OGTT. Co jíst a nejíst před?

10. srp 2022

Máte řadu, co jíst (a nejíst) před ogtt? Minule jsem měla zvýšenou hodnotu nalačno a musela jít podruhé (už bylo vše v pořádku), tak teď bych to ráda zvládla napoprvé. Je mi jasné, že si nemám dát sladké ovoce a šlehačkový dort 😉 Spíš co vůbec jíst.

neria55
10. srp 2022

Pokud jsi zdravá, slinivka si poradí se vším.
Naopak při hladovění nebo změně stravování je tělo zmatené.
Mě doporučili od půlnoci lačnit, ráno nečistit zuby, nemít žvýkačku a nepít vůbec nic ani vodu.
Naposledy jsem jedla v 18h, ve 22h sklenici minerálky, během dne klasické jídlo co denně.
Ranní na lačno glykémie 4,5mmol/l.

autor
10. srp 2022

@neria55 Mě na gyndě řekli lehká večeře, o půlnoci napít vody. Den před tím pozor na ovoce. Praktik řekl dva dny rozumná dieta. Na odběrech tři dny dieta s vynecháním cukrů a tuků jako šlehačka, krémy..., pozor na ovoce. A teď si vyber. Minule jsem poprvé i podruhé jedla normálně a jednou vyšší, podruhé normální. Sladké všeobecně moc nejím, ale zase je jiné stravování v zimě a v létě...

leniczka23
10. srp 2022

Neria55 má pravdu, žádné omezení není potřeba, naopak tím zkreslujes vysledky. Chovat se naprosto normálně jen dodržet nejíst od té doby kdy ti řekli.

martulka88
10. srp 2022

Jak píše @neria55 - jako největší blbost je, že změníš stravování. Buďto tvé tělo (slinivka) funguje jak má a nebo prostě tam to riziko cukrovky je. A lepší vědět na jistotu, než si to zkreslit a nemít jistotu. Jsem diabetik, takže jsem ani na jedno OGTT nešla v těhu, ale kdybych nebyla, tak to nebudu zkreslovat, jen abych tím zkusila projít. Tam nejde ani o tebe, jako o toho malého tvorečka ☺️ Ať tak či tak, přeji klidné těhotenství ☺️

krisstina93
10. srp 2022

Máš jíst normálně, jako jindy, nějakou dietou si akorát zkredlis výsledky, to tam pak ani nemusíš chodit. Akorát od půlnoci před odběrem už max pít jen čistou vodu. Já večer před odběrem sežrala tabulku čokolády a nemělo to žádný vliv.

autor
10. srp 2022

@martulka88 Nejde o změnu stravování. Dieta neznamená přestat jíst nebo jíst třeba jen okurky. A nejde mi o to, abych něco zkreslila (což stejně nejde, pokud je tam něco špatně), ale abych nemusela jít dvakrát, protože budu mít nalačno 5,2 místo 5,1 jako minule. Nemám žíly a odcházela jsem rozpíchaná jak feťák. Takže bych se ráda tomuto vyhla.

guliii
10. srp 2022

Hele mě minulé těhotenství taky na lačno naměřili hraniční hodnotu a musela jsem znovu, ale já večer před tím zapomněla a dala si pořádný kus ovocného dortu, protože jsme měli oslavu. Tentokrát jsem jen večer vynechala bílé pečivo a sladké. Ale přes den jsem jedla vše normálně. A bylo vše v pořádku. A snažila jsem se být v klidu, protože stres prý taky zvyšuje cukr a já jsem nervák hrozný 😁 neměn návyky jen se večer před tím nepřejez sladkého 😉

autor
10. srp 2022

@guliii 😁👍 Mě právě moc nejde být v klidu, protože vím, jak jsem šla minule rozpíchaná...

werumka
10. srp 2022

Musíš před testem víc pít - samozřejmě vodu - ale fakt úplně bez omezení. Nepít litry vody jen při testu samotném. Ale před ním se pořádně napij. Žíly pak budou mnohem lepší 🙂 Jídlo neměň. Jez to, co jíš normálně. Cukr z jídla se vstřebá do dvou hodin. Tedy když si dáš večer dort, nemá to vůbec žádný vliv, pokud tělo nemá nějakou potíž 🙂

autor
10. srp 2022

@werumka Bohužel to u mě nefunguje. Minule mi šli brát tři zkumavky. Pila jsem vodu od šesti do osmi. Už jsem myslela, že jsem utopená. A ty tři zkumavky mi brali z pěti vpichů, z jednoho nebyla ani kapka. Prostě nervy. Bojuju s tím celý život. Když vím, že to budou dvě zkumavky, tak to je dobré. Ve chvíli kdy vidím, že vyjely tři a více lístků, tak by se ve mě krve nedořezal 😆 Nevadí mi krev, hladovět, cukrová voda, ale prostě už jen ta myšlenka na jehlu a odběry 🤷‍♀️ No co, v nejhorším budu zase chodit týden s modřinama.

fouskovi
10. srp 2022

Hlavně žádné diety předtím to je úplně naprd pak si dáte normálně a ten test by byl zbytečný

martulka88
10. srp 2022

S těmi žílami - mám stejný problém (nejvíce vpichů jsem měla 16). Nevím, kolik jsi toho vypila, ale já +-30minut před odběrem musím vypít cca půl litru a pak mi teče krev - většinou. Pak je dobré nemít studené ruce, takže popřípadě nahřát. Ale co si budem, když nejsou, tak nejsou, i kdyby ses stavěla na hlavu. Dobře to dopadne ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru