativni nasledky. Voda je urcite potreba, a rekla bych, ze je nejlepsi. Pak jeste kupuji mleko, ktere je nizkotucne, ale obohacene o calcium, ktere je urcite velice dulezite, protoze ti nasi mrnouskove berou ten nas na stavbu kosti apod. Takze se snazim pit co nejvice mlika a jist jogurty a pit dzusy, ktere jsou take obohacene o calcium. Redim je vodou, aby nebyly tak sladke.

vero
8. zář 2006

Leniiku, to už je na tom světě taková nespravedlnost. Někdo ztloustne i z vody (můj případ). ☹ 😀

eva_2006
8. zář 2006

Ahoj holky, já mám pročtenou snad celou porodnici.cz a tam doktoři píšou: určitě ne bylinky (neb se neví jejich přesné složení) a taky dr. psala, že určitě ne umělá sladidla. V těhu nesladit pokud možno vůbec nebo medem (což mi zas nejde do hlavy, když tady píšete, že se med nemůže). No a pak chinin, co už zmiňovala MArinka.

leniik1
8. zář 2006

Dashi ale mléko se považuje spíš za jídlo než pití a mě je z něj teď 😝 špatně jen se na něj podívám to nepůjde..Asi spíš ty jogurty ale po nich mě taky pálí žáha..Můžouse na žáhu brát v těhu třeba rennie?Asi ne co?

vero
8. zář 2006

_evo, co člověk, to jiný názor. Jak se v tom má pak člověk vyznat? Prostě bude opravdu nejlepší všechno s mírou. 🙂

eva_2006
8. zář 2006

Taky si myslím. Jíst pestrou stravu, k tomu nějaký zeleninový salátek a pít spíš vodu a čajíky. Pokud si občas k tomu dopřejeme skleničku koly, nic se neděje.

len
8. zář 2006

Kamarádka bude mít dříve či později nemalé zažívací potíže 😖

Mléko mi nízkotučné nejede 😝 To je jen taková obarvená voda 😀
(deformace od tatínka - potravinářského inženýra přes mléko a tuky 😉 )

leniik1
8. zář 2006

Len jak to? 😕 Jo a jako další příznak bolí ji z toho nadměrného množství hlava. 😉 to jsme i viděla v pod pokličkou že když jí konzumuješ hodně obsahuje to látku která vyvolává bolesti hlavy.

len
8. zář 2006

Co jak to? Že když jí někdo denně jenom půlkilo čokolády, že bude mít zažívací potíže? Na to dám ruku do ohně 😖

A nebo to nízkotučné mléko? Když budete celé dětství dostávat přednášky, že správné mléko má 3,5% tuku a jak nás výrobci šidí, když nám podstrkují nízkotučné, a jak se nemají chudinky vitamíny kde rozpustit..., tak mi věřte, že by vám nízkotučné taky přestalo jednou provždy chutnat 😀

dasha
8. zář 2006

Leniku, tak jsem se divala na ty pastilky Rennie a nasla jsem, ze se muzou pouzivat proti paleni zahy a ze je doporucuji i v tehotenstvi. Plati to o vsech antacidech, ktere jsou na bazi calcium a magnesium/calcium.
Len: to mliko neni nizkotucne, jen ma snizeny obsah tuku a je obohacene calciem. U nas myslim takove nemaji.
Nejlepsi je vseho s mirou, s tim urcite souhlasim. 😉

len
8. zář 2006

Dasho, já to mléko nezatracuju, jenom mě prostě nechutná 😉 Asi jako někomu nechutná koprovka a někomu pendrek, tak já mám prostě pocit, že když seberou mlíku tuk, je prostě takové divně řídké a fakt mi nejede 😖
V Británii jsem si vždycky kupovala poctivé plnotučné (zelené, tuším) 😎 , ale tady se držím a kupuju polotučné. I když po čtrnácti dnech v Irsku, kdy jsme denně vypili litr plnotučného, mi už nejede ani to polotučné tady 😀

leniik1
8. zář 2006

Len ale ona to tak jí od dětství a zhruba od 13 let jen čokoládu zatím je v pořádku takže jaké problémy?Sem tam jasně že sní i jídlo ale žije hlavně na té čokoládě..Myslíš že třeba 15 rok bude zlomový?Pochybuji že s tím přestane to jíst je na ní závislá.To už je závislost to je jasný.Ale sama nemůžu uvěřit že je štíhlá a relativně zdraváí nechápü to taky.Zase čokoláda jí dodá energie vápník nějaké další vitamíny fosfor..A já nevím co všechno..Zeleninu jí taky sem tam to přidá, ne že by ubrala množství čokolády jen někdy přidá i jiné jídlo, ale ona třeba nesnáší maso a jí hlavně sýr.

dasha
8. zář 2006

Len: naprosto te s tim plnotucnym chapu. Take mam rada plnotucne mliko a take si ho docela dopravam. Jen kdyz ted v tehotenstvi jej piju kvanta, tak nechci abych tolik "hresila" a tak jej prokladam tim se snizenym obsahem tuku. Ale kvalitou spise odpovida polotucnemu. To same plati treba pro jogurty, mam rada ty opravdu dobre, ne zadne nizkotucne nahrazky. Navic u nas nizkotucne mleko je opravdu hnus, je to spise voda. 😖

len
8. zář 2006

Já nevím, jaký rok bude zlomový, ale tělo prostě potřebuje určité živiny a přestože má čokoláda určitě spoustu pozitivních látek 😉 , tak vše potřebné prostě organismu dodat nemůže 😒 Někde se to nutně projevit musí, tělo nedokáže bez potřebných látek fungovat na dluh 😒 Možná má přes to všecko stravu vyváženou, třeba toho mimo tu čokoládu sní víc, než si myslíš, a ty potřebné věci dodává tělu jinak, ale samotná existence na čokoládě (a že ji taky miluju 😉 ) prostě dle mého tělu nemůže v žádném případě prospívat 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru