Obrat zevními hmaty. Máte zkušenost?

kacii
22. črc 2011

Ahojte, chtela bych se zeptat jestli je tu nekdo kdo ma zkusenost s obratem zevnimi hmaty a popripade aspon predchazejici konzultaci. Nazoru je na to hodne a opravdu ruzne a vyhranene jednim ci druhym smerem. Tak prosim, jen Ti co s tim maji nejakou spojitost a zkusenost. Dekuji 🙂

emisekkk
12. led 2015

@tarra27 sekce je pro mne přijatelná jen z důvodu ohrožení matky či plodu.
KP není je pro porod sekci. Není to víc riziková poloha - pokud dítě pěkně nasedá zadečkem jak má, - než záhlaví. Zvláště pak pokud je žena vícerodička a panev má dostatečně širokou a dítě má dobrou velikost.
tak jak píše @blondynka400. Plně s tím souhlasím. Ve špitále KP neumí odrodit kde kdo a také to tak je, mě třeba rodil přednosta. Myslím, že KP je opředem mnoha míty hysterických matek. 😢
Pokud určí lékař, že z nějakého důvodu je potřeba sekce, je to jasné a přes to nejde vlak. Ale pokud si to určí žena - z obav nebo pohodlnosti - ať si to tedy opravdu zaplatí. Protože je zcela jasné, že péše při spontánním porodu nebo při sekci asi stojí kapku jiné peníze, o následné peči nemluvě.
Myslím si, že mnoha takovým, které toto vyžadují, vůbec nedochází jaké je to riziko pro ni - je to prostě operace, stejně tak je přirozenejší pro dítě porod - ostatně od toho tam tu pipinu máme, že 😀
@apacheee nepamatuji se, že bych také něco podepisovala
Závěrem není potřeba to tu hrotit - Tarra27 si prostě příště sekci zaplatí a my rády zatlačíme na KP a někdo bude rodit doma - a dobře nám tak a všem, že jsme ty děti chtěly 😀 a nějak je ze sebe dostat musíme, ne?
A ještě jedna drobnost, to že je někdo doktor nebo zdravotník ještě neznamená, že ví a nebo radí dobře. To víme z mnoha zkušeností s lékaři a zdravotnickým personalem, všichni jsme se s tím setkali. A i nevystudovaný si dokáže zjistit spousty věcí sám.....

tarra27
12. led 2015

@blondynka400 vždyt já nezatracuji a netvrdím, že KP musí rodit sekci..jen si myslím co jsem napsala výš - nebudu se opakovat.......jen at ženy rodí přirozene, navíc já jsem i výš napsala, že by se měla každá žena rozhodnout sama za sebe a nést zodpovednost, to je celé....

nestav mě někam, kde nejsem....sama za sebe nesouhlasím s domácím porodem...a taky se mi nelíbí, že kdo rodí sekcí KP je vše špatně...a promin, ale zase tolikrát že jsem zdravotník jsem to tady neuvedla 😉 navíc to byla reakce na tvůj příspěvek mě jako odpověd, že si troufám tvrdit, že o tom jsem se nejen učila ve škole - kde rozhodně netvrdili, že se nedá porodit přirozeně....ale i proto, že jsem sama informace zjištovala aktivně, vzhledem k tomu, že první dcera KP byla......

a na druhou stranu, ano, každá má mít hlavu, ale lékař - a počítám s tím, že každá si najde takového, kteremu důvěřuje a který ji sedne, což je určitě správně, tak rozhodně všem necpou do hlavy, že všem musí dělat sekce...nezlob se, ale videt, že o studiu nemáš moc informací...nehlede na to, přála bych Ti zažít ženy, ktere si cosi nastudují na internetu a v knížkách a jsou skálopevně přesvědčené, že mají pravdu....a když je komplikace, pak se diví a stěžují si, že narazili na hloupého neschopného lékaře.

Mejte se tady krásně...rodte jak chcete, je to každého věc .) svůj názor jsem uvedla....a víc netřeba 😉

blondynka400
12. led 2015

@tarra27 nemyslela jsem jenom tuto diskuzi... 😉
Celkově ale když nechceš, aby někdo nedělal něco tobě, nedělej to i ty ostatním.
Jo a o studiu vím víc, než si myslíš.
Též se měj hezky.

aaababy
12. led 2015

Rodila jsem KP syna 3700g bez pripravy . Muj gyndar mi to nenapsal do prukazky a ja jsem se ozvala na sale. Netusila jsem ze to v prukazce neni. Po pravde myslela jsem ze umru na sale. 11h pripoutane nohy,studeny sal,zimnice,kapacky a silene bolesti. Ale zvladla jsem to

emisekkk
12. led 2015

@aaababy tjooo,3700 uz je moooc. My meli 3450 g,delali mi zatezak,u toho mi praskla vodaa malej byl za 4 h na svete. Byli na me pripraveni,kdyby byl pruser.Vsichni v pozoru. Bez nastrihu toto nejde a to masivniho nastrihu,ale dobry. Bolesti jak u klasika polohy ditete,neprislo mi to jiny. To bolest u tretiho porodu byla primo zruuudna 😀

amy_82
12. led 2015

Upss, tu se to rozjelo 😊 každá žena by měla mít právo volby, bez zbytečného odsuzovaní

Jen malý příklad k důvěrě lékařům:
Den před termínem porodu mi při kontrole už mezi dveřmi dr který mne nikdy předtím neviděl dost razantně vnucoval Hamiltona. Podotýkám že dva dny předtím bylo vše ok. Když jsem se zeptala jaký k tomu vidí důvod tak prý proto že mám přece zítra termín ... Ano, byla jsem oteklá jak hroch, ale ani hematolog v tom neviděl problém a malý byl v pořádku tak proč ho vyhánět násilím? Těhotenství trvá 38 -42 týdnů... Když dr chtěl skončit prohlídku tak jsem se zeptala proč tedy neudělá UZ aby se podíval jestli ma malý dost vody atd a posoudil jak se mu daří (do této prohlídky všechny předchozí takto probíhaly) tak ze pry klidne ale prý to nic nevypovídá ... No milý dr. byl stazista jak jsem později zjistila. Důvěřovat mu by znamenalo pouze vyhovět jeho touze zkouset si na mě nejake hmaty, nikoliv to nejlepší pro me dite. Den po termínu uz se na mě v oné fakultní porodnici dívali jako na vraha skoro všichni doktori když sem odmítala vyvolani porodu, prestoze shledali že malému stále nic nechybělo, jen se mu prostě jeste asi ven nechtelo - to nikoho nezajímalo. Nakonec jsem tomu tlaku "ohrozujete své dite - sice je ted v naprostém pořádku, ale za minutu uz tomu tak byt nemusí" podlehla a s vyvolanim souhlasila. Moje tělo na to samozřejmě nebylo pripraveno, a po 12 hod to ukončili sekci. Jsem nesmirne šťastna ze mam zdravého syna, ale pocit loutky, která do porodu nemá co mluvit a nesmí se ridit svými pocity, mi nepřipadá spravny. Těhotenství není nemoc, pokud probíhá bez problemu, není nutné zbytecne zasahovat a vyhrozovat ... Zanechalo to ve me velmi negativní emoce a prohloubilo nedůvěru v lekare. A ted mne klidne ukamenujte 😊

apacheee
AMBASADORKA
13. led 2015

@emisekkk Vyvedu tě z omylu, já jsem porodila díky přípravě a ochotě lékařů KP bez nástřihu a taky bez jediného poranění - Eli sice nebyl žádný ob (3 kila), ale i tak - byla jsem prvorodička a dr. i PA říkaly, že by byl nástřih úplně zbytečný. Pokud by malý nechtěl projít ven, udělal by se samozřejmě nástřih🙂

blondynka400
13. led 2015

@emisekkk kamarádka porodila úplně bez problémů KP 3900, je ale fakt, že odhad byl o něco menší, byl to její druhý porod. Já stejně jako ty jsem šla o nějaký den dřív, aby malá nebyla moc veliká. Sice měla jenom 3100, al eměla široká ramínka, takže ono ta váha není vše.
@apacheee ten nástřih už jsme spolu řešily, pokuď si dobře pamatuji. Ono to jde bez, proč by nešlo. Ale když bude zle a je potřeba okamžitě provést vyndavací hmat (a na ten je potřeba místo), bez nástřihu to prostě nejde a i těch pár sekund tam může hrát velkou roli. Takže za mne je to bez nástřihu zbytečný risk, do kterého bych já nešla, těch pár stehů o kterých jsem ani potom nevěděla mi za to stálo .

canova
13. led 2015

Ja na nej byla rozhodnuta jit byla jsem domluvena s dr.na patek 1.8.2014...ale ve ctvrtek v noci mi odtekla voda Zuzka se narodila 31.7.2014 cisarsky rezem pro KP bala jsem se rodit normalne ze se male neco stane

kata1988
13. led 2015

Každá jsme stavěná jinak a jinak to zvládáme. Já se narodila KP celkem rychle, ale porod se neobešel bez komplikací, měla jsem obtočenou pupečníkovou šňůru kolem krku, mamce nešlo mě vytlačit ani po nástřihu, doktoři museli vzít kleště, padaly mi ozvy. Navíc mám jen 156cm, což není nic moc, takže pokud u mě dojde na KP, hodně si to rozmyslím jak porodím. Každý druh porodu má svá rizika...

aaababy
14. led 2015

U me byl nejvetsi problem ze kluk mel 3700g a velkou hlavu. Nikdo KP netusil a malem byl prusvih. Byla jsem nastrizena ze vsech stran coz mi bylo jedno ale stejne to neslo a uz byly nepravidelne ozvy. Az kdyz dr dostal ruce do me vyloupl nasilim hlavicku. Malej mel na cele doliky od prstu. Ne krku mel 3 mes velkou bouli jak byl priduseny. Des !! A to jsem spolupracovala neumim si predstavit kdyz nekdo hysterci.

bbubble
21. dub 2017

Ahoj holky, rada by som obnovila tuto diskusiu. Som v 35tt a vcera som na kontrole zistila, ze nase mimco je stale otocene KP. Navyse sa jedna o neuplny KP - s vystretymi nozickami, je to kluk a relativne vacsi (v terminu odhad 3700g) a hlavne ma uz dlhsiu dobu velku hlavicku - cca o 2-3 tyzdne vacsiu nez brucho. Takze prirodzeny porod KP mi doktorka bohuzial vyrazne nedoporucila, pretoze to su "idealne" podmienky aby sa v porodnych cestach zasekol. Sekcia je ale odjakziva moja nocna mora, tesila som sa na prirodzeny porod :( hovorili sme teda o obrate zevnimi hmaty, do dalsej poradne v 37tt si to mam rozmysliet, ci ho chcem postupit. Mam teraz velku dilemu, obrat sa mi ani trochu nepaci, na druhej strane cisar uz vobec.. tak si trochu aj vravim, ze prinajhorsom to skonci SC tak jak tak. Aky mate na to nazor? Este by ma zaujimalo, ak tu niekto teda porodil vaginalne po uspesnom obrate - aky bol porod? Musi byt po tomto zakroku lekarsky vedeny, nejak viac monitorovany? Alebo ste rodili aj prirodzene, bez zasahov? A tiez ak ma niekto skusenosti s obratom vo FN Ostrava, budem rada za info. 🙂

nafuka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ladyhacek
16. srp 2018

Obnovuji diskuzi.
V pondeli mam nástup do nemocnice kde primar rozhodne zda mi jeste udelaji zevni obrat miminka nebo císaře.
Byla jsem rozhodnuta obrat nepodstopit kvuli riziku, ale vse mi bylo krasne vysvetleno.
Já nemůžu rodit ani KP syn he na šikmo. Takže mě ceka císař s tím, že pokud se mimi podaří obratit mohla bych rodit přirozeně,
Netusila jsem že si me v nemocnici nechají den na pozorování aby sledovali mimi a popř zakročili to bylo pro me asi rozhodující.
Porad nad tim přemýšlím, ale tohle je pro mě jedina sance na přirozený porod.
Ovsem jeste ani neni jisté zda mi obrat udělají.
To čekání bude asi nekonecne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru