Odběr choriových klků, máte zkušenost?

renuliena
4. led 2018

Ahoj holky, chci se zeptat, byla jste nektera na tomhle vysetreni, mě na genetice nic nenasli, odber krve v poradku, vsechny hodnoty taky v poradku, ultrazvuk taky v poradku, pouze sijove projasneni jsem mela na hranici 2,9...má byt do 3 ....mudr mi rekla ze bych mela jit bud na plodovku anebo na tenhle odber, prakticky mi jinou moznost nedala a ani jsem se nenadechla a už jsem lezela na lehatku...no docela to bolela, asi bych už do toho nesla....nakonec vysledky v poradku, potvrzeno pohlavi, jelikoz to mam už za sebou spíš se chci zeptat jake máte s tim zkusenosti vy 😊

lu_cy
4. led 2018

Ahoj, já teda bohužel špatnou. Starý nepřehledný UTZ kde, jak Dr. sám řekl, nic pořádně neviděl. Bolest taky nepříjemná ale hlavně zbytečná. Nahnali mě do toho a ukázalo se, že zbytečně a nakonec to skončilo nejhůř jak mohlo. :( Já už teda nikdy více.

renuliena
autor
5. led 2018

Jeeee, tak to je mi moc lito,no mě prave do toho taky nahnali Váni nevím jak, jak jsem psala vysetreni samo o sobe hruza, nikdy vic a taky jsem se strasne bala toho potratu, je to doslova vymodlene dítě po 12 letech, no dneska jsem treti den po tom vysetreni, tak doufam ze už mu nic nehrozi, zbytecne stresuji matky a vecsinou jsou deti zdrave, ale jen proto vze jim něco v pocitaci vyjdw špatně tak nas tam zenou, smutne v dnešní dobe, Lucy tak se opatruj a drzim palecky ať tě to priste už nepotka 😉

verunkanatalka
5. led 2018

Ahoj...Mám to stejně jako ty!!Jen jsem šla na plodovku.Teď vedle mě leží krásná a hlavně zdravá holčička(6měsíců)...

renuliena
autor
5. led 2018

@verunkanatalka tak to je krasne, gratuluji, drzte se holky, já doufám ze to bude ok, testy mám v poradku, ale toho potratu se bojim, prece jen to byl zasah do placenty, ale snad bude vsechno ok 😊

renuliena
autor
5. led 2018

@lu_cy prosim tě, muzu se zeptat, jak dlouho jsi byla po tom odberu kdyz jsi potratila a jak se to projevovalo? Moc děkuji za odpoved

lu_cy
5. led 2018

@renuliena cca dva týdny, ale nebylo mi vůbec dobře a vpich bolel...jenze říkali nejprve, že odběrem to není a později už říkali, že jsem to až 0,5-1% co se může objevit komplikace.

lu_cy
5. led 2018

Ale hned se povedlo znovu a teď mám vedle sebe ten největší poklad 😊 ....jen vím, že znovu už do toho nejdu. Ale vůbec se nenech stresovat...možná to bylo i tím špatným přístupem. Když na konzultaci,kde mě měli uklidnit hned začali o tom že ho musím dát pryč a jestli nejsme náhodou sourozenci s manželem. To mě teda dostalo.

renuliena
autor
5. led 2018

@lu_cy dekuji moc za odpověď, mne to taky bolelo, vpich ani ne, tak normalne jsem to citila, ale ten odber z placenty byl dost bolestivej, ptam se, jelikoz dneska mě poboliva v podbřišku, ale s tim mám potize od začátku tehu, tak nevím, streda a ctvrtek to bylo ok a dneska to citim, tak nevim, snad plasim zbytecne 🤔

lu_cy
5. led 2018

@renuliena určitě to bude dobré 😊 jak říkám já měla smůlu i na lidi takže to bylo vše od začátku špatné...ani kontrolu nedělali po zákroku. Držím palce ať je vše už bez zbytečných zásahů a hlavně zdravíčko

renuliena
autor
5. led 2018

@lu_cy moc dekuji za povzbuzeni 😊

gepe
5. led 2018

@renuliena vpich atd neprijemne ale OK. Nasledne jsem drzela misto vpichu v cistote vic a vzdusne zalepene. Byl to patek a cely vikend jsem prolezela s knizkami (manzel odjel s dcerou na apaluchu).
Drz se vic v klidu, netahej nic a bude to OK. Mozna se Ti zacina i roztahovat deloha, coz je prirozeny prubeh tehotenstvi. 🙂

renuliena
autor
5. led 2018

@gepe moc ti dekuji 😊

milito18
27. bře 2023

@renuliena Já dnes po screeningu,Mimi dle doktora bylo v pořádku a vše mělo v pořádku,jen mu nespolupracovalo a špatně se mu měřilo.
Takže šup na genetiku a ve čtvrtek mě čeká v Praze zákrok choriovych klků.Bojim se,na jednu stranu mě doktor uklidnil a na druhou tak vyděsil ...spát nemůžu a celkově jsem prostě vystresovana.Je to moje vymodlene mimi,mám doma třináctiletou dceru,jeden potrat za sebou a doufám, že už to zlé mám vybraný.

milito18
30. bře 2023

Tak dnes na odběru Choriovych klků,musím říct , že nervy velký.Pan doktor Břešťak v Praze fakt úžasný.
Viděl jak jsem nervózní a slzy na krajíčku mám a provedl mě krok za krokem.Odber byl fakt nepříjemný,ale kvůli Mimi jsem zatla zuby.V pátek nebo v pondělí budou první výsledky a další za 2 až 3tydny.
Věřím že to bude dobrý,Mimi si zasloužím ♥️
Přeji Všem maminkám pevné nervy a zdravá miminka ♥️♥️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru