Otočila se malá v 33tt zadečkem dolů?

petulkanono
23. led 2018

Ahoj holky, mam dotaz, jsem ve 33.tydnu a mala byla uz nekolik tydnu hlavickou dolu. Stalo se Vam nektere, ze se takhle pozde jeste otocilo mimi nazpatek zadeckem dolu? Je to mozne? Mala me kopala vecne do zeber a vubec ty silne kopance nozicek byly v horni casti bricha a za posledni dva dny je tam vubec, ale vuuuubec nemam a naopak me strasne kope u cipku a dole. Dekuju za odpoved 🙂

lorencovaklara
23. led 2018

Ahoj ,
na polohu miminka jsem se ptala paní doktorky.... říkala, že do 35. týdne se miminko ještě může přetáčet, má-li pro to dostatek prostoru. Ale třeba jen odpočívá nožičkám a začala s boxem 🙂

priefi
23. led 2018

@petulkanono zname se mimco pretocilo a nakonec musela rodit cisarem 😉

jaja01k
23. led 2018

Mozne to je. A kdyz uz jednou byla hlavickou dolu, je docela velka sance, ze se otoci zase zpatky.
Ja jsem teda polohu mimca nikdy nepoznala. Prvni syn byl od 30tt hlavickou dolu, druhy naopak celou dobu sedel na zadku a kdyby mi to nerekli podle ultrazvuku, vubec by me to nenapadlo 🙂

aidelina
23. led 2018

Ano, možné to je. Měla jsem takhle syna otočeného hlavou dolů (cca ve 35tt, jestli si dobře pamatuji) a pak jsme šli na akci, kde byl velký hluk. Chudák se asi leknul a otočil se hlavou nahoru, kde takto "seděl" další asi 3 týdny. Nakonec se přetočil zpět hlavou dolů, ale to bylo až těsně před porodem. Mně tedy v porodnici nabízeli jako prvorodičce porod KP, o císaři se nikdo ani nezmínil. Naštěstí to nakonec nebylo potřeba řešit.

123jana123
23. led 2018

Ano, určitě je to možné. Moje malá byla ve 32 tt hlavičkou dolu a na další kontrole ve 34tt už byla koncem pánevním a už tak zůstala

klartes
24. led 2018

@petulkanono Možné to je, do 35tt se může přetáčet, pokud bude mít dostatek prostoru. Kdy jdeš na kontrolu, řekni ať ti udělají ultrazvuk ať víš na čem jsi. pokud bude koncem pánevním, tak bych počítala asi s císařem.

beruda
24. led 2018

švagrové se otočila neteřinka při porodu, byl z toho akutní císař

bbn
24. led 2018

@petulkanono všechno je možné 😉 Jsem momentálně ve 33tt a prcek je už od 29tt převážně hlavou dolu. Píšu převážně, protože občas se natočí i příčné - hlavně po probuzení cítím, ze je napříč, pak se zase srovná. Dokud má místo, tak je možné, ze se ještě otočí a to klidně několikrát.

dydlisek
24. led 2018

Já jsem měla dceru od 32 týdne až do termínu koncem pánevním.Ve středu byla ještě KP a v pátek při další kontrole už byla otočená.Byla jsem rozhodnutá rodit přirozeně.Takže šanci ještě máš😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru