Niektoré ženy nepriberú počas tehotenstva. Ako to?

zaira301
25. zář 2010

Ahoj. 🙂 ...chcem sa spýtať niektorej z Vás, ktorá bola tehotná a nepribrala moc počas tehotenstva, teda pribrala iba toľko, koľko malo váhu bábätko.....ja, keď som prvýkrát otehotnela, tak som pribrala 12 kg a to som bola iba v piatom mesiaci tehotenstva, kedže som išla na prerušenie tehotenstva....nejedla som nejak moc, iba keď som cítila hlad, tak som sa najedla......Ako ste vy jedli počas tehotenstva? Dávali ste si pozor na stravu, aj keď ste mali chuť, tak ste radšej nejedli, alebo jedli ste len šaláty, či ovocie? Bola by som rada, ak by mi niekto opovedal....teraz sa s manželom snažíme o bábätko a chcela by som nejak inak sa stravovať, tak aby aj dieťako malo výživu a aby som ja moc nepriberala....díky moc za vaše odpovede....ahoj 🙂

zuzicz
25. zář 2010

Ahoj Zaira, ja jsem na konci 5 mesice a pribrala jsem 5.5kg. Jim vic nez pred otehotnenim, ale snazim se neprejidat. Nemam zadne neobvykle chute nebo velky hlad. Je dobry jist vickrat denne a v malych davkach. Ja mam kazdy den snidani, pak malou svacu, treba jen jogurt, dam si obed a uz jen lehkou veceri a pokud potrebuji neco mezi tim snazim se jist ovoce nebo treba nejaky syr. K tomu jeste min 4xtydne cvicim na elipticalu a nebo chodim na dlouhe prochazky (5km). Nektere tehulky taky hodne zadrzuji vodu a to jim pridava kila na vaze. Posledni dobou mam ale hodne chut na sladke, tak uvidime, jak to s tim pribiranim bude pokracovat. Taky cviceni uz me vic znavuje. Je dobry mit pestry jidelnicek s dostatkem proteinu, zeleza, vapniku a vitaminu. Urcite ber tehotenske vitaminy, muzes navic i rybi tuk a vitamin D (doporuceni meho lekare) , aby ses ujistila, ze mam miminko vsechno, co potrebuje. Na internetu najdes radu clanku o spravne vyzive v tehotenstvi, cemu se vyvarovat a co navic vyhledavat. Tehotenske vitaminy muzes brat uz ted, kdyz se o otehotneni teprve snazite (dobry kvuli kyseline listove), ja jsem je brala temer rok pred otehotnenim. Tak hodne stesti! Snad se vam to brzy podari a pristi rok budes stastna maminka.

kajulka001
25. zář 2010

ahoj ja n zacatku tehu zhubla 7 kilo pak jsem se dostala zpet na svou vahu a pribrala jsem jen 3 kilo nad svoji vahu coz byla skoro porodni vaha malyho 2900g🙂i doktorka mi rikala ze to ze jsem tehotna neznamena ze se musi jist za 2 nikdy jsem nebyla uplne hubena jsem holka krev a mliko takze sem v tehu nechtela moc pribrat a malej rostl pekne nic mu nechybelo nedrzela jsem zadny diety ale snazila jsem se vecer neprezirat a jist trosku zdraveji ji mi to v tehu chutnalo vic nez smazeny jidla tak treba zeleninovy

estrellita
25. zář 2010

tak ja jsem zatim pribrala 14 kg - prvni trimestr ani ne kilo, ale pak se to rozjelo - pribrala jsem pak nejvic od 22 tt do 29 tt a to byla i doba, kdy mi zacalo poradne rust brisko (muzes se podivat do alba 😉 ). Do 29 tt jsem pribrala 12 kg, pak se to zase zastavilo, aniz bych omezila jidlo, a od 29 tt do 39 tt jsem pribrala jen dve kila. Zacinala jsem na vaze 54 kg a i kdyz mi bylo prvni trimestr soufl (od 8 tt do 12 tt), tak jsem vahovy ubytek nemela. Muj Dr. mi rikal, ze dle BMI priberu tak 12 az 16 kg, tak to vypada, ze mu to opravdu vyjde. Rozhodne nejim za dva, ani se neprejidam, ale jim casteji male davky a cele tehotenstvi se hybu - plavani, fitness (jizda na kole, na "bezkach) a tehotenske cviceni na micich. Na druhou stranu mam neskutecne chute na sladke, vrazdila bych, kdybych kazdy den neco sladkeho nejedla 😉
No a jak je mozne, z enektere pribiraji vic a nektere min? je to urcite tim, ze nekdo uz s urcitou "zasobou" zacina, tak telo nema potrebu si tolik ukladat. Nekdo ma problemy se zadrzovanim vody (to mela moje kamaradka a pribrala 18 kg, v porodnici jich 12 nechala), nebo nekdo pribira hodne proto, ze pred tim drzela diety a v tehotenstvi se neomezovala, dalsi moznost je prejidani a tou posledni jsou geneticke dispozice (i kdyz rekla byh, ze na ne se spis bude rada tehotnyh vymlouvat 🙂

madormi
25. zář 2010

genetika - švagrová se vůbec nehlídala, jedla cokoliv, kdykoliv a za celé těhu přibrala 7 kg a z porodnice šla na své původní váze

linalina
25. zář 2010

já jsem do 30tt přibrala 7kg, teď už 2 týdny nic. podle mudry je to ok, prý celkově asi přiberu do 10kg. jím vlastně stejně jako před těhu, 5x denně, nemám žádné speciální chutě ani vlčí hlad. jen jsem první 4 měsíce moc nejedla sladké - a na tom jsem byla předtím vcelku závislá 😀, teď si čokoládu a sladké běžně dám, stejně jako před těhu. ani mi nebylo špatně, žádné otoky, nic... a normálně chodím po celou dobu do práce 😉 . zezačátku jsem taky sem tam cvičila pár vhodných cviků z power-yogy, ale teď už tak 3 měsíce nic, není čas 😅. těhotenské vitamíny beru, ale ne nějak poctivě...

takže podle mě záleží na tom, jak bude těhotenství snášet konkrétně tvoje tělo - jedna moje kamarádka přibrala celkem 7kg, druhá 22kg...

weverka11
25. zář 2010

Ja som do 31tt pribrala iba 5 kg a za tento týžden 1.5 kg, takže teraz som skoro na +7 kg, jem uplne normalne, akurat od zaciatku tehu papam kvantá ovocia a veľmi malé porcie jedál častejšie do dňa - ani nie tak umyselne, ale hlavne koli tomu, že ma bolieval do piateho mesiaca žalúdok a potom sa mi asi scvrkol, tak som nemohla jesť normálne porcie... Sladkostí pojem dosť, hlavne čokoládu, čokoládové jogurty, čokoládové buchty, čokoládové koktaily a dnes turecký med, deli a asi 10 cukríkov... 😀

k.ate
25. zář 2010

Já na začátku těhu zhubla docela dost, takže k porodu jsem šla s cca 3 kilama nad váhou před těhu (malej měl 3850g 🙂 ) a domů z porodnice jsem šla o cca 7 kilo lehčí než před otěhotněním 🙂

Ale to bylo hlavně tím, že v prvním trimestru mi bývalo zle od žaludku, takže jsem toho moc nesnědla. Pak jsem jedla normálně jako vždycky 🙂

vlckulka
25. zář 2010

V těhotenství s dvojčaty jsem přibrala 1 kg. Ano, čtete dobře, pouze 1 kg 😀 Sama jsem to nechápala a přiznám se, že jsem z toho byla silně nervozní. Pořád jsem si říkala, že to přece není v pořádku a měla jsem strach z každého UTZ, aby se neukázalo, že je něco špatně. Bylo to asi dáno tím, že jsem silné postavy a holky si měly odkud brát a v těhotenství jsem trpěla od začátku až do konce opravdu velkým nechutenstvím, příšerným pálením žáhy a pak se k tomu přidala ještě těhotenská cukrovka. Ty pověstné těhutenské chutě se mi vyhnuly obrovským obloukem. Bylo toho opravdu hodně málo, co jsem jedla, skoro po všem mě pálila žáha, všechno mi smrdělo. Holky měly 2,2 kg a 2,1 kg (narozené v 35tt) a z porodnice jsem odcházela lehčí o 16 kg.

casiopeia
25. zář 2010

Nevím čím to je, ale s dcerou jsem celkově přibrala 7kg a teď se synem mám zatím na hoře 4kg. Myslím si, že to nějak vyloženě ovlivnit nejde. Teda samozřejmě pokud někdo nespí u ledničky 😀 což pochybuji. Já se nijak nehlídám, hlavně na začátku mi bylo vždycky zle a s dcerou jsem zvracela docela často. Teď se zase relativně nezastavím a ani nemám moc chuť k jídlu. Večer jíst nemůžu, protože mě pálí žáha 😅 Takže asi tak a najednu stranu hlavně ať jsou prckové v pořádku, než se trápit tím kolik kdo přibere 😉

gabour
25. zář 2010

NO, tak to vám jen závidím. Já jedla tak jako před těhu, dokonce zdarvěji (víc zeleniny), první trimestr jsem měla 24 hodin trvající každodenní kocovinu, takže toho žaludek zrovna nepobral a k porodu jsem šla s 23 kilama nahoře, v porodnici jsem nechala 13 a těch deset se mě pořád drží a ne a ne se pustit, hnusáci... Takže fakt nevím, kde jsem zrovna já dělala chybu. Jo a ze sladkostí a pečiva se mi dělalo zle celý těhotenství, tak nevím, kde je zakopanej pes 😒

fiallinka
25. zář 2010

myslím, že s tím nic moc nemůžeš udělat (pokud se teda nebudeš nezřízeně přežírat a válet 🙂 🙂 🙂, hodně velkou roli hraje genetika, metabolismus, taky předchozí výchozí váha, průběh těhotenství... taky někdo zhubne 20 kg hned, jiný přibere jen 5 a nezhubne je nikdy... mám pocit, že to prostě moc neovlivníš 🙂

spagatice
25. zář 2010

Já jsem na tom byla podobně jako vlckulka, za celé těhotenství jsem přibrala pouze 1 kg, když jsem odcházela z porodnice, tak jsem měla o 7 kg míň, teď mám o 10 kg míň, než jsem měla, když jsem otěhotněla. Michálek vážil 2.940 gramů. Také jsem celé těhotenství trpěla nechutenstvím, pálila mě žáha, bylo mi špatně, takže jsem jedla míň a proto jsem zhubla. No a také jsem měla těhu cukrovku. Žádné těhotenské chutě neznám. Ale vzhledem k mé nadváze si i tak mělo miminko odkud brát 😉

mufo24
25. zář 2010

V prvom tehotenstve som pribrala 7kg a vdruhom 6 a z nemocky som išla o 5kg ľahšia ako pred tehu. Neobmedzovala som sa v ničom, netrpela som vracaním a ani som nejak necvičila. Ale akonáhle som začala kojiť, kilá išli hore. Prvý krát +čkg, druhý krát +8kg 😒 A že kojením sachudne - figu borovú!

andelka
25. zář 2010

Tak já jsem taky měla něco navíc už před těhotenstvím, vždycky jsem přibírala "ochotně a ráda" a hubla blbě (nejlíp v období státnic 😅 ), takže jsem byla smířená s tím, že v těhu budu jak kulička, že přiberu dost. No nakonec jsem první kilo hlásila v poradně někdy v 23tt a do porodu ve 40tt jsem přibrala 7,5 kila, cca do 34tt to šlo kilo za měsíc, ke konci už rychleji, nevím čím to - asi že prcek rychleji rostl. Taky mi začalo relativně pozdě růst bříško, nebylo nějak obrovské. Miminko se narodilo v 3,2kg, v porodnici jsemběhem hodinového porodu nechala všechna nabraná kil a i něco navíc a teď mám o 6 kilo míň než před těhotenstvím. Opět - čím to - nevím.
V těhu mi nebylo špatně skoro vůbec, takže na stravování nic nemělo vliv, spíš jsem ještě měla chuť na sladké. 😅 Jedla jsem vlastně stejně jako vždycky. Hýbala jsem se přiměřeně, chodila jsem 1x týdně cvičit a plavat, doma jsem se "válela" na gymnastickém míči a docela hodně jsem chodila. Vitaminy jsem brala jen sem tam.
Podle mě se to moc ovlivnit nedá a je nesmysl držet v těhu diety nebo se nějak omezovat. Stravovala bych se normálně, zdravě, sem tam si dala něco sladkého podle chuti, přiměřeně se hýbala - je to fajn na bolesti zad a vůbec na pohyblivost.
Někomu může větší přírůstek dělat zadržování vody, což ale po porodu zmizí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru