Od 20. tt má větší hlavičku o týden, je něco špatně?

denousek
15. bře 2012

ahoj mám takovy dotaz ... od 20tydne ma prcek větší hlavičku asi o týden... na každem uzv se nějaký dr o tom zmíní... dneska zase ☹ jsem prvni den 37tt.... může byt něco v neporadku?nějaky hydrocefalus nebo jak se tomu říká?
kamarádce se totiž narodilo miminko údajně nic netušila a po porodu ji ho prostě odvezli že je nemocné a plní se mu právě hlavička vodou... a umírá.. a ta šla rodit s tím že je vše ok... a když ted slyším na každém uzv že máme hlavičku o týden větší tak mě to znepokojuje...
a štve mě že by mi to doktoři ani neřekli tak jako kamarádce.. ☹
říkám si že kdyby to bylo chvilkové tak mi to neříkají na každem uzv... ale už to trvá dlouho a hlavička je pořád větší... díky za info.

eficenka
15. bře 2012

tak se zeptej Tvého gynekologa nebo přímo v nemocnici... Ale znám spoustu dětí s hydrocephalem a rozhodně se mi nezdá, že by mělo po porodu umřít, pouze se zavede shunt a odvádí se tekutina pryč...

fiallinka
15. bře 2012

jestli je rozdíl jen týden, tak to je strašně málo, s největší pravděpodobností budeš mít prcka s velkou hlavou 🙂... on se třeba hydrocefalus dá často dobře poznat už v těhu, mozkové komory jsou větší než mají být, není to jen obvodem hlavičky, a na ultrazvuku to jde vidět...

korcula
15. bře 2012

@denousek my to tak v prvním těhu měli taky, malej měl vždycky hlavinku větší než to ostatní, narodil se s kebulkou 39 cm obvod, ani mám pak v poradne to nevěřili a přeměřovali ho🙂 a je zdravej jako rybička... 😉

anetadr
15. bře 2012

Nemáte náhodou v rodině větší hlavy? Známé to také říkali a narodilo se jí úplně zdravé miminko, jen mělo o kousek větší hlavičku, což ovšem v té rodině není neobvyklé - všichni muži tam mají velké hlavy. Určitě to může něco znamenat, ale také nemusí - zde ti asi nikdo neřekne, jaký případ je to zrovna u tebe. Ale moc moc držím všechny palce co mám, aby bylo vše v pořádku!

palomitacheca
15. bře 2012

Já nedávno koukala na záznamy z UTZ z 1. těhotenství. Ve 20+5tt. měl Páťa hlavičku jako ve 21+3tt. a ve 22+5tt. zase jako ve 23+4tt., ale nikdy mi k tomu něříkali nic, že by bylo něco špatně. Po narození měl obvod hlavičky 37cm, tak to možná bylo tím. Na genetickém utz ve 21. týdnu mu naměřili zvětšenou hodnotu u jedné z mozkových komor, nebo tak něco, za 2 týdny jsme šli na kontrolu a už bylo všechno v pořádku.
Tak držím pěsti, aby to i u vás nic neznamenalo 😉

sebestka
15. bře 2012

Mně v prvním těhotenství zjistili u miminka hydrocefalus, takže jsem ukončovala těhotenství pro VVV neslučitelnou se životem. Nezjistili mně to dřív a hlavička na uz byla veliká. Nicméně teď, když jsem byla s holkama na genetice, tak měli hlavičku taky větší a týden nic není, to mně říkal i genetik Narodily se obě zdravé.. Ale pokud chceš vědět nějaké podrobnosti, tak bych to řešila radši v IP.

marketnieuw
15. bře 2012

@denousek ... jak rika @fiallinka hydrocefalus se da poznat na utz cca ve 20tt... to by si doktor na utz urcite vsimnul... tyhle veci se sleduji a meri

ashlee
15. bře 2012

@denousek me zase v porodnici vydesili když me delali ultrazvuk že ma matysek malou hlavu a moc rychle prutoky.byla jsem v 39+2 .Když se narodil tak mel obvod hlavy 32cm.

coxa
15. bře 2012

Mně u druhého prcka také asi od 20.tt říkal, že má větší hlavičku, také o týden a pak snad i o dva jestli si dobře pamatuju a jeho závěr jen byl, že prcek bude větší - no měl 52 cm a 3,80 a 36 cm obvod hlavičky a je to zdravý klučina 😵 😵 😵 . Třeba je to jen to i u vás. 😉 Určitě bych se na to zeptala doktora, ten jediný ti dokáže vysvětlit, jak to myslí. 🙂

slundo
15. bře 2012

Neboj, spoustu dětí má větší hlavičku 🙂 Všichni doktoři ti to sice neustále říkají, ale zároveň s tím nic nedělají a podle toho co píšeš se ani neznepokojují 🙂 Takže je asi vše vpořádku.A i kdyby to hydrocefalus nakonec byl, tak myslím, že si s tím lékaři dokáží poradit. Chápu, že se strachuješ, ale kdybys ve svém okolí neměla kamarádku, které se to stalo, určitě by tě to neznepokojovalo. Tak neboj a moc držím pěstičky ať máš krásný zdravý miminko 🙂 A na kontrole se doktorky zeptej a určitě tě uklidní

hehena
15. bře 2012

Náš smradošek měl neustále větší hlavičku o 2 týdny! Po narození měl hlavičku 38,5 cm (k tomu 3,8 kg a 54 cm). Gyndr by si všiml příapdné VV. Pokud jsi ovšem nervozní, zavolej si někam do specializovaného centra, nebo do porodky s lepším ultrazvukem a vyšetření si zaplať, ať máš klid. .) Držím palce, ale věřím, že to bude jen prostě větší hlavičkou.

kalo
15. bře 2012

Kluci mají velké hlavy...takže jestli budeš mít kluka, tak je to normální

tercina
15. bře 2012

Peťka měl taky dle UZ větší hlavičku, skoro o 3 týdny 🙂 Takže rozdíl o 1 týden je myslím trochu zanedbatelný 😉 Vůbec se tím netrap

triolas
6. led 2017

@eficenka Dobrý den. Včera nám ve 22+5 diagnostikovali u syna prenatálně hydrocefalus - dilatované postranní mozkové komory na 20mm, laminace mozku i přes dilataci zachována obvykle, povrch mozku odpovídá gestačnímu stáří, kmen mozku bez abnormalit. Doporučují nám ukončit těhotenství. Máme čas do konce příštího týdne. Nějak si neumím představit, že bych měla jít na potrat. Můžete mi prosím poradit? Je opravdu život s hydrocefalem tak prázdný a neúplný? V čem je péče jiná? Jaké jsou prognozy? Je v ČR nějaký odborník, který se na hydrocefalus zaměřuje již v prenatálním období? Mělo by se jednat o izolovanou vadu, byli jsme na MRI, ostatní struktury v mozku se vyvíjejí.

eficenka
8. led 2017

@triolas
pošlu v IP pár kontaktů na rodiče dětí s hdyrocephalem... pokud se ostatní struktury vyvíjejí v normě , většinou se ukončení nedoporučuje...
počítejte však skoro hned po porodu se zavedeních shuntu atd...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru