Nezdravá jídla v těhotenství. Jaký máte názor?

jarunkaxyz1
6. pro 2010

Ahoj těhulky a maminky,

chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně - občasného - ne zrovna zdravého jídla v těhotenství, typu domácí bramborový salát s majolkou, bramboráky, hranolky.....Co vy na to? 😉

kjajule
6. pro 2010

Tak myslím že na bramborácích a hranolkách není nic špatného s tou majonézou bych byla opatrnější a nahradila třeba jogurtem 😉
Jinak já jsemv těhu jedla normálně, vyhýbala jsem se syrovému masu např. v tataráku kterej miluju, plísnových sýrů kvuli lysteriose a syrovým vajíčkům...právě té majonéze...a samo jsem nejedla jídla z takových těch rychlých občerstveních, bufetů apod...Coýž teda ani normálně moc nejim tak mi to nevadilo... 🙂
Ale jinak pokud nemáš nějaké zdravotní problémy tak není třeba jíst nějak jinak 😉

vean
6. pro 2010

zdravim.ahojiček.tak ja jsem byla i normalně na sladké pak koncem jsem jedla hodně moc,sladké mléko-salko,snědla jsem ho na posezeni a nebo na2x.kavu nepiji.a co piji je kofola,tak jsem si dala kofolu.jinak když v jsem otěhotněla,tak od té doby nejim,vadí mi knedlo,zelo,vepřo.jinak jsem jedla vše na co jsem měla chut,a že těch chutí bylo...a to jsem si bud vzala sebou k posteli a nebo si večer i zašla něco dát k snědku....přeji dobou chut

lenkabu
6. pro 2010

Jedla jsem na co jsem měla chuť ě víc ovoce a zeleniny.....hranolky,bramboráky v pohodě,občas i ten plísňovej sýr.Jedno kafe denně a občas skleničku vína.

suik
6. pro 2010

Já se taky moc neomezovala, jediný co jsem fakt vynechala, je tatarák, kterej mám moc ráda a tvrdej alkohol, zhřešila jsem slzičkou vína a párkrát malou sklenkou piva. V druhým trimestru jsem měla hrozný chutě na majonézovej chlebíček, to fakt nešlo odolat a párkrát jsem se šílenejma výčitkama vrhla na hermelín 😅

smažený a mastný jídla mi nedělaly dobře, hlavně hranolky, tak ty jsem vynechat musela a ani jsem na ně něměla moc chu´t.

suik
6. pro 2010

jo na to pivo jsem jeden čas měla chuť přímo šílenou a ta sklenka mi přišla málo...řešila jsem to pak radši nealkem.

elana
6. pro 2010

já bych se nebála ani tý majonézy...když se koupí kvalitní značková (např. Hellmans, ale možná i jiný), tak ta je z pasterizovaných žloutků, takže nic nehrozí. Navíc dle výrobce otevřená!! vydrží až 4 týdny a neotevřenou lze skladovat do 25°C...no ta musí být mrtvá jak dinosauři 😅 😝

katzi
7. pro 2010

tak já s Adélkou i teď v druhém těhu občas zahřeším 😅 Čas od času si dám nějakou tu malou skleničku vína, někdy na zapití trochu piva, ale tvrdý alkohol ne. Taky Hermelínu občas podlehnu, i majonézu si dám, 1 - 2x denně si dám kafčo,....Úplně bez hříchů to u mě prostě nejde 🙂

med
8. pro 2010

Tak já jsem v prvním těhu měla strašný chutě na čokoládu, taky jsem přibrala 16 kg, byla jsem jak koule. A teď si zas pro změnu ujíždím na kyselém a na ovoci... a na pivo mám taky pořád chuť, přestože normálně ho piju výjimečně. Dneska jsme si dala zrovna bramboráčky s kyselým zelím a malou skleničku píva 🙂)
Jinak jsem měla ze začátku strašný chutě na paštiku, která by se taky neměla jíst, ale párkrát jsem to nevydržela... :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru