Oznámení těhotenství u doktora. Jak vám to řekl?

silvieales
8. lis 2006

Ahoj budoucí maminky,

jak vam rekl doktor, ze jste tehotne? A cekaly jste to nebo to byl sok?

kleky
8. lis 2006

ahojky všem těhulám 🙂
Přístup mé dokry při trojtém potvrzení testem mě totálně zarazil. Jelikož jsme se snažili téměř 10let a nepovedlo se ani umělé oplod.bylo mi řečeno,že při případném otěhotnění ihned ultr.atd.Dr. vypočítala že jsem v 8-9.týden a jen mi řekla,že mám přijít za 14dnů-ani mě neprohlédla. Okamžitě jsem vyhledala jinýho doktora, ten mě poslal hned na ultrazvuk a naštěstí vše zatím v naprosté pohodě. Je suprový doktor a poradí ve všem. Jestli můžu radit já, jestli se vám ten váš nepozdává neváhejte a změňte ho.Prý na doktorovi záleží polovina úspěšného těhotentví a porodu. 😅 😲 😀

janickabez
8. lis 2006

ahojky těhulky, asi týden po vynechání MS jsem volala k doktorce abych se objednala, sestřička mě chěla objednat hned (to by bylo asi v 4-5tt. od poslední MS) no a měla samý blbý hodiny, já nemohla kvůli práci. Pak měla dr. volno a bude ordinovat až od 13.11. Tak se mě sestra zeptala jen jestli si mimi chceme nechat a pokud ano, tak můžu přijít až 13.11.předpokládala, že kdyby se mi asi něco nezdálo nebo bych krvácela, vyhledám pomoc. On ji stejně vždy zastupuje dr. vedle. Takže říkala, že to neva, když dojdu až tak "pozdě". četla jsem že by první návštěva dr(v případě že je vše OK) měla být mezi 8-12 týdnem. Tak doufám že v pondělí bude vše OK, protože žádné problémy, mimo menších nevolností a unavy a nechutenství nemám.

xctij01
9. lis 2006

Ahoj holky, přečetla jsem si tu, že cysta může ovlivnit pozitivnost testu. Asi to bylo myšleno tak, že můžeš mít pozitivní test aniž bys byla těhotná. Myslíte, že to jde i naopak? Být těhu a kvůli cystě by se to neukázalo? Asi ne, co...
Už přes týden mi mešká MS. Protože mě neustále bolí břicho, byla jsem minulý týden u MUDr. Ta mi našla na levém vaječníku cystu 3 cm. Že to ale může být i to žlutý tělísko (jestli jsem to dobře pochopila). Dnes jsem testovala a bohužel to bylo negativní. Tak si myslím, že asi ta cysta mi oddálila MS... Nevíte, jestli je to možné?

kukuluna
9. lis 2006

Grej- vč.mi taky Dr.našel cystu 4cm a jsem těhu - a víš z čeho prý tu cystu mám? že mi při otěhotnění neprasklo žluté tělísko... 😅

xctij01
9. lis 2006

Aha Kuku, tak to přesně ta moje Dr asi myslela. Díky za povzbuzení, ale bohužel dnes ráno mrcha přišla... Tak zas příště 🙂

fotografka.z.hulina
9. lis 2006

Já dnes volala k doktorovi. Ptala jsem se setry, kdy mám přijít, když vím, že jsem těhotná (poslední menzes 6.10.). Řekla, že hned a že mi udělají ultrazvuk. Tak jsem ráda, že se to tak bere 🙂 Chci mít hned od začátku jistotu, že je vše, jak má být. Půjdu ale až příští týden.

kukuluna
9. lis 2006

tak to je fajn, že na tebe mrkne, a že se budeš cítit jistá 😉 já jsem si ce vč.na ultrazvuku viděla, že těhu jsem, ale srdíčko ještě slyšet není - je moc brzy ☹

fotografka.z.hulina
9. lis 2006

No blbý je to, že nebude mrkat můj doktor, ale v nemocnici. Můj doktor nemá to vnitřní sono 😕

kukuluna
9. lis 2006

jo ty jdeš na vnitřní?? ...slyšela jsem o tom ne dobrý věci ☹

kukuluna
9. lis 2006

ale to neřeš...je plno holek, který na tom byly a vše ok 😅 takže se těš až uvidíš skulinku 😉

vilca
9. lis 2006

Já jsem byla na začátku těhotenství mockrát na vnitřním a vůbec nic to nebylo. Zajímalo by mě, co jsi o tom slyšela. 😕

kukuluna
9. lis 2006

mam 2 kamarádky - potrat... ale to jim pak řekla léčitelka, takže to berme s rezervou 😉 a taky článek ... že v takhle brzkém těhotenství časté ultrazvuky a hlavně ten vaginální může poškozovat vyvíjející se nervový systém... ale to by se člověk msuel picnout z toho, co všude o všem píšou 😉 já mam taky doma dítě a ultrazvuky mi dělali x-krát 😉

fotografka.z.hulina
9. lis 2006

Počáteční těhotenství se musí vnitřním utrazvukem potrvdit, stejně jako možné mimoděložní těhotenství 🙂 Takže já strach nemám. 😀

kukuluna
9. lis 2006

nikdo neříká, že bys měla mít strach 😉 😀

vilca
9. lis 2006

Jojo, strach bychom měly mít jen z léčitelek 😀 😀 😀
Já jsem byla kvůli problémům v těhotenství na UZ mockrát - jak na vnitřním, tak na normálním. A miminko je zdravé jako řípa 😉

kukuluna
9. lis 2006

já lečitelky taky nemůžu... jednou jsem ze zoufalství u jedné byla...zdravotní probl jsem měla dost velký - ale musela jsem se tam chechtat 😀

lasipka
13. lis 2006

Ja se tedy obcas divim pristupu lekaru, zvlaste v gynekologii a pod.citlivych odvetvich nestaci jenom ze je doktor znaly mediciny, ale take by mel byt taky tak trochu psycholog, aby pacientkam neublizim vic,nez je potreba.Myslim, si,ze mozna ne uplne primo,ale za potraty v pocat.stadiu jsou castecne vinni i doktori,kteri nalezite "pripadnou maminku" neupovedomi o rizikach,nebo ji vystrasi a jak vime, psychika dela sve. Ja byla z me doktorky take trochu rozhozena, ale ted uz jsem klidnejsi,nebudu se prece kvuli spatnemu pristupu stresovat, uz jen kvuli nasemu mimcu.

janickabez
13. lis 2006

dnes jsem byla poprvé u své dr a byla na mě mooooc milá, dala mi spoustu instrukcí, těhotenskou průkazku, knížečku "budeme mít miminko" a pár letáčků, řekla bych že mi věnovala skoro 20 minut až půl hoďky
😉 Jen sestra na ultrazvuku, kam jsem se šla objednat (protože moje dr. nemá) tak byla docela hrrrrrrrr 😝 😀 😵

bibinka
13. lis 2006

no, čo tu čítam, tak sa toho hrozím. Ako to , že mnohí gynekológovia sú takí nepríjemní, netaktní a povrchní? Je to desné. Ja osobne mám tiež "skúsenosti".Môj prvý dr. bol fajn a milý-nič mi nebolo, žiaden problém, tak sa javil ako superdoktor. Akonáhle som nemohla otehotnieť rok, odporučil mi, že máme skúšať ďalší rok(!!) S priateľom sme mali vzťah "na diaľku", tak som tomu nevenovala pozornosť, veď čo, hádam sa zadarí... No keď sa ďalší rok nedarilo, "musel" mi urobiť odbery na hormonálny profil a tam nebol pozitívny výsledok. Tak to riešil horúcou ihlou, konské dávky hormónov na zníženie hladín atď. Vôbec sa mi to nepáčilo, už mi tak nevysvetľoval čo a ako..(som zdravotník a mám intuíciu 😅 na ľudí).Našla som si ihneď nového dr.-na odporúčanie a za dva mesiace som bola v tom. Proste doktor s veľkým D. Milý,skúsený, prakticky zameraný a pritom ohľaduplný k mojím problémom. Urobil jedno vyšetrenie (odber materničnej sliznice po ovu)a z toho zistil hormonálny profil.Žiadne lieky ani iné traumy,len ľudský prístup. A keď som prišla s pozitívnym testom, vysvetlil, že asi som tehu, ale treba počkať do 6tt, kým bude viditeľná srdcová akcia.Proste človek nemá žiadny šok.
Má dobré vybavenie v ambulancii, kvalitný UZ , pri každej poradni robil vnútorný UZ aj vonkajší, zakaždým foto mimíska atď.
Radímm vám, ihneď zmeňte dr.keď sa vám nebude pozdávať reakcia a komentár vášho gynekologa. Ide predsa o vaše telo, vaše dieťatko. A máte právo na všetko čo vás zaujíma o vašom tehotenstve . Nedajte sa odbiť. ak nie, hľadajte iného dr.Stojí to za to, aby ste mali kľud na duši. 🙂

ingrovka
23. črc 2007

Ahojky, ja jsem pisu hodne za tepla. Vcera jsem si udelala test a dneska utikala k doktorovi. Ten mi rekl ze je moc brzo, ale ze na 99,9% jsem tehotna protoze v medicine neni nic 100% a ze jsem nejspis ve 3.tydnu. Vim ze je moc brzo, ale jsem uz ted nejstatnejsi holka pod sluncem. Tak ted jenom staci doufat, ze vsechno dobre dopadne. Jinak na prvni kontrolu za 3 tydny a to uz by melo jit neco poznat. A Dalsi tyden na odbery krve.

krista
23. črc 2007

Ahojky, u mě to byl šok, ale z úplně jiného důvodu 😖

Také jsem si byla těhotenstvím jistá, jako většina z vás ještě než jsem navštívila Dr. kvůli těhu testům, které mi vyšly jasně pozitivně. Nejdřív jsem si k Dr. volala kdy mám přijít tak mi řekla až za 3 týdny, no jenže jsem do té doby začala špinit, tak jsem za Dr. letěla dřív a ta mi řekla (po tom co jsem týden a půl meškala) "No to ještě ani nemeškáte ne!!?? Vypadá to jako kdyby přicházela menstruace" Napsala mi doporučení na gyn. ambulanci do nemocnice v nemž uvedla "Prý gravidní" a sbohem!!! Nic krásného 😒 V nemocnici už na mě byly doktorky hodné, řekly mi že těhu tam opravdu je a že je to dokonce dýl než jsme se domnívaly a špinila jsem jen jeden den 😉

To mě utvrdilo v tom, že moje Dr. je absolutně vypatlaná, nepozná těhu ani kdybych před ní rodila a už vůbec nepozná jestli přichází MS nebo ne!!!!

Tak Vám všem přeju jen hodné doktory a jejich kladné reakce na vaše těhotenství či případné problémy 😉

silvieales
autor
24. črc 2007

Kristi,
to je teda síla. Neuvažuješ, že ji změníš? Já jsem nebyla spokojená s doktorem, protože to hodně flákal a teď jsem spokojená. Jak mi ale řekne, že jsem v tom, to jsem teda zvědavá. Už aby to bylo ;)
Držím pěsti, ať Ti vše vyjde!

krista
24. črc 2007

Silvi, jj uvažuju o změně, snažím se najít někoho dobrého v Českých Budějovicích, tak snad se mi poštěstí, oni bohužel ti dobří Dr. nenabírají, tak nevím kde nakonec zkončím, ale pohoršit si asi nemůžu 😀 Od téhle Dr. utíkají všichni jak nejrychleji to jen jde 😒

Díky za pěstičky, já ti budu taky držet, aby ti brzo tvůj Dr. tu radostnou zprávu oznámil a aby bylo všechno OK 😵

silvieales
autor
24. črc 2007

Kristi,
ja chodim k primo k primari opavske gynekologie. Je hodne peclivy, mela jsem z neho celkem strach. Chtel po me 1500 kc za to, ze me vubec prijal a v tehotenstvi si jeste muzu priplatit 1500 kc, da mi sve cislo a muzu mu kdykoli zavolat, kdyz si nebudu jista nebo bude nejaky problem, taky je v cene ultrazvuk na kazde prohlidce a moznost mit s sebou vzdy nejakou blizkou osobu. Takze jsem klidnejsi. Ale stejne se bojim :( Jak dlouho jste se snazili?

verundi
30. říj 2013

Ahoj holky, já měsíc před otěhotněním vyměnila gynekologa a jsem moc ráda! Včera jsem u něj byla, aby mi potvrdil, co mi ukázal test, byl nadšený, gratuloval mi, hned vola z čekárny i mého manžela, plácal ho po zádech, vyprávěl mu, jak u své manželky prvně objevil na ultrazvuku dvojčátka. Super profesiobnální přístup. Možná proto, že je to soukromník a navíc to není Čech, ale Íránec 🙂

novynka
30. říj 2013

já šla k doktorce v 6.tt se smíšenými pocity, protože jsem testu pořád 100% nevěřila, a doktorka jen řekla, že tam váček je a v něm malinká tečka, ale že s gratulací radši počká až na příště, tedy na 8.tt... takže jsem 2 týdny čekala a testy naštěstí furt sílily, no a na další kontrole už dr. ukazovala skoro centimetrový miminko a hlavně blikající tečku - srdíčko, to bylo krásný 🙂 a gratulovala... vůbec jí neodsuzuju za to, že negratulovala hned při první kontrole, myslím, že je to tak rozumný ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru