Omezily jste v těhotenství kávu? Nebo něco jiného?

kobzulka
8. zář 2006

Holky, omezili jste se v tehotenstvi s necim? Ja piju denne tak 4 kavy a nevim, jestli bych to nemela omezit. Zaprve se snazime a zadruhe mam podezreni, ze uz se zadarilo, tak mam takovy pocit, jestli bych to nemela omezit.

cumacek
8. zář 2006

Ahoj, tak já kávu piju, ale jenom jednu denně a rozpustný s mlékem 🙂 Zdraví to asi není, ale když mám chut...

marinka
8. zář 2006

Holky, jedna káva denně prý vůbec neškodí, prý je to dokonce prospěšné (ale nevím proč) 4 šálky už jsou hodně, raději to omez. Já piju normálně tak 2 denně, takže omezit to na jednu nebude problém..

zuzanice
8. zář 2006

Ahojky. 🙂 Četla jsem, že jedna káva denně neškodí, ale víc by se jich nemělo a tyké by se neměl moc černý čaj - v tom je také kofein. Já piju 1-2 kafča denně, takže to taky jednou nebude problém to stáhnout na jednu.

vero
8. zář 2006

Já si dělám skoro každý den jedno kafe. Ale většinou jenom rozpustný a s mlíkem, takže to je v pohodě. 🙂
Jj, černý čaj by se měl taky omezit. V těhotenství jsou nejlepší bylinkový čaje. 😉

ladida.l
8. zář 2006

a nevíte, jak je to zeleným čajem??

vero
8. zář 2006

Zelený se tuším má taky omezit. Když už, tak radši ovocný čaj. Ale nejlepší jsou samozřejmě bylinky. 🙂

len
8. zář 2006

Jo, ale ty bylinky radši ze zahrádky, protože:
1) zdaleka ne všechny bylinky jsou v těhotenství vhodné, některé můžou naopak hodně ublížit (poptejte se v lékárně)
2) průmyslově vyráběné čaje nikdy nezaručí absolutní čistotu těch bylinek, může tam být nepatrná příměs něčeho, co by mohlo dítěti ublížit
To jsou aspoň rady jedné známé lékárnice, která když byla sama těhotná, pila jen ovocné nebo roibos čaje.
Ale je to jako se vším - nic se nemá moc přehánět a dramatizovat, pokud to nepijete na litry v prvním trimestru...
Kafe prý jeden šálek rozhodně neuškodí, pokud nemáte veliké problémy se zvýšeným tlakem 🙂

ladida.l
8. zář 2006

a jaké bylinky, v některých bylinkách by přece mohly být nějaké látky, které by mohli mít negativní účinek při těhotenství...ta ovoné mi přijdou asi nejvhodnější...
když si vezmeš, kolik bylin je farmakologicky aktivních...
no lae yslím, že třeba po lípe a heřmánku nic nehrozí

vero
8. zář 2006

Ladido, prodávají se přímo bylinkové čaje pro nastávající maminky. Jinak určitě neuškodí kontryhel a kopřiva. Ale vždycky platí všeho s mírou. Prý například neuškodí ani troška alkoholu. 😉

Tady jsem našla něco na netu:
Bylinky a koření, které mají PŘÍZNIVÝ VLIV na bříško :
MALINÍK ? doporučuje se pít od 34 TT, má tonizující vliv na hladné svalstvo dělohy a střev, tak připravuje bříško na porod, navíc čaj z něj je dobrý voňavý a když si k tomu představíte maliny ?
PRCHA CHLUMNÍ aneb ARNIKA ? masážní olej s jejím obsahem zlepšuje prokrvení pokožky, zabraňuje vzniku pajizévek ? striím, odstraňuje také svalové napětí, LEN SETÝ ? od 34 TT 1 lžíci denně, jak říká lidová moudrost, len nechá dítě hladce vyklouznout, je to slabé laxativum, v uvedeném množství nevyvolá průjem, ale upraví stolici, pozor ? musí se vydatně zapít jinak působí opačně a způsobí zácpu.
Bylinky při PORODU :
SKOŘICE ? skořice vyvolává porodní stahy, pokud je Vám její vůně příjemná je ideální si ho vzít s aromalampou do porodnice, také si její vůni můžete dopřát několik dní před termínem porodu, nám to bylo velice příjemné, KONTRYHEL ? stimuluje zatahování dělohy po porodu, snižuje krvácení při porodu a spolu s meduňkou navrací energii po porodu a zvyšuje sekreci mateřského mléka, je ideální si čaj z něj vzít k porodu a pít ho i během hospitalizace až do konce 6tinedělí, DUBOVÁ KŮRA ? působí hojivě na pokožku, intimní mycí gel s jejím obsahem hojí zranění po porodu, CHLOROPHYL ? hojí a zklidňuje zranění po porodu, v lékárně se dá koupit jako spray.

myska
8. zář 2006

Tak já si příležitostně kafe dám, ale rozpustný s mlíkem. Černý čaj si taky uvařím a dám si Coca - colu a kofolu, té vypiju na posezení i litr. 😀
Zase takový to hlídání co můžu a nemůžu, je na zbláznění a mimču to určitě neublíží 😉
Jo a ještě s tou kávou, známe doporučila Mudr. ke konci těhotenství pít až 2 hrnky denně, protože se začala moc zavodňovat a káva odvodňuje. a té známé to fakt pomohlo, otoky zmizely.

zany
8. zář 2006

Myslím, že jedno nebo dvě kafča neuškodí. SPíš by se měla pít po ránu, ale nevím proč... Já piju spíš čaj, protože mi kafe najednou z ničeho nic přestalo chutnat i když jsem ho ze začátku těhotenství pila 🙂

kristi
8. zář 2006

j apiju 2-3 turky denne a nehodlam to menit

protea
9. zář 2006

Ahojky,
nikdy jsem kafi moc nedala a pila jsem vždycky jen rozpustné.
To kafe jsem se naučila pít k cigaretě, teď nekouřím takže ani nepiji kafe prostě mi nechutná.

herminka
9. zář 2006

Taky myslím, že jedno kafe denně by problémy dělat nemělo (možná by dělalo v případě, že má těhulka už sama o sobě vysoký tlak).
Četla jsem, že by se neměly pít detoxikační čaje (tj. kopřiva apod.), aby se nějaké "neřádstvo", kterého se tělo zbavuje, nedostalo k miminku, a asi ani nejsou vhodné květové čaje (heřmánek, měsíček, černý bez, lípa atd.) - kvůli případné alergizaci je nemají pít ani malinké děti, tak proč jim je "podávat" už v těhotenství, je to zbytečné dráždění hada bosou nohou.
Z pohledu někdejší zaměstnankyně čajovny a "informovaného laika" bych řekla, že nejlepší asi bude čistá voda (třeba s citrónem - je to paradoxní, ale působí prý proti pálení žáhy), rooibos, občas ovocný čaj (ppokud z něho člověka nepálí žáha), hodně ředěný džus a doktoři doporučují i Magnesii proti křečím (a jistě doporučí i "denní dávku"). Ale asi bych si nedělala výčitky, kdybych (ale jen občas!) vypila i něco "nedoporučeného" 😉

jess
11. zář 2006

Jak já jsem měla takové problémy s těhotenstvím,tak mi asi tři doktorky říkali,at nepiju kafe.Prý matky co hodně pijí kafe,mohou mít miminko s nmocným srdíčkem.Kouření i alkohol dítě nějak poškodí a u kávy je to hlavně srdce. le já jsem na kávě závislá,takže 1-2 jsem pila,to bylo asi taky to jediné co jsem strávila 😀 . a malá je zdravá jak rybka

cina
20. lis 2006

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenost s kávou bez kofeinu, popř. která je nejlepší a kde ji koupit? díky moc 🙂

yenn
20. lis 2006

Ahoj, ja mam tuhle
http://www.biosfera.cz/product_info.php/cPath/8...

a je moc dobra, ani bych nepoznala, ze je bez kofeinu.

cina
20. lis 2006

díky, Yenn, dá se koupit jen přes net nebo i v nějaké zdravé výživě?

ammalka
20. lis 2006

Holky, já koupila kávu bez kofeinu i v obchodě, jsou od různých značek 😨

chechta
31. pro 2006

Holky já miluju černý čaje - kafe vůbec nepiju, ale teď jsem se stala opravdu labužníkem čajů - miluju hlavně černé čisté čaje a čím silnější tím lepší - ráno bez čewrného čaje s mlékem si nedovedu představit. Takže nevím jak to v těhu budu dělat - po ránu si dám asi klasiku černý čaj né moc silný s mlékem ( pokud to budu snášet) a přes den asi černý čaj omezím no to budu řešit až budu těhu
Ještě k těm ovocným - já osobně bych je moc nedoporučovala - mají kyselou povahu a zahleňují, ale je to každého věc - to raději roibosky, , bylinkové. Kvalita čajů taky záleží na výrobci - takže když si koupíte bio bylinkový čaj tak tam určitě nebudete mít žádné příměsi

gabka.d
17. únor 2008

Ahoj, jsem ráda že jsem tyhle stránky našla, moc mi pomihly. Zatím nevím jestli jsem trěhotná, zjistím to zítra 😉 . Ale některé rady a typy jsem si uložila do počítače, jednou se budou hodit. 🙂 🙂 Ještě jednou dík všem

campi
18. únor 2008

Dle meho nazoru jsou 4 kafe/den docela hodne i pro netehotnou... Jestli pijete rozpustnou s mlekem spise kvuli chuti, doporucuji vyborne spaldove kafe s cikorkou, lze dostat i v nekterych hypermarketech:
http://www.biospotrebitel.cz/page.php?&referenc...

Jinak vseho s mirou, takze ani s tim omezovanim to netreba prehanet. 1 kafco neublizi ani mamce ani diteti, pokud tedy probiha tehotenstvi dobre. Toto jsem slysela i od MUDr. Judity Hofhanzlové, ktera se zdravou vyzivou tehotnych a miminek celkem dost zabyva.
http://www.calendula.cz/hofhanzlova.htm

petrulinka78
18. únor 2008

Já myslím,že všeho s mírou....na co máte chuť...hlavně se neupejpejte 😉

luccii
18. únor 2008

kofein je v kafi, cernym caji a v cokolade! 😉

anippe
18. únor 2008

Já jsem slyšela, že káva může zapříčinit potrat, údajně potlačuje hormon důležitý, aby se mimískovi dařilo.Já jsem velký gurmán kávy, ale už jsem ted začala omezovat a až budu těhule tak ji vynechám úplně.Koupila jsem si caro a když už mám svoji denně dávku vyčerpanou udělám si náhražku.

krista
27. lis 2008

fedakada • 7tt • Dnes v 15:39
Ahojte holky, chci se zeptat, jaké jsou vaše názory na pití kávy v těhotenství? Já jsem doposud pila kávy dost a ty náhražky jsou takové ble 😝

kacka.va • 1d • Dnes v 15:40
podle mého Dr. jeden hrnek kafe (pokud to není lomcovák) nevadí, takže jsem si ranní kávičku dávala i v těhu.

wsmoulinkaa • 1d, 9tt • Dnes v 15:42
já na ní zatím ještě nemám chut,,,....!!!! 😒

evuse • 32tt • Dnes v 15:47
Mě teda kafe přestalo hned ze začátku chutnat, a když jsem po pár týdnech na něj chuť dostala, tak mi z něj bylo několikrát blbě. Srovnalo se to asi ve 4-5 měsíci. Četla jsem, někde, že dvě slabší kafe denně jsou OK. Jinde jsem četla, že se pít nemají. Názory se tedy různí. Každopádně já si kofeinové kafe dám jen občas a slabší, protože u silnějšího pak cítím, jak je mimi tím kofeinem ovlivněné a víc mě kope, tak pak mám výčitky, že mu ubližuju.
Zkus modré bezkofeinové Nescafe, to myslím celkem jde. Jinak já piju Caro od Nestlé, je to měco mezi kafem, a kapučínem a bílým kafem, když tam přidáš mlíko. Jak to píšu dostala jsem chuť, jdu si ho uvařit.

campi • 32tt • Dnes v 15:48
V prvnim trimestru jsem to neresila, páč mi bylo pořád špatně, ale od 20tt jsem si občas kávu s mlékem dala. Podle knížek a dr. by to neměl být problém. Ale myslím, že kofein má na mimčo jednoznačně vliv, jednou jsem měla silnější picollo a mimino řádilo v břiše každou hodinu (normálně to tak časté není). Náhražky mi naštěstí chutnají, takže kofeinový kafe jsem měla za celý těhotenství tak 7x. Piju ho spíš na chuť než kvůli kofeinu.

A taky u holčičky minulý týden po kávě z automatu našli lehkou arytmii (dr. říkala, že těžko říct, jestli to způsobilo to kafe, ale kafe, černý čaj a víno mi zakázala, což není problém, protože jsem se tomu stejně vyhýbala). Tento týden bylo srdíčko v pořádku, tak těžko říct.

evamik • 32tt • Dnes v 15:48
Feda, tak určitě to není nic dobrýho, ale pokud si dáš jedno latté, tak to asi taky moc nevadí... Já piju kafe v těhu výjimečně. Ale určitě nic nezkazíš, když si budeš dávat bez kofeinu. 🙂

fedakada • 7tt • Dnes v 15:50
díky!!
evuse: mi právě to Caro moc nechutná, ale zkusím to modré Nesco, třeba bude dobrý 🙂 🙂 Právě že já jsem docela "závislák" a pila jsem kafe celkem silné (ale vždy s hodně mlíkem), takže bych si chtěla odvyknout - ne kvůli sobě, ale alespoň teď kvůli mimiška 🙂

campi • 32tt • Dnes v 15:53
S tema instantnima zkusenost nemam, piju špaldový kafe, ale miluju bezkofeinový latté ve Starbucks nebo Coffee Heaven. To je takový mlíko s kafem, jakmile jdu kolem, tak neodolám.

tetadolly • 4d, 32tt • Dnes v 15:54
Ahojik holky, já mám pořád nízký tlak a měla jsem ho i před těhu, tak když si dám kavičku je to jediné co mi tlak zvedne, protože léky na to stejně nejsou, mám zkušenosti takové, že tělo si samo řekne co potřebuje. Je pravda, že čaj je jště horší než kafe, protože ten tein je dlouhodobý jed pro mimi, hlavně působí poruchy placenty a ta je asi nejdůležitější pro vývoj mimiska, kdežto kofein působí v krevním oběhu krátkodobě, ale má tu moc tlak vyrovnat. jasně že jich nesmíš vypít deset denně, ale pokud máš fakt hodně nízkej tlak, tak normální klasická kávička ráno a po obědě neuškodí, mám někdy i dny že si kafe nedám a nijak mi to nechybí,ale někdy ho prostě potřebuju, jů a zrovna jsme na něj dostali chuť 😀

evuse • 32tt • Dnes v 15:56
campi máš pravdu, že tyhle bezkofeinový jsou fakt dobrý a ani to myslím není poznat.

bobas • 22tt • Dnes v 15:58
feda tak me dr rekl ze vzhledem k tlaku si mam klido kafe a nebo malou sklenicku vina, aby se mi srovnal tlak 🙂
Takze kafe jsem si v tehu nezakazala uplne ale kdyz uz je mi jo blbe tak si ho udelam, ale je to tak jednou za tejden. A to jsem pila kafe 4 x denne

paulinka80
27. lis 2008

já jsem na začátku těhu na kafe neměla vůbec chuť, ale změnilo se to tak v pátém měsící a od té doby piju jedno rozpustný kafe s mlíkem, když na něj mám chuť. Jinak mi porodní asistentka řikala, že to bezkofeinový je ještě větší humus než to normální kafe. Doporučovala nám Caro, prý to podporuje i tvorbu mléka.

wsmoulinkaa
27. lis 2008

tak já taky zatím nemám chut a to jsem pila tak 2-3denně a kouřila a ted už od těhu ani nekouřím....snad ani už nezačnu!!! 😠

wsmoulinkaa
27. lis 2008

pamatuju si z prvního těhu ...jsem pila kafe a občas kouřila a už bych to nedělala...měla jsem do 3let uřvaný a nespavý dítě...hrůůůůza

fedakada
27. lis 2008

to byla pomsta od malé 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru