Otěhotněla jsem po 1. menstruaci po potratu. A bojim se

lili1986
7. únor 2012

Ahoj je tu nekdo kdo taky otehotnel hned po 1 MS po potratu a vse dopadlo v poradku? Vsichni me strasi ,ze je moc brzy a dopadne to spatne.

helcenka
7. únor 2012

@lili1986 - Zuzi, ty si nedáš pokoj viď? Špatně to nedopadne. Já otěhu taky po první MS po revizi a mám doma krásnou devítiměsíční holčičku. Porod i těhu byl naprosto bez komplikací, porod dokonce trval pět a půl hodiny a bylo po všem.
A měla jsem to schválené i lékařem, a to musím říct, že můj dr. je považován za "kapacitu" v oboru, jezdí za ním i pacientky ze zahraničí.
Kdo tě straší? Zapomeň na katastrofické scénáře a radši se zapoj do nějaké radostné diskuze o miminkách. Kdybys bydlela blíž, dostala bys na zadek... 😀

lili1986
autor
8. únor 2012

@helcenka Ráda zakladám nove témata 😀 ne jsem se včera objednávala k doktorce a sestra v telefonu zařvala vy jste znovu těhotná 😀 tak brzy víte že je to riskantní. Tak se trochu bojím no🙂

lili1986
autor
8. únor 2012

@helcenka Děkuji za povzbuzení a na zadek mi dá už brzy muj přítel:D jsem ráda,že to dobře dopadlo🙂)) Já když přežiju těch 12 týdnu budu ráda a mín strewsovat:D

lenceslava
8. únor 2012

@lili1986 Ahoj. Moje sestra taky otěhotněla další měsíc po interupci(u ní tedy byla z toho důvodu že miminku přestalo bít srdíčko).Následující měsíc otěhotněla a vše bylo v pořádku a to není nejmladší,bylo jí 34.Neboj se určitě to bude v pořádku.Tělo si poradí. 😉

helcenka
8. únor 2012

@lili1986 - s prominutím, tak je ta sestra pěkná káča.
Ne, ale můj dr. mi to fakt schválil, na kontrole 3 týdny po revizi mi řekl, že bych měla počkat do první ms a pak pokud se na to budu cítit, máme zelenou. Já mu opravdu věřím, je ve svém oboru moc dobrý, je to nejen gynekolog, ale porodník, dělá i gynekologickou chirurgii, takže je opravdu dobrý.
Neboj se, musíš být hlavně v pohodě, prože potratit se dá i ze stresu, takže klídek. Vím, že se to lehko řekne a hůř udělá, byla jsem na tom stejně, ale teď s odstupem času, když jsem si tím prošla, vím, že přehnaný strach není na místě. Určitá míra strachu je dobrá, ale hlavně se nestresovat.
S přítelem souhlasím, že ho pozdravuju 😀 .
Ještě musím říct, že já to měla ještě trochu komplikovanější, protože první porod jsem měla císařem - akutním za porodu, a teď ten druhý porod ještě po revizi jsem chtěla mít normální. A to se mi povedlo a bylo to super. 😖

A ještě něco, pokud bylo zamlklé těhu náhodný jev, jako že to většinou bývá, tak se to opakovat nebude, neboj. A pokud to byl důsledek nějakého problému, tak se to zopakovat může, a to je důvod k tomu, aby se ten problém našel a vyřešil.

amadeuska
8. únor 2012

@lili1986 věř mi, že stresovat míň se nebudeš😉

salomee
8. únor 2012

@helcenka nemáme náhodou společného známého?... 🙂

lili1986
autor
8. únor 2012

@helcenka Ahoj🙂) děkuji za povzbuzeni můj potrat byla spíš nehoda po úrazu. Takže po vyšetřeních není důvod proč bych neměěla otěhotnět je mi 25a prý zdravá. Jen doktorka praktická mi říkala min 6měsícu a gynekoložka 3 😀 tak ji asi budu muset říct v útery ,že mě asi oplodnil pánbuh 😀 jak panenku Marii ,že nevím jak se to mohlo stát 😎 Budu se snažit být klidná jsem si našla na youtube zpěv veleryb relaxačni hudbu 😀

twoangels
8. únor 2012

Ahoj, tak já taky otěhotněla hned po první MS po revizi (tu jsem dostala přesně po 6ti nedělí) a zatím je všechno OK 🙂

helcenka
8. únor 2012

@lili1986 - Nehoda po úrazu, nepsala jsi, že by jsi měla nějaký úraz. Pokud jsi fyzicky v pořádku, tak půl roku je fakt dooost přehnané. Jinak gynekog mi říial, že se obecně doporučuje čekat 3 měsíce, ale že je to spíš taková pojistka a trochu i výmluva lékařů. Samozřejmě, pokud by byl nějaký zdravotní problém, tak je jasné, že je nutné čekat.
A jak už tady někdo psal, tak ten strach tam bude pořád. Já ho měla největší do toho data, kdy přestalo bít srdíčko mému mimíškovi, ale i pak jsem se ho nezbavila, i když byl menší. Ale přesto na každé kontrole jsem měla puls přes 100, sestřička vždycky mávla rukou, protože věděla, že se bojím...
Nicméně jsem se snažila na to nemyslet a těšit se na miminko. 😉

@salomee - jé a koho, to netuším...

vecernice
8. únor 2012

@lili1986 neboj, ja otehotnela po prvni porevizni a to dokonce s dvojcatky, a jaky mam ted doma raubire!!! takze hlavne klid, zadny stres, priroda je vsemocna carodejka 🙂

jancahor
18. bře 2012

Ahojda, je hrozné si připustit, proč se nám tohle někdy vlastně stává...já přišla o miminko skoro v 12tt...nedávno mě dělali revizi...už bych nejraději měla to šestinedělí za sebou...a mohli bychom se pomalu začít znovu snažit....hned by to bylo o něco lepší...moc jsme si mimino přáli:(...chtěla jsem se zeptat, jesli jste po prodělaným otratu a znovu otěhotnění zůstali rovnou na neschopence a nebo jste pracovaly...chtěla bych udělat všechno pro to aby podruhé vyšlo, ale taky se bojím, že bych se doma unudila....díky za radu a popřípadě mě ještě zaímalo, zda jste po potratu braly nějaké vitamíny či cokoliv jiného co by do druhého těhotenství bylo dobré...moc díky za radu...jakoukoliv 🙂

helcenka
18. bře 2012

@jancahor - doporučuju jenom zvýšenou dávku kyseliny listové - accidum folicum - je na předpis, 2 tobolky denně. 😉

jancahor
22. bře 2012

@helcenka Ahojda, moc děkuji...kež aby to už bylo🙂

helcenka
22. bře 2012

@jancahor - bude neboj, hlavně na to moc nemyslet, vím o čem mluvím. Držím palce. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru