Nízké total hCG 0,21 MoM. Neměl jste to někdo?

pismenka
24. únor 2012

maminky mám velký strach, dnes jsem se dozvěděla, že skríning negativní,ale mám atypicky nízkou hodnotu hCG.... jen 0,21 MoM
Čtu na internetu, že mohu potratit, jsem z toho hodně špatná ☹ V pondělí jdu do nemocnice na superkonsiliární ultrazvuk. Neměl jste to někdo?

teddylu
25. únor 2012

@pismenka Ahoj,tak já jsem to měla přesně obráceně abnormálně vysoká hladina HCG 5,9Mom ☹! Celkově jsem měla tedy výsledek také negativní,ale pozvali si mě na další kontrolní UTZ v 16 týdnu a tam mi znovu nabrali krev na integrovaný test (jiné testování na to HCG). Doktor mi před vyšetřením řekl, že to HCG bývá často falešně pozitivní. Po týdnu jsem volala pro výsledky a hladina HCG 1,4 tudíž v normě 🙂! Předtím mě i strašili s odběrem plodové vody,nakonec jsem na ní nemusela. Přeju ti aby vše dobře dopadlo🙂,taky jsem byla do toho dalšího výsledku hodně vystrašená.

pismenka
autor
25. únor 2012

@teddylu děkuju, že alespon někdo napsal, zrovna tu brečím, mám strašný strach. Už aby bylo pondělí, dcerka odjela k dědečkovi, manžel je v práci,tak to na mě padlo ☹ Pořád mě bolí ten podbřišek ☹ raději pořád ležím,ale připadám si taková k ničemu ☹ ještě jednou moc děkuju

pampeliska1
25. únor 2012

@pismenka a jak ti dopadl utz? Byly tam nějaké odchylky nebo prostě "něco", co by se jim nelíbilo nebo nezdálo? Nebo jsi měla jen to hcg nízké?

pismenka
autor
25. únor 2012

@pampeliska1
ultrazvuk říkal že dobrý, ale raději ať mi udělají lepším ultrazvukem v porodnici kde budu rodit další ultrazvuk, že mám atipicky nickou hodnotu toho HCG jinak prý vše dobrý. Že to prý může znamenat předčasný porod - myslíš že potrat?

pampeliska1
25. únor 2012

@pismenka kde jsi na ten screening vůbec byla? Je totiž hodně rádoby odborníků, kteří se o screening snaží, ale nemají k tomu potřebnou kvalifikaci..stejně tak musí být certifikovaná i laboratoř, která hodnoty z krve vyhodnocuje.
Pokud byl ale utz v pořádku, tak si myslím, že bude všechno OK. Vím, že nízká hladina hcg může značit špatnou funkci placenty a s tím související právě hrozící potrat, ale vůbec to tak nemusí být..Každé těhotenství a každá žena je jiná.. Toto jsem našla v poradně MUDr. Kouckého na prozeny.cz, kde se ho taky ptali na nízké hcg:

Dobrý den, nízká hladina hCG s sebou nese jen velmi malé riziko případných komplikací. Velmi zjednodušeně řečeno,pokud bude podrobný ultrazvuk plodu kolem 20.týdne v pořádku, lze říci,že riziko výskytu geneticky abnormálního plodu ( Edwardsův, Patauův syndrom atd. ) velmi nízké.

Ještě chci k té odpovědi dodat, že Edwards a Patau sy jsou velmi dobře viditelné na utz, takže toho by si snad ten dr., který ti utz dělal všiml.

pismenka
autor
25. únor 2012

@pampeliska1
můj Dr. to posílal na Imunodiagnostiká laboratoř IDL s.r.o., Praha 10 - Hostivař.
výsledek Skríning negativní (to jsem opsala z toho co mi dal do ruky, ať to vezmu do té porodnice. Jdu do Ml.Boleslavi a zrovna v pondělí budu v 21týdnu.

MOC ti děkuju, že jsi sem napsala, hledala jsem něco ohledně malého hCG,ale skoro všude psali o zvýšeném, né tak nízkém jako mám já.
Jsem z toho vyděšená, ještě je to tím, že mě bolí pořád v podbřišku, ohmatal mě v pátek a řekl že dobrý a beru hořčík, 3x denně.
Dost jsi mě uklidnila!!!

helulela
25. únor 2012

@pismenka kopíruju ti, co jsem našla na netu:

Snížená hodnota hCG může indikovat

mimoděložní těhotenství (nedochází obvykle k takovému nárůstu hodnot hCG jako při normálním těhotenství)
selhávající nitroděložní těhotenství
v druhé třetině těhotenství (15. – 20. týden) snížená hodnota hCG signalizuje riziko Edwardsova syndromu (vzácná vývojová vada způsobená přítomností nadbytečného chromosomu č.18, jedná se o mnohočetné vývojové vady neslučitelné se životem dítěte)

Takže souhlas s @pampeliska1 - pokud máš UZ v pořádku, mělo by to být ok.

pismenka
autor
25. únor 2012

tak že by už můj doktor viděl v pátek na UZ, že se mimčo nevyvijí dobře, že by byli nějaké vývojové vady a nebo to uvidím možná až v to pondělí v té nemocnici, když mají lepší UZ?

pampeliska1
25. únor 2012

@pismenka až teď jsem si uvědomila, že mluvíš o triple testu a ne o NT screeningu, který se provádí v cca 12.tt, je to tak? A byla jsi na nějakém tom NT screeningu? Hodnoty z triple testu bych hodila za hlavu, v dnešní době je to test velmi nepřesný a někteří doktoři na něj těhotné už ani neposílají...
Tak to jsem ráda, že jsem tě uklidnila, věřím, že to bude všechno OK 🙂

pismenka
autor
25. únor 2012

@helulela
ještě mě dost zarazilo, že jsem měla jít k MUDr. až 2/3 (tj.pátek) a on dle zprávy ze dne 7/2/2012 o tom, že mám tak nízké hodnoty ví tedy delší dobu a kdybych nepřišla dřív (kvůli tomu že mě bolí podbřišek) tak bych to v tom 20-21 týdnu do té nemocnice nestihla........příště si asi zavolám,když budou zase nějaké výsledky a né čekat měsíc, než jsem objednaná na kontrolu.

pismenka
autor
25. únor 2012

@pampeliska1
promiň, moc tomu nerozumím, tak asi jsem to špatně popsala, jsem ve 20tt těhotenství.
a co je NT screeningu? vím že mi bral krev, na začátku těhotenství a to prý testy dobrý a pak předtím měsícem, ze kterého vyšli tyhle testy.....na papíru je razítko integrovaný test - skríning vad neustrální trubice downovy choroby.....

pampeliska1
25. únor 2012

@pismenka určitě by něco viděl, navíc pokud jsi už v cca 21.tt...

pampeliska1
25. únor 2012

@pismenka vím, že to člověka rozhodí, ale řídila bych se závěry. Nejpřesnější je ten NT screening ve 12.tt - ten jsi prodělala (pokud to dobře chápu - při tomto testu se bere krev a dělá se ultzrazvuk) s negativním výsledkem, což je super. Pak ti vzali krev na triple, ten dopočítali s výsledky z NT screeningu (tj. ten integrovaný test) - výsledek byl taktéž negativní. To, že dílčí hodnoty byly nižší bych vůbec neřešila, navíc jestli byl utz v pohodě..
Myslím, že to bude v pořádku 😉

pismenka
autor
25. únor 2012

@pampeliska1
moc díky za vysvětlení, uf, dost mi spadl kámen ze srdce,už jsem se viděla, že o mimčo přijdu, nejsem jindy tak hysterická a smutná,ale začátky těhotenství mám šílený a prostě.....jako každá maminka se na miminko těším.
Ještě se tě zeptám na názor, co ta bolest v podbřišku? čtu že ze začátku těhotenství to tak prostě je....u první dcerky mě břicho vůbec nebolelo.

pampeliska1
25. únor 2012

@pismenka hlavně se pak v pondělí ozvi, jak jste dopadli na podrobnějším utz! 😉
Ta bolest v podbřišku nemusí vůbec nic znamenat, roste děloha, natahují se vazy.. To tě bolí až dneska nebo nějak dlouhodobě?
Ještě je k bolestem břicha dobré povídání tady, tak mrkni:
http://www.porodnice.cz/tvrdnuti-bolesti-bricha...

helulela
25. únor 2012

@pismenka já v tom nechci dělat zmatky, ale podle toho, co píšeš, si myslím, že jsi na NT screeningu nebyla - je to "nadstandartní" vyšetření a ve valné většině se platí, určitě bys pak o tom věděla. Odběry krve na začátku těhu byla nejspíš krevní skupina, sérologie atd.
Každopádně i tak si myslím, že nejspíš bude všechno v pořádku. Případné výrazné vady by měl na UZ vidět i tvůj gynekolog. V nemocnici prohlídnou mimčo podrobně a pak si budeš moct oddychnout.

pismenka
autor
25. únor 2012

@helulela platila jsem 1500,-- za ty testy co mi dělal na začátku těhu, tak to by mohli být ony......holky moc vám děkuju za názory!!!!
Určitě napíšu 😀 podbříško mě bolí tak 2měs. ..... kouknu na odkaz co mi posíláš.

jsem ráda, že jste mi písli 🙂)

helulela
25. únor 2012

@pismenka aha, tak to bylo určitě ono 🙂

helulela
25. únor 2012

@pismenka to jsem ráda, jestli jsme tě tu aspoň trochu uklidnily. Držím palce na pondělí.

pampeliska1
27. únor 2012

@pismenka halo halo, jak jsi dnes dopadla na utz?? Doufám, že přijdeš s dobrýma zprávama!

pismenka
autor
28. únor 2012

@helulela
@pampeliska1
ahoj holky, včera už jsem neměla sílu psát 😀

ultrazvuk dopadl dobře, paní MUDr. hledala příznaky té nemoci, která by se týkala Edwardsova syndromu (vzácná vývojová vada způsobená přítomností nadbytečného chromosomu č.18, jedná se o mnohočetné vývojové vady neslučitelné se životem dítěte) .... příznaky jsou prý takové, že by měl něco na cévkách v hlavičce, nebo cisty (omlouvám se, už si to přesně nepamatuju, byla jsem z toho taková hodně na nervy) a pak zkřížené prstíčy na ručičkách. Prohlédla uuuplně vše, pupečníkovou šňůru, cévy, srdíčko, ledviny, placentu,plodovou vodu ... no prostě vše! Říkala, že tam nic nevidí, ale že UZ se to nedá na 100% vyloučit. Vyloučit se to může jen odběrem plodové vody, což mi prý nedoporučuje, když u mě hrozí 1% toho, že mimí bude postižené, protože bych asi potratila.

Musím poděkovat mému manželovi, je velká podpora, pořád mi v hlavě šplouchalo, co když já budu to 1%. Mám totiž už postiženého bratra a vím jaké to je a já prostě nechci postižené dítě - asi nikdo, ale vím jaké to je. Pořád myslím na vás a na paní doktorku, že tyhle testy můžou klamat.

A je to na 100% chlapeček 😀

Ptala jsem se jí, jak by to miminko vypadalo, kdyby se narodilo s touto vadou a ona že by to bylo hodně vad.

Když mi psala zprávu, hudrala - jak jste psali vy, že tyhle druhé testy bývají nepřesné a že nechápe, proč někteří doktoři vymýšlejí další věci, když nejsou ani potřeba.

V pátek jdu s těmahle výsledkama ké svému gyn. a schálně si nechám předložit ty první výsledky.

Jsem už víc v klidu,ale jsem z toho všeho tak unavená, dcerce včera píchali ještě k tomu druhé ouško, tak že nechodí do školky a já bych tak brala, aby tam chodila 🙂 chápete, ten klid 😀 i když ona je zlatá,ale teď mi tady vyhráva na piánko a mě se snad rozkočí hlava 😀

pampeliska1
28. únor 2012

@pismenka jee, tak to jsou skvělé zprávy! Na utz by to vidět určitě bylo (myslím ten Edwards), jak píšeš - mají překřížené prstíky a další vady..těhotenství většinou zamlkne nebo miminko umře hned po porodu 😔 V prvním těh. mi riziko na Edw. vyšlo, tak jsem si o tom hledala hodně info..sice to nakonec bylo něco úplně jiného, ale to už je jiná story.
Tak se hezky užívej těhotenství, to je pěkné, že budete mít páreček, manžel musí být rád 😉
Víš jak, zase když máš malou doma, tak moc nemáš čas řešit nějaké "co by, kdyby".. 😉

pismenka
autor
28. únor 2012

@pampeliska1
moc jste mi pomohli, víc se o tom dozvědět a uklidnit se.
Také jsme si to pak doma řekli, že by to muselo být vidět už mnohem dřív! 😀 nebudu na to myslet a jak píšeš, užívat si těhu 😀
No budeš se divit, ale manžel si přál i já znova holčičku 😀 ale tak jsem nějak cítila, že to bude chlapeček. A těšíme se na chlapečka 😀

ještě jednou moc děkuju!!!!!

helulela
28. únor 2012

@pismenka to je super, že na UZ bylo všechno v pořádku. Snad sis tím všechny stresy vybrala a dál už bude všechno probíhat v klidu. Tak ať se daří a že chlapečka pozdravuju 😉

ganina
9. lis 2012

neboj, ja to mela az do 7 mesice na hovno ze to tak musim rict a mam krasnou zdravou holcicku.. akorat te zbytecne vystrasily, ja jsem brecela jak mala holka, a pristi tehu jestli to bude taky tak uz budu vedet ze je vse v pohode.. nelamej si hlavu

migecc
8. kvě 2014

Ahojte🙂Chtěla bych se zeptat.Měla jsem nízkou hodnotu hormonu PAPP čekám dvojčátka a jedno má 0,18 papp a druhé 0,36papp máte někdo zkušenosti s tkto nízkou hodnotou???Ultrazvuk dopadl dobře a nebyl tam vidět,že by miminka měla Dawnuv syndrom děkuji za odpověd jsem v 13 tydnu a mám za sebou už 3 potraty a je mi 33 let tak mám strach by nebyl další potrat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru