Nevhodné potraviny v těhotenství. Znáte nějaké?

pavlakes
8. zář 2006

Ahoj budoucí maminky, chtěla bych tady vytvořit jakýsi seznam potravin nevhodných v těhotenství. Znáte nějaké? Já jsem slyšela, že těhotné nesmí pít mátový čaj. Víte ještě o něčem (samozřejmě drogy, kouření, alkohol - to je jasné).

leniik1
8. zář 2006

Holky já už tak 5 let co jsme mimo vesnici piju to krabicové polotučné te´d se mi dostalo pod ruky po x době to kravské a já se napila a do mě jak kdyby někdo praštil 😀 To bylo tak silný jak kdybych byla smetanu byla to síla...Tady je vidět jak si člověk navykne na tu chuť.Na vesnicijsme pili jen kravské a čerstvé od krávy, aji se z toho vařila a tak pak si člověk odvykne a to je pak síla. 🙂

myska
8. zář 2006

Holky, moc to řešíte, ještě k tomu pití, já už jsem psala v jiné diskuzi, že když na věc přijde, tak vypiju na posezení litr kofoly. 😎
A taky by se neměly pít minerálky (nejen v těhotenství), ale v časopise jsem četla, že v těhotenství by se měly pít hlavně minerálky, je to dobrý na zácpu, která v těhu trápí.
tak si pak vyberte, co doktor a člověk, to jiný názor, nejlepší je všeho s mírou a nic nepokazíte.
Leniku, na pálení žáhy používám Renie.

len
8. zář 2006

Nojo, když ono čerstvý od krávy chutná ale úúúplně jinak než to, co se prodává v obchodě 😉 To snad nemůže ani být to samé mléko 😀
A přitom mezi krabickovým plnotučným (červeným) a "pravým přímo od krávy" v množství tuku není vůůůbec žádný rozdíl, kdo by to řekl, přesto to chutná úplně jinak 😀

leniik1
8. zář 2006

No jo ale když jí toho i tak víc si uvědom jak je to kalorické už jen těch 5 čokolád? 😕 + další jídlo..A přitom je spíše ještě hubenější a nemá nějaký zázračný metabolizmus ani se moc nehýbe nesportuje vůbec..Ale vím že umí stloustnout v prváku byla silnější a teď..jak lunt

len
8. zář 2006

No, mezi námi, ta čokoláda je stejně kalorická, jako musli, kterého si bez problémů dám 100 g k snídani... A jak by mě manžel hnal, kdybych se stejným přehledem najednou spořádala tabulku čokolády 😀

leniik1
8. zář 2006

Je to všechno zajímavé 🙂 Já budu jíst co chci vyvaruji se jen toho obávanéhoa jinak se budu snažit s mírou pro jistotu si rennie pořídím kdybych s tím džusem ujela, ale těch názorů je tolik a liší se že nevím prostě dát na selský rozum 🙂

lamia
8. zář 2006

Slyšela jsem o plísňových sýrech a syrovém mase,nemají se přehánět tuky a vynechat umělá sladidla (jenže dneska jsou fakt ve spooooustě věcí)a uzeniny,a mamka mě upozornila, že se v těhotenství nesmí nic se sennou, takové ty čaje na zácpu, prý v prvním trim.je riz potratu a později poškození mimi.Kalorie se v prvním trimestru zvyšovat moc nemají,až od druhého opravdu stoupá spotřeba, a je fakt rozdíl mezi tím, jestli kJ projíš v musli s ovocem a oves.vločkami, než v mléčné čoko, která má moc tuku...ale zas to beru s rozumem, když si dám dva čtverečky po jídle, tak nám to neublíží a zlepší náladu, takže mimi spíš prospěje 🙂 Já ale zase děsně ujíždím na všem s rajčatama 😀 , v životě jsem neměla tolikrát po sobě chuť na rajskou polívku nebo salát z rajčat apodobně 😀

len
8. zář 2006

Já těhu zatím nejsem, ale taky dávám přednost variantě 100 g musli + 2 čtverečky čokolády než naopak 😉

womann
8. zář 2006

Neresite to trochu moc?Dle meho nazoru se smi jist tak nejak vsechno,ale s mirou.Ja v tehotenstvi omezila uzeniny,jedla trochu vic ovoce a bilkovin a tot vse.

gedren
9. zář 2006

Holky neprehanejte to, ja myslim, ze jist od vseho normalne je OK. Nemelo by se to obecne prehanet s korenim a je nejake konkretni co vic vadi (treba muskatovy orisek), ale to by ho clovek musel zase snist kila, aby potratil, bezne okoreneny jidlo je OK. A nesmi se predavkovat vitaminem A, coz obsahujou ty jatra, ale zase, jedno jatro OK 🙂, asi aby to nebyl gulas kazdej den nebo tak.

Plisnovy syry muzu dost a jim je i ted - cetla jsem, ze pry muzou zpusobit plisnova onemocneni, zvlast pokud na ne mamina trpi, ale ja v zivote zadny kvasinky ani nic takovyho nemela, tak jsem dosla k zaveru, ze to bude v pohode.

Matovy, cerny a bylinkovy caje - zase, nic z toho nevadi, kdyz si date obcas nebo jednou tydne nebo tak, jde o to nenalivat se od rana do vecera furt jednou a tou samou bylinkou, to by mohlo nejakej problem zpusobit.

Ja davam hlavne na intuici a jim to, na co mam chut 🙂 Nereste to - nekurte, nefetujte, nechlastejte, jezte pestrou stravu a bude to v pohode 🙂

janus
9. zář 2006

Gerden: Souhlasim s tebou...vseho s mirou jeste nikdy nikomu nikde neublizilo...
Ja jsem byla to samy...co jist a co ne...( muj pritel jeste horsi), tesne pred tim nez jsme zjistili, ze cekame rodinu, jsme meli kurz Hygieny v potravinarstvi (servirka). No to se pak deli veci, ja jsem si dala kure az po mesici a pul, nez jsem se rozhoupala a koupila u reznika, ktereho jakz takz znam...nevim ted jak v CR, ale tady v Anglii tu na etiketach nepisou co je vhodne pro tehu a co ne,...ja asi odhadem a hlavne zdravym rozumem...tak holky dobrou chut... 😉

herminka
9. zář 2006

Gedren, souhlasím 😉
A těm, které by se tím chtěly zabývat hlouběji, doporučím knížku Aby se narodilo zdravé od Stanislavy Jarolímkové a Miroslava Peterky (vyšla už v roce 2003, takže ji hledejte spíše v knihovnách). Sestra ji jako těhotná měla půjčenou a já jsem do ní nahlédla a mimo jiné (tj. možná onemocnění a postižení dětí - to možná raději přeskočte, aby vás to tolik nestresovalo) tam myslím psali o jídle a pití těhotných 😉

peta.cz
10. zář 2006

Připojuji se ke Gedren! Jinak ještě dodám, že by se taky neměli ve velkém konzumovat paštiky - asi hlavně kvůli těm dochucovadlům - kdo má v těhu trošku fobii z glumatátu jako já 😉, tak už se dají bez nich koupit dochucovadla - třeba podravka light....

ivettt
24. zář 2006

Ahoj všem 🙂
hezká věta od Garden "Ja davam hlavne na intuici a jim to, na co mam chut 🙂 Nereste to - nekurte, nefetujte, nechlastejte, jezte pestrou stravu a bude to v pohode 🙂"
Dělám to podobně a to dokonce i když mi ty kilča trochu vylítli nahoru (a to i přes cvičení).
Jinak já osobně např. vůbec nemůžu mlíko (pokud si ho neleju do kafe, který si dávám 1x denně ráno) a do nedávna ani mléčné výrobky - sýry, jogurty, apod. Kromě toho ještě co mi vyloženě dělá špatně je zelený čaj. Naopak kofein, kafe (s mlíkem) ani sem tam vinný střik a trocha piva, nebo černý čaj (i pu-erh) mi vůbec nevadí.
Nakonec, nevím jak vy, ale já sem samozřejmně dostala doporučení na gynekologické ambulanci o doplňkách stravy ve formě vitamínů. Beru střídavě calibrum a gravital a myslím, že dávky vitamínů v tabl. obsažené naprosto pokryjí potřebu vitamínů a minerálních látek a tedy i pomohou v nevyrovnané stravě.
Fakt je, že by si každý měl dávat pozor na ty "prázdné kalorie" jako jsou cukrovinky apod. - fakt se po tom, i při mírném nedostatku pohybu, dost tloustne. Zvlášť když jste doma na riziku 😉

protea
25. zář 2006

Ivettt, já myslím že každá těhotná ze začátku řeší všechno možné a hlídá se mnohem víc.
Tím chci říct, že já taky četla všude možně, co bych měla a neměla 😀
Jenže ono si tělo vážně řekne, co samo potřebuje a když ho nacpeš něčím jiným tak ti to dá najevo obzvlášť v těhotenství.
Už teď na to taky prdím, jím prostě to na co mám chuť.
Je ale zajímavé, že teď jím to co jsem před těhu skoro nejedla.
Dřív jsem jedla tuny zeleniny, hodně masa(hlavně bílé), mléčné výrobky.
A teď?Teď zeleninu nemusím zato ovocem se stále cpu hlavně ráno, maso taky nemusím a mléčné výrobky skoro vůbec.
Tělo si asi řekně o to, co mu chybělo.

linda02
4. říj 2006

ahoj všem: prsím o radu smí se jíst vlašské ořechy c začátku těhotenství? Všude čtu, že ořechy jsou zdravé a dodávají tělu vápník, ale nikde nejsou vyjmenované jaké druhy. Díky z aodpovědi 🙂

baruna
4. říj 2006

Lindo vůbec neřeš co můžeš a co ne. Oni totiž jednou doporučujou to podruhé ono. Jím co mi chutná, jen se vyhýbám kofeinu (ale jedno kafe denně stejně vypiju) a bylinkám a umělým sladidlům (pepsi light mi ovšem pořád chutná). Ono si miminko samo řekne, na co má chuť 😀

linda02
4. říj 2006

baruna: děkuji taky si myslím, že bych měla jíst všechno, jenže pak si zase říkám abych mimi neublížila. Je to děs jak se najednou člověk když zjistí, že je těhotný bojí jíst věci, které jinak jí normálně. 😠

baruna
4. říj 2006

Lindo, ze začátku, jsem si četla o těhotenství kde co. Stačí jít do nějakého knihkupectví a jen ty knížky prolistovat. v každé je něco jiného. Třeba se nesmí játra - minulý týden jsem si je dala v restauraci a jak mi chutnalo 🙂 Samozřejmě je nejím každý den, ale nic se nemá přehánět.
I když je pravda, že co určitě ne je tonic a sem tak je na některých potravinách napsáno, že nejsou vhodné v těhotenství. Jako zrovna na toniku.

lucija76
4. říj 2006

Orechy bych vubec neresila 😉 Omezila jsem jenom kavu (ale jedna denne pry vubec neskodi) samozrejme alkohol (s tim ze kdyz jsem tuhle delala bramboraky a mela vylozene chut na pivo tak jsem si tu jednu sklenicku v klidu dala a bez vycitek ;) obcas si dopreju jednu sklenicku cervenyho vina,a nemyslim ze by se z ditete mohl stat alkoholik.. nejim uz krvavy stejky, neupraveny morsky plody a ryby (mistni speciality) ale taky tuhle jsme byli v sushi baru a mela jsem hroznou chut,tak jsem si par kousku sushi proste doprala,myslim ze nic se nesmi prehanet 🙂

vero
4. říj 2006

Lucijo, skleničkou myslíš deci nebo víc? Přemýšlela jsem, jestli 2 deci už je problém.

lucija76
4. říj 2006

Jo tak to ti nereknu vina si davam radsi jen deci ;) piva klidne dve deci ;)) ale ne zase kazdy den 😀

ajina29
9. říj 2006

Ahoj holky, myslíte že se v těhotenství může rozpustný kafe?

boubelka
9. říj 2006

ajina29 - jestli nepiješ víc,jak 1 denně, tak můžeš 😉Jestli ale nepoznáš, jestli má kofein, tak si kup bez něj a pij třeba 3 denně 🙂 Ségra má kafe nebo jednu decku vína či pivo po obědě dokonce nařízeno.Od malička má nízký tlak, tak aby nekolabovala. Mimochodem med a jahody měla zakázané kvůli zvýšenému riziku vzniku možné alergie u dítěte ☹

syrael
20. lis 2006

Ahojda damy,
mam prisernou chut na uharak a na ruznych strankach jsem se docetla, ze muze byt diky plisnim, ktere obsahuje dokonce toxicky pro nervovy sistem miminka!
Nevim cemu verit, kazdopadne si zatim chut nechavam zajit☹ Nevite nekdo o tom neco malo?
No a k tomu medu - jeho nebezpeci pry vezi v tom, ze nase tela jsou dneska zvykla na potraviny, ktere jsou pasterizovane a jinak zbavovane choroboplodnych zarodku. No a prave med a vceli produkty vubec jako jedine touto upravou neprochazi, takze po jejich poziti se nase telo - a i to miminkovske - setkat s latkami, se kterymi si neumi poradit. Tvrdila mi to znama doktorka. Radsi se mediku na sto honu vyhybam🙂

baruna
20. lis 2006

Holky neblbněte a jezte všechno. Na to aby to škodilo miminku, byste toho museli sníst opravdu hodně.
Já jsem jen omezila přísun kofeinu, ale nemůžu si pomoct, hrozně mi teď chutná pepsi. No tak si jí sem tam dám a je to.
Kdybysme se měli řídit, tím co si kde přečteme, tak už jsme dávno mrtvé hlady. Protože jak to tak pročítám, tak bychom jako těhule neměli jíst snad nic.

pani_nufikova
20. lis 2006

Ahoj holky,
když jsem se ptala své doktorky, co mám omezit, říkala, abych se nijak neomezovala - zatím jím a piju asi tak všechno co před tím, jen víc jablek, spíš se řídím, o co si tělíčko řekne - cpu se i dětskými přesnídávkami - a je mi stále moc bezva - ani jedna nevolnost - taky jsem si přečetla knih o tom co se nesmí...ale myslím, že by se to nemělo zas přehánět.V práci si dávám denně 1 kafíčko a mimiskovi to jak to tak vypadá zatím nevadí...A hlavně denně pilulku kyseliny listové!!!

syrael
24. lis 2006

Nazdarek,
zensky, taky mam prisernou chut na kafe, ale drzim se! kafe denne je paradni zahul pro mimino - kofein na nej pusobi stejne jako na nas.

dol
19. dub 2007

Ahoj, nevíte, jak je to s bílým čajem?

radca
19. dub 2007

Zdravím, s tím bílým čajem by mě to taky zajímalo. Teď jsem vyhrála v soutěži celou kazetu bílých čajů a ještě jsem ani jeden nezkusila. Zelený čaj jsem taky pila jeden za druhým, než mi kamarádka řekla, že by se neměl pít.
A když už byla řeč o rybách, co si myslíte o uzených makrelách (jak se prodávají v obchodě)? Z normálně upravených ryb na pánvi se mi dělá špatně, ale uzenou bych si dala. Slyšela jsem, že má v sobě moc tuku?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru