Od kdy je vhodné nakupovat potřeby pro miminko?

andynka86
11. únor 2013

Ahojky mamimy, mám dotaz. 😎 Jaký máte názor/ zkušenost s nakupováním potřeb pro miminko? Jsem na začátku těhotenství, některé věcičky už mám (hlavně oblečení z výprodejů), ale mám strachm aby se to nezakřiklo atd., takové ty babské rady, že se to nemá a tak. Jak se k tomuto stavíte vy? Kdy je vhodné začít nakupovat oblečení, plenky, hygienické potřeby, postýlku, přebalovák, kočárek...?? Je toho poměrně hodně a když to má pak člověk koupit najednou, tak se nedoplatí... 😖

Děkuji za vaše názory. 🙂

kamila1979
11. únor 2013

@andynka86 U Ondry jsem začala nakupovat, až 5-6. měsíc těhotenství. 😀

lck79
11. únor 2013

Já jsem akorát počkala na NT test v tom 12.týdnu, že je vše OK a pak jsem začala něco málo a zbytek, až jsem věděla pohlaví v tom 20. týdnu 🙂 Pověry jsou nesmysl, je potřeba uvažovat prakticky a ty výdaje si trochu rozložit 😉

renatalen
11. únor 2013

Také jsem začala nakupvat až po pátém měsíci :D, autosedačku jsme kupovali asi 3 týdny před porodem :D.

andynka86
autor
11. únor 2013

Děkuji za názory, samozřejmě se těma babskýma radama neřídím, jen jsem si říkala, že zatím je opravdu brzy, ale stejně, když vidím nějakou krásnou věcičku za krásné penízky, tak neodolám... 😵

kamila1979
11. únor 2013

@andynka86 tak nějaký drobnosti jsem kupovala taky dřív, ale postýlku, kočárek autosedačku a ty větší věci až od toho 5.,6. měsíce.

soleilll
11. únor 2013

@andynka86 Nezlob se na mě, ale 7. týden je skoro nic. S tím bych se nikde nechlubila, protože se může ještě cokoli stát. (Samozřejmě Ti to v žádným případně nepřeju!) Já osobně jsem první věci (2 kufry oblečení) dostala někdy v 6. měsíci a ostatní postupně nakupovala až v 8., protože mě to nebavilo, na všechno bylo dost času a nebylo to vlastně ani kam dát. Jako poslední jsme vybrali kočár, který jsme dovezli teprve tento týden. 🙂 Taky jsem chodila do práce, takže lítat po obchodech nebo hledat na netu ani nešlo. Člověk má často velký voči a pořídí hodně zbytečností, takže se hoď do klidu a radši si postupně šetři peníze a nakup až po porodu to, co budeš opravdu potřebovat. Stejně spoustu oblečků určitě dostaneš od rodiny a známých.

mafeska
11. únor 2013

@andynka86 snažila bych se ještě vydržet, přijde mi to hodně brzy, na nakupování je ještě spousta času.
Já začala asi tak 5.-6. měsíc, oblečení jsem objednávala na internetu, o postýlku se postaral přítel, kočárek jsme koupili asi v 7 měsíci a nechali ho uskladněný na prodejně. Chodila jsem do práce, nakupovala vše průběžně abych nevydala horentní sumu najednou. Kosmetiku atd jsem koupila na poslední chvíli.
Za sebe teda řikám že nakupování po porodu je dle mně velká odvaha, já přišla z porodnice domů a byla jsem ráda že jsem měla vše připravené a nemusela jsem nic shánět.

abigail1
11. únor 2013

první věc jsem koupila někdy v 2. - 3. měsíci a musela jsem se hodně držet, abych něco nekoupila už dřív. Jestli chceš něci koupit, tak nějakou drobnost kup 🙂 Uklidňovalo mě, že už mám spoustu věcí pořízených, přesto pár posledních věcí jsem scháněla ještě v 9. měsíci.
Mimochodem, na pokoji v porodnici se mnou byla maminka, která porodila holčičku v 26. týdnu tt. a říkala, že už mají všechno koupené. Rozhodně bych ty základní věci doporučovala mít v této době už koupené.
@andynka86 přeji hodně štěstí 🙂

blahova_andrea
11. únor 2013

já začala schraňovat věcičky (většinou stejně ne nové) až po tom 4.měsíci až bylo jistější, že je vše ok a věděla jsem pohlaví. přípravu jsem dost podcenila. rodila jsem o měsíc dřív, takže tašku jsem balila až u porodních bolestí než dojel přítel z práce a kočárek, postýlku a matraci jsem řešila z porodnice. prostě vše na poslední chvíli a porod pak dřív 😀

lrg
11. únor 2013

Asi okolo toho 4. měsíce, chtěla jsem si to rozložit, jednak kvůli finanční zátěži a abych pak nebyla v nervu a na nic nezapomněla. A jsem ráda, teď už jen dolaďuju a přerovnávám 🙂 Pověrčivá nejsem, něco se může stát jak v 5. měsíci tak den před porodem. Ale těch 12 týdnů jsem držela, přeci jen ta pravděpodobnost není úplně malá.

lrg
11. únor 2013

@blahova_andrea Z toho jsem měla hrůzu, že budu muset být v nemocnici dříve a neužiju si to nakupování výbavičky 🙂

nasekuratko
11. únor 2013

ja jsem kupovala uz od 3.mesice 🙂 Mne to delalo radost. A i kdyby se neco stalo, tak by se to jednou hodilo. 😉
Kdyz bylo neco nekde v akci, tak jsem to brala. Nedivala jsem se na povery a manzel taky ne. A jelikoz jsem mela rizikove, tak jsem mela do 8.mesice nakoupene vsechno, vcetne kocarku.
Znam z myho okoli pripady, kdy porodily nebo skoncily v nemocnici uz v 7.mesici a musely tam byt az do porodu. A kdyz nemely doma nic, ani postylku, ani kocarek, tak to bylo hodne tezke a stresujici to zarizovat z porodnice. ☹
Ja si chtela nakupy uzit a vychutnat si radost z kazde malickosti.... nakupovala jsem postupne.Proste co mi kde padlo do oka a bylo zrovna za vyhodnou cenu. 😉

blahova_andrea
11. únor 2013

@lrg já toho moc nekupovala a dost jsme toho řešili přes internet - aukro, bazary a nebo půjčili. my museli v těhu pořešit hlavně stěhování, takže na lítání po obchodech s výbavičkou nebyl ani čas ani peníze. ale je fakt, že ten předčasnej porod byl trošku nevhod. naštěstí věci do tašky jsem zbývající dokoupila den před porodem a ostatní věci už byly objednané a zaplacené, tak s vyzvednutím a smontováním apod. už si přítel poradil. v porodnici jsme se zdrželi, tak to stihnul 😀

lucylama
11. únor 2013

Ahoj,já jsem všechno oblečení dostala od sestry přítele..ale co jsme potřebovali-jako dět.kosmetiku,kočárek a podobně,tak to jsme kupovali měsíc a půl před mým porodem(rodila jsem 4.října 12). 🙂

sakuraluci
11. únor 2013

Zdravím tě Andynko, jsem asi podobná povaha jako ty 🙂
Věcičky jsem začala nakupovat celkem brzo, asi od 2. měsíce těhotenství.
Rozhodně jsem za to dnes ráda, protože jsem ve 23. tt a jsem v klidu, že spoustu věcí mám nachystáno. a také mi to dělalo radost. A navíc, spoustu věcí jsem nakoupila na mimibazaru a třeba i nové věci, ale za babku. Na první tři měsíce neutrální hnědou medvídkovou barvu a pak, když jsme se dozvěděli o pohlaví, tak podle toho. Možná to někomu připadá bláznivé, ale já jsem spokojená. Tobě i miminku přeji pevné zdraví 🙂

andy21
12. únor 2013

Andynko nenech se tady otrávit 🙂

Nikdy nevíš, co se stane, ani v 7tt, ani v 5.měsíci, ani týden před porodem ....

A postupně si nakupuj a dělej si radost, čekáš 1.miminko a těch věcí, co potřebuje, je opravdu dost a ně každý věci dostane od příbuzných a kamarádek...

Já musela v 1.těhu 6 týdnů ležet, takže nikdy nevíš co přijde a 6 týdnů před porodem bys měla mít už opravdu vše kromě kosmetiky...

Takže si nakupuj postupně dle uvážení , ale většina maminek to má tak, že chce mít co nejdříve vše již hezky nachystáno, 🙂

andynka86
autor
12. únor 2013

Děkuji všem za vaše názory a postřehy. 🙂 Je pravda, že jsme mimi neplánovali, ale nějaké věcičky mám doma už rok, protože jsem dělala v jednom hypermarketu, a když šlo oblečení do slev, tak jsem si vždy něco vybrala, no nekupte to, když to stojí třeba 35 ,- Kč! 😀 Jj, samozřejmě je mi jasné, že se může ještě stát spousta věcí, ale vždy se to bude hodit i v budoucnu, nebo jako dárečky pro kamarádky co taky čekají, nebo už mají mláďata. 😉 Určitě nemám v plánu běžet za týden pro postýlku, kočár atd., ale oblečení a hračky se hodí vždycky. 😅

90janka
16. led 2017

Jsem ráda, že tato diskuze proběhla, i když je už stará 🙂 Jsem po 9. týdnu a už bych nakupovala jako vzteklá. Zatím jsem koupila jen jednu věc a to když měli v DM za babku z bio bavlny plíny. Kočárek mi prodá kamarádky sestra a to asi před porodem, protože zatím sama vozí a postýlku budu mít od kolegyně. Ale když vidím hezký obleček nebo zavinovačku, ráda bych ji (jak už tu bylo řečeno, kvůli výdajům) koupila teď, ale dost mě odrazuje spousta lidí kolem mě, kteří dávají na pověry. Máte pravdu, že pokud se něco má stát, může se to stát kdykoliv. Znám holčinu, která bohužel potratila v 7. měsíci :(
Hlavní je se hodit do klidu a mít z toho radost a nedat na lidi a pověry. Nedat se hlavně zdeptat. Přeju všem hodně štěstí 🙂

petule1990
16. led 2017

Zacala jsem v 25/26tt... nyni jsme 32 tt a mame jen par kousku obleceni a kocarek... porad si rikam ze mam jeste dva mesice ;)

astyna
16. led 2017

Já jsem měla vše doma - rodinu máme 250 km daleko, takže to nešlo nějak logisticky vyřešit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru