Ohrozí zvířata plod nebo mě?

maudn
28. zář 2011

Trochu mě na dnešní návštěvě rodiče postrašili riziky se soužítí se zvířaty v těhotenství. Mám chovnou stanici morčat, pár potkánků v důchodě, zakslého králíčka, andulky a psa, teď mi to v hlavě hrozně šrotuje... nechci je dávat pryč a nechci ohrozit těhotenství. ... bojím se

zdeniii
28. zář 2011

Nebooj, určitě jsi už dávno imnní... V těhotensvtí bývají nebezpečné kočky kvůli toxoplamoze nebo jak se tomu říká a jinak bych se toho moc nebála, každopádně pro klid duše třeba nevyměňuj podestýlku a nezbírej hovínka...
Ale my máme taky zvěřinec a vůbec jsem to neřešila...

luckyhoney
28. zář 2011

Taky máme zvěřinec, 4 labradory a 2 kočky, such. želvu. Jediné omezení které jsme udělali je, že se o kočičí záchod stará manžel, to samé o želví podestýlku. Ale myslím, že za ty roky soužití už jsem případná onemocnění ze zvířat prodělala.

lenulka20
28. zář 2011

to urcite nevadi🙂...bud vklidku mi mame taky doma zverinec:D

iluss
28. zář 2011

Rozhodně se zvířat zbabovat nemusíš. Za ty roky, co je máš, sis proti jejich bacilům vytvořila imunitu. Jen prostě dodržuj větší hygienu, po každém kontaktu s nimi si pořádně umýt ruce a omezit styk s hovínky - čištění bedýnky (tuto starost přenechat někomu jinému)
A hlavně nejvíc roznášejí nemoci a bycily takové ty venkovní zvířata (kočky na venkově, potkani a krysy volně v přírodě apod.), ty domácí mazlíčkové jen miminálně.

michaela2310
28. zář 2011

určitě nevadí 🙂 my máme doma 3 letou fenku a jedinou změnou je, že co jsem těhotná, tak nesmí do postele.... moje bábá měla kecy, co s ní budeme dělat a ať jí necháváme venku a nebo jí dáme pryč....ale my jí bereme jako člena rodiny! Takže tu s námi je a bude pořád 😉

giraffe8
28. zář 2011

no mé kamaradce se stala nemila vec...a to měla doma jen papouška narodilo se ji miminko a ted umira v ustavu ☹ ja jsem dala pryc radsi i papouska ...bojim se..nestoji mi to za to.. mam jen psy.. u prvnoho tehu jsem mela takyy papouska žaka za 20tisic a taky šel pryč,a jeste činčilu,nikd bych si to neodpustilla že jsem pro to mohla něco udělat ...

misi.21
2. říj 2011

myslím si,že pes třeba vůbec nevadí. Nejhorší jsou kočky a papoušci. Já třeba nemohla otěhotnět a když jsme dali papouška pryč(nebylo to kvůli těhotenství) Tak jsem za měsíc otěhotněla. DR mi řekla,že to asi mělo souvislost,ale to nikdo neprokáže.Každopádně já bych nic neriskovala.Ale chápu,že se jich nechceš zbavovat.

mochenkaa
2. říj 2011

my máme doma 3 kočky a až otěhotním tak zůstanou. Nejsou to venkovní myšilovky ale pouze domácí gaučáci - vím kde se pohybují a co jí. Kočičí wc nečistím a chytit toxu od kočky je dost složité - neboť kočičí výkaly nejím 😀
Myslím, že za tu dobu co zvířata doma máš jsi si utvořila protilátky a bylo by teď pro tebe horší je dát pryč. Akorát by ses trápila a to miminku uškodí víc než život se zvířaty 😉
Ono rodiče často plaší, jsou tak nějak vychovaní v tom, že zvířata jsou venkovní a doma nevhodná/nebezpečná.

camelinka
2. říj 2011

@giraffe8 nestras denousku jo 😉 😝

januzza80
2. říj 2011

Nejdulezitejsi je si hlavne poradne umyvat ruce,jinak bych to neresila.proste tenhle zaklad,umyvat casto a peclive ruce,ovoce a zeleninu taky a nejist zadne mekke syry a krvave maso. ;)

beta.m
13. říj 2011

My máme doma pejska a je to jak naše mimino a spí s náma i v posteli 😅 doktor mi říkal že bychom to měli omezit ale nevíte někdo proč? Jaký má důvod to že by se to v těhu nemělo? Kdyžtak mi písněte do IP když se tady nemůže odpovídat. Dík

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru