Nevolnost v raném těhu. Mám jít na neschopenku?

lumisek
21. únor 2011

Zdravím všechny, 21.1.11 jsem měla poslední MS, tedy 4. týden a 3 dny, kdyby se to potvrdilo🙂 K doktorovi ještě nechci chodit, jak tu pročítám diskuze, tak je stejně na všechno ještě brzy. Ovšem mám velký bolesti břicha - píchání střídavě vlevo i vpravo, migrénu hlavy a pořád se mi chce spát. Na nemocenskou se mi nechce, ale mám psychicky náročnou práci, kde i hodně řídím automobil a nerada bych ohrozila případné mimí. Myslíte, že mám jít aspoň zatím k obvodní lékařce pro neschopenku nebo to tu v práci mám risknout. Díky předem za reakce

dandiela
21. únor 2011

@lumisek Ahoj, a tobě se už ukázal pozitivní test?

lumisek
autor
21. únor 2011

dělala jsem si 2 od HCG s citlivostí 25miU, jeden v pátek a jeden v neděli a oba mi vyšli negativní.. tak čekám..

dandiela
21. únor 2011

Tak záleží na tobě jak se cítíš a jak moc náročnou práci máš. Já měla poslední ms 28.1. a taky už netrpělivě čekám 🙂 Jestli si nejsi jistá, tak zůstaň doma a odpočívej...záleží na tobě jestli ti nevadí ty neproplacený (tuším ) první 3 dny ,ale zase kdyby šlo o zdravý miminka a tebe tak pak jsou ty peníze naprosto zanedbatelný. Držím palce ať ti test ukáže za pár dní 2 čárky 🙂

mudr.
21. únor 2011

@lumisek test by se ti ukazal pozitivni v den, kdy se mely dostavit mesicky... pokud ho mas stale negativni, tak myslim, ze se o tehu nejedna. ale pro tvuj klid bych si zasla na ambulanci, udelaji ti utz a bud tam dutinka bude, nebo ne 😉 to je myslim lepsi, nez cekani 🙂

lumisek
autor
21. únor 2011

Děkuji!
No, uvědomuji si, že peníze nejsou všechno.. je mi fakt zle a hlavně jsem rozlítostněná jako blázen. Dělám vedoucí a musím mít nervy na argumenty podřízených a tak a nějak to nejde ustát - to je špatný! jsem ospalá a jsem úplně mimo..
Jé, kdyby jsme byly obě těhu tak ty jsi přesně o týden🙂 tady je odkaz kde je vše pěkně popsané, jestli to neznáš 🙂 http://tehotenstvi.academy.sk/index.php
každopádně vím co je to za nervy čekat na // my se s přítelem snažíme 10 měsíců.. tak ti moc držím palce na tvé //
dnes si půjdu koupit mamatest, ten hodně na diskuzích chválí, tak zítra ráno zkusím další, pokud se MS stále neobjeví. Zítra mám jet přes celou republiku, tak přemýšlím, že raději půjdu k obvodní doktorce, uvidím..

mishka
21. únor 2011

@lumisek ahoj, já mám tedy přesně opačnou zkušenost - pro mě bylo lepší spíš jít do práce (taky mám stres v práci), protože větší stres pro mě bylo být doma a pozorovat se kde mě píchne nebo nepíchne a jestli // na testu náhodou nezmizí atd.... 😉
JInak píchání je normální, toho se neboj, bolestmi hlavy jsem trpěla taky dost na začátku, ospalost je jasná.. takže teď ti jen přeju, ať ty // na tebe brzy vykouknou 🙂

mishka
21. únor 2011

@mudr. s tím nesouhlasím, // na testu se můžou klidně objevit později, než v den očekávané MS, protože hcG v krvi na začátku roste každému jinak.
A už vůbec bych tak brzy nechodila na UTZ - ne každý doktor má tak dobrý, že už je tam tak brzy něco vidět, ano, pozná že je vysoká sliznice a další věci, co můžou ale nemusí značit těhu, ale taky jí může zbytečně vystresovat, že tam nic není a přitom těhu být může.
Já bych počkala ještě pár dní, buď to dostaneš nebo se na testu objeví //, ale hlavně myslím, že není dobré se na to takhle upínat, počítat kolikátý den by to bylo kdyby to bylo atd. (vlastní zkušenost z dlouholetého snažení v CARu)

mudr.
21. únor 2011

@mishka jasne, ja to jen beru podle sebe 😉 mluvim jen ze svych zkusenosti... me se nedostavily mesicky, udelali jsme utz a dutinka tam byla krasne videt, tak podle me je lepsi to hned zjistit, nez cekat 😉 kazdopadne preju, at se // ukazou a jsem moc napjata, tak at to vyjde 😉

lumisek
autor
21. únor 2011

Holky, všem moc děkuji!
každopádně ať to dopadne jak to dopadne, tak dám vědět!

lumisek
autor
21. únor 2011

tak jsem to nevydržela a šla si koupit mamatest a zase negativní, tak prostě mi nezbývá nic než čekat, ovšem mám k tomu migrénu hlavy jako blázen, tak už jsem asi paranoidní, ale naděje umírá poslední 😅 doktora mám v ordinaci ve středu, tak mu ve středu zavolám, pokud se do tý doby MS nedostaví..

meleri
21. únor 2011

a není možné že si to jen sugeruješ? já mám takovou zkušenost, že jsem si moc přála otěhotnět a tak jsem tomu věřila, že jsem 3 týdny byla bez menstruace. testy taky negativní. ale nakonec menzes přišlo.. jediné co ti můžu poradit je se pokusit se uklidnit. zhluboka se nadechnout a pokusit se na to myslet o trošku míň. vím je to těžké zvlášt jestli si to velmi přeješ...držím palce aby se tam ty čárky ukázaly....

lumisek
autor
21. únor 2011

meleri: máš pravdu, je to fakt těžký.. ale uklidním se! 😅

mudr.
21. únor 2011

@lumisek proc si nedojdes na gyndu? 😉 ja bych nesnesla tuhle nejistotu 🙂 a pokud jsi vazne tehu, tak tyhle nervicky moc mimisku neprospejou ... ja uz bych utikala 😀 co je lepsiho, nez se hned dozvedet, jak na tom jsem, nez jen cekat a byt nervozni 😉

lumisek
autor
22. únor 2011

holky, dlužím vám pokračování. I když jsem v životě neměla zpoždění, tak ted ano, dnes ráno jsem to dostala v doprovodu šílených bolestí břicha a migrény hlavy, ted mám i horečku, takže asi spojeno s nějakým virem, co ted řádí:( holky, každopádně jste skvělý a moc děkuju za podporu! přeju vám hodně splněných přání!

mudr.
22. únor 2011

@lumisek skoda, ze se to nepovedlo 😖 tak se vylez, uzdrav a uvidime dalsi mesic 😉 hodne stestiiiiiii 😵 😵 😵

lumisek
autor
22. únor 2011

mudr. děkuju!!!

mudr.
21. bře 2011

@lumisek tak dneska to je zase přesně 28 dni od PM... jak to vypadá tenhle měsíc? myslím na tebe 😉 tfuj, tfuj. tfuj 😵

mudr.
4. dub 2011

@lumisek tak co je s tebou? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru