Nevhodné potraviny v těhotenství. Znáte nějaké?

pavlakes
8. zář 2006

Ahoj budoucí maminky, chtěla bych tady vytvořit jakýsi seznam potravin nevhodných v těhotenství. Znáte nějaké? Já jsem slyšela, že těhotné nesmí pít mátový čaj. Víte ještě o něčem (samozřejmě drogy, kouření, alkohol - to je jasné).

kristinasyko
25. kvě 2016

Ahoj holky 🙂 chtěla jsem se optat,jak je to s těma korbačíkama? známí mi přivezli ze slovenska a já bych se po nich umlátila 😀 .jsem 9 tt

lenka.han82
27. kvě 2016

Holky, nečetla jsem všechny příspěvky, ale já jdu zlatou střední cestou. Navíc tělo si tak trochu řekne, co potřebuje a na co má chuť a tohle byla i první rada mých rodičů, když jsem jim řekla, že jsem těhotná: "Hlavně hodně odpočívej a dej si všechno, na co máš chuť!" 🙂
Vyřadila jsem sushi (jsem jeho milovnice), ale nemám na něj ani chuť, jiné syrové maso jsem nikdy ani nejedla, tak s tím nebudu začínat 🙂 Na kávu mě také chuť přešla hned od 5tt, a to jsem byla velký kafař 🙂 Ale na nevolnosti mi pomohl občas černý čaj s citronem a medem a coca-cola. Myslím, že až nevolnosti přejdou s chutí si dám třeba jednu kvalitní kávu denně. Měla jsem vždycky ráda kvalitní víno a plzeňské pivo a teď nic ☹ Jestli si v budoucnu v těhu sklenku dám, tomu nechám volný průběh, když budu mít chuť. Nemám ráda striktní věci a myslím si, že se nic nemá přehánět, těhotenství není nemoc 🙂 Co se snažím dodržet, jsou bylinky - miluju je, sbíráme a sušíme si je, ale většinu z nich jsem musela kvůli těhu vyřadit. To jsou pro mě "opravdové léky", žádná farmacie a některé v těhu uškodit můžou...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru