Odpor k masu v těhotenství. Máte zkušenost?

luckysun
4. led 2011

Ahojky všem, už asi čtyři týdny mám odpor k masu, jím ho, ale čím méně, tím lépe. Pro přítele uvařím, ale sama si beru něco jiného. Máte někdo podobnou zkušenost? Může to ublížit miminku? Jen dodám, že beru vitamíny pro těhulky.

kalo
5. led 2011

Podle mě si tělo řekne, co by rádo...Já měla u prvního těhotenstí to samé, první čtvrt rok jsem byla jen na kakau a pomerančích 🙂 Nic jiného jsem nemohla pozřít. Maso jsem nemohla ani cítit. Nejedla jsem ho a holka je zdravá. Teď jsem na zač.druhéh těhotenství a mám pravý opak- mám pořád chutě na utopence,salámy a maso...Nechápu!!!!!

dvojka
5. led 2011

Ahoj,tak já nemohla teplé jídlo po celou dobu těhotenství a vůbec jídlo mi samo o sobě nic neříkalo😒 ,pže jsem 1/3 času úřadovala s hlavou v záchodě 😒 .
Malá se vyvíjela tak jak měla,i když pravda porodila jsem v 33tt a zvracení bylo ukončeno 😵

sussanah
5. led 2011

@luckysun pokud ti maso nejede, tak se vubec nenut. Ja maso jim vcelku minimalne (jen ryby a kureci), v tehu jsem se snazila, ale ryby jsem do sebe nebyla schopna dostat (teda jen jednou se mi to podarilo, ale chudak se u me ani neohrala a hnedka letela do zachoda). Jen jedine si davej pozor na dostatek zeleza, ktere ale vcelku jednodusse nahradis zeleninou a lusteninama (cocka, hrach, fazole, brokolice, cervena repa, pohanka) a obcas si dej vajicka (pokud to jde 😉 ) A neboj, telo si opravdu rekne, co potrebuje 🙂

luckysun
autor
5. led 2011

Všem děkuji za rady, snažím se to nahrazovat jinak a fakt, že zeleniny a luštěnin pojím nyní dost. 🙂

monika6e
10. led 2011

@luckysun ahojky, já u prvního dítěte nenáviděla kuřecí. Po porodu to opadlo. Teď u druhého mám problém s jakýmkoliv masem, i když kuře opět vede. Půlku těhu jsem maso nemohla ani vidět, takže když chtěla rodinka maso, šlo se do restaurace. Doma pouze vegetariánská strava 🙂 Teď už jsem schopna nějaké maso uvařit, ale moc dobře mi to nedělá..

madelen
10. led 2011

@luckysun Já u Nelinky maso taky nemusela. Žila jsem na krupičné kaši, pudincích a sýrech. MAso jen vyjímečně. Ale u Danečka mi maso jelo,krupice taky ale užrala bych se steaků a sushi 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru