Opar v těhotenství. Je nebezpečný?

olomouc
26. bře 2007

Ahojky,chtela jsem se zeptat jestli je v tehotenstvi nebezbecny opar na rtu.Jsem v 19tt.a udelal se mi opravdu nehezky a bolavy opar ☹ , tak jsem se chtela pozeptat.Mockrat dekuji za nejake informace 😉

veronika.deskova
26. zář 2012

@seele
@imzadi Děvčata, tak jsem byla v lékárně a nic takového nemají! V menší prodejničce kosmetiky jsem sehnala konopnou vazelínu na suché rty (může se v zimě hodit 🙂 ) , tak odpoledne musím oběhnout ještě jiné lékárny. Díky 🙂

seele
26. zář 2012

Já používám konkrétně toto http://eshop.alfafit.cz/cz-detail-231702-cannad... ale těch výrobců je určitě víc, snad ten roztok v jiné lékárně mít budou 😉

veronika.deskova
26. zář 2012

@seele Děkuji. Zaúkolovala jsem manžela 🙂
Nechtěla jsem si kupovat nějaký "chemický" lék 😉

alicacek
21. lis 2012

Ahoj,
já s oparama bojuji už léta a dělají se mi na rtech, ale fakt hodně agresivní a obří. Většinou po celém rtu, takže nemůžu skoro ani mluvit.
Mimo těhu je nejlepší nechat si napsat prášky, herpesin, nebo valtrex. Zabírají perfektně, hned a už druhý den opar mizí a za 3 dny je pryč. A do toho hodně desinfikovat batadinem, který nepálí a potírat framkoinem mastí, aby to moc nepraskalo. Žádné jiné mastičky (zovirax, herpesin, viru metz)mi nikdy nezabraly a stejně tak ani náplasti.
V těhu se ty prášky nesmí a mastičky ideální taky nejsou.
Takže moje osvědčená rada je:
1.vydesinfikovat (batadine, peroxid vodíku 3%) na vatovou tyčinku.
2. vysušovat (nejlepší framykoin zásyp), zinková mast
3. když moc praská kůže, tak mazat framykoin mast, nebo od helle balzam na opary (krásně chladí a zmírní svědění).
4. dopovat se b-komplexem forte, co to jde.
A hlavně dodržovat přísnou hygienu, ta vodička, co z oparu teče je vysoce infekční, takže se snadno viry roznesou kamkoliv na tělo.
Já používám vatové tyčinky (prsty se oparu vůbec nedotýkám), mýdlo antibakteriální a když už se toho dotknu, tak se umeju mýdlem dettol. Ručník zvlášť na obličej a zvlášť na tělo.

Přeji všem úspěšný boj a krásné rty!

mojestesticko
22. únor 2013

Ahoj vsem chci se zeptat mam tri synky a ted jsem se nahodou dozvedla ze cekame mimi.bylo me spatne tak asi jako kazde mamine co ceka mimco.A udelala jsem si dva tehotensky testy a oba me vysly pozitivniJa taky trpim a opary genitalii a mela jsem je od prosince do ledna asi tak 5 az 6 za tu dobu.Ted uz je nemam,ale mam strach zacala jsem od ctvrtka krvacet jestly to nemuze mit nejaky vliv na te vir co mam v sobe abych neublizila tomu malemu clovickovy co ve me roste.A krvaceni mam takovy jako bych mela mestruaci. nikdy jsem takovy problemy nemela.Moc dekuju za odpoved. 🙂

wendy28
16. črc 2014

@krista
Mám stejný problém a taky dost strach, těhotenství nemám potvrzené, teprve za pár dní přijde na řadu test, ale před včera se mi rozjel velký opar na rtu, tak se dost bojím. Taky jsem našla šílený článek o nebezpečnosti oparu v těhu, zvláště na začátku. Opary mám tak 1 za rok.

twesik
28. črc 2014

Také se mi na začátku těhotenství udělal opar, hned po něm druhý.. Ptala jsem se sestry na gyndě a bylo mi řečeno, že pokud je na puse, nemůže k žádnému ohrožení plodu dojít.. To by musel být opar tam dole a ten ještě navíc může dítě ohrozit jen při porodu... Takže tak, nebála bych se toho, počítám s tím, že mě jich do konce ještě pár potká.. Jinak na mě skvěle fungují náplasti Compeed, urychlí léčbu a pokud se aplikují hned v začátku, když opar jen brní, do dvou dnů je pryč, jinak to trvá asi čtyři dny

alneka
28. črc 2014

@wendy28 pokud ho máš na rtu a nesaháš si prsty od oparu tam, kam nemáš, tak se nic neděje 🙂 Jen musíš vynechat orálně podávaná antivirotika (která se stejně předepisují na infekčním, tak daleko asi s oparem nejsi).

raduuskaa
11. srp 2014

Já myslím, že opar na těhotenství nemá vůbec žádný vliv a podle mě ani to, co na něj použiješ. Mě nejvíce pomáhá konopné sérum Cannadent, obsahuje i Teatree olejíček a opar po něm krásně vyschne a rychle se hojí.

makuka88
17. srp 2014

Ahoj chci se zeptat... Jsem docela špatná z toho. Jsem 19tt a udělal se mi opar 4dny před svatbou. Takže jsem používala náplasti a masticky proti oparum... Může to ublížit?

makuka88
23. srp 2014

Zdravím, prosím o pomoc, mám už třetí opar hned za sebou ☹ jeden ani nezmizí a hned mám další ...

pepejda
29. říj 2014

Ahoj, trpím na opary už od mala, teď jsem ve 37tt a udelal se mi opar na rtu. Nic z mastiček zovirax, herpesin, vectavir, příp. líh, nápasti mi pořádně nepomáhá a za týden bychom měli jít k fotografce. Poraďte, prosím, co by mohlo nejrychleji zabrat v léčbě? Začala jsem brát riboflavin, mažu lokálně, ale jsou to jen pokusy, aby nepropuknul ještě víc, jelikož je v počátku. Děkuju.

marti4
28. únor 2015

Zdravím ,chtěla jsem se zeptat jsem v 15+2 tydnu tehotna a použila jsem Zovirax na opar rtu jestli je to škodlive .děkuji použila jsem ho 2 x 😢

palomina8
18. bře 2015

Ahoj všichni, jsem 37+5 a doktorka mi včera předepsala tablety Herpesin. Trpěla jsem na vaginální opary v těhotenstvní a zatím vždy jen mazala při výskytu Herpesin mastičkou. Ted mi ale právě lékařka nasadila prášky, preventivně před porodem, aby se to prý zalečilo a nemuselo se třeba při výsevu při porodu přistoupit k císařskému řezu.
Ale včera jsem začala tabletky brát a šílené bolesti břicha, až mě z toho začalo píchat u čípku, motá se mi hlava a je mi pořád tak nějak na zvracení a malá dělá v břiše snad kotrmelce..vše to začalo po druhé tabletce Herpesinu.
Přemýšlím, zda ho přestat brát…vím, že riskuju císaře, ale možná lepší to risknout, než tohle..evidentně mi ten prášek nesedl a malé v bříšku asi taky ne…
Nemáte někdo zkušenosti??

melounek89
15. dub 2015

Ahojky, taky přidám svou zkušenost....
Dnes ráno mě začal svrbět horní ret- opar jsem měla už několikrát takže jsem věděla co se děje, desinfikovala jsem slivovicí na vatovém tamponku a pro jistotu se poradila se svým gynekologem, jsem 13. týden těhotná. Pan doktor mě uklidnil s tím, že pokud ho mám jen na rtu a a není to poprvé nemusí se přeléčit léky ale doporučil herpesin mast, naprosto mu důvěřuju, takže jsem mastila do lékárny a mažu 😉 A i paní lékárnice mě ubezpečila. že herpesin mast se v těhotenství opravdu může použít...Teď jsem jen zvědavá jak zabere, před těhu jsem to nijak nehrotila, prostě jsem počkala až uschne a potírala slivovicí 😉
Přeju co nejmíň oparů a jiných nepříjemností v těhotenství a krásná zdravá miminka

denninka22
29. pro 2015

Doporučuji Herpclair gel, je z bylinek a ulevuje od svědění a pnutí. Opar postupně vysušuje.

kasli
29. pro 2015

Ahojky, tak moje zkušenost z oparem je taková, že díky oparu na genitáliích jsem měla 1. syna císařem. Celé 1. těhotenství pohoda a na konci jsem měla výsev, takže se mnou nikdo nediskutoval a šla jsem okamžitě na kudlu. Ale syn naprosto v pohodě. Takže se toho nebojte a císař se dá přežít. Opar je infekční a proto Vás žádný porodník nenechá s tímto typem oparu rodit .Teď čekáme druhé dítko a jako prevenci mi v 37tt mudra nadasila herpesin léky, prý kdyby náhodou, tak aby prevence výsevu byla maximální a já mohla rodin normálně, tak nám držte palce,

lucieta7
26. kvě 2016

Ahoj, chtěla jsem se vás zeptat, jestli mi někdo neporadite. Všude čtu a slyším, ze opar jako takový je nebezpečný pro malé miminko... Nicméně, teď k otázce - mam-li za celé těhotenství aspoň jeden opar, mělo by mít mimco z bříška protilátky, tím pádem by ho opar neměl ohrožovat ani po narození? Je to tak, anebo ho opar jako maličké miminko ohrožuje bez ohledu na "vytvořených" oparech v tehu? Pokud si s tím někdo víte rady, byla bych moc ráda za vysvětlení 🙂 (ps.jsem ve 28tt)

melounek89
26. kvě 2016

@lucieta7 Ahojky, pro porod a tudiz i pro miminko je nejvic nebezpecny genitalni opar, proto musi tehulky co ho maji na cisare, protoze ten je pry nejvic nebezpecny co se prenosu tyka a miminko by mohlo mit nejake neurologicke problemy.... Co se tyka oparu na rtu, tak ja jsem mela v tehotenstvi opar na rtu a Dr. me uklidnil, ze at si koupim Herpesin mast, mazu a neresim.. Nejvetsi riziko je, pokud jsi mela opar v tehotenstvi nebo po porodu poprve. Pokud jsi ho jiz v minulosti mela, tak je miminko chraneno protilatkami, neni to 100% ale melo by yt chraneno minimalne prvni pulrok zivota 😉 Snad jsem to napsala srozumitelne 🙂

lucieta7
26. kvě 2016

@melounek89 moc dekuji za odpoved 🙂 myslela jsem si, ze to tak nejak podobne bude, ale víc hlav víc ví 🙂

melounek89
26. kvě 2016

@lucieta7 neni zac 😉 At vse dobre dopadne 😉

lucieta7
26. kvě 2016

@melounek89 snad ano 🙂 nepatrim mezi ty, ktere opar na rtu nikdy nemely, takze snad ok 🙂 dekuji

valka33
15. led 2017

V tehotenstvi mi nekde doporucili herpclair ze je vhodny pro deti i tehotne protoze je to bylinkovy gel. Udela takovy film pres opar takze brani sireni viru, to se mi zda prakticke i kdyz uz je pak mimi a mate strach ze ho nekazite.

kaculik007
22. únor 2018

Ahoj, chtěla bych se zeptat. Je tu někdo kdo byl v začátku těhotenství a nevěděl o tom a dostal páskový opar a dostal na to tablety Zovirax 800? Mohlo by to plod nějak ohrozit?

margaret88
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru