Obličej v těhotenství, měnil se vzhledem k pohlaví?

innula
2. zář 2013

Ahoj holky, jsem ve 14tt a i když jsem si řekla, že pohlaví miminka si necháme jako překvapení do porodu (doufám, že vydržím) , tak stejně brouzdám po netu a vyhledávám, jaké "příznaky" pasují na holčičku, jaké na chlapečka. Má intuice mlčí.. chvíli říká kluk, chvíli holka, nevím. Co jsem se tak dočetla, tak nejvíce co sedělo bylo tvar a postavení břicha (ale samo, také to není jisté a je to vidět až dost pozdě) a také si já myslím, že podle vzhledu obličeje, že by mohlo fungovat. U holčičky je změna obličeje, buď se zakulatí, nebo prostě nějak změní. U kluka prý změna obličeje není. Prosím, jak jste to měly Vy se změnami obličeje vzhledem k pohlaví. Jo a pokud změna, od kdy, hned od začátku těho., nebo až později.?Děkuju

michaela_2
2. zář 2013

Ahoj 🙂 já tedy musím říct, že v obličeji i tvarem bříška jsem vypadala v obou těhotenství naprosto stejně - a poprvé máme holčičku, teď čekáme chlapečka 🙂. Tvar bříška je daný spíš tím, jakou máš postavu, podle toho ti roste - dopředu, nebo do strany atd. 🙂.
Jedině snad s tím zhoršením pleti mi řekla paní doktorka u dcerky, že maminky, které čekají holčičku ji obecně mívají horší, protože se na těle může projevit ta dvojnásobná dávka ženského hormonu. Ale také to není pravidlo, švagrová má kluka i holku a u holčičky jí to třeba slušelo daleko víc, takže pověra, že holčička bere mamince krásu také nefunguje všude..... 😎

Jinak tedy obdivuju ty, které vydrží nechat se překvapit až úplně do samotného konce 🙂, Já bych to určitě nevydržela.........ale kdyby ano, tak bych asi přes tyhle babské pověry moc nepátrala, abych se na něco neupnula a pak bych třeba nebyla zklamaná 🙂. To právě jedné známé všichni tvrdili, že musí mít chlapečka, že je to jasný no a pak koukali, když se narodila holka 🙂 už si na to tak zvykli, že s tím podvědomě počítali........

lv
2. zář 2013

kdyby to bylo tak jednoduchý..jinak souhlasím s příspěvkem výše, tvar bříška bude spíš tvarem postavy..
osobně nevěřím na žádnou laickou metodu, pověry, ani intuici - u prvního těhotenství jsem do konce "cítila", že budeme mít kluka a je to Apolenka /na žádném ultrazvuku neukázala rozkrok, stydlivka/ 😀 😎
pleť jsem měla pořád stejnou, žádný pupínky, nic.

camelinka
2. zář 2013

Ahoj, mě všichni říkali kluka, já "cítila" kluka, vypadala sem na kluka a máme holku 😀 😎

innula
autor
2. zář 2013

Děkuji moc za odpovědi. Tak mé pozorování, či domněnka nepotvrzena. Asi jako ostatní "babské" rady. Ještě jsem to řešila tady http://www.emimino.cz/diskuse/zmeny-obliceje-v-...
Tak, koho by to zajímalo, jukněte. Díky a hezké "babí léto" !!!

verisek91
4. zář 2013

já jsem po celé těhotenství měla tušení že čekám kluka,říkají mi to i sousedi .ale čekám holčičku🙂) tvář se mi mění hodně,ale nevím jestli se dá říct zda je to pohlavím..

januzza80
4. zář 2013

@innula ahojky,jako holky pisou,tak se to fakt neda takhle poznat.Ja mela stejne priznaky,bricho a tvar jak u dcery a druheho chlapecka.Ja jsem chtela treti mimco,taky jako prekvapko,ale nevydrzela jsem.Ja to vzdycky chtela vedet,ale pokud vy si prejete holcicku,tak chapu,ze cervik hloda.Zkus to s tou sodou,to pry holkam dost funguje,ale i to neni na 100%.Pry kdyz nesumi tak holka a kdyz jo tak kluk

innula
autor
5. zář 2013

@januzza80 Ahoj, děkuji za příspěvek, zkušenost... Mě to prostě tak nějak sedělo u těhotných, že když měly oteklejší-jiný obličej byla holčička, když se neměnily, tak chlapeček,, ale jen z mého pozorování. Teď vidím, jak píšeš Ty i ostatní holky, že každý to má jinak.. Se sodou jsem to zkoušela a nešuměla (musím to zkusit s ranní močí ještě, to jsem se dočetla až pak, že by měla být ranní🙂) Tak uvidíme.. Nevím, jaký jiný "znak" v těhotenství by s vysokou pravděpodobností ukazovat na určité pohlaví. Baví mě "spekulovat",a odhadovat dle všech těch "babských" rad, ale stejně nakonec bych se chtěla nechat překvapit až u porodu. Děkuji všem!!!

yavvie
5. zář 2013

Obdivujem ze vydrzis pockat az do porodu, my sme sa dozvedeli v 20tt co to bude a v tom momente som zacala nakupovat modre a autickove 😀 Manzelovi bolo jasne ze to je kluk hned od zaciatku, proste to "citil" 🙂
Inac zmeny v tvari nemam, brusko mam dopredu, takze sedim na vsetky "priznaky" kluka, a tak nejak som to aj citila este kym nam to nepovedali. Hlavne vsetci z manzelovej rodiny furt hovorili ze to je jasne, musi to byt kluk, u nich sa rodia iba kluci 😀

innula
autor
5. zář 2013

@yavvie Tak další, co potvrzuje mé pozorování, že pokud čekáš chlapečka v tváři se neměníš 😉 .. Já, jak se vidím denně, tak nedokážu posoudit nějaké změny obličeje.. ale hezčí si tedy nepřipadám, spíš naopak, nebo stejná. Okolí také nepozoruje změny na první pohled žádné. Jen syn mi tvrdí, že mám obličej víc hranatý 😀 , tak nevím.. Bude překvápko.. Děkuji za příspěvek.

innula
autor
5. zář 2013

@verisek91 A další, co potvrzuje mou "teorii" Vyvraťte mi jí ještě někdo, ať mám radost 😉

yavvie
5. zář 2013

@innula ja som v prvom trimestri na tvari nic nebadala, mala som akne ako vzdy (aj na dekolte a ramenach), v druhom skoro uplne zmizlo, a v tretom sa mi zas zacalo vracat. Tchyne mi hovorila ze krasniem, ale to skorej preto, ze som bola fakt stastna ze cakame mimi, furt som spala, nemala som ziadne tehu obtiaze, takze som bola oddychnuta a v pohode.
Takze u teba pripadne "skrasnenie" este moze prist 😉
Sestra ma dve holky a teraz caka kluka, ale v tvari mi pride stale rovnaka. Brusko neporovnam, to si nepamatam ake mala pri predchadzajucich.

zrzzynka
13. zář 2013

@innula já jsem v 7 měsíci a od začátku vypadám úplně stejně jako před těhu 🙂 🙂
Jediné co jsem pozorovala je, že se mi nádherně vyhladila pleť bez jediného pupínku, uhru apod.. 😀
takže v tomto směru je těhu pozitivní, jo a čekám holčičku 🙂

pisisvori
13. zář 2013

přidávám se. U mě platilo to, že jsme při holčičce měla hodně kulaté bříško a sama jsem si připadala ošklivější. Neměla jsme problémy s pletí...ale přišla jsme si taková divná. A taky jsem měla chuť na buchty a sladké, ale vůbec jsme nezvracela a ani mi nebylo špatně. Jo ale všichni okolo mě říkali, že to bude kluk jen já jsem "věděla", že holka🙂

romcovaklarka
13. zář 2013

Já měla obě těhotenství, jak s holkou, tak s klukem, prakticky stejný, břicho kulatý, obličej normální (když odmyslím to, jak jsem ztloustla 😅 ), špatně mi nebylo, chutě stejné (resp. žádné zvláštní, spíš všeobecná žravost 😝 😀 ) - takže u mě asi tyto poučky vůbec neplatí 🙂

Jinak taky jsme se podruhé nechali překvapit, podle mě byl ten okamžik o to silnější 😵

mamba79
13. zář 2013

tak já vypadala na kluka, skoro žádné kila, nijak jsem se neměnila. A u mě teda neplatilo, že holka bere krásu. Jednou mi moje teta sáhla na bříško ze zadu a jasně řekla, že holka...a holka to taky byla. Říkala. že u holky se jinak tvaruje pas a boky a měla pravdu. a taky že po holce se tvar pasu a boku nevrátí zpět...měla pravdu. Na kila jsem stejně, ale kalhoty mám o velikost víc, prostě to přes boky nezapnu. To, že čekám holku mi řekli až skoro ve 25 tt, nechtěla se ukázat. Obduvuju, že vydržíte do porodu, ten moment překvapení musí být nádherný. Já bych to nevydržela.

lu777
13. zář 2013

tak já byla těhu 2x a v obou jsem kvetla... bříško naprosto stejný, vzhledově i velikostně.... jednou kluk, podruhý holka... takže už na tohle moc nevěřím 😀 😀

jinak pas a boky se zpět nevrátí... to by člověk musel mega makat, každý den... je to i věkem, ale teď cvičím tak 3-4x týdně a mám užší pas než po prvním porodu... takže to je o cvičení.. ale není to jako před prvním porodem, na kila taky stejně, kalhoty oblíknu ale postava je trošku jiná prostě... však je to taky pěkný zásah do těla

innula
autor
14. zář 2013

Holky děkuji za reakce,, zajímavé čtení. I když si stále myslím, že u holčiček bude převládat spíš to "širší" bříško - kulaté a u chlapečka dopředu - špičaté, není to asi vždy. Já jsem v 16 tt a mám břicho spíš nafouklé, nahoře a do špičky. Po stranách mi neroste nic navíc..zatím. To břicho "nafouklé a nahoře" ještě ale nemůže být těhotenské, mimčo je dole, tam ještě nic nemám. Večer je to nejhorš, to mi občas přijde, že mám břicho jak před porodem :-/ To pravé těhotenské teprv přijde, tak jsem zvědavá jakým směrem poroste 🙂.. U obou kluků bylo dopředu, zezadu nebylo na mě vidět nic.

ebsian
14. zář 2013

Změnil se, ale byla jsem v těhotenství v obličeji za poslední roky fakt nejkrásnější, každej mě chválil. A to jsem čekala holčičku. Břicho je podle mě dané typem postavy. Už předem bylo jasné, že ho budu mít široké a kulaté a tak tomu bylo 😀 Navíc, jak jsem široká (pánev), tak bylo i malé relativně.

innula
autor
14. zář 2013

@ebsian Tak u mě je asi dáno mít břicho dopředu. I když jsem nebyla těhotná, třeba při přejedení, břicho mělo tendenci jít do "špičky" .. boční špeky mi nerostou. 😉

novynka
14. zář 2013

🙂 to je hezký téma 🙂 jsem ve 30.tt a taky čekáme "překvapení"... mě bříško roste celou dobu jen dopředu a někdy od 6.měsíce se výrazně špičatí, dokonce úplně vylezl pupík... v obličeji jsem přibrala jen trochu a hned na začátku, problémy s pletí jsem naštěstí neměla (ale to ani v pubertě)... takže je u mě každej přesvědčenej, že čekáme kloučka, ale kdo ví? 🙂 pravidlem to rozhodně není, mám kámošky, co mají břicho i do boků a čekají kluka, nebo mají krásné bříško dopředu a čekají holku, možná na tom něco bude, ale stopro se ukáže až na porodním sále ;) :D je to ale krásný, určitě si to říct nenechávejte ;)

snilkova
14. zář 2013

Myslím, že se to podle toho určit nedá..každá máme jinou postavu, jinou pleť, jinak fungují hormony...Já mám obličej beze změn, 10kg nahoře, ale jen v bříšku..každej mi říká, že podle bříška a pleti to bude kluk, ale 2 doktorky se při každým UTZ shodly na holčičce..uvidíme v listopadu 🙂

novynka
14. zář 2013

@januzza80 prosimtě, co to je za pokus s tou sodou?? 🙂 nikdy jsem o tom neslyšela, to "určí" pohlaví? a jak to mám provést?

innula
autor
14. zář 2013

@novynka Soda: Do ranní moči přidej jedlou sodu a dle výsledku šumí - chlapeček , nebo nešumí - holčička. Jasně, že jen pro zábavu, někomu to vychází, někomu ne.

novynka
14. zář 2013

@innula dík, zkusím to :D třeba vyjde holčička navzdory tvrzení okolí, že to bude kluk ;)

zrzzynka
14. zář 2013

jsou to taková "babská" moudra, mně doktor říkal, že o tvaru břicha rozhoduje tvar dělohy a pohlaví je prý jen taková pověra 🙂
Mně do 5 měsíce všichni říkali, že to bude kluk, šlo mi to jen do špičky a nakonec nám pan doktor řekl holčičku a koncem 5 měsíce jsem se začala trošku rozšiřovat 🙂 pořád to ale vypadá celkem dobře 🙂
Jinak holka a nikdy žádné nevolnosti ani chutě 🙂

innula
autor
14. zář 2013

@zrzzynka A ještě jedno "ověřené"... při chlapečkovi by měly více růst chlupy na nohou (snad až od druhé poloviny těho.). U holčičky naopak prý rostou méně. 😉

tvarohacek
14. zář 2013

mám syna i dceru - tvar břicha u obou stejný, u syna jsem prý byla hezčí (patrné ke konce těhotenství)
rozdílné byly chutě ( u dcery výrazná chuť na vanilku, vadilo mi kakao)

lu777
15. zář 2013

holky je to pověra 😀 😀 😀 pravděpodobnost, že to odhadnete je asi 50 procent 😀

zrzzynka
15. zář 2013

@innula tak to jsem neslyšela, tak jako tak se už k nohám přes pupek neohnu, takže si je holím tak, že si tu nohu musím úplně vykloubit 😀 😀 o lakování prstů na nohou nemluvím 😀

innula
autor
15. zář 2013

Ve středu jdu na UTZ a vydržím, nenechám si to říct, budu spekulovat a věřit prstýnku 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru