Opalování v těhotenství, mohla jsem mimču ublížit?

t_novotna
12. čer 2013

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat na váš názor - jsem v 17. týdnu těhotenství a minulý týden jsem se asi dvě hodiny vyloženě slunila na sluníčku (bylo to až odpoledne od půl 4). Vůbec jsem nepřemýšlela nad tím, jestli to náhodou nemůže mimču uškodit, prostě mi to nějak nedocvaklo, byla jsem ráda, že je chvíli hezky, tak jsem si poležela venku. Teď čtu na internetu o opalování v těhotenství a nebezpečí přehřátí plodu a docela mě to vyděsilo ☹ Myslíte, že jsem tím jednorázovým opalováním mohla mimču nějak ublížit? Nechci být přehnaně hysterická, jen se ptám na váš názor. Ani jsem nebyla v plavkách, měla jsem černé šaty na ramínka, takže přímo na břicho mi sluníčko nesvítilo. Díky za vaše názory.

kajalka
12. čer 2013

@t_novotna I ve středomoří či v Karibiku jsou těhotný ženy a roděj zdravý děti 😉

speedygon
12. čer 2013

@t_novotna neměla bys být na sluníčku s holým bříškem a určitě ne dlouho a používala bych vyšší faktor...a hodně pít...jinak to snad nevadí

t_novotna
autor
12. čer 2013

@kajalka

Já si právě taky říkám, že některé těhulky jezdí i k moři, tak snad ta chvíle na sluníčku nemůže uškodit. Akorát že mě dneska vyhmátla tchýně, jak sedím chvíli na lavičce, prakticky v polostínu, a dostala hysterák, že se to nesmí, tak jsem vlezla na internet, abych o tom vyhledala nějaké informace a dokázala jí, že jsou to jen babské pověry, ale k mému překvapení jsem si o tom nic pěkného nepřečetla... Díky za uklidnění 🙂

ined77
12. čer 2013

@t_novotna ... na sluníčko určitě můžeš 😉 . já chodila normálně i na koupaliště, akorát bříško jsem měla zakryté a vyhýbala se polednímu slunci 😉 .

t_novotna
autor
12. čer 2013

@speedygon
Měla jsem přes sebe šaty a byla jsem aspoň té soudnosti, že jsem se namazala opalovacím krémem. Příště si to slunění radši odpustím. Děkuji za odpověď 🙂

t_novotna
autor
12. čer 2013

@ined77
Díky za uklidnění 🙂 Já to nechci přehánět s tou opatrností, je spousta věcí, co by se neměly, a děláme je... Akorát že coby "prvotěhulka" jsem nervní ze všeho neznámého - když mě bolí břicho, tak si říkám, že se něco děje, když mě nebolí břicho, tak si říkám, že se něco děje... Natož pak když si přečtu na netu, že může dojít k přehřátí plodu a dokonce poškození jeho mozku. Asi to chce používat zdravý selský rozum a řídit se heslem "všeho s mírou" 🙂

kajalka
12. čer 2013

@t_novotna Jestli ti to dělá dobře, tak bych v tom problém neviděla, zvlášť, pokud budeš třebas v polostínu a budeš mít břicho překrytý. To byses musela fakt péct na prudkým poledním slunci, abyses víc zahřála.

qitecek
12. čer 2013

Brala bych to tak nějak s rozumem a střídmostí 🙂

pajamo
12. čer 2013

Bydlím u moře a jediné, před čím mě varovali, ať používám vyšší ochranu, protože se v těhotenství tvoří jinak pigment.

ined77
12. čer 2013

@t_novotna ...přesně tak, ono moc informací kolikrát víc škodí 😉 .
přílišné opalování se nedoporučuje nikomu, ale trocha toho vitamínu D je potřeba i pro těhotné 😉 .

t_novotna
autor
12. čer 2013

@ined77 Asi tak nějak, já už radši na internetu žádná moudra nečtu, pokud nepotřebuji vědět něco konkrétního - vždycky se akorát vyděsím!

t_novotna
autor
12. čer 2013

@qitecek Moje řeč 😎

t_novotna
autor
12. čer 2013

@pajamo Já chci taky bydlet u móře 😎 😎 😎

pajamo
12. čer 2013

@t_novotna Tak se přestěhuj 😎

berynka
12. čer 2013

na sluníčko bych v těhotenství moc nelezla už jen proto, že se zbytečně udělají pigmentové fleky, které pak vylejzají i po těhotenství 😝

t_novotna
autor
12. čer 2013

@pajamo No z fleku, ale asi bych musela sama ☹

elastiq
12. čer 2013

můj názor je, že sluníčko je lék, v těhotenství jsem se opalovala a miminko se narodilo krásně opalené s vitamínem D, neřešili jsme žádnou žloutenku, takže pokud se opalujete s mírou, neměla bych žádné obavy

lucyhavirov
12. čer 2013

Jak jsem byla těhotná byla jsem 2x u moře a normálně se opalovala,neseděla jsem na slunku hodiny a vše bylo o.k.

eiram2010
12. čer 2013

Jsem 23 tt, opaluju se na zahradě, namažu se krémem, hodně piju. Nejsem tam přes poledne,ale dokud mi to dělá dobře, tak myslím,že je to v pohodě. Kamarádka odjela na Miami, vdala se tam a celý těhotenství lítá venku a opaluje se na pláži. Za 3 týdny rodí 🙂 všichni kolem jsou hrozně chytrý, řiď se sebou, aby ti bylo dobře a nic nepřeháněj 🙂

andy80
12. čer 2013

Při obou těhu jsem byla na dovolené v Chorvatsku. Víc jsem se mazala a se sluníčkem jsem to nepřeháněla.

maximka33
13. čer 2013

Určitě je dobré se namazat a chránit bříško. my byli taky na dovče na Krétě, ale v říjnu, to už nebyla vedra.

anettta3
13. čer 2013
Uživatel anettta3 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od anettta3.

@t_novotna já jsem se také opalovala v těhotenství, neboj, určitě se nic nestalo, pokud si měla zakryté bříško a opalovací krém.

kitinka76
13. čer 2013

@t_novotna při obou těhotenstvích jsem chodila na koupaliště, ne že bych se pekla na sluníčku, to nemusím ani jako netěhotná 😉 obě holky jsou normální a zdravé

kahramana
12. črc 2016

Ahoj holky, prosim o radu... jsem spinava blond se svetlou pleti, mam pihy a spise znamenka... nicmene, kazdy rok, kdyz beru cca od brezna do srpna Betakaroten a vzdy se mazu opalovakem, kdyz jdu ven jsem opalena hezky do hneda, samozrejme, ze ne za jedno odpoledne, ale prubezne, pokud jsem na slunicku a opaluju se...
Ted jsem 24tt a venku zacinaji fakt vedra... rada bych ven na slunicko... jsem teplomil a chybi mi..., ale... na zacatku tehu mi moje kozni Dr. rekla at v lete absolutne nechodim ven na slunicko, at se mu vyhybam, ze jsem velmi horky adept na pigmentove skvrny... cehoz se moc bojim, uz tak mam v obliceji znamenka a pihy, ktere moc rada nemam, takze, kdyby se mi objevily jeste nejake dalsi hnede fleky, tak uz se z toho asi zblaznim... jenze, jak se mam vyhybat slunicku? Dr. rikaka at chodim ven az po seste vecer, coz ale z logiky veci nejde, ze... Kdyz jsem u ni v tom breznu byla, tak jsem ji to tak nejak jen odkyvala, ze dobre - byla jsem z toho dost v soku..., doslo mi to vsechno asi az pozdeji... Navic tahle nase Dr. ma u nas hodne dobrou povest, je tezke se k ni dostat a i cekaci doba na objednani pro jeji pacienty je vzdy min. na mesic, takze nepochybuji o jejic znalostech... ale zase si rikam, jestli tohle fakt neni moc prehnane? To mam opravdu cele leto sedet doma zavrena? I tak pres slunicko obcas jit musim, preci funguju jako clovek, chodim do prace, na nakup apod. a nemuzu chodit kanalama.... holky, co si o tom myslite vy...? Mazu se min. 30 neb 50, kdyz jdu ven a oblicej se snazim si chranit, ale jako nekde to proste nejde a tak jsem porad ve schyze... Navic Dr. na gynde mi ted napsala jeste i vitamin D, ze mam brat - takze mi to prijde uz trosku jako paradox... Fakt nevim... Co myslite vy...?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru