Nevhodné potraviny v těhotenství. Znáte nějaké?

pavlakes
8. zář 2006

Ahoj budoucí maminky, chtěla bych tady vytvořit jakýsi seznam potravin nevhodných v těhotenství. Znáte nějaké? Já jsem slyšela, že těhotné nesmí pít mátový čaj. Víte ještě o něčem (samozřejmě drogy, kouření, alkohol - to je jasné).

martina46
5. lis 2007

Tú "falošnú" majonézu používam tiež, je to super, dokonca mi to viac chutí, ako majonéza. A zvykne namiesto smotany dať kyslé mlieko a jogurt, do toho už len soľ, horčicu podľa chuti a čierne korenie. Uhorky idú normálne do šalátu 🙂

martina46
5. lis 2007

A cibuľka ide tiež do šalátu 🙂

monaberuska1
5. lis 2007

mńam holky vy tady vaříte??já mám ráda salát s majonézou teda🙂

helca76
6. lis 2007

Holky, v majonéze ve skle jsou ve složení psaná pasterizovaná vejce, tak to by vadit nemělo, né? 🙂

monaberuska1
7. lis 2007

ahoj Helí, jako jestli vadí v těhu???Já si myslím, že stopro ne🙂aspoň já jí jím celý těhu🙂

martina46
7. lis 2007

ja som si myslela, ze v majoneze su surove vajcia, ale to asi v domacej, potom by to teda fakt nemalo vadit.

helca76
7. lis 2007

Tak to hurá na domácí salát s nedomácí majonézou 😀

monaberuska1
7. lis 2007

jojo 😀 to je Helí super jak jsi to vlastně pojmenovala 😀 😀 ale je to tak domácí salát s nedomácí majonézou 😀 😀 Helí jaktože nemáš žádný album s foto???honem něco nafoť🙂

muminek
8. lis 2007

ahoj holky a jak to vydíte s vlašákem všude píší o listérii a tak mám strach ale chuť ta je velká

daluri
8. lis 2007

Ahoj, chuť je velká, ale já si ji raději nechávám zajít ☹ , za případné nervy to nestojí..když se o tom tolik píše a těch případů už bylo tolik. Ale třeba bramb.salát udělaný doma s koup.tatarkou, tak to snad nevadí. Já jím čerstvý nanejvýš na druhý den, ale tím se řídím ikdyž těhu nejsem.. 😉

lucielucie
8. lis 2007

holky a proc by se nemelo jist zeli 😒 ?

daluri
8. lis 2007

Že nadýmá...ale sem tam si ho dám, je zdravé. Ale pak jak budu kojit tak určitě ne. To by mimišek trpěl

monaberuska1
10. lis 2007

holky já jsem si teda vlašák dávala normálně, teď ne protože už moc není chuť, ale nikdy jsem nečetla že by se něměl vlašák 😢 🙂 A zelí je právě doporučováno v těhu baštit🙂ale když se kojí tak zelí vynechat úplně🙂a jak se pozná listérie??

muminek
10. lis 2007

ahoj beru já se obávám že listerie se nepozna až později a to je špatny. A to zelí je asi dobrý ale črstvé a né knedlo zelo vepřo po tom sem něla hrozny zážitek. 😉

monaberuska1
10. lis 2007

jo to si taky myslím že celkově v těhu jíst všechno čerstvé, dát si na tole pozor🙂hm🙂já teda ze začátku těhu ujížděla na vlašáku🙂teď spíš samý sladký🙂

muminek
10. lis 2007

ja nejedu zatím na ničem ale sladky můžu celej život. A vlašák to je tužba. A tobě by ta listerie asi mohla vyvolat předčasny porod podle toho co jsem kde četla mohlo tak se bojím a odolávám

lukin
23. lis 2007

A co tatarka? Nevadí? Nejde z toho chytnou slamonela nebo něco?

kacka.va
23. lis 2007

lukin: z tatarky a ze všeho, co obsahuje majonézu listerie chystnou jde

lukin
23. lis 2007

kacka: 😨 To jako vážně? ☹ Já myslela, že když je kupná, tak ne. A co hořčice? Tak to si budu muset asi nechat zajít chuť na bramborový salát, který dneska budu dělat ☹ A co hořčice?

kacka.va
23. lis 2007

hořčice je v pohodě, tak žádné přísady nejsou...
vždyť z čeho se dělá majonéza? z tuku a bílku z vajíčka.

lukin
23. lis 2007

kacka: No přiznám se, že jsem nevěděla, že tatarka se dělá z majonézy.

r.o.s.s.i.b
23. lis 2007

Taky jsem dneska udělala mísu bramborového salátu tak ho nechám rodičům 😒 takovou chut jsem měla 😀

kacka.va
23. lis 2007

lukin: to neva, teď už to víš 🙂. je to vlastně jen majonéza, okurka, cibule, trocha pepře, trošičku octa... my si vždycky dělali tatarku s babičkou na chalupě, když jsme zrovna neměly koupenou a byla výborná. 😉

kacka.va
23. lis 2007

rossib: tak příště tam nedávej majonézku, ale třeba bílý jogurtík a pochutnáš si taky 😉. Já teda do bramb. salátu dávám majonézy jen trošku, tak si myslím, že by to nemuselo vadit.

lukin
26. lis 2007

A co Veselá kráva? Ve složení je napsáno: odstředěné mléko, sýry, máslo, tavicí soli, jedlá sůl. Je to odstředěné mléko v tom pasterizované? Nehrozí nákaza listeriozy? Celkem by mě to zajímalo 🙂

ygreen
26. lis 2007

Odstředěné znamená bez tuku. Nepasterizované jsou takové ty "přírodní" sýry - kozí sýr, apod. Taveňáku bych se fakt nebála.
V tatarce jsou syrová vejce a to není dobré. Ale listerii můžete chytnout i z dortů (zákusků), zmrzliny..apod. Já bych to zase tak nehrotila 😉

lukin
26. lis 2007

ygreen: No já bych to taky tak nehrotila, kdybych nevěděla, kolik holek už potratilo kvůli listerii ☹ Na internetu v diskuzích vím min. o pěti, a to se stává i v ranném i pozdějším stadiu těhotenství, jenže při potratu v ranném těhotenství se moc testy na to nedělají, takže pak je hodně holek zklamáno z potratu a vůbec netuší, že to může být z toho. No tatarku jsem snědla, tak doufám, že z toho nic nebude 🙂 A co vlastně znamená tavený sýr? Fakt v něm nic nebezpečného není?

kacka.va
26. lis 2007

dneska už je snad většina mlék pasterizovaná a nemá to s tím, jestli je odstřeněné vůbec žádnou souvislost.
ygreen: taky záleží, kde si tu zmrzlinu dáváš, jestli na ulici a nebo balenou z obchodu. a listeriozu mohou mít i blbě zpracované potraviny, takže je toho hodně, ale v té majónéze listerie převládají. A navíc, i když by tam listerie byla, tak když nejsi těhotná, tak to vůbec nemusíš poznat, protože se s tím tělo vyrovná, ale v těhotenství je mnohem náchylnější.

zuzik03
27. lis 2007

Holky, nevíte, při kolika stupních se listerie zničí ? Mám pocit, že při 70, ale jistá si nejsem. Občas ujíždím na smažených tvarůžkách, tak doufám, že to moc nepokouším 😉

lukin
27. lis 2007

zuzik: Já jsem taky slyšela, že při 70 či 72 stupních. No listerie je svinstvo a doufám, že se s ní nesetkám, aspoň teď, co jsem těhotná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru