Odpočinkové téma - jméno pro třetí dítě.

kachles
13. srp 2019

Ahoj všem, nejdu si pro radu, spíše pro inspiraci. Čekáme třetí dítě a zatím mám pocit, že jsme ty nejkrásnější jména prostě už dali. Takže: nevíme, jestli holka nebo kluk a starší sourozenci jsou Dorotka a Vávra (Dorota, Vavřinec), tak schválně, co se vám k tomu hodí. Díky 🙂

ocetnicek
13. srp 2019

K těmto jménům se mi hodí Adriana, Radim, Radek.

kachles
autor
13. srp 2019

@ocetnicek Díky za názor, ale to jde úplně mimo naše uvažování 🙂.

madlis
13. srp 2019

@kachles Vincek 😁

gruyerre
13. srp 2019

@kachles máte krásná jména, taková, která se tu často dávala před 150 a více lety a dnes už jsou málo obvyklá, já bych se toho držela i u třetího jména. Hned mi naskočili Bartoloměj 🙂. Holčička třeba Mariana, Magdalena, Alžběta, ty jsou sice celkem běžné, ale hodily by se.

kachles
autor
13. srp 2019

@madlis Vincek je super, ale ten originál Vincent se mi moc nelíbí, každopádně někde v první top desítce je 🙂, díky.

verunkanatalka
13. srp 2019

Šťepán,Valerie, Smáli,Vilém...

verunkanatalka
13. srp 2019

Ne Smáli, ale Amálie...

kachles
autor
13. srp 2019

@gruyerre Jo, mě ten Bartek taky sedí, ale jedni známí mají Vávru i Bartka, takže by to asi bylo trochu moc stejný. Alžbětka je skvělá a k tomu ještě váháme s Apolenkou. A díky za pochvalu, taky jsem na ně dost pyšná (na jména i na děti samozřejmě 🙂)

marketkaticha
13. srp 2019

@kachles Beátka, Alfred

codal
13. srp 2019

Amálka,Rozárka, Mariánka,Evelínka, Malvinka
Metoděj, Hynek, Vítek, Vilém, Bartoloměj, Václav

pipi_puncocha
13. srp 2019

Krásné jména.😍 pro holčičku by se mi k tomu hodila Johanka, Alžbětka, Stázinka (Anastázie), Apolenka, Liduška... A chlapečka Jindřich, Hynek, Vilém, Eda, Toník, Vítek.

madlis
13. srp 2019

Náš soused na Valassku byl Vincenc a taky jsme o tom jméně přemýšleli, nakonec mame Aloise a Antonína 😁

similenka
13. srp 2019

@kachles Hynek, Vilém, Jarmila 😊

kachles
autor
13. srp 2019

@codal Jo, tak vy jste dost podobně naladěná, přesně tímhle směrem uvažujeme, Rozárek je bohužel kolem nás už dost, ale ta Evelínka hmmmm... 🙂 Metoděj mi zatím neprošel, ale ještě zapracuju 🙂.

similenka
13. srp 2019

@similenka Eduard, Cyril a Cilka

kachles
autor
13. srp 2019

@pipi_puncocha Skvelé typy ! Díky, Stázinka u nás ještě nepadla, Eda už měl být Vávra, tak to možná ještě oprášíme :D

pipi_puncocha
13. srp 2019

@kachles dejte pak vědět co jste vybrali. Ještě se mi hrozně líbí Lojzík (Alois) a pro holčičku Vilma, ale manžel nesouhlasí. 😅

madlis
13. srp 2019

@pipi_puncocha Lojzík je nej ❤️😁

kachles
autor
13. srp 2019

@pipi_puncocha na konečné rozhodnutí máme ještě spustu času, tak když si vzpomenu, vědět dám 🙂, Vilmu bych možná upravila na Vilemínu, ať tam je ta zdrobnělina Mína... Víla Mína, super :D! Já takhle dlouho nemohla prorazit Josefínu a teď už na to muž přistoupil a mně se přestala líbit... asi ty těhotenské hormony neboco :D.

codal
13. srp 2019

@kachles my máme Amalku a chtěla jsem Márinka (Mariánka), ale ta mi neprošla u manžela, tak nakonec máme Miriam (Mirinka) a jsem spokojená, chlapeček se mi líbí právě Vítek, Hynek a Metoděj🙂..

kachles
autor
13. srp 2019

@codal Amálku chce ségra, tak tojí nechci brát a Márinka a Marjánka je krásná, ale ta Mariana mi přijde taková divná 🙂, ale s Mirinkou jste neprohloupili, krásný to je... a ten Metoděj se mi líbí čím dál víc .

marketa11112
13. srp 2019

Jsem si ted vzpomela na knizku ridicich marinka. A kaja marik. A dedu aloise. 🙂). Jinak jmena marinka , apolenka, vavra, dorotka,johana i dalsi , jsou skvela.
My mame vincka (vincenta) a jasminku. V rodine na nas koukali,jako by jsme spadli z visne.

kachles
autor
13. srp 2019

@marketa11112 To máte taky krásná jména. U nás se s tím celkem smířili, u Vávry jsme cítili jisté nevyřčené rozpaky, ale všichni si zvykli, teď už zvládnou všechno :D. Možná třeba Vanesa nebo Melisa by je šokovala, ale to si odpustíme :D.

veruuu_kubesovic
13. srp 2019

krásné jména jste vybrali 😉 a moje tipy - Anastázie a Hugo

codal
13. srp 2019

@marketa11112 Jasmínu jsme chtěli taky,ale nakonec to vyhrála Miriam a mám pocit, že to k té naší slečně pasuje víc..když se narodila, tak to byl pěkný pucek, něžná Jasminka by k ní vůbec nešla 😂..

alemari
13. srp 2019

František a Emílie🙂

lvl16
13. srp 2019

Já na začátku těhotenství navrhovala jména - Řehoř, Kvido, Kajetán a pro holčičku Malvína, Adina, Doubravka, Evelína, Hermína a Kordula. Neprošlo ani jedno, nakonec budeme mít Olivera 🙂.

kachles
autor
13. srp 2019

@lvl16 tak hlavně že jstese nakonec shodli 🙂, Oliver je dobrej. Kajetán je super, jen nevím moc, jak zdrobňovat... Kája se mi moc nelíbí.

20190418
13. srp 2019

Vítek, Žofie

kachles
autor
13. srp 2019

@20190418 Žofka je teda taky k zamyšlení, díky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru