Otěhotnění v červenci 2011

kixi
26. črc 2011

Ahoj holky, jsem tu nová. Pozitivní těhu test, asi 5. týden. Zatím cítím bolesti a únavu, příští týden poprvé na UTZ. Ráda popovídám s dalšími novými těhulkami a určitě budeme i rády za rady těch zkušenějších 😎 To co nás určitě nejvíc zajímá: máte také bolesti od samého počátku? co se děje na prvním vyšetření a kdy už si můžete říct, že jsem opravdu těhotná? Zatím mám strach si cokoliv připouštět, abych to nezakřikla 🙂

verka_motylek
16. dub 2012

@finka13 jééé moc gratuluju!!!!! Já věděla, že tu zbydu poslední!!! Tak snad už to nebude dlouho trvat!!! Přeju tobě i Martínkovi hodně zdravíčka a hlavně ať je Martínek stále tak hodňoučkej!!!! 😀 😀 😀 😀

favofrenki
16. dub 2012

@verka_motylek Víš co se říká to nejlepší na konec 🙂

verka_motylek
16. dub 2012

@favofrenki no kéž bys měla pravdu! A vše dopadlo na výbornou 😉 😀 😀 😀

fifca
17. dub 2012

@finka13 moc gratuluji 🙂

verka_motylek
20. dub 2012

Tak holky uzaviram diskusi o tehu a otviram0diskusi o miminkach! Vcera 19.4.ve 22:26 se mi narodila dcera Eliska 47cm3140grmu!je kouzelna!porod byl v poho!dianatak zabral takze bez nastrihu a od prasknuti vody 5 hodin takze dobry🙂

favofrenki
20. dub 2012

@verka_motylek Verko strašně moc gratuluju a těším se na fotečku. Pořádně si to užij ty první dny jsou nezapomenutelný 🙂

verusa.j
20. dub 2012

@verka_motylek - gratuluji!

chanellka
23. dub 2012

@verka_motylek Velíká gratulace 🙂

holky tak jaká?? Jak bojujete? Myuž definitivně nekojíme a jsme na Nutrilonu ☹ trochu jsem to ořvala ale světe div se máme spokojený miminko, neplačeme usmíváme se občas teda prdíky ale je to o hodnělepší 🙂

finka13
23. dub 2012

@verka_motylek Moc gratuluju ať jste zdraví a ať se vám daří!!!
@chanellka Ahoj my kojíme ale zítra nám jsou 3 týdny a začínají se ozívat prdíky tak snad to nějak zvládnem🙂Jinak malej krásně spí(v noci 5 hodin, Mudr řekla nebudit tak nebudim) takže je to zatim celkem pohoda🙂
Tak hlavně že je prcek spokojenej a Nutrilon má prý opravdu výborný složení tak určitě dostane všechno co má mít🙂

fifca
23. dub 2012

@chanellka Ahojky, tak my řveme, jen u maminky ne, v postýlce mi spát nechce, jen u mě ve velký posteli a ještě na bříšku....kojíme a přibíráme hodně pomalu, ale příkrm my nechce vzít ani z flašky, ze lžičky ani ze stříkačky...takže super....ani dudlík....takže nosíme, nosíme...a já si ani nedojdu na záchod 🙂

chanellka
23. dub 2012

@finka13 ahojna prdíkynám perfektně zabrali probioticke kapkysiceto trvalo skoro 14 dní než to zabralo ale fakt super 🙂 taky v noci spíme i 5hodin ale většinou se malejbudí po těch 4 hodinách ale to je taky dobrý 🙂

@fifca jejda tak tomusí být nářez,malej se taky hodně a rád nosí ale v postýlce i v kolíbce spinká krásně 🙂 Vím že nám říkali v porodici že se dá přikrmovat i u prsu ze stříkačky takovou hadičkou do koutku miminka se přistříkává když je přisáté u prsu 🙂

verusa.j
23. dub 2012

@chanellka -ahoj, tak my střídavě oblačno, když jsou prdíky, tak se bobek trápí, kroutí se jak žížala, ale když nejsou, tak je to spokojen miminko, v noci se budí obvykle po 3-5 hodinách, přes den po dvou, zatím plně kojíme, jak přibíráme se dozvíme až v 6.týdnech, tak jsem zvědavá, včera jsme měli přesně měsíc, letí to jak blázen.

finka13
23. dub 2012

@fifca a nezkoušela jsi od medeli nějakou tu flaštičku myslim calm nebo calma?kamarádka mi jí doporučovala na příkrmy prý super-je to na způsobu kojení že si mimčo tahá samo, tak zkus....třeba pomůže🙂

verka_motylek
25. dub 2012

ahoj holky 🙂 Moc děkuju!!! Nám bude zítra už týden! to je brutální 😀 😀 Letí to🙂 Daří se nám ale úplně skvěle! Eliška je poklad!!!! Hodnější dítě jsem si nemohla ani přát! Perfektně saje takže kojení je prostě super ( doktorka nám dokonce řekla že má extrémně vyvinutý sací reflex - takže jsme hned po příchodu z porodky museli dát dudlík, který teda chce jen někdy což jsem ráda 🙂 Jinak nás fakt nic netrápí - kakáme a prdíkujem bez problémů a spinkání je naše nejoblíbenější činnost 🙂 V noci vstáváme cca po 3 hodinkách, ale cítím se celkem vyspaně 🙂 Doufám, že jsem to teď tady nezařekla a takováhle nám zůstane 😉 Držím Vám všem palečky ať vás všechny neduhy brzy opustí a užíváte si jen ty krásné chvilečky!!!!

verka_motylek
26. dub 2012

Holky já mám tna vás dotaz 🙂 Manžel byl včera malou přihlásit na pojišťovně a tam ho baba seřvala, že já tam nemám nahlášeno, že jsem na mateřský!!!! Vůbec jsem netušila, že to musim udělat (žila jsem v domění, že to zařizuje zaměstnavatel). Babizna mu vrazila formulář a nic mu k tomu neřekla a já jsem z toho magor! tady se píše něco o tom, že mám doložit potvrzení ale já teda žádný nemám!!!! To co mi dala doktorka jsem odevzdala v práci takže co teď????? Řešili jste to některá? Mám pojišťovnu 211 🙂

vendy26
1. kvě 2012

@verka_motylek Omlouvám se za vstup do diskuze, ale zahlédla jsem tvůj dotaz....taky se mi to stalo... Ty nic zařizovat nemusíš (pokud teda nejsi OSVČ, což jsem z tvého příspěvku pochopila, že nejsi). Jen zavolej do práce na mzdovku, že na zdravce není nahlášeno, že jsi odešla na MD, ať tě tam dohlásí. Evidentně zapomněli....

verka_motylek
1. kvě 2012

@vendy26 Moc děkuju za uklidnění!!! Přesně to jsem udělala 🙂 Ona se nám v práci v lednu vyměnila ekonomka co se o tyhle věci stará a jelikož nemá žádné zkušenosti tak asi netušila! Snad už to napravila 😉

zdeniii
1. kvě 2012

Ahoj holky .🙂) gratuluju k mimikům!!! takkonečně máme všichni miminka u sebe což 🙂)

U nás je to mazec, ale jde to 🙂 nechápu jak jsem mohla nestíhat s jedním 😀

@kackva copak jsi koupila za kočár že se ti tam nevejde??? já taky pořídil tandem a v pohodě 🙂 bz něho bych nedošla ani na nákup. ten bugypod mi přijde jako hloupost páč jsi pak stejně široká jako s dvojkočárem vedle sebe... a myslím že ti malý ješt moc nechodí a neposlouchá ab to bylo k tomu vyrazit nakoupit a tak kdy je potřeba mít dítě v klidu 😎

@chanellka nic si z otho nedělej, hlavně že už se nestrsuješ a mimi je spokojené. není nic důležitějšího než v pohdě maminka a spokojené d´ítě.

zdeniii
1. kvě 2012

@verka_motylek mně se stal to samé když jsem byla prvně s \helí 🙂 stačlo to jen nahlásit, můžeš i ty kliděn.

kackva
2. kvě 2012

@zdeniii ahojky, zatím kočárek nemám, stále zvažuji, mám to svoje GT3 a zatím tam mám vloženou tašku a Kubu posadím dopředu k nohám, je tam zatím místo, takže tam hezky sedí a drží se madla, akorát se nemůže opřít a sem tam se mi otáčí a šahá na Deniska.

kackva
2. kvě 2012

Zdravím všechny maminky...jinak koukám, že tu všichni tak trošku bojujete 🙂. Náš Denis spinká hezky přes den, ale stále si představuji, že ho naučím usínat samotného a nějak se mi nedaří, takže taky chovám a nebo drndám v kočárku a sem tam nemůže usnout a přetáhne se a pak je řevu a řevu a usne třeba až po třech hodinách :(. Jinak kojíme po dvou hodinách a nasadila jsem probiotické kapsle a myslím, že je to opravdu mnohem lepší a už zase prdí...tak zatím pááá zase se budí naše první dítko 🙂

fifca
3. kvě 2012

@chanellka tak mi malá včera vzala láhev s nutrilonem na milost a vypila 30 ml, tak se snad začalo blýskat na lepší časy.....jinak náš váhový přírůstek za 7 týdnů 600g

verka_motylek
3. kvě 2012

@zdeniii Ahoj! děkuju už to naše ekonomka v práci napravila 😉

U nás stále stejná pohoda🙂 díkybohu nás fakt nic netrápí 😉 plně kojím po třech hodinách 😀 Eliška je stále klidná a pohodová! Dneska je jí 14 dní 🙂 včera jsme byli na kontrole a za týden přibrala půl kila a vyrostla o 4 cm!!!! no holt jí asi to moje mlíko chutná 😉 Jak jste přežili ty vedra? Já měla strach abych jíneuvařila! měla jsem jí stále jen v body s krátkym a zavince!

favofrenki
3. kvě 2012

Ahoj holky, tak malej v 6ti týdnech má 4,1kg a 53cm. S prdíkama je to lepší takže kolikrát po koupání spí 5-6hod a pak většinou se budí po 3hod.
@verka_motylek Ty vedra jsou mazec malému se vedro vůbec nelíbí. Já hlavně měla dny kdy jsem musela obíhat doktory Ale přežili jsme mezi kojením jsem dávala vodu a taky jsme byli a stále jsme jen v body a ponožkách.
Holky jak jste na tom s cestováním už jste někam vyrazili mhd s kočárkama?? Já se pořád ještě bojím takže mě zatím manžel vždycky někam odvezl ale to nejde na pořád.

zdeniii
3. kvě 2012

@favofrenki Ahojky voda je zbytečná stačí kojit. Já s malym Chodim noralne všude, na hriste do obchodaku atd jinak to nejde... Přece nebude kvůli makemu doma starší... Takze klidně cestuj neni se čeho bát.

zdeniii
3. kvě 2012

Jo horší je mimi přehrát nez kdyz mu je zima. Cetla jsem jinde ze jedna mamana ma mimi v tomhle navlecene jak v zimě nechápu.mit tolik vrstev jatak se uvarim hned. A v kocaru je jeste větší teplo nez venku... A pak se diví ze je mimi samej pupimek 😀

zdeniii
4. kvě 2012

JInak holky musím se pochlubit 🙂 dnska jsem byli na kontrole v 6ti týdnech a Vítula má 5,5 kila 🙂 za meěsíc přibral kilo a půl 😀 jsem si říkala že se mi nějak pronese 🙂))

zdeniii
4. kvě 2012

@verka_motylek já zavinuju jen do vlké plenky 🙂

fifca
5. kvě 2012

@zdeniii Velká závist 🙂 my přibrali 0,5 kg ☹

zdeniii
5. kvě 2012

@fifca neboj ona serozpije a nakonec mas jeste predezenete uvidis 😉 ale je fakt ze mam Vitulu na prsu snad co hodinu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru