Od kdy má miminko v bříšku duši? Co myslíte?

delapa
19. dub 2011

Ahoj holky. Moc by mě zajímal váš názor, od kdy má miminko v bříšku duši?? Občas čtu takové to "je to jenom shluk buněk". Jak to může kdo vědět?? Napadlo mě udělat mezi váma průzkum. 😉 (Nemyslím od kdy má čich, sluch.... Myslím prostě duši). Vím, že se to nedá nijak dokázat, spíš mi jde o vaše názory. Není to tak, že duše vzniká hned při početí? Připadá mi to jako nejlogičtější, ale ráda si počtu i vaše příspěvky. 🙂 Děkuju. 🙂

jaa
1. zář 2012

zvláštní otázka. 🙂 Ale,když vezmu fakt,co je na světě lidí a,co lidí již tento svět opustilo,tak by těch duší "někde"muselo strašně moc přebývat a pak se doslova prát o své místo ve schránce-těle.Proto na duše moc nevěřím. Je nějaká energie,která tělo po smrti opustí a nějaká energie,která spustí srdce,jako stroj života v 7tt.Ale,kde se bere a kam se vstřebává,je otázkou již po tisíciletí a dodnes na ní není konkrétní odpověd. Věřící si pomohou nebem a nám nevěřícím nezbývá nic jiného,než doufat,že ta energie někde v kosmu opravdu je. 😉
Za mě tedy nějaký ten 7tt. 😉

bjoucik.15
1. zář 2012

to je hodně zajímavá otázka a bude hodně zajímavých názorů. Duše miminka je už od početí, ale myslím si že někde v útvaru pravděpodobnosti se miminko podaří a stvoří, když někdo z rodiny zemře. Ať je to někdo hodně blízký nebo vzdálená teta či strýc. Moc do toho nevidím, ale nějak to tak bude. Třeba ve stejnou dobu na stejným místě se v alternativní realitě vůbec dítě nestvoří a nenarodí...

kopretina3
7. zář 2012

Já jsem křesťanaka a myslím, že duše vzniká při početí dítěte.

ladybugie
7. zář 2012

věřící nejsem, ale souhlasím s @kopretinka3, duši má mimi od početí

saminomimino
7. zář 2012

duše si svoje rodiče vybírají,takže pokud už je spojeno vajíčko a spermine,je to podle mně hotový člověk i s dušičkou,taky se občas stane že si to duše na poslední chvíli rozmyslí,nebo krátce po narození a tělo opustí,dalo by se tak objasnit náhlé úmrtí a pro mnoho věřících,ať už v cokoliv,to může být v takové smutné situaci útěchou,ale s tímhle názorem jsem ovšem za blázna,ale kdo ví 😉

2hanah
7. zář 2012

Také nejsem věřící, podle mě má zárodek dušičku v okamžiku, kdy se změní z gestačního váčku na mrňavého tvorečka, který už má základ očiček, ručiček...

svoba
7. zář 2012

Nemůžu nad tím přemýšlet, je to pro bolestivé,. Potratila jsem ☹

skorepka
7. zář 2012

libi se mi tady vic nazoru, ale brala bych ze od splinuti vajicek. Ale je fakt ze jsem nekde videla ze duse si vybere maminku a ceka az k ni bude moct vejit - od splinuti? od 1. bouchnuti srdicka? Od zacatku vyvoje mozku? od prvniho nadechnuti? Kazdy dle sveho, ja sama nevim. Kazdopadne neco ma do sebe i teorie pri prvnim nadechnuti - protoze ano odchazi pri poslednim. Ale jsem spis pro to, ze uz behem tehulkovani. Asi uz od splinuti. 🙂

tina74
15. lis 2012

I já si myslím, že člověk má duši už od početí. Mám takovou představu, že existuje jakási "říše dětí", kde ti malí tvorečkové čekají, až přijde správný okamžik a budou vysláni svým rodičům. Někteří si své rodiče vyberou podle svých představ, jiní zase k nějakým rodičům musí proti své vůli.

bocinka
15. lis 2012

Zajímavá otázka, nikdy jsem nad tím nepřemýšlela.... 😕 🙂
Pokud už by duše měla být, tak si ji nepředstavuji jako nějaké lítací a hledací "něco".... spíš bych to viděla tak, že každé miminko když se narodí, tak si vezmě kousek své dušičky z duše maminky, do té doby jsou, jak se říká "jedno tělo, jedna duše", nebo ne? 🙂 🙂

zoriazz
26. lis 2012

Homeopatička mi říkala, že duše přichází do těla v 7tt. myslím si ale, že už před otěhotněním je jasné, která duše přijde. Věřím, že si mě a mého manžela za rodiče ta duše vybrala předem - jak tomu věřily mnohé "primitivní" národy. A taky podle mého zážitku, když jsem o tomto četla na líbánkách na terase u bazénu, vzhlédla jsem k obloze - a nějak mi bylo jasné, že se ve mě už něco děje, a že ta duše čeká... zní to podivně, ale bylo to krásné.

pehaka
26. lis 2012

🙂 to mě nikdy nenapdalo...dušičku má podle mě kdy už vypadá jako malej človíček... 😉

petrajavor
26. lis 2012

Když mi mudr musel udělat potrat (měli jsme genetickou vadu) říkal,ať nebrečím,že to byl právě jen "shluk buněk"....ale pro nás s manželem ne....bylo to miminko se vším všudy i s dušičkou už od chvíle kdy jsem na testu našla // a milovali jsme jej....takže dle mého má dušičku od chvíle kdy dojde k oplodnění....

svatule
27. lis 2012

Holky, super otázka, líbí se mi, jak každý má svůj náhled 🙂 Já osobně, po všech možných zkušenostech a zážitcích, věřím, že duše si rodiče vybírá už před narozením a na svět jde s určitými "úkoly". Věřím v karmu, snažím se vše zlé a špatné, co se mi stalo, brát jako zkoušku a novou zkušenost... 🙂
Takže u obou našich dětí věřím, že si nás vybrali a přišli v pravý okamžik 😉

maudn
27. lis 2012

duše je dle mého názoru součásti každé bytosti od jejího vzniku

janulenkaaa
27. lis 2012

My si myslíme že dítě má duši když začne v bříšku vnímat doté doby duše čeká než do něj vstoupí a podle nás si duše vybírá rodiče dopředu ale nevím jak to je když se o dítě přijde pač mě se to stalo to pak nevím proč by se to stalo

vysocanka
27. lis 2012

souhlasim s Orca, nam se ted povedlo prirozene a termin porodu mam presne na umrti babicky :( je to strasne zvlastni :( uricte nam poslala miminko za sebe... a to prvni bylo taky po umelem oplodneni a sance od dr temer nulova diky hroznemu spermiu..

mataharyy
27. lis 2012

Tož otázka, na kterou asi nikdy nebude jednotná odpověď, ale jako úvaha dobrý 🙂
Kdysi jsem viděla film o tom že si dítě (či jeho duše) vybírá rodiče ještě dříve než je žena těhotná, což je zajímavá myšlenka.
Před nedávnem jsem četla že vědci přišli na to, že duše váží 21 gramů, tedy dalo by se tvrdit i to že v okamžiku kdy plod váží přes 21 gramů má duši 😅
Ale myslím že každý to vidí jináč, hlavně je asi důležité zda je to dítě očekávané/vytoužené, nebo nechtěné. Pro mě bylo dítě dítětem (včetně duše) v okamžiku, kdy mi test ukázal dvě čárky, pro někoho kdo o to dítě nestojí (ať je důvod jakýkoliv) nepřemýšlí nad tím zda má, či nemá duši a bude zastáncem toho že je to shluk buněk, což je logické (nepřísluší mi soudit ani moralizovat), je to určitý obraný mechanismus. Stejně tak rozdílný názor budou mít lidé věřící a lidé nevěřící...

Takže za mě dítě včetně duše (ať už si pod pojmem duše každý představujeme cokoliv) je v okamžiku kdy otěhotním, ale respektuji i tvrzení o shluku buněk. Záleží zda to beru citově, vědecky atp. 😉

ruzenkas
27. lis 2012

Já osobně souhlasím s názorem, že si dušička vybírá rodiče. Takže v okamžiku splození je to proto, že si je-ten daný pár, vybrala. Ale ctím názor ostatních 🙂

vendullka
27. lis 2012

Souhlasím se svatule. Apropo je jedna mockrásná pohádka, o dušičce, jak se vlastně vtělila do minka a je to tam popsáno téměř shodně🙂

liss_durman
16. led 2013

Duši 🙂 No přeci od začátku. Já hodně prožívala první pohyb, pamatuji si přesně datum a bylo to při poslechu Chopina, úúúžasné 🙂 Každopádně dcera měla hlavně názor od samého začátku. Jako studující matka jsem se hodně nalítala i v těhu a kolikrát jsem cestu k doktorovi strávila ve vlaku na záchodě... Po jedné takové jízdě (tuším 16 tt) se pak na ultrazvuku ukázal piditvoreček, který se strašně vztekal a házel ručičkama a nožičkama. Tak to bylo celé těhotenství 😀 A názor má dodnes 😀😀

jetynka
16. led 2013

Taky jsem toho názoru, že má miminko duši od samotného početí🙂

anjelita
11. kvě 2015

Podle Islamu ve chvili kdy zacne bit srdce, takze toho se drzim. Proto se interrupce nedovoluje po tom co srdicko uz tluce protoze by to byla vrazda.

nina2000
27. črc 2015

Já si myslím, že to je u každého jiné. Já věděla, že nejsem sama asi pět dní po početí. Najednou jsem pocítila velmi silně, že nejsem sama. Přesně si na to pamatuju, šla jsem do koupelny a ten pocit mne úplně překvapil. A od začátku jsem měla pocit, že to bude kluk 🙂 Pak už jsem jen počítla dny, kdy si můžu udělat test, ale už předem jsem věděla, jak dopadne 😎
No, možná to bude tím, že ten můj rarášek je celkem silná osobnost 😉
Ale mám kamarádku, která začala dítě skutečně vnímat až kolem 4. měsíce. Říkala mi, že má navíc pocit, jako by s ní občas malá nebyla. Takže možná, že ta duše s tím tělem ještě není během těhotenství úplně spojená a občas si zacestuje i jinam... Tady se asi meze fantazii a víře nekladou 🙂

jennifer
28. črc 2015

podle mně hned od početí, já jsem třeba v ten den hned věděla že jsem těhotná, nikomu jsem to neřekla a hned po dovolené si koupila testy, hromadu testů a bylo to tam, byla jsem těhotná, s miminkem jsem si povídala nejenom já, ale i manžel, docela co mě překvapilo, že běžně mi pejsci skákali po břiše, ale jak kdyby to věděli taky, protože mě přeskakovali a dávali na mně pozor, sice to s miminkem nedopadlo dobře, musela jsem v 16.týdnu na potrat, ale i tak to byli nejkrásnější chvíle a musím říct, že ještě do dneška si s ním nebo s ní vykládám, chtěli jsme vědět co to bylo, ale jaksi nám nedošli výsledky a pak už jsem potom radši nepátrala, protože jednou budu chtít zase miminko a takhle nebudu mít snad větší strach kdyby to byla holka nebo kluk jako minule, že se něco pokazí.
ale pro mě prostě mělo miminko duši hned od početí a věřím, že tam někde ještě je, a že prostě když mu ještě něco vykládám ještě dnes, že mě slyší. 🙂

handan
18. lis 2017

Děkuji za vaši diskuzi. Trochu starší, ale aktuální. K diskuzi, kdy přichází duše do miminka, jsem se dostala z diskuze co je po smrti. Pokud má duše přijít, je nová, čerstvě upečená, nebo je to duše, které bloudí a vyvýjí se postupně. Pevně doufám v druhou variantu, protože mě jedna skvělá duše právě opustila a mojí nadějí je, že do lepšího světa. Pokud by lepší svět měl být v neopustitelném ráji, bylo by to jako nádherné vězení. Doufám, že není. Že si nádherná duše, která mi na chvíli v životě dávala radost a sílu, může vybrat svůj příští lepší svět. A protože moje nádherná duše měla spřízněnou duši ve své nyní těhotné úžasné neteři, protože moje nádherná duše měla skvělou inspirující osobnost, doufám, že když by se znovu vracela sem k nám, je zde úžasné místo, kde bude šťastná znovu a více. Místo u mé úžasné neteře, kam by se s prvním nádechem mohla po svém posledním vydechnutí uchýlit, aby znovu konala dobro a rozdávala lásku, nová a šťastnější. Chraňte své úžasné dušičky

pikl
18. lis 2017

Vždycky jsem si představovala, že embryo už duši má, ale u buňky nevím. A podle mých výpočtů jsem otěhotněla přesně den po tom, co zemřel můj milovaný pes, takže věřím tomu, že ty dvě duše se někde potkaly a ta od mého pejska k nám poslala naše děťátko

odula
18. lis 2017

@veruska007 hezky jsi to napsala.👍 A ještě si představ že podle aristotela maj kluci duši driv nez holky... sexista jeden nekorektni, genderove nevyváženej 😀

sarkoc
18. lis 2017

Ja věřím, že to jaká dusicka se danému páru (mamince) narodí, je dáno uz dlouho dopředu...do tělesné schránky duše vstupuje zhruba okolo dvacátého týdne a projeví se to pohyby detatka (tělesná schránka ozije)...Já si přesně uvědomuji okamžik, kdy jsem měla potrebu si s briskem začít povidat-jednou v noci mě vzbudil zvláštní pocit, poprvé jsem měla potřebu promluvit na své bříško a za pár minut první pohyb 😉

bbn
18. lis 2017

@sarkoc až na to, ze miminko v brisku se pohybuje mnohem dříve, jen my matky ho uvidíme díky jeho velikosti až okolo 20tt. Ale každý to vnímá jinak, to je jasné.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru