Odmítla jste některá test na cukrovku v těhotenství?

ajina17
13. bře 2012

Zajímalo by mě kolik tu je maminek co odmítlo test na cukrovku..

timbouctou
13. bře 2012

@ajina17 tak to bych k němu chtěla chodit 😀

weri1
13. bře 2012

@ajina17 hmmmm tak to jo 😀

werumka
13. bře 2012

@pampeliska1 Ono v případě toho testu je zátěž právě to, že před tím máš nějakou dobu lačnění a pak je najednou taková trochu pecka a organismus musí během krátké chvíle všechno přeorganizovat. Proto jsem poukazovala na ty možné kontraindikace. Kamarádka teď při tom testu dostala záchvat, protože je epileptička. Pak jí řekli, že už ho opakovat nebudou a že to není potřeba. Tak to pak samozřejmě naštve, když nejdřív je to velmi důležité a pak to potřebné vlastně není. Právě v jejím případě bych už od začátku trvala na jiném způsobu testování.

weri1
13. bře 2012

@timbouctou já ho taky mohla mít před dvěma lety

jaa
13. bře 2012

Každou prohlídku v gyn.poradně se dává moč na cukr a bílkovinu. Pokud se tam vyskytne problém,je důvod poslat těhotnou na test. Tady posílají pouze rizikové pacientky,když se objevuje cukrovka v první,či druhé generaci.A pak,jestliže je nález v moči. Záleží na lékaři,jak celou věc zhodnotí.

natalie77
13. bře 2012

Ne, proč? Všichni píšou, jak je to hrozný, ale mě to přišlo, jako přeslazený čaj. Žádná fyzická bolest...takže po tom, čím jsem si prošla jsem se musela smát...asi je to o prioritách...o vnímání bolesti a o tom, děsit další holky.
Tak mi to přišlo, že to popisovaly, jako hrůzu, děs...jako když rodička popisuje těhotné porod...člověk neví do čeho jde..a strach se stupňuje...
Já se vždycky připravím vnitřně, aniž bych okolí obtěžovala na to, že to bude nesnesitelná bolest...a pak koukám, že už to mám za sebou...a dá se to přežít.. 😀.
Test se dělá pro moje dobro, takže proč ho odmítat? Můžeš odmítnou všechno, nikdo Tě nutit nebude...ale fakt to nechápu 😕 . Každého věc 😉 .

timbouctou
13. bře 2012

@weri1 až bude starší dítko ve školce, tak se někde slezem a všechny tyhle lidi zdrbnem, ne? 😀

pusolamy
13. bře 2012

@ajina17 : muj doktor by me byval neposla na ten test (bylo mi 22)ale tim ze babicka ma cukrovku (ne tehotenskou pochopitelne) tak me radsi poslal, alejinak on taky posila az nad 25let, takze asi co doktor to nazor jako se vsim, ale nikdy by me nenapadlo nejake vysetrenio dmitnout kdyz lekar mysli ze to je spravne. nez si pak neco vycitat 😉

weri1
13. bře 2012

@timbouctou anóóóó 🙂

natalie77
13. bře 2012

@timbouctou @weri1 holky vemte mě sebou 😀 😀 😀 😀

weri1
13. bře 2012

@natalie77 jééé taky praha, tak jo 😀 odkud jsi?

timbouctou
13. bře 2012

@natalie77 no tak když i s tebou, tak to Alexe do tý školky dávat nebudu, pohrajou si všichni kluci 😀

ajina17
autor
13. bře 2012

Ach jo to je teda zvláštní já které je 18 tak se do ní rejpe,ale ženské která už má 4 děti tak tý se nic nenapíše..ach jo..

timbouctou
13. bře 2012

no páni, tak díky @marketnieuw jsem právě zjistila, že mi dělali ten kompletní sceening, akorát tomu moje dr říkala trippl test 😀 asi jí to přišlo moc dlouhý. Ale taky mi dělala všechny ty utz, dokonce to u druhého chvilku vyhrožovalo Downem, než zjistila, že prostě je takovej macek, že to není jen zesílený krk 😅

pampeliska1
13. bře 2012

@ajina17 tak jestli ti to bude stačit argument, že "ostatní na tom nebyly a mimi je OK" až se ti narodí dítě s postižením následkem těh. cukrovky, tak na test nechoď 😉

@jaa bohužel to, že se cukr nezjistí z moče neznamená, že dotyčná nemá těh. cukr.

@werumka jj, to máš pravdu, že tím, že je to na lačno, tak je to větší pecka pro organismus.. S tou kamarádkou mě to mrzí, ale asi to chtělo individuálnější přístup v jejím případě 😒

jaa
13. bře 2012

@pusolamy Mě by to v mládí také nenapadlo..jenže,čím je člověk starší a více toho ví,tak přijde na to,že ne vždy, je lepší přijmout rozhodnutí lékaře.
také jsem odmítla injekci na uvolnění svalu před porodem,kvůli bezpečí dítěte a následně po poodu na zavinutí dělohy..Když se sama zavinovala,tak jak má..proč do sebe cpát další hormony a chemii,že? je to na každém,jak se rozhodne.Dnes má člověk možnost volby.tak,proč ji nevyužít. 😉

timbouctou
13. bře 2012

@ajina17 no tak asi to právě bude tím, ne? Ta mamina už ví, co riskuje a umí si to před sebou zodpovědět. Co ty můžeš vědět o tom, jaký je to pocit, když to malé musíš chránit a víš, že je nutné udělat naprosto všechno pro to, aby se mu nic nestalo.

simimo
13. bře 2012

@ajina17 Cukrovka je nebezpečná jak pro Tebe, ale hlavně pro mimi. Chápu Tvé pocity, ale jen, pokud jde o Tvé zdraví, to si pak dělej co chceš. Ale tímto ohrožuješ zdraví Tvého dítěte a na to nemáš právo!!!

jaa
13. bře 2012

@pampeliska1 Pokud má tak silnou cukrovku,že by ji to mohlo ohrožovat,pak cukr v moči je.Následně se bere krev na zjištění hladiny v krvi...

ajina17
autor
13. bře 2012

@timbouctou s tou maminou jsem si psala..na cukrovce nikdy nebyla..

timbouctou
13. bře 2012

@jaa to se tak někdo má, mě ten mladší obřík tak vytahal dělohu, že se na ní chodili medici koukat a hlasitě to komentovali 🙄 no, aspoň jsem si na jipce odbyla ten oxytocyn a pak mě to nebolelo při kojení.

pampeliska1
13. bře 2012

@jaa tak to si nemyslím..Ohrožovat může (v tomto případě jde hlavně o dítě, ani ne tak o matku) i lehce (ale dlouhodobě v případě neléčené) zvýšená glykémie.

ajina17
autor
13. bře 2012

@simimo nemám právo?..mám na to právo...to dítě roste ve mě..a dás e to zjistit i jinak než jít na cukr..

timbouctou
13. bře 2012

@ajina17 o jaké mamině teď píšeš???

weri1
13. bře 2012

tak já věřím doktorům a zatím se mi to vyplatilo ťuk ťuk ....nefušuju jim do řemesla

jaa
13. bře 2012

http://www.heo.cz/l/108-tehotenska-cukrovka-pri...
žádné rizika,krom velikosti plodu ,cukrovka těhu nemá.Jiné je to s běžnou cukrovkou.

ajina17
autor
13. bře 2012
timbouctou
13. bře 2012

@jaa
@ajina17
opravdu, není vždycky cukr v moči nebo v krvi ani když je cukrovka. Už jsem to psala výš, mám na to svědkyni.

weri1
13. bře 2012

já bych tuto diskusi uzavřela....zakladatelka jít na cukr nechce, teda až bude těhotná, tak ať nechodí a nemá smysl sem něco psát 🙂

pampeliska1
13. bře 2012

@jaa není to pravda - hrozí vývojové vady srdce, plic..více zde:
http://www.tehotenskacukrovka.cz/nelecena_tehot...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru