Od kdy má miminko v bříšku duši? Co myslíte?

delapa
19. dub 2011

Ahoj holky. Moc by mě zajímal váš názor, od kdy má miminko v bříšku duši?? Občas čtu takové to "je to jenom shluk buněk". Jak to může kdo vědět?? Napadlo mě udělat mezi váma průzkum. 😉 (Nemyslím od kdy má čich, sluch.... Myslím prostě duši). Vím, že se to nedá nijak dokázat, spíš mi jde o vaše názory. Není to tak, že duše vzniká hned při početí? Připadá mi to jako nejlogičtější, ale ráda si počtu i vaše příspěvky. 🙂 Děkuju. 🙂

fallingstars
20. lis 2017

@martiniquest Mimo mě jde taky! 😄

fallingstars
20. lis 2017

@zuzineckah Mně to, že jsem těhotná, pořádně nedošlo až do porodu. Teď mi zase jakoby nedochází, že jsem máma, občas se zastavím, koukám na ni (je jí šest měsíců) a říkám si, ty jo, já to fakt zažíván, jsem máma a ona je moje! Takže moje vědomí v tomhle “uvědomění si” dost selhává 😅

zuzineckah
21. lis 2017

@fallingstars mně taky, nic si z toho nedělej 😂 a to mám děti tři 😂 řekla bych, že mám k mateřství stejně střízlivý postoj jako k ostatním věcem. Což samozřejmě neznamená, že své děti nemiluji... ❤

martiniquest
21. lis 2017

@fallingstars hele ja sice hned vedela, ze jsem tehotna, ale behem porodu (vytlacovani) jsem rvala, ze ja fakt rosim - nemohla jsem tomu uverit. Porad jsem to brala jako neco hrozne sloziteho a neco, co se deje tem "starsim" ( mne je 29) a ono to pritom bylo cele prirozene a vlastne tak jednoduche

priefi
25. únor 2020

@delapa já mám dilema v tom, zda v době početí (spojení spermie a vajíčka), anebo když se "zakousne" do dělohy.

priefi
25. únor 2020

@delapa jinak za mě si nás miminka (dušičky) vybírají ještě před tím, než k nám přijdou

dzejnyyyy
3. říj 2021

@priefi k tomu se taky přikláním. Slyšela jsem hodně teorií o tom, kdy je ten okamžik... A asi se přikláním k tomu, že je to zase trochu individuální. Myslím si i, že dušička během těhotenství z těla odchází a zase se vrací,... Ke konci tyto intervaly zkracuje a převážně zůstává... 🤷 Kdo ví 🙂

Co mě těší a opět jsem na to narazila v této diskuzi, že vnímáte některé z vás dušičky i před početím, vidíte třeba chlapce nebo dívku, poté víte, cítíte, že se zadařilo,... Bohužel jsem to nezažila (nebo o tom spíš nevím), ale zajímalo by mě, je možné se to nějak naučit? Trénovat to? Naladit se? (Třeba někomu pomohla knížka, video, rozhovor se známým,...?!) Děkuji za názory ;)

sylvka
3. říj 2021

Viděla jsem dokument Němý výkřik .... Jak se ten plod odtahoval od kleští ,když byl prováděn potrat ....to jsem si říkala,že už asi vnímá,že nechce zemřít... nevím jestli to je přímo duše... Ale jako shluk buněk mi to taky nepřišlo.

danvitka
3. říj 2021

Já bych řekla, že pokud by šlo o duši, tak ještě před početím. Někde litá a pak přijde 😄 ale je to těžká otázka. Ale s prvním synem si pamatuji, že jsem jela autobusem a najednou mi hlavou prolítla myšlenka - budu mít syna. Ještě před otěhotněním. A taky se tak stalo.

martiina_k
3. říj 2021

Zajímavá diskuze.... nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale po přečtení diskuze mi směřovaly myšlenky k IVF. Kdyby totiž duše byla už při početí - tj. spojení dvou buněk, tak co při IVF? Všechna ta embrya, která odejdou aniž by stihla být vložena do ženy, nebo jsou vložena a nezahnízdí se.... když nad tím přemýšlím, tak bych řekla, že duši má plod ve chvíli, kdy bije srdíčko, už jsou nějaké mozkové funkce a vědomě v bříšku něco dělá. Vědomě si cucá palec, vědomě se hýbe, kope maminku, když se mu něco nelíbí a tak. To bych řekla, že už tam duše být musí 🙂 ale jak to je? Jsem ateista, ale doufám, že smrtí to všechno nekončí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru