Opar v těhotenství. Je nebezpečný?

olomouc
26. bře 2007

Ahojky,chtela jsem se zeptat jestli je v tehotenstvi nebezbecny opar na rtu.Jsem v 19tt.a udelal se mi opravdu nehezky a bolavy opar ☹ , tak jsem se chtela pozeptat.Mockrat dekuji za nejake informace 😉

kajule
26. bře 2007

Taky jsem měla opar a bylo mi řečeno, že nemůžu použít jakoukoliv mastičku. Tak jsem používala propolis a za chvilku byl opar pryč. 🙂 Jinak vím, že se hodně osvědčil i zázračný kelímek od Oriflame, taky jsem ho semtam použila.

olomouc
autor
26. bře 2007

Ja prave slysela, ze propolis neni moc dobry v tehotenstvi.Tak nevim 😖 .Moc dekuji 🙂

tvarohacek
26. bře 2007

pokud si měla opar už dříve, tak se ti vytvořily protilátky a nyní v těhu opar nebezpečný není, ale poraď se s lékařem jakou mastičku používat. Opary v těhu jsou časté, protože se snižuje imunita. Hlavně se tím nestresuj 🙂

olomouc
autor
29. bře 2007

Dekuji moooc za info.Precetla jsem si, ze na opar pomaha take sojova omacka.Vyzkoousela jsem to a opravdu mi to zabralo.Tak se mejte paaa 😉

slunicko2
29. bře 2007

Ja na opary take ted v tehu trpim. Zrovna ted mam jeden na brade. neverila jsem vlastnim ocim, kdyz se vyklubal na takovem miste a tak obrovsky. Ale i bez masticek je temer pryc behem tydne! 😉

verusky
2. dub 2007

kdyz je to na rtu, onic nejde! horsi je to na genitaliich... ja mam podezreni, ze ho mam u klitorisu, tak porad dobre, ze ne vzadu... ja mela sileny opar pred porodem a nic, pohoda, na rtuopravdu nevaDI, NEMUSITE SE BAT.

kackadu
2. dub 2007

olomouc: mela jem opar ve 2 mesici tehu a pozivalal jsem na to ty naplasti jak jsou na ne ty reklamy. Mnohem driv se mi to s tim zahojilo a nepnulo tak v nem. Naplasti jsou napustene jen zvlhcovacim gelem takze je v pohode muzes. Jedla jsem k tomu vitamin B a do 4 dnů byl pryc.

danielah
2. dub 2007

Já používám na opary (a taky na rozličné hnisající ranky, pupínky apod.) výtažek z heřmánku, je hodně vysušující a skoro zázračný 🙂

lu777
30. čer 2007

ahoj holky, mam stejny problem: vyrazil se mi opar na brade (stava se mi to tak parkrat rocne). Jsem ve 12.tt. Doktor rekl jedine mazat lihem, aby se to vysusilo. Poctive to delam, musela jsem teda lihem otukat tretinu obliceje, jak se potvora snazil se jeste nekde vyrazit 😠 .
Moc se teda nerozsiril.
Ale mam z toho (jako obvykle) lehce nabehle uzliny pod bradou a boli me hlava. Tak nevim. Fakt pomaha ten vitamin B? Mam pocit, ze to potrebuju nejak podporit, abych se to zahojilo.. Ja beru vitaminy pro tehu, tak se nechci predavkovat...

mikca
1. črc 2007

asi víc nebezběčnější je opar po porodu čerstvě, já ho měla u obou hned druhý den po porodu a musela jsem nosit při kojení roušku...ani pusinku jsem jim nemohla dát dokud to nezaschlo ☹

sarkax1
2. črc 2007

ahoj holky,nikdy jsem jsem na ne netrpela a ted se mi delaji na puse i genit,doktor mi dal herpesin ,ale nesmi se delat v dobe porodu pak pry je nutny cisarsky rez tak bacha

lu777
5. črc 2007

ahoj, tak na Konikovi mi poradili Pangamin na posileni imunity, tak beru Pangamin bifi. a taky ten cajovnikovy olej okolo oparu a dobry.. jinak myslim, ze v mem pripade je to vzdycky o stresu... takze jsem si ted naordinovala vic klidu 😔

artuse
9. črc 2007

ahoj holky,

prosím vás, vy kdo máte zkušenosti s opary, jak se projevuje a jak vypadá opar na genitálu? já měla taky podezření, že ho mám, ale je to prý jen mazová žlázka (puchýřek naplněný tekutinou), projevuje se bolestmi nebo jak?
Děkuji za odpověď 🙂

lu777
9. črc 2007

Artuše, bohužel Ti neporadím s tímhle typem oparu, ale ještě dodám, že opar moc dobře léčí čínská tradiční medicína, fakt úplně to nejlepší, co jsem na to vyzkoušela..a je to v těhu úplně v pohodě, oni umí i podpořit těhotenství a tak, takže je to naopak pro mimi dobré 😵

ivcar
12. črc 2007

ahoj, tak mě se taky udělal opar ve 40 týdnu , týden před porodem, podotýkam na zadku, na půlce 😀 , veliký tak 8cm v průměru, na kožnim ze mě byla neštastná co se mnou, volala i do lékárny a dala mi líh a dokonce i Zovirax mast, že už to prý mimi neublíží, jo a to nikdy předtim jsem na puse opar neměla.... (p.s. jako zdravotní sestra- herpes simplex, nebo zoster v sobě máme všichni co už opar jednou měli napořád, je to otázkou imunity a celkové výtíženosti organismu... těhu, nemoc, stres atd.... a pak na nás tenhle vir , který nám hnízdí v nerv. systému zaůtočí 🙄

krista
24. lis 2008

stazina • snž • Dnes v 09:43
Ahoj Holky,
ráda bych slyšela zkušenosti někoho, kdo měl opar na rtu v těhotenství! Přečetla jsem totiž na netu, že to může být celkem nebezpečné pro plod a může způsobit poškození mozku, očí apod.
Já jsem pravděpodobně v 7tt (ve středu jdu na potvrz,těhu UTZ) a včera se mi opar na rtu udělal, mám celkem strach....poraďte , co a jak , prosím...

jabluncanka • 1d, 31tt • Dnes v 09:53
Ahoj Stazi,

pokud jsi mívala opar i před těhu,tak se nic neděje,protože tělo tenhle virus už zná...Já měla opar 3x za sebou a mimčo má být zdravé...Jinak na opar jsou dobré vysoké dávky vitamínů skupiny B,třeba B-komplex... 😉

stazina • snž • Dnes v 09:55
děkuju za radu, ano, opar mívám 1-2krát do roka , tak já zkusím vitamínky, děkuju za radu, trochu si mě uklidnila

krista
24. lis 2008

gilotek • 1d • 3. září 2007 v 19:49
Začínám 23.tt a dnes se mi na rtu udělal opar. Četla jsem že může být nebezpečný ☹ Nevíte někdo něco. Natírám tea tree oil.

lendy1 • 1d • 3. září 2007 ve 20:06
Ahoj gilotek,

já měla opar na rtu během těhotenství asi 3x skoro vždy po 2,5 měsících a vše bylo v pohodě. Používám ty náplasti na opary, což je super a naprosto hygienické. Dokonce jsem měla opar ještě v šestinedělí a taky vše bez problémů, nedělej si obavy.

maova • 4. září 2007 ve 13:20
Od té doby co jsem těhotná jsem teď měla už čtvrtý opar 😒 V čem by to mohlo být nebezpečné? V lékárně jsem dostala nějakou mastičku, která se může používat i v těhotenství a B-Komplex.

sharii • 87tt • 4. září 2007 v 15:12
Zrovna dneska se mi taky jeden a pořádnej udělal 😒 Taky jsem ve 23.tt. Opary na rtu nebezpečné nejsou, mohly by spíš být ty genitální ne? Ale jinak taky nevím čím to mazat, normálně používám herpesin...teď zatím jen tea tree. Maova :Jakou to mastičku jsi dostala v lékárně jako těhulka prosim?

kar.la • 1d • 4. září 2007 v 15:17
Ahoj, opary prý nejsou v těhotenství nebezpečné, pokud jste už nějaký před otěhotněním měly. To pak znamená, že už vlastně ten vir v sobě máte... Nebezpečné pro mimčo by to bylo pouze v případě, že byste opar dostaly v těhu poprvé za život...

petraluk • 1d • 4. září 2007 v 15:28
Ahoj Gil, já jsem taky měla opar na rtu a vůbec mě nenapadlo, žeby to mohlo být nebezpečný. Porodila jsem krásný a hlavně zdravý mimčo, takže myslim, že opar na rtu opravdu nevadí. 😉

kar.la • 1d • 4. září 2007 v 15:31
Holky a pro pobavení: udělal se mi opar po porodu a já se zeptala doktora, jestli to nevadí, když kojím (myslela jsem, jestli nějaký virus nepředje do mléka). A doktor se mě ptal, jestli si okusuju bradavky, že se tak ptám 😀

maova • 4. září 2007 v 15:42
sharii, na herpesin jsem se taky ptala, protože ten mám doma a vhodný prý není. Tak jsem dostala Mirachin, stál něco přes stovku a myslím, že mi pomohl, opar se zahojil dost rychle.
Děkuju ostatním za rady, mě taky vůbec nenapadlo, že by byl opar škodlivý, až když jsem to tady četla 😉

petraluk • 1d • 4. září 2007 v 15:44
Karli máš vtipného doktora 😀 😉 😀

sharii • 87tt • 4. září 2007 v 15:51
maova, diky...Mirachin mam možná ještě doma, je to vlastně jen zinková mast, ve srovnání s herpesinem mi teda moc nepomáhal, ale zkusim 😉

maova • 4. září 2007 v 15:55
sharii, vyzkoušej, aspoň trochu se hojení snad urychlí. Nic jiného s těma oparama teď asi neuděláme, budu jíst aspoň ten B-Komplex, třeba se už nebudou tolik dělat 😉

gilotek • 1d • 4. září 2007 v 19:18
Holky díky 🙂
Zmena príspevku kvôli Zruš

krista
19. bře 2009

milik75 • Dnes ve 12:02
Ahoj holky, pred par dny se mi udelal velky opar na ustech. Jsem z toho docela v soku, protoze jsem opar nikdy nemela, navic jsem v 8t, takze o to vic me to trapi. Kozni mi sice rekla, ze to nevadi, dala masticku Fungicidin a rekla, at prijdu, pokud se to bude v tehu ted vic opakovat. Prosim, jake jsou vase zkusenosti a myslite si take, ze to na plod nema zadny negativni vliv? Diky a vsem preji pohodove tehu a krasna, zdrava miminka!!

luzza • 1d, 30tt • Dnes ve 12:15
miliku
nemusíš se bát 😉
taky jsem měla v prvním trimestru opar jak kráva 😀
taky jsem měla zánět močáku a brala antibiotika... a holky všechno ustály 😉 😉
takže přeju pohodové těhu 🙂

mandula • 12tt • Dnes ve 12:21
ahoj milik, ja som mala opar hned ako som zistila ze som tehu a tahal sa mi asi 2 tyzdne. Neboj je to ok, ja som sice nepouzivala fungicidin ale z lekarne nejaku masticku myslim ze sa volal herbal alebo tak nejak, no jednoducho taku co mozu tehulky a nemusia sa nicoho obavat. Opar je nebezpecny len v poslednych tyzdnoch aspon tak som to citala. No a ked mozem byt otvorena, davaj si len pozor pri sexe s priatelom /muzom aby sa uplne cisto nahodou opar nepreniesol na pohlavne organy, je to velmi mala pravdepodobnost ale v ojedinelych pripadoch sa to moze stat - to len rada. Tadsej si dajte teraz pauzu 😉
Ale inak je vsetko ok, nemusi sa bat a uzivaj si tehulkovanie

magalinka
19. bře 2009

ahojík holky, tak já mám s opary asi jinou zkušenost ☹ v 6tt jsem dostal opar na horním rtu ( před tím jsem už opary měla ) a do 4 dnů jsem samovolně potratila. Doktor řekl, že opar je virus a mám být ráda, že to tak dopadlo ☹ . S těma mastičkama na opary jste mě trochu dostaly, protože jsem si šla tehdy "nějakou" koupit a vůbec jsem se neinformovala jestli ji těhule můžou. No doma se schválně podívám, jestli jsem to tím taky nepodpořila ☹

Jinak všem těhulkám hodně štěstí do zdárného konce 🙂

jjanickaa
20. bře 2009

Na opary trpívám hodně, většinou se mi vyrazí každy měsíc 🙄 V lékarně mi poradila samotný Riboflavin, nevím, kolik je tam tabletek, stojí něco kolem 50-ti korun...Myslím, že si v těhotenství užiju 🙂
Pro netěhulky je výborný Vectavir, ale nevím jestli se dá použít i v těhotenství 😒
Koupila jsem si i náplasti Compeed, nejdřív se mi zdálo, že se pod tím opar o hdoně zvětšil, ale krásně zaschnul ještě první den...tak snad pomůže 🙂
Tak všem vám krásný těhotenství a co nejmíň oparů 🙂

milik75
20. bře 2009

Ahoj, resim ted stejny problem. Mam poprve opar na rtu a navic jsem v 8tt. Muj gynekolog z toho neni prilis nadseny, ale genetik me uklidnil, ze je to jen lokalni zalezitost a nemelo by to mit vliv na plod, i kdyz mam opar poprve. Mam si to jen prelecit a zbytecne se nestresovat.

lucie777
24. čer 2009

Ahoj, trošku sem se teď vyplašila, před týdnem se mi udělaly 3 opary jak kráva na rtu , už je to skoro zahojené, ale ze začátku jsem to mazala Vectavirem, může to uškodit? 😕 A teď mám pocit, že se mi udělal vaginální opar, bych se z toho zbláznila, ale ten vadí snad jen při porodu, ne? Díky..

baca
24. čer 2009

Já jsem měla 3x opar v prvním trimestru. Dr. mi říkala, že je lepší zvolit menší zlo a namazat. Tak jsem občas mázla, ale jen málo. Pak jsem měla klid a teď poslední měsíc zase, ale takové malé, jen "týdenní" opary. Už jsem měla dva a dnes mám pocit, že mi nějak svrbí koutek. mě už z toho fakt jebne. Vitamíny jím, tak co zmůžu. Holt oslabená imunita. Dr. mi s úsměvem řekla, že mám být ráda, že ho mám jen na puse.
Spíš mám obavy, abych ho neměla pak s malým mimčem, to bych asi musela chodit s rouškou, protože pro miminko může být tento virus i smrtelný!!!! ☹

markusko
7. říj 2009

Ahoj, já jsem měla opar na začátku těhotenství (cca 3-4tt), když jsem ještě nevěděla, že jsem těhotná, mazala jsem Herpesinem, teď se mi udělal znovu (37tt), ptala jsem se doktora, jestli můžu mazat Herpesinem, říkal že můžu, že herpesin ani opar na rtu děťátku neublíží, že můžu být klidná. Jinak jsem na opary dost trpívala v dětství, v dospělosti se mi udělá tak jednou za rok. Poslední týden jsem měla hroznou rýmu, tak se mi udělal asi proto.

Takže opar na rtu v těhotenství určitě nevadí, myslím, že jeho vytvoření nezabrání ani pravidelné braní vitamínů 😖. Doufám, že se ho brzy zbavím a nebudu ho mít, až se malá narodí, to už by bylo horší...

Ještě jsem četla, že pomáhá navlhčená jedlá soda, ale mě to teda absolutně nepomohlo 😒

imzadi
31. srp 2010

ahoj holky, uz jsem zoufala, dela se mi opar snad kazde tri nedele, jeden se doleci a druhej vyskoci na druhe strane rtu...nemate nekdo radu? vitaminy beru...navic mame za 14 dnu svatbu a ja se desim toho, ze budu vypadat jak havajsky kouzelnik 😝

med
31. srp 2010

@imzadi Já tedy na opary trpím, ale v těhu jsem ho ještě neměla, ťuk, ťuk, ťuk. Jestli je máš pořád, určitě bych se poradila s doktorem.

veronika.deskova
26. zář 2012

@imzadi Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jak jste se zbavila oparu ??
Už mám druhý za sebou ☹ Mám bylinnou mastičku kosmín s heřmánkem.

imzadi
26. zář 2012

@veronika.deskova objevila jsem masticku s konopim, oparen tusim....a ta funguje super, po 4 dnech je opar fuc...zrovna ted dolecuju a doufam ze do porodu uz zadnej nevyleze 😉

veronika.deskova
26. zář 2012

@imzadi Děkuji moc. Skočím si do lékárny. Já na ně trpím, mám je několikrát do roka. Před měsícem jsem vysadila antikoncepci a od té doby už mám druhý 😕

seele
26. zář 2012

Já už mám za těhotenství pátý opar. Používám na to Cannadent, což je roztok z konopí a jsem s ním spokojená. Hlavně když se to chytne hned v začátku, tak se už nezvětší. Na opary trpím dost a tohle fakt doporučuju.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru