Očkování proti tetanu, těhu do 3 měsíců. Jak to dopadlo?

hankamisa
27. led 2013

ahojky.podstoupily jste očkování proti tetanu a následně do 3m. otěhotněly.jak dopadlo vaše těhu? miminko jste donosily,nebo jste o něj přišly?
já jsem podstoupila očkování a byla jsem ujištěna,že to před těhu prý nevadí,bylo plánované.otěhotněla jsem po dvou měsících po injekci. byli to dvojčátka.jedno mimi odešlo okolo 8tt a druhé se sice narodilo v termínu ale s oslabeným organismem-nedokázalo bojovat s nemocí která se později dostavila,zemřelo.ted se pokoušíme o další mimi a já bych měla opět podstoupit očkování tetanovky po 10letech.přemýšlím,že to očkování odložím,rozmezí je 10-15let.mám strach aby se to neopakovalo a myslím si,že to svou roli taky sehrálo.

sarkad2856
27. led 2013

@hankamisa Ahoj,bohužel s tím skušenosti teda nemám,je mi to líto.Ale jak píšeš i já jsem si očkování odložila,není to nic tak hrozného a nic se nestane,bohužel jsem teda ještě měla k tomu vedlejší učinky.Takže opravdu bych to řekla doktorovi i to že se snažíte o mimi a on Ti třeba řekne kdy je vhodné očkování.Hodně štěstí at to výjde 🙂

schnek
27. led 2013

pokud máš pocit, že očko proti tetanu potřebuješ, asi se budeš muset rozhodnout, čeho se "bojíš víc" - jestli očkování,nebo neočkování. Já zastánce očkování nejsem, takže bych nečkovala. Sliby o tom, že to nemá vliv.... moc bych tomu nevěřila.

monika6e
27. led 2013

zkus zavolat doktorce Elekové (kontakt najdeš na webu) - má v tomhle tom celkem slušný zkušenosti. Třeba bude vědět. Řekne Ti, poradí... Proč bys měla podstoupit očkování po 10 letech? Jednak i doktoři říkají, že po 15 stačí a druhak je to dle mého názoru zbytečný... Držím pěsti, ať se mimi povede a je všechno v pořádku 🙂

hankamisa
autor
27. led 2013

@monika6e - hranice očkováni je 10- max.15let.tak jsem to chtěla mít za sebou,taky s přihlédnutím k tomu,že mě nemine císařský řez.myslím tím kvuli infekci.dík zavolám ji nebo napíšu.

nessik
27. led 2013

@hankamisa můžeš sem dát potom vědět, co dr. Eleková říkala? Zajímá mě to. Mám po tetanovce 12 let, a na jaře se chceme pokusit o miminko (po MA) a chtěla jsem se nechat před těh. naočkovat, ale pokud by to mělo mít vliv, tak to nechám až po těhu, ta hranice na očkování je 15 let.

eva518
27. led 2013

@hankamisa ahoj, to mě moc mrzí.. Jak holky píšou, stačí po 15 letech, aspoň mě to tak u dr.řekli. Až teď co čtu tvoji otázku jsem si vzpoměla, že když jsem byla těhotná poprvé, bylo to cca po 3 měsících od přeočkování po asi 14 letech. V 7tt miminko přestalo růst - MA. Přemýšlela jsem nad spoustou důvodů - genetika, infekce,... ale na to očkování jsem zapoměla. Jenom nevím, jestli to můžeme dávat do souvislostí, protože potencionálůních příčin MA je ohromná spousta a chtělo by to určitě prokázat na vělké skupině lidí. Jinak můj osobní názor je, že pokud to není nevyhnutně nutné, tak bych očkování nechala až po těhotenství.

vendullka
27. led 2013

@hankamisa Já měla jít na přeočkování když jsem zjistila že jsem těhotná. Nenechala jsem se přeočkovat ani v době mezi ukončením kojení a znovuotěhotněním ( byly to asi 3m) a vůbec to neřeším, kdyby se stal úraz u kterého se dá předpokládat tetanus, tak mi ho píchnou v nemocnici. Apropo, cisařský řez a tetanus, to snad ne.....

hankamisa
autor
27. led 2013

@monika6e
@nessik
od p.elekové ,toto mi poslala-Dobrý den,
podle nových pravidel se tetanus přeočkovává po 15 letech, takže máte spoustu času. V situaci, kdy se snažíte otěhotnět, navíc s tak tragickou anamnézou, byste o očkování neměla vůbec uvažovat, ani kdyby to bylo po 15 letech.
Jestli to souviselo nebo ne, těžko říci, ale vzhledem ke složení vakcín (stará tetanovka obsahovala thimerosal, tedy rtuť) to nelze vyloučit. Vakcína proti prasečí chřipce (taky se rtutí) vedla ke zvýšení potratovosti o cca 700% /v sezóně kdy se očkovala a v USA byla masivní kampaň na očkování těhotných, byla tolikrát vyšší potratovost než v jiných sezónách). Vrozené vady a další osud dětí očkovaných matek nebyl zkoumán.
Tetanus není přenosná nemoc, tudíž očkování proti ní nemůže být ani omylem povinné. Když byste onemocněla, nikoho neohrozíte, do rozhodnutí vám nemůže nikdo mluvit. Vašemu dr. prostě oznamte, že se očkovat dáte až po těch 15 letech a ať si doplní vzdělání. Do té doby si zjistíte, co potřebujete, abyste mohla dát skutečně informovaný souhlas.
Kromě toho, i kdybyste neplánovala těhotenství, je blbost očkovat se v zimě, kdy můžete být v inkubační době nějaké nemoci. Já své pacienty proti tetanu očkovala výhradně v období duben-září, výjimkou byly úrazy. Dnes očkuji jen ty nepoučitelné, co si to nedají vymluvit.
O tetanu a očkování vůbec si přečtěte zde (i kvůli potenciálnímu dítěti) http://www.slobodavockovani.sk/news/dr-tetyana-..., také na www.rizikaockovania.sk, kde je o něm článek. Pak se rozhodněte.
Kupte si i knihy o očkování, které vyšly, především prof. Strunecká: Varovné signály očkování, dr. Alexandr Kotok: Okčování v otázkách a odpovědích pro přemýšlivé rodiče, Neil Miller: Co možná nevíte o očkování.
Já osobně se proti tetanu již nikdy očkovat nedám. Ani nikoho ze své rodiny. Riziko té nemoci je pratkicky nulové, riziko očkování je proti tomu mnohonásobně větší. A navíc očkování jako ochrana proti nemocem nefunguje, tak nač to riskovat.
zdravím a přeji hodně štěstí ve vašem snažení
Eleková

monika6e
27. led 2013

@hankamisa jj, věř jí - má hodně naštudováno, je bezvadná... Navíc očkování fakt nefunguje... Prokazují to i nezávislé studie. Já mám plně proočkované první dítě. Nechali jsme teď (po 3 letech po posledním očkování) nabrat protilátky. Nemá (vyjma dvou nepovinných nemocí - plané neštovice, žlout. A - kde je nějaký 0,000něco...) žádný protilátky. Je to největší podvod v dějinách vůbec.... Rozhodni se, jak to Ty cítíš nejlíp. Kdybys chtěla otěhotnění trošku pomoct, můžu Ti dát odkaz na bezvadnýho bylinkáře. Doporučí ti bylinky, který Tě nastartujou. A bašti hodně kyseliny listové 🙂 Moc Ti držím pěsti!!!!

nessik
28. led 2013

@hankamisa děkuji, tak mám jasno. Nechám to až po těhu, pokud nějaké bude....

@monika6e jsem v šoku s těma protilátkama. Mám chuť nechat děti taky otestovat. Já mám tedy děti naočkované hexou a priorixem. Nic jiného jsem nedala, Priorix jsem odkládala co to šlo, rozhodně bych nenechala naočkovat 15.měsíční dítě. Naštěstí mám rozumnou dr., která sama nedoporučuje žádné nadstandardní očkování.

oli26
28. led 2013

ahoj podle me zcela zbytecne, chytit tetanus je pri dnesnich hygienickych podminkach temer nemozne 😀 musela bys mit hlubokou ranu, tu kontaminovat bakteriemi tetanu, ale! to stale nestaci, musela by se ti rana bez vycisteni uzavrit a teprve pak by jsi nemoc chytla... mezi nami, kdo si hlubokou ranu nevydeziinfikuje? 😝 ockovani je podvod 😀 bmi neockujeme sebe ani deti a jsme zdravi jako ripy 😀

monika6e
28. led 2013

@nessik jj, teď jsme u neočkovací doktorky. Sama si dělá takovou "ministudii" na proočkovaných dětech. Zatím nenarazila na jediný dítě s protilátkama. Pokud do toho půjdeš, doporučuju buď se domluvit s někým, kdo to zafinancuje, nebo si to sama zaplatit. Jak to uděláš u pediatry, bude Tě nutit znovu proočkovat... ☹ Testování jedné nemoci stojí 480,- a dělá to SZÚ...

petruci6
25. bře 2013

mna zaockovali tetanovkou febr 2007, v marci sme otehotneli a po mesiaci som potratila,podarilo sa nam az o dalsi rok a som si ista,ze to malo suvis s ockovanim,uz nedam ani seba ani svoje dieta zaockovat!!

lluucc
11. dub 2016

Ahoj, mela bych dotaz k tomuto tematu. Jsem v 16tt a az ted jsem zjistila, ze mi konci tetanovka. Bude to 15 let co jsem byla ockovana. Muze se v tehotenstvi ockovat proti tetanu? Muze to nejak uskodit miminku? Popr. Co se stane kdyz to ockovani ,,prosvihnu"? Jehly nesnasim,takze nejsem zastance ockovani ale o tetanu toho moc nevim.. Dekuju za rady 🙂

littlecharm
11. dub 2016

@lluucc Přečti si diskuzi výše. V těhotenství jakékoliv očkování je hazard jak s vlastním zdravím, tak se zdravím nenarozeného dítěte.

lluucc
11. dub 2016

@littlecharm Dekuji za info, diskuzi jsem necetla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru