Obrovský nárust kg v těhotenství. Máte stejný problém?

madormi
2. čer 2011

ahojte holky, vím, že o hubnutí a tloustnuí je tu spousty témat. ale poslední dny mám skoro depku z toho jak hrozně tloustnu. Jsem v 28 týdnu těhu a mám nahoře 13,5 kg to mi přijde strašně moc na to, že do termínu zbývá 12 týdnů. Už před těhu jsem nabrala( jakmile jsem začla zobat femibion ani jsem se nenadála a 3 kg byla nahoře. Začínám se bát jak budu vypadat za měsíc dva. Máte taky někdo stejný problém, myslím tím takový skok v kilech, případně ty co to mají už za sebou a tolik nabíraly, jak to pak šlo dolů? Mám pocit že poslední dobou mi to skáče tak 1,5 kg týdně a to mi přijde moc ☹ a z vašich zkušeností jak jste nabíraly poslední měsíce nejvíc nebo se to naopak ustálilo a už to nebyly takové skoky? děkuji moc za každou zkušenost 🙂

madormi
autor
2. čer 2011

@neu.sona tak to je super, že si tolik nechala v porodnici, to jsem fakt zvědavá na sebe 🙂

romcovaklarka
2. čer 2011

@madormi Dík a nápodobně 🙂

kristi
2. čer 2011

já jsem nabrala 20kg a slo to dolu, ale ja jsem otehotnela fakt takova skoro podvyzivema - pred 47, do porodnice jsem sla s 67 ( asi, pak uz jsem se radsi nevazila)....

madormi
autor
2. čer 2011

@kaci1 no mnohé holky jsou na tom mnohem hůř, proleží celé těhu tak já to beru v pohodě od 10 týdne mám klídek, i když strach je co mě limituje jsou injekce, ale i tak si po tom všem dávám bacha. no snažím ale moc to nejde no, jak vidím gyros tak jsem jak hladový vlčák 🙂 a první 4 měsíce těhu jsem musela mít 4krát týdně smažák 🙂

kaci1
2. čer 2011

@madormi 😀 Důležité je, že se s mimískem cítíte dobře ,-) Stres z váhy nikomu nepomůže, ale naprosto chápu, že to neházíš úplně za hlavu. Jenže někdy člověk nemá jinou možnost.

madormi
autor
2. čer 2011

@kaci1 no já se cítím dobře až na tu váhu no fkat je každé kilo znát se v noci přijdu jak slon když se otáčím, si říkám že někteří lidé žijí dobrovolně s metrákem. tím myslím ty, co nejsu ani nemocní nic, jen prostě žraví a líní, to nechápu

ivett25
2. čer 2011

Ahoj, tak já v těhu přibrala 20 kg (možná i více, ale posledních 14 dní jsem neměla sílu a ani náladu se už vážit). V porodce jsem nechala 12 kg, a do konce šestinedělí mi do mé váhy před těhu chybělo 5 kg. Teď mi ještě chybí 4 kg, ale věřím, že to zvládnu. Nejde mi ani tak o ty kg, jako spíše o zpevnění těla. 😉
Neboj, určitě to půjde dolů: 😉 Hlavně, aby jste ty i miminko byly v pořádku! 😉

madormi
autor
2. čer 2011

@ivett25 tak ty si mi udělala radost, doufám, že taky budu ten případ 🙂 to zpevnění pak bez cvíča nejde no 🙂 já už teď manžovi oznámila že k narozkám mi pak koupí permice na powerplate a vacushape jinak už mě za světla nahou neuvidí 🙂

kaci1
2. čer 2011

@madormi jo, tak to taky nechápu. Přesně jak říkáš. Já mam sice jenom to břicho,ale i to občas dost překáží. My máme takový dost neuvěřitelný 100kg sousedy. On musí mít min.150kg! Mají dvě děcka a né jednou jsem si řikala jak k nim asi přišli 😀

madormi
autor
2. čer 2011

@kaci1 no a těch lidí příbývá ale já se k nim teda přidat nehodlám po porodu i kdybych měla ve fitku vypustit duši 🙂 se člověk nemůže ani hezky obléknout nic. zvedám se už ted jak slon a to mám 84 kg co pak děllají ty co mají přes metrák a třeba 165 cm to fakt nevím 🙂 pokus jsou nemocní tak je mi jich líto ale fakt znám lidi co to mají jen z lenosti a ze žrádla, fakt už třeba 16 leté holky

kaci1
2. čer 2011

@madormi jj. Nejhorší je, když to vidíš na dětech a na mladých. Ale když pak vidíš jak jsou zvyklé jíst a sedět jen u PC! 😨 Koukám, že se pomalu odpojuju od tématu, tak raději končím, než mi to adminy stopnou ,-)

kristi
2. čer 2011

@madormi to taky nechapu, ze se nekdo vyzere ke 100kg a je mu to jedno - jako chpau ty nemocny se stitnou nebo tak,ale normalne? vzdyt snad clovek musi mit zaklopku

jop
2. čer 2011

Neboj se, kila půjdou dolů samy! Já jsem v těhu přibrala 18 kg, a to jsem se ani nepřejídala, nemlsala, ale je fakt, že jsem měla pořád hlad a když jsem se nenajedla, tak mi bylo na omdlení 🙂 No a teď po 1,5 roce mám stejnou váhu jak před těhu, vůbec jsem se nesnažila, žádné diety ani cvičení. Jediné, co mi bohužel zůstalo, je povislé břicho, ale za to si můžu sama, že jsem líná cvičit. No a jak se říká, že ve 3. trimestru se už moc nepřibírá, tak to já jsem zrovna přibrala určitě nejvíc. Naopak v prvním trimestru jsem přibrala asi 3 kg. Každá jsme holt jiná...

madormi
autor
2. čer 2011

@jop no já doufám, že v třetím trimestru přiberu míň než ve druhém ale nevím nevím mám fakt pořád hlad ☹

jop
2. čer 2011

@madormi Hlavně se nestresuj, stejně ti to nepomůže, pokud se vyloženě nepřejídáš, tak ten váhový nárust je přirozený a přirozeně to taky půjde dolů. Až se ti to narodí, tak budeš mít tolik práce, že se nebudeš stačit divit, jak rychle kila mizí 😉

rozarka65
2. čer 2011

@madormi Ahojky,jestli jsi měla takové problémy...tak bych být Tebou teď byla šťastná a neřešila bych váhu...🙂 Jinak poprvé jsem přibrala 20kg...a po šestinedělí jsem byla na své průměrné váze...a jelikož se kojením hubne,tak jsem nakonec měla ještě méně než před otěhu...No u druhého mimi mám zase 17kg nahoře a před sebou ještě necelý měsíc,tak si myslím,že těch 20kg bude zas...nebojím se,že bych to neshodila...kojení + pohyb (dvě dítka a dva psi)...i když náš taťka by se nezlobil,kdyby mi i ty kila zůstaly...🙂

rozarka65
2. čer 2011

@madormi Naprosto souhlasím s jop....🙂 Nestresuj se a buď šťastná...a kila neřeš, uvidíš,že se to vyřeší samo...🙂

andy80
2. čer 2011

Při prvním těhu jsem nabrala 27kg, z porodnice jsem šla ze stejnou váhou s jakou jsem do ní vstoupila, to samé u druhého těhu, tam jsem nabrala 15kg. Do dneška to nechápu, obě děti čtyřkilové, něco váží voda, placenta a já nenechala v porodnici ani deko. Hublo a ještě hubne se to těžko, ale ty teď mysli jen na miminko, nestresuj se, aby i miminko bylo v pohodě. Ten malý zázrak co na nás po porodu vykoukne za ty nabraná kila stojí 🙂

pet.s
2. čer 2011

hoooolky kliiid.. moje ségra před těhu 56 kg 163 cm 1.těhu + 18 kg, druhé + 23 kg, oboje za chvíli shodila. Já před těhu 92 kg na 165 cm výšky v těhu + 1 kg. V podstatě jsem celé těhu hubla. Po porodu jsem nezhubla ani ň. 🙄

lilin
2. čer 2011

@madormi jo jo cvičit.. to je to hlavní.. já jsem si pár měsícu po porodu pořídila orbitreck...na kojení bych moc nespoléhala, spolužačka dala dolu jen cca 5 kg a zbytek ji zustal, ale ta nevim kolik nabrala,.... malá po porodu bohužel krvácela do mozku, takže vojtíme a doufáme že všechno snad v rámci možností dožene.

sayast
2. čer 2011

tak jestli te to trochu povzbudi 🙂. ja 20. tt nepribrala nic a pak do porodu stihla +27 kg 😝. no do pul roka po porodu jsem mela dole 30 kg. necvicila jsem, dietu nedrzela. pouze jsem kojila a hodne pila.
zdravy mimco je nejdulezitejsi 😵. uzivej si to 🙂

anty
2. čer 2011

holky chci vás uklidnit já jsem při těhu přibrala 25kg, 14 nechala v porodnici a ten zbytek šel dolů kojením. Dalo by se říct, že na svoji váhu jsem se dostala po 3 měsících. A to mně ještě blbec doktor ( omlouvám se ) stresoval jak to, že tak přibírám, prostě co týden kilo a to jsem jedla normálně jako před tím. Myslím, že pokud to má člověk dané, že má v těhu přibrat, tak se může stavět třeba na hlavu a nic s tím neudělá. Doktora určo v dalším těhu vyměním bych nikomu z Vás nepřála ten stres při každém vážení u něho a to je ke všemu ještě primář ☹

madormi
autor
2. čer 2011

@lilin tak to moc držím palce, aby to na malé nenechalo následky, chudinka takový ošklivý start do života. a můžu se zeptat, ty si od začátku měla rizikové těhu nebo se něco porouchalo a náhlý porod byl z ničeho nic?

lilin
2. čer 2011

@madormi tak já jsem doma zustala spíš z vlastní vule kuli profesi, ve 24 týdnu se něco prostě stalo a malá se přestala vyvýjet, takže erzeta do hradce rovnou z ultrazvuku když jsem nahlásila, že necítím pohyby. děkujeme za palečky 😉

petrajavor
7. čer 2011

@madormi buď v klidu,já jsem malej otesánek ☹ jsem zvyklá,že má váha je tak 70-75kg jak kdy....jsem v 8tt což je opravdu málo a mám nahoru 6kg,což je hodně,teda aspoň mi to tak připadá...a to jsem vůbec nijak nezměnila svůj jídelníček (vlastně o,jím víc zeleniny a beru kys.listovou,to je vše) nechci vidět jak budu vypadat v lednu a to se mám na konci 7měsíce vdávat 😢

madormi
autor
7. čer 2011

@petrajavor třeba je to jen skokna začátku jak je to změna pro tělo a pak to nebude tak hrozné 🙂 já za poslední týden přibrala jen deko tak se to na cvhíli uklidnilo, ale myslím, že to azse začne 🙂

deyana
7. čer 2011

@madormi Prosím tě, váhu vůbec neřeš.. někdo přibere kilo, někdo 30kg, hlavně nedrž nějakou blbou dietu, základ je spokojená mamča, zdravé mimi a dobrý mlíčko s živinama. A neboj, určitě to rychle shodíš. Já teda jsem vyjímka, ale asi to bude tím, že jsem nemohla malou kojit, tak mi zůstalo asi 6-7kg.. a těsně před těhu jsem taky pár kg nabrala, to víš že mě to štve, ale než být vyzáblá a strachovat se, abych si náhodou mohla dát zmrzlinu a pak týden nejíst, to přece není život 🙂 Já si teda nepamatuju kolik jsem přibírala, těhu průkaz mi v porodnici už nedali zpátky, ale nechala jsem tam as 11kg, a do týdne další 2kg dole a pak už teda nic, ale žiju, sice s nadváhou, ale říkám si, že po dětech, až odrostou, se teprve začnu zabývat postavou a ničit se dietama. Abych teď hubla a třeba do roka to měla zpátky, to mi za to nestojí 😀

madormi
autor
7. čer 2011

@deyana v těhu určo dietu držet nebudu ani během kojení to určo neee, ale teda shodit to hodlám po porodu 🙂

petrajavor
7. čer 2011

@madormi no jsem zvědavá doufám,že ve svůj svatební den projdu aspoň dveřma 😀

romcovaklarka
7. čer 2011

@petrajavor Ahoj, asi nás rozdělili při porodu 😀 Já jsem zvyklá na váhu lehce přes 70, začala jsem pěkně nabírat hned od začátku, pač jsem neměla ani náznak nevolností, no a v 7. měsíci jsem se vdávala 😀 No a neboj, i když mi museli na dvakrát povolovat vybrané šaty 😅 tak myslím, že mi to docela slušelo a každopádně aspoň jsem byla se sebou spokojená 😵 Takže to neřeš, užívej si těhotenství a užij si i svatbu, určitě budeš krásná nevěsta, to jsou těhule skoro vždy 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru