Očkování proti neštovicím. Vadí kydž sem těhotná?

bramburka
23. říj 2009

Ahoj, zajímal by mě váš názor na očkování proti neštovicím, planým. Nějak jsem nedala priorix tetra a ted bych tedy dala ty plane neštovice samotné. čeká nás ještě 2. davka priorixu - obyč, tak ani nevim, ted uz nejde dát tetra, že?

čekám 2. mimi a fakt nechci, aby malá přitáhla domů neštovice a já byla měsíc zavřená doma (14 dní s jedním, pak 14 dní s druhým) a navíc se prudila, že vnoci nespí, že se drbou, že pláčou, že je to svědí a to nemluvím o dalších komplikacích (např. zánět mozku), co z toho vzniká. Myslím, že těch 1500,- kč stojí za to. Ale zajímá mě, jestli nevadí, že jsem těhotná a malá bdue očkovaná, i když jsem neštovice měla.

Díky.

bramburka
autor
2. lis 2009

S tou dovolenou to moc komicke neni, kdyz jsi v Recku a nepusti te zpatky do čech do letadla!!! tam jsou na to vysazeny...

jinak Doktoři samozřejmě asi hlásí nežádoucí účinky nemoci (stejná povinnost jako hlásí nežádoucí účinky očkování) takže není o čem se bavit. POdchycene to tedy musí být oboje stejně. takže hlod měsíce tady asi máme tím pádem obě strany. Ale odpurce očkování nebudu přesvědčovat, ani to nemá cenu. Jen přeji hodně zdraví všem dětem.

vroni
3. lis 2009

Bramburka pozri, napriklad v Nemecku je oficialne hlasenych na 1000 ockovani asi 8 vaznejsich neziaducich nasledkov ockovania. Na Slovensku je hlasenych na 100000 ockovani pripadov 16 (vsetkych, nespecifikuje sa len teplota alebo celkove ochrnutie) Vidim tam len dve moznosti: alebo mame ocelove deti, ktore znesu vsetko alebo lekari na tieto hlasenia kaslu. Ty evidentne veris moznosti prvej, ja zas tej druhej, ale presviedcat ta nebudem.

tin007
3. lis 2009

Ja si tiez myslim, ze u nas lekari (ci uz vedome, alebo nevedome) nehlasia reakcie po ockovaniach. Ved Podunajske Biskupice su plne deti s komplikaciami po ockovaniach proti TBC, ale v statistikach to vobec nie je. ☹

artuse
3. lis 2009

bramburko, já to možná s tou dovolenou špatně chápu 🙂 ale přece nemocná nepojedu na dovolenou?...nebo ty to myslíš tak, když ti dítě onemocní až na dovolené, příp. že se ti tam osype, dostane neštovice až tam apod.? tak tam by se to řešilo přes zdravotní cestovní pojištění, které si platíš, musí ti zajistit převoz domů...jinak my do Řecka jezdíme téměř každoročně a Řekové na letišti jsou prudiči to máš pravdu, ale jestli zkoumají každý pupínek na děcku to nevím, letos jsem byli v září, cestovalo plno rodin s dětmi, dost dětí byla opupínkovaných až běda, ale předpokládám, že to byly jen štípance od komárů 😅

radka.m.
3. lis 2009

s tou dovolenou mi to přijde komické,tonoucí se stébla chytá,že?může se přihodit spousta dalších věcí,proč mně nebudou chtít pustit na letišti,nejen neštovice a mnohdy to jsou daleko horší věci,než podělané neštovice,v tom,jestli se někdo zajímá pečlivě o statistiky,samozřejmě souhlasím s holkama,ještě jsem nezažila,když lékař nabízí nějaké očkování,aby hned vybylil nežádoucí účinky vakcíny,ne,vždycky na člověka chrlí jenom rizika té nemoci,ale nikdy neřeknou,jaká jsou rizika očkování,nebo že by tvá lékářka byla neprosto jiná,než ostatní,bramburko? 😲 je vidět,že ti plno informací ohledně očkování schází,jinak by jsi tady neobhajovala očkování proti neštovicím způsobem,jakým obhajuješ,já nejsem zastáncem proti očkování,to ne,ale dávat očkovat své děti do alelujá jenom proto,že bych dostala peníze od babiček na očkování,to teda takový blázen nejsem,abych ničila svým dětem imunitu. ☹

dvojka
7. lis 2009

Tak my po dlouhém rozhodování to doočkování prubnem.

maart
28. led 2010

Holky, chtela jsem se zeptat, jestli mate nejakou zkusenost s tim, ze by dite bylo proti nestovicim imunni, kdyz matka prisla do styku s nestovicema v tehotenstvi. Abych to napsala srozumitelne - kdyz jsem byla tehotna s mladsim synem, tak muj starsi (tehdy 2 roky) prodelal nestovice. Byla jsem v, myslim, v 19. tydnu a starsi syn mel ty nestuvky poradne. Ted chodi druhy syn do skolky, kde probehlo nekolik "epidemii" nestovic...skoro kazdy rok se ve skolce 2-3x nestovice objevi, ale mladsi syn je jeste nedostal. Docela bych chtela, aby si to odbyl ted ve skolce (a treba i mladsi dcera s nim 😉 ), nez pristi rok v prvni tride (nechtela bych, aby dlouho chybel). Muze byt imunni???

Premyslela jsem taky nad ockovanim proti nestovicim, ale porad jeste nevim...jenom bych nechtela, aby je syn chytnul ve starsim veku, prubeh pak byva docela bourlivy...tak fakt nevim. Poradite?

mywiel
28. led 2010

Tak ja malu urcite nebudem davat ockovat nech nestovice prodela tak ako som ich prodelala ja ked som bola mala, je to benigna detska choroba to mi povedal aj doktor. 🙂 Ked si tehotna a ich si ich prodelala tak ich nechytis si imunna. Lepsie je ich mat v skorom veku vtedy tych pupencekov je menej. 😉

maart
28. led 2010

Jako ja jsem je prodelala v detstvi....spis mi jde o to, jestli muze byt imunni muj mladsi syn, kdyz byl v brichu v dobe nestovic starsiho syna. Ale to asi ne, co? 😕. Ja bych rada, kdyby je prodelal proste tento rok, ale bohuzel to neovlivnim no.

mywiel
28. led 2010

Tvoj mladsi syn imunny nie je ked sa uz narodil ale pocas tehu je chraneny lebo ty ich nedostanes. To asi neovlivnis, lebo napriek tomu ze je to velmi virové ochorenie moja mala bola v styku uz 2x s detmi co ich mali a aj tak ich nechytila. 😅

mywiel
28. led 2010
jabber
28. led 2010

maart - no jo, to neovlivníš 😅 Já jsem třeba jako malá taky přicházela do styku s neštovicemi a nikdy jsem je nechytla 😅 Chytla jsem je až v dospělosti, když jsem dávno chodila do práce a mudr na mě koukala jak na zjevení 😀 Ale průběh byl slaboučký, měla jsem pár pupínků, které ani nijak zvlášť nesvědily a žádné následky to taky nenechalo 🙂 Řekla bych, že to byla sranda záležitost. Takže šílený průběh v dospělosti taky není pravidlo 😉

mywiel
28. led 2010

Nebezpecné je to len pre tehotné zeny co ich este neprekonali, teda nebezpecné je to pre plod. Tie co ich mali sa nemusia bat ved viete si predstavit keby neboli imunne kolko potratov by bolo? Takze ked si ich mala mas protilatky, tvoje babo je chranené kym je v brusku. 😉

jabber
28. led 2010

maart - jestli to nemůže být tak, že když jsi byla těhotná a syn dostal neštovice, tak tobě se nějak aktivovaly a posílily protilátky co máš ze svých vlastních neštovic z dětství a předala jsi je prostě miminku v bříšku, takže druhý syn má dostatek protilátek a tím pádem to ne a ne chytit 😅 😀 Ale to je jen taková moje teorie, nejsem imunolog 😀

maart
28. led 2010

Tak to je fajn, Jabber, to rada slysim 🙂 ...jasne, Mywiel, mne fakt neslo o mne, ale o mladsiho syna (to, ze nebyl v ohrozeni jsem vedela, protoze jsem ja nestovice v detsti prodelala)...jen mi proste nejde do hlavy, proce je v ty skolce jeste nechytil 😀 .

maart
28. led 2010

...jojo Jabber, tak takhle jsem si to presne predstavovala...asi asi je to blbost, co 😀 😅 ?

jabber
28. led 2010

maart - já nevím, no, mně to připadá celkem pravděpodobný 😅 😀

maart
28. led 2010

A tak mozna jo, fakt netusim...ja i rikam ucitelkam, at ho cpou k tem detem, u kterych se treba nestovice projevily nebo tak, ale ono porad nic. Ja mam proste tucha, ze to chytne v prvni tride, bude chybet 3 tydny a nenauci se psat takovy ty sikmy carky 😀 ..no nic no, proste uvidime.

mywiel
28. led 2010

No nie lahko sa chytia, zalezi kedy su prenosné, aj ked normalne su prenosné az dovtedy kym zmizmu pupenceky. Proste ja to beriem tak ze v skolke ich urcite raz chyti. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru