Ochlupení v těhotenství v závislosti na pohlaví

beruni121
13. únor 2012

Ahoj,

chtěla bych se zeptat, jen tak pro zajímavost, jak to máte vy s ochlupením v těhu v závislosti na pohlaví, které čekáte nebo jste čekaly.

Např. já i když jsem tmavá a chloupky mi docela hodně rostou tak v prvním těhu jsem žiletku později skoro nepotřebovala - max 1x měsíčně a nyní to začíná být podobné.
Mám doma dceru a teďka čekáme "miminko".

Díky a mějte se.

luciemeli
13. únor 2012

Ahoj, já to mám pořád stejně i kdybych nebyla těhotná...ale příjde mi, že rostou o něco pomaleji 😀 ale přesto žiletku požiji 1x týdně..

beruni121
autor
13. únor 2012

No mě tohle téma napadlo vzhledem ke kamarádce, která tvrdí, že když čekala dceru chloupky ji rostly minimálně, ale když syna byla hrozně chlupatá..

nikollita
13. únor 2012

Já teda nejsem těhotná dlouho, ale naopak mi přijde, že to roste šílenou rychlostí a tak se holím skoro nonstop 😀

nikollita
13. únor 2012

@beruni121 tak že bych měla chlapečka? 🙂

luciemeli
13. únor 2012

@beruni121 nu tak to já ještě nemůžu posoudit..čekám první miminko...a zda to bude chlapeček nebo holčička to ještě nevím. Každopádně toto téma se mi líbí a je zajímavé...až bude vědět co to bude...tak samozřejmě budu pak posuzovat...Třeba má kamarádka pravdu...nebo to může být jak u které nastávající maminky... 😀

beruni121
autor
13. únor 2012

@nikollita To nevím.. ☹ .

Já si právě myslela, že to může být tím, že v každém těhu rostou chloupky méně... u mě dvě těhu a oboje míň.. teda do toho 22TT jsem se holila taky často - tak jak normálně a teďka je to opravdu dost znatelně míň...

beruni121
autor
13. únor 2012

@luciemeli I kdyby téma jen na zamyšlení.. takovouhle úvahu jsem nikde nenašla.. nebo víc maminek, které by to zhodnotily, napsaly svůj názor.. 😉

luciemeli
13. únor 2012

Holky tak ja už nevím...ale třeba to je pravda...já se tím nikdy nezabývala...a teď mě to docela zajímá..ale jsem teprve 18. týden..a zatím mi to tak ani moc nepříjde..to je asi proto, že jsem se tím nezabývala..To nechám na křováka...a v porodnici mi to oholí.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

luciemeli
13. únor 2012

@beruni121 tak teď už budeš mít jistotu..že ti jsem každý den bude někdo psát co si o tom myslí.. a řekne ti svůj názor tak se nemusíš bát... 🙂

beruni121
autor
13. únor 2012

@luciemeli Tak teda já bych na porodnici nespolíhala.. tupý žiletky a pak.. to radši nějaká "pravidelná" údržba doma a pak při rozjetí porodiu..

luciemeli
13. únor 2012

@beruni121 😀 tak to jo no..
🙂

majinka1981
13. únor 2012

Mě rostou pořád stejně 😀 Ale za to vlasy na hlavě mi rostou mnohem rychleji 😀 Takže dobrý.

beruni121
autor
13. únor 2012

Vlasy... hm.. ty mám pocit, že se taky nějak zastavily.. sice jsou hustčí...ale jinak co do délky, asi jsem opožděná.

salomee
13. únor 2012

Tedy, to jsou témata😀
@beruni121 Tak hlavně se nepořež, až se budeš při rozjetí porodu holit... už vidím, jak tu některé maminky píšou vyprávění o tom, jak probíhal porod jak u Tebe tam bude: "Nastoupily kontrakce po tolika a tolika minutách, tak jsem vytáhla holení..." No ne pokus o vtip🙂
Mě zatím všechno roste asi pořád stejně, vlasy mám teda celkem lesklejší..ale chlupy třeba na nohách rostou pomalu a někde mám místa bez chlupů ale tak to bylo vždy🙂.

beruni121
autor
13. únor 2012

@salomee Myslím, že to nebude taková rychlovka... nejsme v TV seriálu.. 😀 😀

beruni121
autor
15. únor 2012

Holky, vy fakt nemáte zkušenost 😕 😕

ined77
15. únor 2012

@beruni121 ..tak já nevím..vlasy jsem měla v těhu pěkné, husté, lesklé..ale jinak mi to přišlo jako běžný provoz 😀 .
holím se denně, těhu netěhu 😝 😀 .

beruni121
autor
17. únor 2012

@ined77 Díky

laterna
17. únor 2012

😀 to jsem se pobavila. mě rostly chloupky pomaleji v obou těhu a mám páreček. to bude asi individuální, jako vše.

kaeth01
17. únor 2012

no najednu stranu jsem rada za toto tema 🙂 ja uz delsi chvili zvazovala zda nezalozit neco podobneho..
abych odpovedela na otazku - chloupky na nohou rostou mene.. v prvnim tehu si uz nepamatuju, asi to rostlo taky pomaleji a byla to holka ted cekame druhou holcicku.. takze za me by to melo fungovat 🙂 🙂 🙂
muj problem je ale to - ja uz asi mesic holim dole poslepu 🙂 a jak jde cas jde to hur a hur.. mate s tim nekdo zkusenost - nejaky tip jak na to??? ja si nepamatuju ze by v prvnim tehu to byl takovy problem, ale ted proste to nejde a je mi trapne chodit na gyn prohlidky jak krovak.. a chlapovi tez rikat nechci 😒 tak kdyby mel nekdo radu - nebo jen pocit solidarity 🙂 moc rada o tom uslysim!!!!!

beruni121
autor
17. únor 2012

@kaeth01
Jo tak tenhle problém jsem v prvním těhu řešila až ke konci - normálně se holím "na čárku" pak jsem to omezila, že teda komplet no a nakonec byla ráda, že jsem to před porodem zvládla vůbec nějak..

Teďka už teda jen před každou gyn. kontrolou - stejně to ani víc není potřeba než 1-2 x za měs. no a od 24TT stylem, zatnout břicho, vydechnout a něco oholit.. a znova a znova a znova..
Čárku jsem opět zrušila a beru to komplet.. ale radši se pak ani zrcátkem nedívám.. 😖
Prostě čím dál hůř...

Jo a ještě jedna poznámka, minule jsem se dokonce řízla, což se mi stalo poprvé v životě..

kaeth01
17. únor 2012

@beruni121 taky si u toho pripadam jak potapec 🙂 nadech a jedem.. ale boli me potom fakt dost bricho.. :(
ja vzdycky nechavala trojuhelnik, ale to je ted pri vsi snaze nemozne.. taky sem si rikala ze to seskrabnu vsechno - nez tam mit nejakou nevzhlednou koudel 🙂
no kazdopadne moc diky za podeleni se o svou zkusenost - jeden se citi hned lepe!!!!!!!!!!! 😎

werunqa
17. únor 2012

ahoj, me roste ochlupeni hodne rychle a cekam holku.. 😉

dadous
17. únor 2012

@kaeth01 ja to vždycky řešila tak, že jsem si obkročmo sedla na vanu, jedna noha na zemi a druha u zdi na vaně, a jela jsem po slepu 😅 a docela to šlo, ale na nějaky ornamenty to taky není pohodlny 😀jo a musí to bejt klasika vana, na rohovy by to nešlo 😀

kaeth01
17. únor 2012

@dadous uzasne! to me nenapadlo.. ja vedela ze svereny problem = polovicni problem 🙂 vyzkousim..

dadous
17. únor 2012

@kaeth01 léta praxe 😵

januzza80
17. únor 2012

Ja myslim,ze kazde tehu je jine.Je pravda,ze u prvniho syna rostlo rychleji a u dcery pomalu,ale u tretiho syna taky pomalu a myslela jsem si,ze to bude dalsi holka a je to kluk 😀

vendulkapalkova
18. únor 2012

Má mamka říká že je to jedno jestli to bude holka nebo kluk . Jak by to bylo asi možné že by děti spomalovali růst chlupů a naopak zrychlovali??? 😒 to netusim.Ano mozné je vzechno u nějaké těhotenstvý rostou chlupy rychleji a u nějakého pomaleji. Ale podle toho nesmíme posoudit zda to bude holka či kluk. 😅

andreyya
26. únor 2013

Ahoj, moje mama tvrdi, ze kdyz cekala kluka, chlupy ji nerostly, ze ji sebral testosteron 🙂 Ja pri prvnim tehu (cekala jsem holku) jsem mela pocit, ze mi chlupy rostly min, chut zezacatku na maso na pepri, pak spis na sladke, ale spis na nic, spatne mi bylo zasadne od odpoledne do vecera, bricho jsem mela podle me celkove velky a i do sirky. Ted cekam druhe a vse probiha stejne, az na ty chlupy, mam pocit, ze mi rostou vic. Co cekam zatim nevim. Ranni nevolnosti bych prejmenovala na odpoledno-vecerni 🙂 A navic u obou tehu me trapi strasna zacpa, na kterou nepomahaji ani glycerinove cipky, doufam, ze pozdeji az budu moct magnesium, pomuze mi aspon to. Jinak pocitove jsem pri prvnim tehu strasne chtela a verila ze to bude holka. Nejradsi bych mela dalsi holku, ale jak jsem si driv neumela predstavit mit syna, tak od te doby co jsem ted tehotna, uz to tak neresim a mam pocit ze tto muze byt ten kluk a ani uz me to netrapi, pred par mesici bych tohle vubec nerekla. Nechapu. Ale je to dobre zarizene temi hormony asi. Hlavne at je vse vporadku a dite zdrave, ze 😉

samarkaaa
26. únor 2013

tak já nevím baby, ale já si připadám jako zálesák, opravdu. O obvyklých místech vhodných pro ochlupení nemluvím, ale sotva jsme se o prckovi, kterého čekáme dověděli, začala se mi klubat cestička pod pupkem! No kdyby ňáké zatoulané tři kousky, ale ono je jich celá armáda...nestíhám to ničit... Dokonce jsem našla i pár kousků kolem bradavky, no jsem jak chlap fakt jako...nevím čím to je, ale asik fakt těma hormonama..nebo čekáme mužatku?! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru