Opar na rtu v těhotenství. Máte radu?

petula_t
21. pro 2006

Ahoj Holky,

chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá z vás nemá zkušenosti
s oparem během těhotenství. Slyšela jsem, že to není nic tak vážnýho, ale
nic dobrého taky ne. Jsem v 11t a nerada bych měla problémy kvůli oparu.
Máte pro mě nějakou radu
😝
Díky
Petula

hankah
21. pro 2006

ahoj Petulo, já se ptala doktora, protože jsem měla i afty a měl ajsem strach,aby to nezanechalo nějaké následky, řekl, že to není nic tak hrozného. koupila jsem si těhu vitamíny a musím zaklepat na zuby afty i opary mi zmizely......

jankar
21. pro 2006

ahoj Petulo,já měla tento týden plný ns oparů 😠 hrůza,vždycky jsem na to trpěla ale nikdy ne v takovém množství,mám na to dobrou mast HERPESIN po dvou dnech promazávání jsem zjistila že se v těhu NESMÍ a tak jsem ho okamžitě přestala používat a nahradila ho od ORIFL.. zázračným kelímkem,je to přírodní,do 2 dnů byly opary pryč 🙂 to je má zkušenost 😉

adusum
21. pro 2006

Ahoj Petulo - jsem, narozdíl od Tebe,už ve 30tt...udělal se mi megaopar na horním rtu.Lékařka mi předepsala mastičku (speciálně míchanou v lékárně),sama mi řekla, že léky mi dát nemůže. I v té mastičce je prý chinin, ale řekla mi že se nemusím ničeho bát, že je to malé množství a hlavně, že se to používá v malém množství - lokálně.Je to prima doktorka a sama mě ubezpečila, že se nemusím ničeho obávat, že to miminku neublíží.

petula_t
autor
22. pro 2006

Tak to jsem ráda 😀,
Já používám Vectavir, prý by to taky nemělo uškodit.
Tak uvidíme, teda musí to dopadnout dobře.
Každopádně vám moc děkuju 😎 Dám vědět, jak to pokračuje.
Tak achoj

hankah
22. pro 2006

oetu, mě v začátku pomáhala i slivovice, ale teď jí nějak nemůžu ani cítit. halvně aby jsi byla zdravá, ten opar je už jen důsledek něčeho, takže papkej i vitamínky...... hodně štěstí ahezké svátky...........

petula_t
autor
22. pro 2006

Beru kyselinu listovou, Calibrum baby plan, tak snad je to ten správný vitamín. 😕. Je to hrůza, když člověk nemá žádné zkušenosti a neví,
čeho se má bát a čeho nemusí.
Každopádně to bude určo OK.

Díky moc za rady a přeju ti taky krásné Vánoce a vše nejlepší do Nového roku,
ať jsou všechny miminka v pořádku a zdravá 🙂

bera
22. pro 2006

já brala taky vectavir, ikdyž jsem četla že se v těhu moc nemá... 😒
takže bych spíš doporučila propolisovou mast 😉

petula_t
autor
22. pro 2006

Ahoj Bero,

zkusím ji hned dneska koupit v lékárně.
Díky moc
Papa

bera
22. pro 2006

petula není zač, jen doufám, že ti zabere 😉

adusum
25. pro 2006

Ještě někdo doporučoval potírat to Tea Tree Oilem, ale nemám s tím sama zkušenost. P.S. Moje rtíky jsou už jako dřív!!! 😉

naivka
25. pro 2006

Ahojte tehulky🙂 Me ted trapi opary,tak mi doktor rekl vitamin B a zinek i jako prevenci,ale nevim,jak to chodi u tehulek,jestli to taky smi 😕

petula_t
autor
28. pro 2006

Já jsem nakonec tu propolisovou mast nesehnala, tak jsem to natírala
tím Vectavirem 😵 a opar huž je pryč. Tak budu doufat, že se nic nestalo.
Díky moc za rady.
Papa

kackadu
21. únor 2007

Ahojky!
Taky se mi včera udělal opar na rtu.
Volala jsem doktorce a řekla mi ať jím vitamín B a mastičku Herpesin mi řekla, že můžu. Ale jankar tady psala, že se v těhu nesmí. Tak teda nevím ☹
Poradíte někdo?

numi
21. únor 2007

Ahoj kackadu
mně se nedávno taky udělal opar na spodním rtu, ale nějak na opary netrpím.Mazala jsem to taky zázračným kelímkem od Oriflame a alespoň to tak nesvědilo,ale mám špatné hojení,takže jsem ho měla už asi 10dní a žádný náznak, že by se hojil ☹ Tak jsem šla do lékárny a tam mi doporučili balzám na rty od dr. Mülera (myslím teda 🙂 )s Tea Tree olejem no a opar se kupodivu začal hojit a do 3 dnů téměř zmizel. 🙂

kackadu
21. únor 2007

Ahoj numi.Dekuju za tip. tak to taky jeste zkusim. Koupila jsem si vitamin b a ty naplasti na ktery je tedka reklama. A je fakt ze ulevi a tolik v tom oparu nepne. Tak snad se to i rychle zahoji.

kyri
21. únor 2007

ahoj, taky by mě zajímalo, jetli opar neznamená, že má člověk nějakýho vira, co může škodit mimísovi - už se mi v těhu udělaly asi 3x + afty (je fakt, že se mi to dělá vždycky, když na mě jakoby něco leze, a pak to přejde - ještě jsem nebyla nemocná, vždycky to skončí jenom tím oparem...)

jinak: docela mi pomáhá zalihovat to - třeba alpou, a taky propolisovými kapkami, to mi ale někdo říkal, že propolis se musí jen malinko v těhu, protože je tam spousta různých hormonů, tak aby se člověk nerozhodil...

kackadu
21. únor 2007

Ahoj Kyri.
jojo opar znamená, že máš v sobě vir, který opar způsobouje a už ho z těla nedostaneš.
Příčiny tvorby oparů je např. nachlazení, stres, únava ale i hormonální změny takže těhu je vlastně jedna z příčin.
Nemělo by to být škodlivé pro mimi jen by byl problém mít opar po narození mimi aby jsi ho nenakazila.
takže snad to bude v pohodě 🙂

kyri
21. únor 2007

kacka: díky🙂

kackadu
21. únor 2007

kyri není vůbec za co 😉 .Ještě měsíc a máš to za sebou, že? 😉 Tak přeju hodně štěstí 🙂

kyri
21. únor 2007

jo jo, už se nemůžu dočkat - i když zatím se cítím dobře, sice hroch, ale pohyblivej 😀

tobě taky hodně štěstí 🙂

bobo1
25. pro 2010

Ahoj holky, já na opary trpím snad odmalička 😒 vždycky jsem používala Vectavir, ale v příbalovým letáčku jsem vyčetla, že by se v těhotenství neměl používat, Dr. mi řekla, že si mám koupit kalciovou mast - taky je dobrá 🙂

rachomejtle
3. led 2011

nevím ,jestli už to tu někdo nepsal ale pokud na to trpíte kupte si v lékárně OPAREN je to konopný výrobek a je na něm vyloženě napsáno že je to pro děti,těhotné a kojící.Mě to teda zabralo parádně,protože mě to fakt bolelo a už sem nevěděla coby..Stojí teda asi 170 kč ..Jinak opar je nebezpečný co sem tak vyčetla jen tesně před a po porodu kvůli přenosu na mimi,takže rouška přes pusu,jinak se na mimi nepřenáší..

lili21
11. led 2011

Holky já trpín na opary už odmalička a od té doby co jsou náplasti na opary nepoužívám nic jiného. Jmenují se Compeed a stojí cca 200 Kč a je jich tam 15 ks. Jsem taky těhotná a zrovna mám taky opary a nikde na krabičče ani v letáčku jsem se nedočetla že by se v těhotenství nesměli používat. Všem můžu doporučit, protože opar nebolí, neomezuje vás v jídle ani v pití a jelikož je přelepený, nehrozí prasknutí což je dobře, jelikož ta vodička co je v oparu, je právě infekční

tol
20. lis 2012

Na opary používám pomadu Tepezcohuite-jedná se o mast z Mexika ze stromu Tepezcohuite neobsahuje žádné chemické látky nebo kortikoidy. Takže ji lze používat i v těhotenství. V lékarně se nedá koupit, objednávám si ji na tepezcohuite.cz.

jordaanka
2. únor 2014

Ahoj dívenky,
děkuji všem za rady.
Slyšela jsem, že tee tree olej se v těhotenství též nemá používat 😉 . Já ho na opary(a jiné kožní neduhy)používala ráda a tak teď nevím, ale protože tu některé píšete, že ho užíváte, tak to asi nebude tak horké, co? 😀
Hezký večer a sladké sny.

raduuskaa
27. srp 2014

Na opary používám konopné sérum Cannadent, to vždycky zaručeně pomůže, jen teda nevím, jestli ho můžete používat v těhotenství, to by jste si musely zjistit. Ale zaručeně pomáhá 🙂

andrejka1234
27. srp 2014

Holky, já ihned jak zjistila těhotenství jsem chytla brutální opar přes půl rtu. Používám imazol a je to mnohem lepší 🙂 a v těhotenství se může 🙂

denninka22
29. pro 2015

Doporučuji Herpclair gel, je z bylinek a ulevuje od svědění a pnutí. Opar postupně vysušuje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru