Nevolnosti v těhotenství - kdy přijdou a kdy ne? 🙂

paladinka
4. dub 2013

Ahoj, jsem těhotná, nyní mám za sebou 6. týden. Vstupuji do 7. týdne. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s nevolnostmi. Mně je zatím dobře - tedy nezvracím, někdy se mi houpe žaludek, ale dá se to...
Potřebuji asi spíš uklidnit, zdali je možné, že už zvracet nebudu? Hrozně zvracení nesnáším. Bojím se toho tak, že nemám zatím ani radost z miminka☹
Navíc ani smrady mi nevadí, ale to bude asi proto, že mám pořád trochu ucpaný nos🙂
Prosím o zkušenosti, od kdy vám bylo špatně a zvracely jste anebo o ty pozitivnější, že vám nebylo špatně vůbec🙂 Děkujiiii

terezkax
4. dub 2013

Kdyby mi nerostlo břicho, tak ani nevím, že jsem těhotná. Jsem ve 23tt a doteď jsem nezvracela ani jednou. Chutě nemám, smrady mi nevadí.

kajalka
4. dub 2013

Nezvracela jsem ani jednou, jen mi občas bylo špatně z hladu. Ale to má snadný řešení 😀 Pachy až na kafe mi taky nevaděj. Chutě žádný zvláštní. Tak snad tě to taky mine.

kajovaevicka
4. dub 2013

já nezvracela vůbec🙂

arrowka
4. dub 2013

Tak já se hlásím s pozitivní zprávou, protože jsem zatím nezvracela ani jednou. V prvním trimestru jsem trpěla částečným nechutenstvím a z některých jídel se mi navalovalo, ale to bylo vše. Asi dvakrát jsem si nepatrně ublinkla, když jsem viděla vlas v koupelně na umyvadle. To nesnáším celoživotně, koupelnu uklízí a vlasy splachuje zásadně manžel. 🙂
Všichni mi říkali, že mi může být špatně později, ale pak už to bylo jen lepší. Dnes jím všechno, používám stejný parfém jako před těhotenstvím a celkově jsem v pohodě.
Jinak co vím ze zkušenosti ostatních, tak mám pocit, že se nevolnosti bohužel nedají nějak ovlivnit nebo jim předcházet. Člověk prostě musí mít štěstí. Moje máma v těhotenství se mnou problila celých devět měsíců a se ségrou vůbec.

veri25
4. dub 2013

mě nebylo špatně celý těhotenství, akorát v pozdějších měsících mě bylo nevolno ráno, ale z toho, že když jsem se brzy ráno nenasnídala, tak mi bylo špatně, motala se mi hlava, ale jinak vůbec nic 😀

lucylama
4. dub 2013

Ahoj,tak já jsem zvracela za celý těhotenství dohromady asi 5x. 😀 Zezačátku jsem pracovala v Tescu za pokladnou a ty vůně někdy..hrůza a děs. 😀 I obsah naší ledničky jsem těžko snášela a to jsem tam měla i jídlo,který jsem normálně jedla.Neboj,bude to ok.🙂 Nevolnosti mě přešly nějak ve 3.měsíci. 😉

zuzlika
4. dub 2013

U prvního mi bylo špatně jen první 2 měsíce,ale zvracela jsem jen jednou...ale zato u druhého trvaly velké nevolnosti od začátku,až do 5.měsíce! Musím ale říct,že jsem měla jen pocity na zvracení,ale vždy jsem to nějak rozdýchala. Nejdřív to bylo nejhorší po ránu,později se to otočilo na večer....myslím ale,že to je spíš vyjímka.

martinakl
4. dub 2013

Já jsem taky vůbec nezvracela. Občas jen divný pocit v žaludku, ale pohoda... Pachy mi taky moc nevadily 🙂

paladinka
autor
4. dub 2013

Díky moc!! Hodně jste mi pomohly🙂) Musím věřit, že to nepřijde, že to bude už dobrý a houpající žaludek udržím na uzdě🙂

soleilll
4. dub 2013

@paladinka Já nezvracela vůbec. Prvních pár týdnů jsem měla občas žaludek na vodě, jak píšeš ty - hlavně ráno po probuzení nebo během dopoledne, ale bompar to vždycky spravil. Nebo se lehce najíst. Buď ráda, že ti není špatně, rozhodně patříš mezi tu šťastnější menšinu. 😉 Taky jsem celou dobu neměla žádný zvláštní chutě, snad jen na tatarák, kterej jsem si v těhotenství zakázala - to bylo peklo. 😀

samik2008
4. dub 2013

@paladinka nechci tě strašit,ale já sem prozvracela obě těhotenství a bylo jedno jestli ráno,v poledne,večer,v noci 😝

paladinka
autor
4. dub 2013

@samik2008 A zvracela jsi už i v tom 6. týdnu nebo až později?

ija1
4. dub 2013

uzivej si dokud neblinkas.............. ja zvracela od 8tt az do 6mesice...........

paladinka
autor
4. dub 2013

@ija1 Tý jo, a to třeba denně? Mně by to snad zabilo, bála bych se jíst a prostě bych nemohla to dítě nikdy donosit☹

samik2008
4. dub 2013

@paladinka od 7.tt u obou do konce 4.měsíce skoro furt a pak se to trochu ustálilo.Fakt sem si těhu užívala až od konce 6.měsíce,ovšem dalo se to vydržet-muselo.

ija1
4. dub 2013

@paladinka -jo, denne, treba 4-5x........si clovek zvykne 🙂))), pro mrnouska cokoli....., je pravda ze jsem prezivala na jablkach, pomerancich a bananech............

samik2008
4. dub 2013

@ija1 já i víckrát,přesně tak,zvykla sem si 😉 ,teď po těch letech se tomu směju,akorát před tím to bylo horší.

verciiik
4. dub 2013

já taky nezvracela ani jednou, ani mi nebylo blbě. občas mě pálí žáha, ale jinak jsem teĎ taky ve stavu, že nebýt břicha, ani nevim, že jsem těhule 🙂

sacvi
4. dub 2013

@paladinka já teda zvracela od 8tt do 20tt a několikrát denně. Vařit jsem vůbec nemohla-hrozný smrady jsem cítila všude a akorát jsem z toho 😝 Dlouhou dobu jsem jedla převážně suchej chleba..nic jinýho bych nezvládla 😖 Ale po 20tt jsem už nezvracela a nakonec mi bylo i dobře 😀

veruska007
5. dub 2013

No, já v prvních dvou těhotenstvích byla v pohodě, sem tam mi bylo zle, ale nezvracela jsem, pomohla mi těhotenská lízátka, akorát jsem nemohla moc cítit maso. Jinak v pohodě.
Teď pro změnu čekáme holčičku, zle je mi od 3.tt (dala jsem si na náměstí punč a málem jsem poblila kamarádku, to jsem ani netušila, že jsem těhule), teď jsem 23.tt a zle je mi pořád, můžu jíst bez větších problémů akorát kolem poledne, ráno a večer v žaludku neudržím nic. A nemůžu vůbec nic sladkého, kromě poledne ani chleba!

aguaverde
5. dub 2013

@paladinka já u Chár nezvracela vůbec ... jen jednou jedinkrát v 13tt po meltě od té doby jí nemůžu ani vidět v obchodě 😕 😀 jinak mi nebylo ani blbě, ale byla sem hrozně unavená takže sem všechno zaspala 😀

rasha
5. dub 2013

já zvracela jen párkrát,ale měla jsem silné nevolnosti,tak,že jsem do sebe sotva něco dostala a zezačátku zhubla téměř 2 kila... 😒 cca od 8 -11.týdne a pak to ustalo

hami84
5. dub 2013

Tak mě se zatím nevolnosti vyhnuly - jsem teď v 16 tt. Kromě toho, že jakmile ráno vstanu, tak musím sníst aspoň něco malého, aby mi nebylo zle od hladu, tak žádné komlikace nemám - jím všechno co dříve, nic mi nevadí 😉 Doufám, že se ještě neobjeví nevolnost v pozdějších měsících, ale podle dosavadní zkušenosti myslím, že ne. Jsem samozřejmě ráda, že se mi zvracení úplně vyhlo. Taky jsem se toho dost bála.

andelka
5. dub 2013

Nezvracela jsem nikdy. 🙂 U obou kluků mi bylo tak mezi 6 a 10tt poněkud šoufl..ale spíš ve formě nechutenství..po ránu jsem mohla jen housku s máslem a Carem, celkově jsem neměla chuť na výrazné věci,ale to se s koncem 1trim spravilo a pak mi nebylo už vůbec nic. Jen mi přestalo chutnat kafe a naopak jsem se mohla utlouct po červené řepě 🙂
Přeju pohodové těhotenství 😉
Jinak jsem měla jen běžné těhotenské "komplikace"...únava, nízký tlak, později bolest zad (jen u prvního), bolest celého spodku, pálení žáhy...ale to se dá, si člověk zvykne, cělé těhu jsem cvičila,plavala, při druhém doma nechodící batole.. 🙂

janesafari
5. dub 2013

V prvním těhu se mě jen jednou zvedl žaludek s česnečky,kterou sem milovala...Po tom co sem seřvala kuchaře(kamaráda),že mě dal zkaženou polévku,mě jen s usměvem řekl,že polévka je uplně čerstvá a že já sem těhotná...a měl pravdu,jak sem během pár dní zjistila!!!Jinak sem celé těhu byla fyzicky tak v pohodě a plná energie jako snad nikdy předtím...A ted druhé těhu mě sem sice taky nezvracela,ale žaludek sem měla jako na vodě nonstop 24 hodin denně už od 4tt a přestalo to kolem 12tt...i tohle pro mě bylo utrpení,i bez toho zvracení,nic mě nebavilo,nic mě nechutnalo a byla sem doted stráááášně náladová...Na další těhu sem se strašně těšila,ale sou dny,kdy se těším až bude prcek venku-ted postupně poznávám vše,co sem u prvního znala jen od jiných... 😒 Ale i přesto všechno-pro prcka vše a bříško pyšně vystavuju... 😀 Tak přeju krásné těhulkování... 🙂

kamino
5. dub 2013

Ja nezvracela ani jednou,obcas me palila zaha,ale Rennie to v pohode spravilo. Nemej obavy,patris asi mezi stastne maminy,co si tehu fakt uzivaji 😉

zoyka
5. dub 2013

Nezvracela jsem zatím vůbec (jsem 23 plus). A abych pravdu řekla ani jsem nepočítala s tím, že bych zvracet měla 😠 Stejně jako Ty zvracení nesnáším, možná i proto, že na něj nejsem moc zvyklá - nezvracím z alkoholu ani při střevní chřipce (to jde spíš vše spodem 😅 ). V prvním trimestru jsem měla jen párkrát "šouflíčko". Takový stav, kdy jsem měla hlad, ale zároveň na nic chuť. Spravilo se to tak, že jsem prostě něco snědla. Tak držím palce 🙂

zuzi82
5. dub 2013

@paladinka U prvního jsem zvracela jednou asi ve 23. tt, protože jsem se přežrala čerstvých koblih 😀 U druhého asi jednou na začátku, jinak mi bývalo spíš tak těžko, cítila jsem se hodně plná a bývala jsem nafouklá jak balon, ale na to mi celkem zabírala Espumisan. Nevolnosti přijít nemusí, tak se zbytečně nestresuj. 😉

lucyvivien
5. dub 2013

tak ja u prvého mimčo nezvracala vobec, teraz čakám druhé mimi a začalo mi byt poriadne zle od 8 týždna, a prestalo to až teraz v 14 týž. Inak je možné, že ti zle vobec už nebude,alebo to ešte len príde ...

prcek91
5. dub 2013

buď ráda že nezvracíš..není to nic příjemnýho..🙂 já zvracela od 6t.t. - 10t.t. skoro v kuse.. ted už se mi jen houpe žaludek sem tam trošku ublinknu..:D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru