Ohrozí neštovice partnera plod?

barca4
7. únor 2011

Zdravím Vás všechny 🙂 Jsem zde nová a jmenuji se Barbora. Jsem v šestém měsíci těhotenství a v bříšku máme zdravou holčičku. Chtěla bych Vás poprosit jestli nemáte někdo zkušenosti s neštovicema v těhotenství nebo o tomto problému nevíte víc. Přítel má v práci neštovice a sám je ani v dětství neprodělal. Já nevím a ani už to nemám od koho zjistit jestli jsem je měla nebo ne. Jen co mám matné vzpomínky z dětství že nás s bratrem maminka natírala bílým studeným pudrem. Gynekolog mě dnes hodně vystrašil ale od druhého (protože už se svým doktorem mám pár zkušeností že vystraší a není problém zdaleka takový jak ho popíše) jsem se dozvěděla že to takové riziko není zvlášť v případě že jsem neštovice v dětství prodělala. Byla bych moc ráda za radu nebo vaše zkušenosti ať vím jestli se mám dál bát nebo ne. děkuji mockrát a přeji všem hezký večer 🙂

florule
7. únor 2011

Ahoj, když jsem odcházela od dětského lékaře k lékaři pro dospělé, tak jsem si musela přinést kartu. Takže dle mého názoru by ti obvodní lékař měl být schopen říct, zda jsi neštovice v dětství prodělala.

peeta81
7. únor 2011

Ahoj když jsem byla těhotná... v 17 tt tak jsem hlídala bratra který neštovice měl a dr mi řekla že je to nebezpečné pro mimčo do 16tt tak nevím každý tvrdí ale něco jiné

carodkaa
7. únor 2011

mě Dr řekl že je tam riziko jen do 12tt a pak těsně před porodem,že si mimčo nestihne vytvořit protilátky,jinak by to mělo být Ok i kdybys je chytla 😉

hojda
7. únor 2011

Myslím, že z krve jdou zjistit protiláktky, jestli jsi je prodělala nebo ne.

eloana
8. únor 2011

V prvním trimestru těhotenství může virus způsobit poškození zraku, sluchu a mozku plodu. Onemocnění nehrozí ženám, které neštovice již prodělaly, nebo si jejich tělo vytvořilo protilátky po očkování.
Pokud žena onemocní planými neštovicemi pět dnů před porodem nebo dva dny po něm, je asi třicetiprocentní riziko, že dítě nepřežije.

hansed
8. únor 2011

Ahoj, tak určitě bys měla mít v kartě u obvoďáka, jestli jsi neštovice prodělala...pak by to mělo být napsáno v očkovacím průkazu (já mám takový A5 velký modrý), případně se to dá zjistit z krve...

ohenavoda
15. únor 2011

AHoj, já myslím že by to mělo být ok, 6. měsíc je úplně v pohode. Já řeším to, že jsem v 6tt a oba synkové jak na potvoru neštovice chytli teď co jsem těhotná. Tak se modlím abych je nedostala protože moje máma tvrdí že jsem je neměla ☹

Ale jestli jsi v šestém měsíci, to už je mimi hotové, s tím bych si hlavu vůbec nedělala. Ale pro klid klidně zavolej do porodnice, oni ti to potvrdí ať můžeš klidně spát.

beponka
16. únor 2011

kamarádka měla neštovice v 5.měsíci a vše v pořádku. druhý trimest je prý bezpečný.každopádně když šla k dr. tak říkal že se nedá teď nic dělat, že se prostě uvidí a bylo vše ok.
já jako malá neštovice neměla a tak jsem se teď musela nechat očkovat a odložit snažení o druhé mimi abych je třeba od dcery nechytla mimo druhý trimestr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru