NT screening v Prenatálu v Brně

mariv
3. bře 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Prenatálem v Brně na Veveří? Je mi jasné, že pokud jste byly u MUDr. Vlašina, tak pějete jen samou chválu, ale mě by spíše zajímalo jestli máte zkušenost s jinými doktory. Já jsem byla u doktorky Vondráčkové a ta byla tak nepříjemná, že mi zkazila celý zážitek a vlastně jsem se vůbec nic nedozvěděla. Je mi z toho úplně zle, obzvláště když slyším, jak to probíhalo u doktora Vlašina, protože to se s tím naším vyšetřením nedá srovnat. Nejradši bych to reklamovala! Člověk zaplatí patnáct stovek za deset minut a ještě se k němu chovají, že otravuje, fakt jsem znechucená! Ještě, že aspoň mimi je v pořádku! Díky za názory.

katulinka07
24. kvě 2017

Na prvni screening se da jit i bez a bez ohledu na to jestli mas nebo nemas, tak platis. Vim, ze neplatis pokud musis na screening ze vaznejsich zdravotnich duvodu...

katyaba
19. čer 2017

Tak my byli dnes na testech a ultrazvuku a zatím mi nikdo nevolal a ani na netu nic není :( tak nevím, začínám být nervózní.

chimneysweeper1
19. čer 2017

@katyaba mne taky nevolali...nasla jsem si to jen na tom jejich webu

luciza
19. čer 2017

@katyaba Volají prý jen jednou a pokud se nedovolají, už znovu nezavolají, takže pokud jste třeba s někým telefonovala a oni volali vám, tak už se neozvou. Musíte mrknout na ten web. Zkuste kdyžtak ráno, možná nestíhají ;)

naconazev
25. čer 2017

Ahoj holky. Tak ja jsem asi jedina nespokojena.. Byla jsem na placenem screeningu a i kdyz jsem byla objednana,nechali nas s partnerem cekat skoro dve hodiny (myslim ze na nas zapomeli,protoze nas vzali az po tom co jsem se sla zeptat, ale omluva zadna). Vysetreni probehlo vcelku v pohode,i kdyz mi nic poradne nerekli (zeptali se teda jestli chceme znat pohlavi). No a v patek vecer zavolala doktorka,rekla mi ze vysledek je sice negativni,ale v sede zone a za mam hned dojit na dalsi genetiku. Rikala jsem ze to chci konzultovat se svym lekarem a ona, ze ne, at hned dojdu, neprijemna,nic mi nechtela rict,spis bylo poznat ze ma padla,at ju neotravuju... Takze jsem skoro cely vykend probrecela,ze to bude postizeny. Pak az muj doktor me uklidnil a nezdalo se mu pri hodnotach co mam,ze by bylo potreba platit 13 tis za dalsi vysetreni. Tak si rikam,ze uz bych tam ani priste nesla. Misto aby se snazili tehotne drzet v klidu,tak se snazi je znervoznet neuplnymi informacemi,at si priplati dalsi peci... Jediny co jsem si odtud vlastne odnesla byl ten peknej obrazek. Mozna jsem jen nemela stesti...

kotito
26. čer 2017

@naconazev ja jsem tam byla ted s druhym tehotenstvim a opet spokojena.take jsem cekala skoro 2 hodiny,ale take vim proc.Vsem totiz lekari nerikaji jen dobre zpravy a tim se to bohuzel pozdrzi. Jedine co bych zmenila je cekarna.na takoveto vysetreni bych ji oddelila.protoze videt vychazejici co se hrouti kvuli spatnym zpravam neni prijemne pro nikoho.

kinder26
13. zář 2017

Ahoj, byl jste někdo na NT screeningu u France na Veveří a řekl vám pohlaví, které se potom potvrdilo, nebo se někdy u někoho spletl? 🙂

belleelle
13. zář 2017

@naconazev sice je to starsi prispevek, ale negativni zkusenosti mam.s veverim take. Schvalne nadsazuji hodnoty a strasi tehotne, vylozene jdou po penezich.
Sla jsem si na genetiku do statniho zarizeni, na konzultaci se vsim jinam, a svete div se, jen prenatal mel katastroficke scenare a hnal do plodovky.
Druhe tehu jsem sla nastesti jinam.
Takovou ujmu, co.mi zpusobili a v dobe, kdy se vyviji organove soustavy, rozhodne nedoporucuji nikomu zazit. Radeji bezte tam, kde jsou prijemni, chovaji se mile a neberou vas jako kus dalsiho masa s plnou penezenkou.

kotito
14. zář 2017

@belleelle podle me meli duvod.
O penize tam urcite nepujde.
Ma cerstva zkusenost ze vcerejska z toceni 3D videa.Miminko bylo zaborene hlavickou do placenty,chodila jsem po chodbe,pila kapuco,aby se pohlo a nic.Veluce se snazili,aby ulovili aspon fotku,za kterou si nic nevzali.Za video ktere bylo nekvalitni take ne. Byla jsem uplne u nekoho jineho nez chodivam.A opet spokojenost maximalni.

kinder26
14. zář 2017

Ahoj, byl jste někdo na NT screeningu u France na Veveří a řekl vám pohlaví, které se potom potvrdilo, nebo se někdy u někoho splet prosim? 🙂

belleelle
14. zář 2017

@kotito jj, chteli vystrasit a vzit penize. Presne, co pise pani viz vyse. Bohuzel/nastesti jsem potkala v jinem zarizeni personal, ktery potvrdil, ze toto se u nich stava - nadsazovani hodnot. Melo mi to byt hned jasne, kdyz jsem se nemohla objednat dale, ze se neco bude dit.
Existuji i v Brne zarizeni, kde neni vyhorely personal sester.

kotito
14. zář 2017

@belleelle v tom pripade mam tedy velke stesti.chodim tam i na beznou gynekologii a jsem spokojena vzdy.ted s druhym tehu a super

betelges
10. říj 2017

Holky, netusite s jakym softwarem v Prenatalu pracuji, kdyz urcuji rizika?

klubiko
10. říj 2017

Musím se také podělit se svými dojmy z Prenatalu v Brně. V prvním těhotenství (2013) byl jediný problém delší čekací doba, ale to se dalo vydržet. Letos při druhém těhotenství je to ovšem, co se přístupu recepce týče, tragédie. Na každý screening mne objednali minimálně o dva týdny později, než kdy měl proběhnout.
Čekací doba při prvním byla ca. 45 minut, to ještě šlo. Vyšly mi ale zhoršené hodnoty ohledně Downova syndromu (kombinace věku a nedostatku nějakého hormonu v krvi), takže mi doporučili konzultaci na genetice a příp. aminocentézu (ale nestrašili mne, spíše říkali, že takové výsledky má většina žen mého věku (36)).
Na genetice jsme s manželem čekali dvě hodiny v červnovém horku (v čekárně není klimatizace), protože nás objednali na tentýž termín s jinou paní. Na genetice nám MUDr. Gerychová nic zvláštního neřekla, spíše se klonila k tomu, že aminocentéza není nutná. Nenutila nám ani rychlé výsledky za příplatek, ani drahé vyšetření z krve, což hodnotím pozitivně. Rozhodla jsem se nakonec sama pro aminocentézu, vše proběhlo v pořádku, lékařka i sestry byly přívětivé a vstřícné.
Již z dřívější doby jsem měla termín druhého screeningu, při aminocentéze mi doporučili ale ještě kardioultrazvuk a řekli mi, že termín se jim podařilo zařídit ve stejný den jako s běžným ultrazvukem. V den kardioultrazvuku jsem ale zjistila, že původní termín běžného ultrazvuku mám až za čtyři dny. Volala jsem na recepci a tam mi řekli, že kardioultrazvuk mám dnes a běžný až za ty čtyři dny. Když jsem přišla na kardioultrazvuk, vytkli m, že jsem vynechala běžný ultrazvuk, na který jsem měla přijít o hodinu dřív. Když jsem se ohradila, že mi po telefonu řekli, že ho mám až v pondělí, tak prý to není možné, že v pondělí se takový ultrazvuk ani nedělá. Nakonec mi ale našli termín u jiného lékaře, takže se to docela rychle vyřešilo.
Na třetí screeníng jsem se objednala na začátku srpna a měla jsem přijít na konci září. Po předešlých zkušenostech se mnou manžel už ani nechodil, dceru jsem dala do školky (kterou platím), zrušila jsem služební cestu. Když jsem přišla ve stanovený termín, řekla mi sestra, že mi před několika týdny (!) volala, že se nedovolala a tedy je můj problém, že mi nemohli říct, že v době termínu mají všichni lékaři seminář a nevezmou mne. Ohradila jsem se, že na všechny nepřijaté hovory volám zpět (nehledě na to, že mi volali v srpnu, kdy jsou dovolené a někdo opravdu telefony nebere), takže jsem se spíš asi nedovolala zpět já (specialita Prenatalu - recepční zvedne telefon a zase ho odloží, takže jste na drátě a slyšíte, o čem se baví s pacienty na přepážce, to se mi stalo asi 3x). Podle sestry však ona svou práci udělala tím, že se mne pokusila kontaktovat a nemá jen mne, takže je to můj problém. Následně mi nabídla termín na 35 tt. To jsem už nevydržela a objednala se do porodnice Bohunice, kde mi mj. řekli, že tento ultrazvuk se dělá jen mezi 30. – 32. tt, kdy se vyvíjí důležité orgány, a pak už se ani nedělá. S ohledem na okolnosti mi dali mimořádný termín hned druhý den a vše dopadlo dobře.
Měla jsem štěstí, že do Prenatalu to mám jen 20 min tramvají (na rozdíl od jiných, kteří cestují třeba ze zapadlejšího kouta JM kraje a jen cesta trvá třeba dvě hodiny). Taky jsem pochopila, proč mne už více známých před Prenatalem varovalo a radši jezdí do Zlína. Lékaři v Prenatalu jsou sice výborní, ale k čemu to je, když se k nim člověk musí dostat přes arogantní a chaotickou recepci ☹.

betelges
10. říj 2017

@klubiko to je opravdu pristup za vsechny prachy. Maji v tom radnej chaos a neberou v potaz prip.svoje chyby. Chapu, ze toho maji dost, ale meli by si udrzet profesionalitu. O jinem centru si neslysela?

klubiko
10. říj 2017

@betelges Ptala jsem se u svého lékaře, prý nejsem jediná, kdo si poslední dobou stěžuje, ale moc nevěděli, jen mi doporučili FN Bohunice, kde mi screening bez problémů udělali. Dále vím, že se screeningy dělají na Orlí, dobrou pověst má centrum podobné Prenatalu ve Zlíně. Mně to dost mrzí, protože společníkem a jednatelem je MUDr. Vlašín, s nímž mám velmi dobrou zkušenost, stejně jako s MUDr. Jičínskou z kardioultrazvuku a ostatními lékaři. Ale to dlouhodobě problematické jednání recepce je pro mně těžko akceptovatelné, zejm. když jde o soukromé zařízení.

kotito
11. říj 2017

Chodim tam na gyndu i na vysetreni ohledne miminka.je pravda,ze je tam ted trosku chaos.otevreli i 3 patro a na recepci jsou 2 nove sestricky.Taky z nich nejsem nadsena.Ale pece co v Prenatalu poskytnou je uzasna.Mela jsem zdrav problemy v prvnim tehu a mam i ted a nikomu jinemu bych se do rukou nesverila.S tim cekanim si musite uvedomit,ze nastavaji situace,kdy musi lekar rict spatne zpravy nebo udelat rychle vysetreni,ktere nebylo planovane. tim se cas o dost prodlouzi.objednani sestricek na stejny cas.velka chyba,ale ja na cas nesla nikdy a nevadi mi to.pocitam s delsim casem.

chimneysweeper1
11. říj 2017

@klubiko Screening udělají i v Heliosu, já nakonec dala přednost Prenatalu, protože jsem chtěla k dr. Vlašínovi, ale Helios je každopádně další možnost. Jinak já byla v Prenatalu spokojená až na to, že mi nezavolali výsledky NT screeningu a tvrdili, že jsem jim dala špané tel. číslo. Když si ho sestra psala, koukala jsem jí pod ruce a měla ho správně. Prostě mi jen nezavolali. No ale jinak bylo vše v pořádku.

betelges
11. říj 2017

Diky holky. Ja sem objednana na Veveri, jak sem zjistila k MUDr Drabkove. V dobe porodu mi bude 38. Ja se treba docetla, ze tam nadhodnocuji vysledky, jedna dr z Phy mi rikala, ze pouzivaji jiny software nez by meli-furt si ale rikam, ze je to pracoviste co se tyce odbornosti no 1, tak by si nedovolili pouzivat necertifikovane programy, penez vzhledem k mnozstvi klientek musi mit dost na to, aby setrili treba na levnejsim softwaru.. zvazuji zda nezrusit Veveri, mela bych i termin na Helios. Jak sem na netu cetla-a nejvic k Veveri (k Heliosu se toho moc nepise), tak mam rozporuplny pocity, ale moje registr.doktorka mi je (V.) doporucila...chm

betelges
11. říj 2017

Jeste poznamka, cim vic se o necem pise tim vic rozdilnych nazoru, tedy v tomto pripade jak kladne tak ty mene nadsene ohlasy na Veveri. K Heliosu se moc nedictete, tak ani neni moc pozitiv/negativ zkusenosti. K tomu Veveri si zas rikam, ze maji urcite dlouhodobe zkusenosti, posilaji tam i brnenska reprodukcni centra (Unica, pry i Reprofit-nemaji tam uz dr. Grosmannovou)...

kotito
11. říj 2017

@betelges jak píšeš. Tím, že je Prenatal opravdu velice navštěvovaný je jasné, že bude mít více ohlasů jak pozitivních tak negativních.
Na screeningu tam byla moje sestra v té době měla 39,5 roku. Výsledky v pořádku nikdo jí nikam nehonil a ničím nestrašil. A to tam šla s tím, že půjde určitě na plodovku . Takže asi tak.
Věk ovlivňuje výsledky to je jasné i já je měla dle věku jiné ted než u první dcerky před 4mi lety. Myslím, že všechny kliniky už jsou tak vymakané, že bych se nebála jít nikam.
Já 100% věřím dr Vlašínovi. Měla jsem i to štěstí, že k němu chodím na běžnou gynekologii. Jak jsem psala dřív, Měla jsem v prvním těhotenství zdravotní komplikace, ted v druhém je mám ještě větší a péče, kterou mi poskytují je neuvěřitelná Nejen co se týče vyšetření, ale lidské chování a třeba dneska mi jen tak volala sestřička jak se cítím... to se prostě jen tak nevidí ...

betelges
11. říj 2017

@kotito dekuju za info k te sestre a jejimu veku. Jen tak ciste pro zajimavost-vysledna zprava, kterou dostanes, je jak moc podrobna?
Drzim pesti at vse ok!

kotito
11. říj 2017

@betelges zpráva co dostaneš do ruky je o ničem, pak budeš mít zprávu u nich v systému kam se přihlásíš. Je dost podrobná, řekla bych.Mrkni ke mě do článku Melanie .

betelges
11. říj 2017

@kotito kde presne to prosim je, na tvem profilu sem nic nenasla 😉

kotito
11. říj 2017

@betelges poslala jsem ti to v sz

odettaela
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
happylenulka
29. bře 2018

Za mě je pan Franc arogantní a neempatický člověk. Narazila jsem na něj při porodu a nyní i na UTZ a bohužel se mi vrátily vzpomínky na zážitky z porod. UTZ byl velmi bolestivý (a to nejsem žádná citlivka), hodně mi tlačil na břicho, aby se na mimi mohl dobře podívat, až mi tekly slzy a chtěla jsem odejít, jak jsem se o mimi bála... Za mě je to člověk, co nemá ve zdravotnictví co dělat

lukim
24. kvě 2018

@naconazev souhlasim , mela jsem to dost podobne, taky dost neprijemni, hlavne ze sem nechtela podstoupit plodovku atd, byla sem asi za blazna kdyz jsem.rekla ze proste cítím ze je.miminko v poradku, az muj.dr me uklidnil 🙂 vickrat uz bych nesla a to i par znamejch okolo uz melo problémy s centrem, bud byla doktorka hodne neprijemna nebo tri hodiny cekali 🤔

crazy_girl3
19. čer 2018

Holky, kdy se mám objednat na screening, tedy jak moc dopředu. Po tom, co tady čtu, chci rozhodně k Vlašínovi

babikadaska
6. zář 2018

@crazy_girl3 ja som objednana 9.10. Po precitani celej tejto diskusie mam chut to zrusi. Ako si dopadla prosim ?? Dakujem za aktualnu skusenost.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru